Головна

Легенда про Телецькому озері

  1. БУРЯ НА ОЗЕРІ
  2. Дизайн, легенда, монетний двір
  3. Легенда про богатиря і драконі
  4. ЛЕГЕНДА ПРО Вечірні вогники
  5. ЛЕГЕНДА ПРО Галілей і Пізанська вежа
  6. Легенда про гітарі
 Давним-давно на берегах гірського озера жив славетний мисливець. Якось під час полювання знайшов він в тайзі золотий самородок з кінську голову. Привіз він золото в юрту і став вихвалятися, що тепер буде найбагатшою людиною у всій окрузі. Але ось настав рік великої спеки. На луках пожухли трави, падав через брак паші худобу. Звірі і птиці пішли з берегів озера. Рятуючись від голодної смерті, потягнулися люди з насиджених місць. Прийшла біда і в юрту мисливця. Очі його дружини потьмяніли, діти плакали від голоду. Взяв тоді мисливець своє багатство - шматок озера, пішов в надії поміняти його на їжу. Багато будинків обійшов, але ніхто не дав йому за самородок і жменьки ячменю. Повернувся додому в горі і печалі, зайшов до юрти, а ні дружини, ні дітей вже немає в живих - померли вони голодною смертю. У розпачі мисливець закричав: "Якщо самородок завбільшки з кінську голову не можу обміняти на жменю ячменю, навіщо мені це золото? Кину я його в озеро, щоб більше воно нікому не вселяло нездійсненних надій". З останніх сил піднявся мисливець по кам'янистій стежці до вершини гори, яка височіла над озером. Кинув він самородок в озеро і сказав: "Духи гір, приношу це золото в жертву вам. Прошу вашого благословення моєму народові, щоб не золотом він був багатий, а тими дарами, що приносять земля, ліси і води благословенного Алтаю. А в пам'ять про тому, що у золота немає тієї сили, яку приписують йому люди, відтепер буде називатися ця гора, з якої я самородок кинув, Алтин-Ту - золота гора, а озеро, що його в свої води прийняло, Алтин-К - Золоте озеро.

№№№№№№№№№№

Цікаві факти | Легенда про богатиря і драконі

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати