Домашнє завдання. | Домашнє завдання. | Домашнє завдання. | Домашнє завдання. | першорядне | Шість видів перекази | Відданий сприймає їх як маленьку частину того, що він заслужив за свої гріхи. | Робити це в настрої бгакті, а не в матеріалістичні настрої | Утсаха-Майї | Неследованіе правилами |

загрузка...
загрузка...
На головну

прамана

1. прамана

Домашнє завдання:

Прочитати цитати, особливо 9.1.

Написати роздум на тему: "Чому я вірю твердженнями Ведических писань? Чи є моя віра сліпий?".

1.1. За ведичної традиції досконалим вважається знання, отримане від найвищого авторитету. У Ведах згадується три види доказів: пратьякша, анумана і шабда. Перше - доказ, отриманий шляхом безпосереднього зорового сприйняття. Наприклад, якщо переді мною хтось сидить, я знаю про це, тому що бачу його на власні очі. Другий метод - анумана, метод роздуми: ми чуємо голоси дітей, що грають на вулиці, і з цих звуків робимо висновок про те, що там відбувається. Третій метод - отримання знань від найвищих авторитетів. Саме так ми дізналися, що людина смертна. Всі вірять в це, хоча ніхто не перевіряв, чи дійсно всі люди смертні. Ми просто погоджуємося з загальноприйнятою думкою. І якщо запитати: "А хто першим відкрив цю істину? Хто виявив, що людина смертна?", - Відповісти на це питання буде складно. Можна тільки сказати, що це знання отримано понад. Веди стверджують, що найкращий з трьох перерахованих методів - третій, тобто отримання знання від найвищих авторитетів.

(Цар знання, глава 5)

2.1. Прамана - відповідно до Ведами, три види доказів: пратьякша, анумана і шабда. (Раджа Видья 5, УГЧ 24, Ішопанішад Введення, НБС 59)

2.2. Анумана - одна з прамана; процес набуття знання на основі гіпотез, дедуктивної чи індуктивної логіки (Нарада-бгакті-сутра 59, УГЧ 24, Раджа Видья 5)

2.3. Пратьякша - одна з прамана; процес набуття знання за допомогою безпосереднього чуттєвого сприйняття і досвіду (БГ 9.2, ШБ 11.5.12, УГК 24, МЦК 23, Раджа Видья 5)

2.4. Шабда - одна з прамана; свідоцтва трансцедентного звуку Вед; процес набуття знання, заснований на перейняття істини з авторитетного джерела (ШБ 11.3.37, Мадхья 9.362, Мадхья 20.353, Раджа Видья 5, Нарада-бгакті-сутра 59)

3.1. Безпосереднє сприйняття завжди недосконале, тим більше в обумовленій життя. Наприклад, спираючись на безпосереднє сприйняття, можна припустити, що Сонце - це диск завбільшки з тарілку. Однак вчені стверджують, що воно в тисячі разів більше Землі. Так чому ж вірити - з висновками вчених, твердженнями авторитетів або власного досвіду?

(Цар знання, глава 5)

3.2. Існує два методи отримання знання - індуктивний і дедуктивний. Прийнято вважати, що дедуктивний метод досконаліше. Наприклад, якщо сказати, що всі люди смертні, немає потреби обговорювати істинність цього твердження, оскільки заздалегідь відомо, що так воно і є. Дедуктивний висновок, відповідно, буде таким: "Містер Джонсон людина, отже, вона смертна". Але звідки взялася ця передумова, що всі люди смертні? Послідовники індуктивного методу в даному випадку спробували б довести це за допомогою дослідів і спостережень. Ми бачимо: ця людина померла, той помер і т. Д., Тому, побачивши стільки людських смертей, на підставі свого досвіду приходимо до висновку, що всі люди смертні. Але індуктивний метод має істотний недолік: наш досвід обмежений. Можливо, ми просто ніколи не зустрічали безсмертного людини, а вже беремося робити якісь висновки, покладаючись на свій обмежений досвід. Наші почуття обмежені, і взагалі нам властиво безліч недоліків, оскільки ми обумовлені тілом. Отже, індуктивний метод не завжди бездоганний, тоді як дедуктивний метод отримання знання з вчинених джерел досконалий. Він і є ведическим методом.

(Цар знання, глава 5)

3.3. Неважко зрозуміти, чому знання, укладену в "Бхагавад-гіти", необхідно отримувати по ланцюгу духовних вчителів. Якщо, наприклад, ми хочемо стати юристом, інженером або лікарем, то повинні отримати знання від авторитетних юристів, інженерів і лікарів. Початківець юрист повинен пройти навчання у досвідченого юриста, і студент-медик повинен стати практикантом і попрацювати з тими, хто вже має диплом і практику. Знання не будуть досконалими, якщо їх не отримати з авторитетних джерел.

(Цар знання, глава 5)

3.4. Хоча самі ми не в змозі визначити розміри Сонця, ми віримо твердженнями астрономів. Так само і у всіх сферах діяльності ми керуємося твердженнями авторитетів. З газет і радіопередач ми часто дізнаємося про події в Індії, Китаї або в іншій країні, і, хоча нас самих там не було і ми не знаємо, чи достовірна ця інформація, тим не менше ми визнаємо авторитет газети чи радіо. У нас немає іншого способу отримання знань, крім одного - з вірою приймати те, що говорять авторитетні люди. І коли авторитет досконалий, наше знання теж абсолютно.

(Цар знання, глава 5)

3.5. Веди не є творінням людського розуму. Відичне знання прийшло з духовного світу, від Господа Крішни. Інша назва Вед - шруті. Словом шрути називають знання, яке знаходять у процесі слухання. Це не емпіричне знання. Шруті порівнюють з матір'ю. Від матері ми дізнаємося багато про що. Наприклад, якщо ви хочете дізнатися, хто ваш батько, хто може відповісти вам? Тільки ваша мати. Коли мати каже вам: «Ось твій батько», - вам залишається тільки погодитися з цим. Встановити особу батька експериментальним шляхом неможливо. Аналогічно цьому, якщо ви хочете пізнати щось, що лежить за межами сфери вашого досвіду, вашого емпіричного знання, за межами сфери дії ваших почуттів, то повинні прийняти Веди. В цьому випадку не може бути й мови про експериментуванні. Всі експерименти вже давно поставлені. Істина вже встановлена. Нам залишається тільки прийняти її, як ми приймаємо на віру слова матері. Іншого шляху немає.

(Шрі Ішопанішад, введення)

4.1. Ведучи матеріальне існування, ми обумовлені багатьма законами природи. Через недосконалість своїх почуттів, все обумовлені душі мають чотири вади. Перше-це те, що обумовлена ??душа обов'язково робить помилки. Немає жодної людини, яка б не помилявся. В Індії, наприклад, Махатма Ганді вважався дуже великою особистістю, але він також робив помилки. За п'ять хвилин до того, як піти на зустріч, на якій він був убитий, він був попереджений своїми соратниками, але не послухав їх. Робити помилки дуже природно для обумовленої форми життя. Насправді, навіть популярна прислів'я говорить: «Людині властиво помилятися». Інша недосконалість обумовленої душі в тому, що вона обов'язково знаходиться в ілюзії. Бути в ілюзії - значить приймати щось, чого немає, неіснуюче, за дійсне. Всі ми думаємо, що ми є цим тілом, але, насправді, це не так. Ухвалення тіла за себе називається ілюзією, або майей. Третє недосконалість полягає в тому, що обумовлені душі мають схильність обманювати. Ми часто чуємо, як власник магазину говорить: «Так як ти мій друг, я не хочу наживатися на тобі». Але, насправді, ми знаємо, що його прибуток становить як мінімум 50%. Існує так багато випадків прояву цієї схильності до обману. Так само багато прикладів вчителів, які, нічого насправді не знаючи, висувають світу теорії зі словами «можливо» або «може бути», в той час як фактично вони просто обманюють своїх студентів. Четверте недосконалість-це те, що почуття живої істоти недосконалі. Наше зір так обмежено, що ми не можемо бачити ні дуже далеко, ні дуже близько. Око може бачити тільки за певних умов, і таким чином очевидно, що наш зір обмежена. Аналогічно цьому, всі інші наші почуття також обмежені. Неможливо зрозуміти безмежне цими недосконалими, обмеженими почуттями. Висновок такий, що ведична процес не заохочує нас намагатися зрозуміти Абсолютну істину за допомогою наших почуттів, які настільки обмежені. Якщо ми хочемо отримати знання, воно повинне виходити з досконалого джерела, який не залежить від цими чотирма недоліками. Це джерело-Крішна. Він - Верховний володар в Бхагавад гіті, і безліч святих і мудреців приймає Його істинним авторитетом.

(Лекція від 23 квітня 1969 Буффало)

4.2. Чому знання вчених помилкові? Тому що звичайна людина, обумовлений матеріальної природою, має чотири вади. Які ж вони? Перший-це те, що обумовлений людина має недосконалі почуття. Чому? Ми бачимо сонце як невеликий диск. Воно набагато, набагато більше, ніж ця Земля, але ми бачимо його всього лише як диск. Всі знають, що наша здатність бачити, здатність чути і так далі - обмежені. І оскільки почуття людини недосконалі, обумовлена ??душа неминуче робить помилки, яким би великим вченим він не був. Не так давно в цій країні трапилася аварія, коли вчені намагалися запустити ракету, а вона одразу ж згоріла дотла. Таким чином, це була помилка. Обумовлена ??душа неодмінно робить помилки, тому що така природа зумовлених існуванням. Помилка може бути величезною або незначною - це не важливо - але обумовлене матеріальною природою жива істота обов'язково робить помилки.

Крім того, обумовлена ??душа обов'язково знаходиться в ілюзії. Це відбувається, коли вона знову і знову приймає одну річ за іншу. Наприклад, ми приймаємо тіло за себе самого. Оскільки я не є цим тілом, то моє прийняття тіла за себе самого-це ілюзія. Цілий світ схильний до ілюзії, що «Я-це тіло». Тому гармонії немає місця. Я думаю, що я індус, ви думаєте, що ви американець, а китаєць думає, що він китаєць. Що таке «китаєць», «американець», і «індус»? Це ілюзія, заснована на тілі. От і все.

Схильність обманювати - це четвертий недолік зумовлених існуванням. Я можу бути дурнем, але буду хвалитися, що я дуже освічений. Кожен, хто перебуває в ілюзії і робить помилки, є дурнем, але все ж такі дурні видають себе за джерело безпомилкового знання. Таким чином, всі обумовлені душі мають недосконалими почуттями, вони роблять помилки і перебувають в ілюзії, і вони знаходяться під впливом схильності обманювати.

Як може хто-небудь розраховувати отримати істинне знання від таких обумовлених душ? Немає ніякої можливості отримання справжнього знання від них. Не залежно від того, вчений людина, філософ, або хто завгодно ще, через свою обумовленості він не може дати повну інформацію, не важливо, наскільки освіченою він буде. Це факт.

(Трансцендентне вчення Прахлада Махараджа, глава 5)

4.3. Поки ми перебуваємо в стані обумовленості, наше знання має багато недоліків. Різниця між обумовленою і звільненій душею полягає в тому, що обумовленої душі притаманні чотири вади. Перший її недолік полягає в тому, що вона приречена робити помилки. Наприклад, в нашій країні Махатму Ганді шанують великою людиною, але і він допускав багато помилок. Навіть в останній день його життя секретар попереджав його: «Махатма Ганді, не ходіть на ці збори в Новому Делі. Я чув від друзів, що там небезпечно ». Але він не послухався. Він наполіг на тому, щоб піти туди, і був убитий. Навіть такі великі люди, як Махатма Ганді, президент Кеннеді і їм подібні, роблять помилки. Людині властиво помилятися. У цьому полягає один з недоліків обумовленої душі.

Інший недолік - схильність впадати в ілюзію. Ілюзія - це віра в реальність того, чого не існує - Майї. Майя буквально означає «те, чого немає». Кожен приймає своє тіло за себе. Якщо я запитаю вас, хто ви, ви відповісте: «Я містер Джон, я багата людина», і т. Д., І т. П. Все це різні форми ототожнення себе з тілом. Але ви не є тіло. Це ілюзія.

Третя вада - схильність до обману. Кожен схильний обманювати інших. Людина може бути найпершим дурнем, але видавати себе за розумного. Ми вже говорили, що людина на кожному кроці помиляється і припускається помилок, але це не заважає йому міркувати: «Я думаю, що це так, а то - так». При цьому він навіть не знає природи свого «я». Він пише книги по філософії, хоча сам далекий від досконалості. У цьому його хвороба. Це і є обман.

І нарешті, наші почуття недосконалі. Ми дуже пишаємося своїм зором. Часто люди з викликом запитують нас: «Чи можете ви показати мені Бога?» Але чи є у вас очі, щоб побачити Бога? Ви не зможете Його побачити, поки у вас не буде очей, необхідних для цього. Якщо зараз в кімнаті раптом стане темно, ви не зможете побачити навіть власну руку. Так багато чи варто ваша здатність бачити? Таким чином, не можна розраховувати знайти справжнє знання (веду) за допомогою наших недосконалих почуттів. Володіючи цими недоліками, властивими обумовленим живим істотам, ми нікому не можемо дати досконалого знання. Та й самі ми недосконалі. Тому ми беззастережно приймаємо авторитет Вед.

(Шрі Ішопанішад, Введення)

5.1. В Індії, якщо одна людина говорить іншому: «Ти повинен зробити те-то і те-то», - той може запитати: «Навіщо? Чому я повинен беззаперечно виконувати твої вказівки? Що, про це сказано в Ведах? »Ведичні приписи не можна тлумачити по-своєму. Але в кінцевому рахунку, якщо ви ретельно вивчіть кожне з цих приписів, то виявите, що вони безпомилкові.

5.2. Так ведичне знання передається по ланцюгу учнівської спадкоємності. «Бхагавад-Гіта» також підтверджує, що ведичне знання передається цим шляхом. Поставивши експерименти, ви в кінцевому рахунку прийдете до того ж висновку, але, щоб зберегти час, краще просто прийняти вчення Вед. Якщо ви хочете дізнатися, хто ваш батько, і визнаєте свою матір авторитетом в цьому питанні, то повинні прийняти на віру все, що вона вам скаже.

6.1. Веди порівнюються з древом бажань, так як містять всі знання, яке може бути доступно людині. Вони розглядають питання, пов'язані і з матеріальними потребами, і з духовним усвідомленням. У Ведах містяться систематизовані основи знання в соціальній, політичній, релігійній, економічній, військовій та медичній сферах, хімії, фізики та метафізики та інших предметах, а також все, що необхідно знати для підтримки тіла. Крім того, там є спеціальні вказівки, що направляють людину до духовного самоусвідомлення. Систематизоване знання поступово піднімає жива істота на духовний рівень, і найвища духовна усвідомлення - це розуміння того, що Бог-є джерелом всіх духовних смаків, рас.

(Шрімад Бхагават 1.1.3)

6.2. У ведичних писаннях містяться містичні опису Абсолютної Істини, читаючи які важко втриматися від філософських спекуляцій. Також Веди обіцяють райські задоволення в обмін на проведення особливих обрядів. Але ці розділи Вед, гьяна-Канда і карма-Канда, суть Баланіт анушасанам, як сказано в сорок четвертому вірші цього розділу. Оскільки недалекі люди люблять розмірковувати і займатися кармічного діяльністю, згадані розділи Вед призначені для того, щоб залучити таких людей до ведическим повчанням і так дати їм можливість поступово піднятися до рівня свідомості Крішни.

(Шрімад Бхагават 11.3.47)

6.3. Спочатку була тільки одна Веда, і читати її не було необхідності. Люди були такими розумними і мали таку гарну пам'ять, що могли зрозуміти її, лише одного разу почувши з уст духовного вчителя. Їм досить було один раз почути щось, щоб відразу збагнути сенс сказаного. Але п'ять тисяч років назад Вьясадева, піклуючись про людей цього століття, Калі-юги, записав Веди. Він знав, що з часом життя людей скоротиться, їх пам'ять послабшає, а розум притупиться. «Тому я повинен вчити ведичної мудрості, записавши її», - подумав він. Він розділив Веду на чотири частини: «Ріг», «Саму», «Атхарва» і «Яджур» - і доручив ці частини своїм учням. Потім він подумав про людей, що не володіють великим розумом: стри, шудрах і двіджа-бандху. Він вирішив подбати про жінок, шудрах (робочих) і двіджа-бандху (тих, хто, незважаючи на високе походження, позбавлений відповідних якостей). Людину, яка народилася в сім'ї брахмана, але не має якостей брахмана, називають двіджа-бандху. Для них він створив «Махабхарату», назвавши так історію Індії, і вісімнадцять Пуран. Все це: Пурани, «Махабхарата», чотири Веди і Упанішади - становить ведическую літературу. Упанішади є частиною Вед. Потім Вьясадева узагальнив ведичне знання для вчених і філософів в «Веданта-сутра», яка вінчає Веди.

Вьясадева сам написав «Веданта-сутру», слідуючи повчанням Наради, свого Гуру Махараджи (духовного вчителя), але тим не менше він не відчував задоволення. Це довга історія. Вона описана в «Шрімад-Бхагават». Вьясадева залишався незадоволеним навіть після того, як створив Пурани, Упанішади і написав «Веданта-сутру». Тоді його духовний вчитель Нарада дав йому вказівку: «Роз'ясни" Веданта- сутру "». Веданта означає «вище знання», а це Сам Крішна. Крішна говорить, що мета всіх Вед - пізнати Його: веданта-к? Д веда-вид овва ч? Хам. Крішна говорить: «Я - укладач" Веданти "і знавець Вед». Отже, кінцева мета Вед - Крішна. Це пояснено у всі коментарі вайшнавов до філософії «Веданти». У нас, Гауді-вайшнавів, є власний коментар до філософії «Веданти» - «Говінда-бхашья» Баладеви Відьябхушани. І Мадхвачарья, і Рамануджачарья написали коментарі до «Веданта». Коментар Шанкарачарьі далеко не єдиний. Коментарів до «Веданта» багато, але коментар вайшнавов не був першим, тому люди помилково вважають, що коментар Шанкарачарьі - єдиний. Крім того, Вьясадева сам написав досконалий коментар до «Веданта» - «Шрімад- Бхагават». «Шрімад-Бхагават» починається з тих же слів, що і «Веданта-сутра»: джанм? ДЙ асйа йата ?. Ці слова докладно пояснені в «Шрімад-Бхагават». У «Веданта-сутра» міститься лише натяк на те, що таке Брахман, Абсолютна Істина: «Абсолютна Істина - це Те, з чого все виходить». Це афоризм, а його детальне пояснення наводиться в «Шрімад-Бхагават». Якщо все виходить з Абсолютної Істини, то яка природа Абсолютної Істини? Це пояснюється в «Шрімад-Бхагават». Абсолютна Істина повинна мати свідомість. Вона світяться (сва-рат). Ми розвиваємо свою свідомість і поглиблюємо пізнання, отримуючи знання від інших, але про Неї сказано, що Вона самосветящаяся. «Веданта- сутра» в стислій формі узагальнює ведичне знання, і сам автор роз'яснює її в «Шрімад-Бхагават».

(Шрі Ішопанішад, Введення)

7.1. Господь спочатку володіє досконалим знанням Вед, але тим не менш Він став вивчати їх, бажаючи на власному прикладі показати людям, що обов'язок кожного - вивчати Веди під керівництвом авторитетного вчителя, намагатися задовольнити його своїм служінням і потім віддячити вчителя за отримані знання.

(Шрімад Бхагават 3.3.2)

Домашнє завдання. | Знання, отримане за парампарі, ланцюги духовних вчителів
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати