Головна

Одинадцятий крок.

  1. одинадцятий Крок

Шляхом молитви і роздуми намагалися поглибити наш свідомий контакт з Богом, як ми Його розуміємо, молячись лише про знання Його волі щодо нас і про набуття сили для її виконання.

Одинадцятий крок - це "духовний крок", в якому ви намагаєтеся поглибити своє духовне розуміння Бога. Перші десять кроків були підготовкою до цього кроку. В результаті перших трьох кроків ви беззастережно прийняли Вищу Силу, просто щоб залишатися тверезим. Більшість людей виявляють, що Вища Сила, до розуміння якої вони приходять в одинадцятому етапі, сильно відрізняється від тієї Сили, до якої вони зверталися в першому кроці.

Батько Джозеф Мартін висловився щодо цього дуже просто і виразно:

"Не можна нагодувати (духовним) шматком м'яса (духовного) немовляти. Він подавиться". Якщо почати роз'яснювати алкоголіку духовні, містичні концепції Бога, він цілком може піти і ніколи більше не повернутися.

У перших трьох кроках ви повинні були вирішити: "Хто або що є моєю Вищою Силою? Який існує джерело допомоги, більш могутній, ніж я?" Ви намагалися визначити, що для вас є Вищою Силою, хоча вона і не обов'язково повинна була бути духовною.

Одинадцятий крок включає наступні завдання.

1. Ви вирішуєте повірити в Вищу Силу і називати цю Вищу Силу Богом.

Я довго не міг зрозуміти одинадцятий крок. Допомогла мені в цьому, в кінці кінців. Велика Книга для людей, які страждають компульсивним переїданням, - "Compulsive Overeater" - написана Біллом Б. Говорячи про пошук Вищої Сили, Білл розповідає, що порадив йому його спонсор. Коли Білл сказав спонсору, що не вірить в Бога, спонсор

запитав його: "Ти готовий повірити, що Бог є?" Коли Білл сказав, що не впевнений, спонсор поставив питання інакше: "Допускаєш ти можливість, що Бог існує?" На це Білл відповів: "Звичайно. Я готовий допустити, що, можливо. Бог існує". Тоді спонсор сказав:

"Я хочу, щоб ти взяв аркуш паперу і описав, яким би ти хотів бачити Бога, якби Він існував. Ти не повинен вірити, що Бог є. Просто уяви, що якби Він існував, і ти міг би створити Його таким, яким ти хочеш, якими б якостями ти Його наділив? " Білл написав все це і отримав можливість, що, можливо. Бог дійсно існує. І ви можете зробити те ж саме.

Я впевнений, що у кожної людини є Бог, ми просто називаємо його різними іменами. Один атеїст одного разу сказав мені: "Террі, я атеїст. У мене немає Бога". Я запитав його: "У що ж ти вірити, що організовує твоє життя?"

"Я вірю в науку" - відповів він.

Таким чином, наука була його "Богом". Чому я так думаю? Тому що вся його життя будувалася навколо науки. Я вважаю, що люди сприймають слово Бог (God) як Добре Організоване Керівництво (акронім для Good Orderly Direction). Тоді Бога можна розглядати як основну цінність у вашому житті, на основі якої ви отруюються все інше. Ця цінність надає впорядкованість, сенс і мету всього, що ви робите.

Якщо ви засновуєте своє життя на розумі, вашим Богом є розум. Якщо ви підкоряєте її пияцтву, ваш Бог - спиртне. У кожного активно п'є алкоголіка є Бог, який називається алкоголь. Можливо, ви не хочете цього визнавати. Але подумайте, якщо ви хімічно залежний і активно вживаєте алкоголь або наркотики, що є організуючим принципом вашому житті? Яка Вища Сила дає вам життя, дихання і від якої ви залежите? Це хімічні речовини. Якщо ви страждаєте компульсивним переїданням, ваш Бог - їжа. Якщо ви співзалежний, вашим Богом є якийсь інший чоловік, про якого ви дбаєте і якого намагаєтеся виправити.

Ваш Бог - це центральний принцип, самоцінність у вашому житті. І "вірити в Бога" - значить просто визнати цей факт, як перед іншими, так і перед самим собою. Ви підтверджуєте свою віру в Бога, хочете ви того чи ні, коли стверджуєте: "Так, в цьому мета і сенс мого життя". Але ви зазвичай не усвідомлюєте того, що ви можете вибирати, у що вам вірити.

Наступний щабель має на увазі, що цей гіпотетичний Бог дійсно існує. Тепер ви можете спробувати встановити з ним зв'язок і подивитися, що з цього вийде.

2. Ви допускаєте можливість встановлення особистого зв'язку з Богом, як ви Його розумієте.

Деякі люди цікавляться: "Якщо я створив власну концепцію Бога, як я можу встановити зв'язок з Ним?" Тут варто розглянути такі два питання: "Чи доступний для мене цей Бог, як я Його розумію?" і "Чи забезпечує мені моя ідея Бога Вищу Силу, яка піклується про мене?" Якщо на обидва питання ви відповідаєте "ні", значить, ви створили "концепцію Бога", від якої вам буде мало користі. Можливо, вам слід подумати і прийти до нової, більш вдалою концепції.

Я не бачу великої різниці в тому, чи існує насправді Бог, як ви Його собі уявляєте, або це просто уявне вправу. Всі основні філософські школи говорять нам, що неможливо довести, існує Бог чи ні.

Оскільки алкоголік не може точно знати, існує Бог чи ні, то краще підійти до цього питання з іншої позиції: "Що буде для мене краще - вірити, що Бог є, або вірити, що Його немає?" Багато людей приходять до висновку, що для них краще вірити в Бога, навіть якщо Його немає. Зрештою, що ви втрачаєте?

Потім, на наступному рівні, ви повинні вирішити: "Який Бог гідний моєї віри?" І ви маєте можливість і право створити відповідну концепцію Бога. Ви можете вибирати. Для більшості видужуючих алкоголіків концепція Бога радикально змінюється кілька разів на процесі їх одужання.

Кожен, хто веде духовний пошук, намагається зрозуміти природу нефізичного аспекту всесвіту. Ви хочете знати: "Що я з себе уявляю? У чому моя сутність? Що таке душа? Що є" дух "? Що це за психічна сила, яка рухає мною?" Ці та інші філософські питання становлять духовний пошук одинадцятого кроку.

У міру того, як ви дізнаєтеся більше, змінюється ваше визначення того, у що ви вірите. Цей процес називається "розширенням свідомості". Але тут слід бути обережним. Згідно з багатьма напрямками східної філософії "розширена свідомість", навпаки, означає повну відсутність знання, несвідомість.

Коли ви усвідомлюєте щось, ви "знаєте", і це знання виникає на різних рівнях. Ви знаєте це на рівні розуму. Ви знаєте на рівні почуттів і інтуїтивно. І коли ви знаєте, ви можете поділитися істиною, як ви її розумієте, з іншими людьми. І інші люди теж будуть "знати". І ви можете відчути це. Це називається "голосом істини". Людський розум призначений для істини. Істина необхідна для духовного зростання, а духовне зростання необхідний для тверезості.

3. Шляхом молитви і медитації ви реалізуєте віру в можливість встановлення зв'язку з Богом.

Допустивши можливість встановлення зв'язку з Богом і те, що ви гідні цього, ви робите спробу. Якщо ваш розум відкритий, і ви не схильні виносити необгрунтовані судження, ви повинні визнати, що спілкування з Богом може виявитися дійсно цікавим і вартим уваги досвідом. Отже, ви вирішили спробувати.

Ви можете підійти до цього як до експерименту. Багато людей відмовляються вірити, навіть не роблячи ніяких спроб. Але ви вирішили спробувати. Ви склали собі надійну концепцію Бога і тепер звертаєтеся до Нього з молитвою. Дозвольте мені дати тут спрощене визначення двох процесів - молитви і медитації. Молитва - це звернення до Бога, як ви Його розумієте. Ви просите Бога про те, що ви хочете від нього отримати. Медитація, або роздуми, - це отримання відповіді, або з'ясування того, що від вас хоче Бог.

Деякі люди вважають, що Бог знаходиться десь зовні. Інші кажуть, що Він перебуває всередині нас, що це наше несвідоме. Я не знаю, хто з них прав, а може бути не праві ні ті, ні інші. Але я не думаю, що це має якесь значення. З власного досвіду можу сказати, що важливий сам по собі процес діалогу.

У книзі "Думай і багатій" Наполеон Хілл рекомендує одну вправу. Він пропонує створити в розумі колегію радників, вибравши для цього відомих історичних особистостей, які є для нас авторитетом - таких як Абрахам Лінкольн або Мартін Лютер Кінг. Кожен день, скликаючи цих "радників", ми повинні задавати їм питання і представляти, як би вони відповіли. Щоб отримати відповідь, потрібно на якийсь час приймати на себе якості кожного з радників і намагатися уявити, що кожен з них міг би нам відповісти, виходячи з його критеріїв і цінностей. Деякі вважають, що, створюючи такі образи, ми насправді взаємодіємо з "духами". Але я думаю, що ці образи - просто продукт нашого розуму і уяви. Як би там не було, вправи подібні до цього можуть виявитися дуже корисним досвідом і допомогти подивитися на проблему з нової точки зору.

Створюючи образ шанованого вами людини, і представляючи порада, яку він міг би вам дати, ви на якийсь час приймаєте на себе якості і цінності, якими, на вашу думку, має ця людина. На якусь мить ви стаєте схожими на нього. Ця вправа допомагає вам розширити своє "я" і свою систему цінностей. Воно дозволяє вам встановити контакт з такими частинами вашої особистості, про яких ви раніше не підозрювали.

Подання, що ці образи дійсно є "духами", таїть в собі небезпеку. У такому випадку, ви можете зняти з себе відповідальність. Ви можете сказати собі:

"Не я придумав цю відповідь, його підказав мені" дух ". Я не відповідаю за це. Вся відповідальність на моєму" дусі "". Тоді людина схильна применшувати силу свого власного розуму.

Після того, як ви створили для себе ясний образ Бога, яким би ви хотіли, щоб Він був, ви намагаєтеся встановити з Ним зв'язок. Ви повинні бути готові використовувати для цього молитву і медитацію. Як це робити? У книзі Дванадцять і Дванадцять даються ясні рекомендації, як і про що потрібно молитися. Ви не повинні просити у Бога новий Кадилак або чтобиОн виконав за вас домашню роботу. Це не спрацює. А. А. радить вам молитися про "знанні волі Бога щодо вас і про дарування вам сили і мужності для виконання цієї волі", що і буде вашою наступним завданням.

4. Ви зосереджує свої молитви і роздуми на отриманні знання волі Бога і набуття мужності для її виконання.

Що значить "знання волі Бога"? Я був вихований в католицькій традиції, і ми називали це "покликання", т. Е знання того, що за задумом Бога я повинен робити в житті. Видужуючі алкоголіки повинні знати, яке їхнє призначення в житті, в чому полягає їхній духовний пошук.

Що вам призначене робити в житті? Які ваші природні таланти і схильності? До яких вищим цілям і цінностям вам потрібно прагнути? Саме про це знанні ви молитесь. Ви моліться про знання того, що вам робити тепер, коли ви ведете тверезе життя. Ви моліться про те, щоб визначити напрям, яке допоможе вам знайти цілісність і відчути себе реалізованим, зцілити себе і духовно зростати.

Я якось слухав лекцію Стефана Глена, фахівця з виховання здорової дитини. Він визначив свою концепцію Бога таким чином: "Для мене Бог, або Вища Сила, - це якісь цінності, знання або джерело енергії, окремі від мене, - які надають моєму житті сенс і цілеспрямованість. Це якісь цінності, що перевищують мене, які роблять мою життя осмисленим. Це щось більше, ніж я, що продовжить свою існування після мене і заради чого варто жити ".

5. Отримання особистого досвіду підтверджує дієвість вашої духовної програми.

Щоб упевнитися в дієвості своєї духовної програми, необхідний особистий досвід. Ви повинні спробувати встановити зв'язок з Богом і подивитися, до чого це призведе. Це експеримент, перевірка якості "пудингу". Батько Мартін говорить про це так:

"Для мене не важливо, наскільки ви хороший кухар. Якщо ви печете пиріг, їсте його і потім хворієте, значить це поганий пиріг. Мені байдуже, наскільки хороша теорія. Якщо я застосовую її на практиці, і вона не працює, ця теорія нікуди не годиться ".

Якщо людина намагається слідувати духовному підходу в своє одужання, і нічого не відбувається, він може відмовитися від нього. Але якщо цей підхід дає якісь позитивні результати, то людина і далі буде слідувати йому. Більшість людей, які беруть духовний підхід, відчувають його дієвість. Вони переживають трансформацію своєї особистості. Вони отримують духовний досвід або духовне пробудження.

6. В результаті духовного досвіду ви відчуваєте зміни в собі.

Важливо відповісти для себе на наступні питання: "Чи відчули ви зміни в собі в результаті вашого духовного досвіду?", "Чи відчуваєте ви себе іншим?" На духовною мовою ці зміни часто називаються "трансформацією особистості". Багато людей, такі духовній програмі, відзначають значні зміни в тому, як вони відчувають себе, в своєму світосприйнятті і в ставленні до світу.

Психолог Абрахам Маслоу підтвердив психологічну прийнятність духовного досвіду. Він спостерігав за високо функціональними людьми і з'ясував, що більшість з них зазвичай мають духовні переживання. Його дослідження також показали, що, коли люди досягають більш високого рівня самоповаги і самоактуалізації, число їхніх духовних переживань істотно зростає.

Духовний досвід дає вам незвичайне відчуття благополуччя. Як ніби ви знаходитесь в гармонії з усією всесвіту. Ви відчуваєте себе надзвичайно важливим і, в той же час, зовсім незначним. Ви відчуваєте себе частиною чогось більшого і, в результаті, відчуваєте душевний спокій і блаженство. На якийсь час вам здається, що в світі все влаштовано як треба, що ви перебуваєте саме в тому місці, в якому повинні знаходитися, і саме в той час, в яке повинні.

Такі миті трансформації можливі, і вони відбуваються в житті багатьох видужуючих алкоголіків.

7. Ви визнаєте перед собою та іншими, що в результаті вашого духовного досвіду з вами відбулися зміни.

Розум людини призначений для істини. І щоб знайти істину, ви повинні бути готові чесно ділитися своїм досвідом в процесі одужання і критично його оцінювати. Отримуючи новий позитивний досвід, ви повинні чесно визнавати це. Те ж відноситься до невдалому досвіду. Ви повинні чесно оцінювати як позитивні, так і негативні результати.

Це може бути складно. Духовний компонент програми зазвичай переживається кожною людиною в унікальній, дуже індивідуальною формою. Духовні переживання інших людей не обов'язково повинні відповідати вашим. Духовні практики, які ефективні для одних людей, можуть не спрацьовувати для інших. Ось чому необхідна виняткова чесність. Ви повинні порівнювати і шукати, що працює для вас, а що ні. Важливо розповідати на зборах про свої спроби духовної роботи. По суті, ділячись своїм досвідом, ви даєте оцінку тому, що ви намагалися зробити. Ви також вчитеся у інших людей, які робили спроби в тому ж напрямку. Коли у вас є достатньо інформації щодо власного досвіду і досвіду інших людей, ви можете вибирати, що вам вважати істиною, пам'ятаючи при цьому, що "істина" повинна постійно піддаватися переоцінці. У міру духовного зростання і розвитку ваше розуміння істини буде змінюватися.

"Здоровий" духовний досвід веде до зростання і розвитку, роблячи вас в цілому сильніше. В кінцевому підсумку, він дозволяє зустріти смерть мужньо, з гідністю, з усвідомленням мети і сенсу.

Один мій друг на ім'я Том помирав від раку. Том був атеїстом, і незадовго до кінця його життя у нас було кілька дискусій з приводу життя, смерті і поняття Бога або Вищої Сили. За кілька місяців до його смерті ми вирушили на вихідні в пустелю. Це була можливість для нас попрощатися. Ми сиділи на заході на даху його фургона, спостерігаючи за триколісними велосипедами, що піднімають пил в дюнах, і розмовляли про духовність.

"Том, ти атеїст", - почав я розмову. - "Як ти розумієш Вищу Силу?" "На одному рівні я вірю, що Бог є. Ось про що я говорю", - Том подивився через пустелю на захід і на відблиски на піску. - "Я дивлюся навколо, і відчуваю, що повинен бути хтось, хто робить захід таким, яким я б його не зробив. Есть кто-то или что-то, хто створює дерева такими, якими я їх не зміг би створити. така моя концепція Бога. Є якийсь організуючий принцип у всесвіті, який організовує світ кращим, я в змозі це зробити ".

На мить Том замовк і подивився на мене глибоким поглядом: "Страшно стояти на порозі смерті, але на якомусь рівні я знаю, що я займаю своє місце в цьому порядку. Я не вірю, що мене чекає щось далі. Я думаю , що коли я мертвий - я дійсно мертвий. я не вірю, що є життя після смерті, або що я пройду через якийсь тунель і вийду з іншого боку. я просто не можу прийняти цього моїм серцем. Але я відчуваю, що яким -то чином в цьому загальному порядку речей моє існування мало якесь призначення. Я зробив все, на що був здатний, і тепер йду ".

Перед смертю Том попросив дружину передати одне послання людям, які зберуться на службу після його смерті. Ось що він нам передав: "Кроки А. А. працюють, і то, що вони обіцяють, виправдовується".

Якщо ви знаєте якусь людину, який знаходиться при смерті, особливо якщо він бере участь у програмі "12 кроків", поговоріть з ним про його переживаннях. Том ділився своїм досвідом, силою і надією до самого моменту своєї смерті, і його смерть багато чому мене навчила. Це частина програми. Духовне зростання досягається завдяки обміну досвідом між людьми.

Спостерігаючи, як помирав Том, як він використовував принципи Дванадцяти кроків для здобуття мужності перед лицем смерті, я питав себе:

"Чому він не звернувся до Лео Бускагліа? Чому він не звернувся до якогось теологу або психолога? Чому він повертався до кроків?" Я не знаю відповіді. Я просто задумався про це. Я знав і інших людей, що прямують програмі, які вмирали. Кроки допомагали їм зустріти смерть з честю і гідністю. Вони залишали це життя з усвідомленням сенсу і мети.

Однак пам'ятайте, що є і деструктивні форми духовності. Вони можуть спочатку здаватися доброчинними, але в цілому вони послаблюють людини. Мене лякає велика кількість культів, підкоряють розум людини, які маніпулюють людьми під маскою духовного вчення. Немає особливої ??різниці, "наукові" це культи, типу дианетики, або духовні, як багато фундаменталістські релігійні культи, які, прикриваючись християнства, керують людьми.

Займаючись духовним пошуком, слід бути обережним. Існує багато підходів, які можуть нашкодити людині. Я не став би довіряти такому духовному підходу, який відвертає людину від програми "12 кроків". Я не знаю жодного узаконеного духовного або релігійного півходу, який би заперечував проти відвідування своїми членами А. А. Якщо ви зіткнетеся з духовним вченням, яке велить вам припинити участь в А. А. і в вашій програмі одужання ... біжіть від нього якомога швидше.

Десятий крок. | Дванадцятий крок.


Ви усвідомите необхідність здійснення особистої оцінки своїх як сильних сторін, так і слабкостей (дефектів характеру). | Ви усвідомлюєте і долаєте заперечення і виправдання, що перешкоджають проведенню моральної самооцінки. | Ви проводите самооцінку, складаючи список своїх достоїнств і недоліків. | П'ятий крок. | Шостий крок. | Сьомий крок. | Цінностей. | Восьмий крок. | Дев'ятий крок. | Людині. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати