Головна

урок 14

Текст як форма представлення інформації.
 логічна гра

Мета уроку:

- Поглибити уявлення учнів про форми подання інформації;

- Акцентувати увагу учнів на тексті як однієї з найбільш поширених форм представлення інформації.

Основні поняття:

- Текст;

- Текстова інформація.

устаткування:

- Мультимедійний проектор.

Хід уроку:

1) Актуалізація і перевірка засвоєння вивченого матеріалу:

- Учні відповідають на питання.

  1. Як людина зберігає інформацію?
  2. Як людина передає інформацію?
  3. Що розуміється під кодуванням інформації?

- Учні відповідають на питання №1, №2 с.30 підручника. (При відповіді на питання №1, бажано, щоб учні розповіли про всі три способи кодування інформації.)

  1. Які форми подання інформації ви знаєте?
  2. Чи залежить форма подання інформації (папір, камінь, електронний носій інформації)?

- Обговорення завдань РТ: №31, №32 с.30.

Завдання РТ: №31 с.30.

Кожній букві алфавіту поставлена ??у відповідність пара чисел: перше число - номер стовпця, друге - номер рядка наступної кодової таблиці:

 
к л м н о ь ъ ы э ю я  Пробіл
п р с т у ф х ч ц ш щ ,
а б в г д е ё ж з и й .

Розшифруйте наступне повідомлення:

 (9,3) (1,3) (12,1) (5,3) (5,1) (2,3) (2,2) (5,1) (12,1) (5,3) (5,1) (2,3) (2,2) (5,1) (3,1) (12,1)
 За добро добром
 (10,3) (12,1) (1,2) (2,1) (1,3) (4,2) (11,1) (4,2) (12,3)
 і платять.

Завдання РТ: №32 с.30.

Зашифруйте за допомогою таблиці з попереднього завдання наступні слова:

 меню  (3,1) (6,3) (4,1) (10,1)
 пуск  (1,2) (5,2) (3,2) (1,1)
 команда  (1,1) (5,1) (3,1) (1,3) (4,1) (5,3) (1,3)
 вкладка  (3,3) (1,1) (2,1) (1,3) (5,3) (1,1) (1,3)

- Візуальна перевірка виконання завдання РТ: №34 С.32-37.

Завдання РТ: №34 С.32-37.

На координатної площині позначте і пронумеруйте точки, координати яких наведені нижче. З'єднайте точки в заданій послідовності. Пам'ятайте, перше число - по осі ОХ, Друге - по осі ОУ. Після перевірки правильності виконання завдання можна розфарбувати отриману картинку кольоровими олівцями.

Варіант 1

Відзначте точки:

1 (1,1), 2 (2,1), 3 (2,2), 4 (3,2), 5 (3,3), 6 (7,3), 7 (7,1), 8 (11,1), 9 (11,6), 10 (7,6), 11 (7,4), 12 (1,4), 13 (8,2), 14 (10,2), 15 (10,5), 16 (8,5).

З'єднайте точки:

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 1.

13 - 14 - 15 - 16 - 13.

відповідь:

Варіант 2

Відзначте точки:

1 (1,2), 2 (1,3), 3 (2,4), 4 (5,4), 5 (4,5), 6 (4,7), 7 (5,8), 8 (9,8), 9 (10,7), 10 (17,7), 11 (17,6), 12 (10,6), 13 (10,5), 14 (9,4), 15 (13,4), 16 (14,3), 17 (14,2), 18 (13,1), 19 (2,1).

З'єднайте точки:

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 1.

відповідь:

варіант 3

Відзначте точки:

1 (3,6), 2 (6,3), 3 (15,3), 4 (18,6), 5 (10,6), 6 (10,16), 7 (13,16), 8 (12,15), 9 (13,14), 10 (10,14), 11 (16,6).

З'єднайте точки:

1 - 2 - 3 - 4 - 1.

5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11.

відповідь:

варіант 4

Відзначте точки:

1 (2,6), 2 (2,8), 3 (1,10), 4 (2,11), 5 (4,8), 6 (13,8), 7 (15,6), 8 (10,6), 9 (8,2), 10 (5,2), 11 (7,6), 12 (7,8), 13 (6,10), 14 (9,10), 15 (10,8).

З'єднайте точки:

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 1.

12 - 13 - 14 - 15.

відповідь:

варіант 5

Відзначте точки:

1 (40,10), 2 (30,20), 3 (30,30), 4 (40,40), 5 (50,40), 6 (50,80), 7 (90,80), 8 (90,60), 9 (110,60), 10 (110,80), 11 (120,80), 12 (120,60), 13 (130,60), 14 (130,40), 15 (140,40), 16 (150,30), 17 (150,20), 18 (140,10).

З'єднайте точки:

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 1.

відповідь:

варіант 6

Відзначте точки:

1 (30,30), 2 (30,110), 3 (40,130), 4 (50,110), 5 (50,80), 6 (70,80), 7 (70,120), 8 (90,150), 9 (110,120) , 10 (110,80), 11 (130,80), 12 (130,110), 13 (140,130), 14 (150,110), 15 (150,30), 16 (100,30), 17 (100,70) , 18 (90,80), 19 (80,70), 20 (80,30).

З'єднайте точки:

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 1.

відповідь:

2) Пояснення нового матеріалу:Текст як форма представлення інформації, §1.9, с.35.

- Підкреслити, що текст - одна з найбільш поширених форм представлення інформації.

- Підготувати та продемонструвати тексти, що відрізняються за розміром, оформлення, призначенню, способу створення та ін.

- Актуалізувати історичні відомості учнів і згадати на чому і за допомогою писали в минулі часи.

- Відзначити, що тільки комп'ютер докорінно змінив технологію листи.

текст - Одна з найбільш поширених форм подання інформації.

текст - Це будь-яке словесне висловлювання, надруковане, написане або існуюче в усній формі.

Текстова інформація - Це інформація, подана у формі письмового тексту.

письмовий текст - Це певна послідовність символів. Пропуск, заміна або перестановка символів в тексті змінює його зміст.

записували інформацію на камені, глині, дереві, папірусі, пергаменті, папері ... за допомогою гострого каменю, кістяний палички, пташиного пера, пір'яний ручки, авторучки, друкарської машинки (кінець XIX століття). недолік - Щоб внести зміни в текст, треба його заново переписати.

комп'ютер докорінно змінив технологію листи. переваги - В текст можна вносити зміни, які не переписуючи його, записати в пам'ять, які тривалий час зберігати, віддрукувати на принтері копії без повторного набору, відправляти по електронній пошті.

3) Закріплення вивченого матеріалу:

- Завдання РТ: №35 с.38 підкреслює смисловий аспект тексту.

- Розібрати на уроці перший (найбільш простий) і останній (найскладніший) варіанти перетворень.

Завдання РТ: №35 с.38.

Вам дозволено заміняти в вихідному слові одну букву на іншу так, щоб вийшло слово було іменником в називному відмінку. Приклад: "Слон" - "склади". Міняти місцями літери заборонено.
 Запишіть ланцюжка перетворень наступних слів:

 результат  початкове слово  ланцюжок перетворень
 рак  суп  СУП - сук - сік - рок - РАК
 крок  біг  БІГ - бог - пліч - бак - мак - маг - КРОК
 суша  море  МОРЕ - горе - гора - кора - кома - кума - сума - суша
 століття  мить  МІГ - світ - бенкет - пар - бар - бас - біс - вага - ВЕК
 коса  бант  БАНТ - рант - рана - раса - роса - КОСА
 куб  куля  ШАР - пар - бенкет - тир - тор - бор - боб - зоб - зуб - КУБ
 слон  муха  МУХА - муза - луза - лоза - коза - кора - кара - каре - кафе - кафр - каюр - каюк - гак - урюк - урок - термін - стік - стогін - СЛОН

4) Домашнє завдання:

§1.9, питання.

РТ: №10 - №12 с.16.

РТ: №35 с.38 (побудувати одну з ланцюжків за вибором учня).

5) Робота на комп'ютері:

- Можливі кілька варіантів роботи на комп'ютері:

- Логічна гра, наприклад, "Привіт" з Роботландия;

- Комп'ютерний словниковий диктант;

- Клавіатурний тренажер під час написання пропозицій.

Хід уроку | урок 15


Клавіатурний тренажер в режимі гри. | Практична робота №2. Освоєння миші. | Практична робота №3. Запуск програм. Основні елементи вікна програми. | Поле введення. | Командні кнопки. | Повторення матеріалу, вивченого в I чверті. | урок 10 | Схема процесу передачі інформації | Хід уроку | Як розуміти сигнали домовляються заздалегідь. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати