Головна |
II. Обчислення висотних відміток точок в вершинах квадратів1. Відмітки зв'язуючих точок обчислюємо послідовно через раніше певні перевищення: НА1 = Н R = 112,74 (У кожного по своєму варіанту) HГ1 = НА1 + h1= 112,74 + 1,500= 114,24 м HГ4 = НГ1 + h2= 114,24 + 0,706= 114,946 м HA1= HГ4 + h3= 114,946 + (-2,206) = 112,74 м. (контроль) Обчислені позначки виписують в польовий журнал зеленим кольором. 2. На станціях нівелювання I, II, III визначаємо горизонт інструмента т. е. відмітка задньої точки плюс відлік по чорній стороні рейки встановленої на цій точці: I станція- ГІІ = НА1 + аЧ = 112,74 + 2,718 = 115,458 м II станція - ГІІІ = НГ1 + аЧ = 114,24 + 1,117 = 115,41 м III станція - ГІІІІ = НГ4 + ач = 114,946 + 0,694 = 115,65 м. 3. Обчислюємо висотні позначки всіх проміжних точок методом горизонту інструменту за формулою Т. е. Від горизонту інструменту віднімають відлік по чорній стороні рейки встановленої на проміжній точці. НБ1 = 115,458 - 2,022 = 113,436 м НВ 1 = 115,458 - 1,593 = 113,865 м НБ2 = 115,458 - 1,969 = 113,489 м НГ2 = 115,41 - 0,808 = 114,602 м НГ3 = 115,41 - 0,546 = 114,864 м НВ 2 = 115,41 - 1,231 = 114,179 м НА2 = 115,65 - 2,216 = 113,434 м НБ3 = 115,65 - 1,838 = 113,812 м НВ 4 = 115,65 - 1,1 = 114,55 м НУ 3 = 115,65 - 1,157 = 114,493 м. Складання топографічного плану ділянки місцевості Після визначення відміток вершин квадратів будуємо на аркуші Ф А4 в масштабі 1: 200 сітку квадратів і близько вершин кожного квадрата виписуємо позначки точок з округленням до 0,01 м. Запис відміток розташовувати з правого боку і зверху від відповідної вершини квадратів. Будують горизонталі з висотою перетину 0,25 м методом графічної інтерполяції. Мережа квадратів і позначки викреслюють чорною тушшю, а горизонталі коричневої - 0.1 мм, кожна п'ята горизонталь - потовщеною 0.25 мм. Оцифровка горизонталей коричневим кольором. Робота при проектуванні вертикального планування Для зручності обчислень позначки точок переводять в умовнівеличини, для цього вибирають мінімальну позначку вершин квадратів, (можна округляти до цілого числа метрів) І від відміток вершин квадратів її віднімають. Нmin= 112,74 м h уА1= НА1 - Hmin = 112,74 - 112,74 = 0 м h уА2 = HA2 - Hmin= 113,434 - 112,74 = 0,694 м hуБ1 = НБ1 - Нmin = 113,436 -112,74 = 0,696 м ... hуБ2 = НБ2 - Нmin= 0,749 м hуБ3= НБ3 - Нmin= 1,072 м hУВ1 = НВ 1 - Нmin= 1,125 м hУВ2 = НВ 2 - Нmin= 1,439 м hУВ3 = НУ 3 - Нmin= 1,753 м hзб4 = НВ 4 - Нmin= 1,81 м hуГ1 = НГ1 - Нmin= 1,5 м hуГ2 = НГ2 - Нmin= 1,862 м hуГ3 = НГ3 - Нmin= 2,124 м hуГ4 = НГ4 - Нmin= 2,206 м. Для дотримання балансу земляних робіт необхідно запроектувати горизонтальну площадку, так щоб обсяг насипу дорівнював обсягу виїмки. Проектну відмітку визначають за формулою: Н проектна = Нmin+ (?hУ1+ 2?hУ2+ 3?hУ3+ 4?hУ4) / 4n= = 0 + (1.5 + 2.206 + 1.81 + 1.072 + 0.694) + 2 (1.125 + 0.696 + 1,862 + 2,124) + 3 (0,749 + 1,753) + 4 (1,439) = 1,339 (114,07) м Н Проектно.= 114,079 м Де n = 6 (число квадратів). ?hУ1 - Сума умовних позначок, які належать тільки 1 квадрату. ?hУ2 - Сума умовних позначок, які належать тільки 2квадратам. ?hУ3 - Сума умовних позначок, які належать тільки 3квадратам. ?hУ4 - Сума умовних позначок, які належать тільки 4 квадратах.
1 2 3 4 Для складання картограми земляних робіт обчислюємо робочі позначки використовуючи умовну системи позначок. 5. обчислимо робочі позначки. hраб = hпр. ум - hi ум. (Або через позначки вершин квадратів hраб = Нпр - Н факт.) hРА1= Hпр - НА1= 1,33 (м) hРА2= Hпр - НА2 = 0,64 (м) hРБ1= Hпр - НБ1= 0,634 (м) hРБ2= Hпр - НБ2= 0,581 (м) hРБ3= Hпр - НБ3= 0,258 (м) hРВ1= Hпр - НВ 1= 0,205 (м) hРВ2= Hпр - НВ 2= -0,109 (М) hРВ3= Hпр - НУ 3= -0,423 (М) hРВ4= Hпр - НВ 4= -0,48 (М) hРГ1= Hпр - НГ1= -0,17 (М) hРг2= Hпр - НГ2= -0,532 (М) hРГ3= Hпр - НГ3= -0,794 (М) hРг4= Hпр - НГ4= -0,876 (М). Використовуючи робочі позначки проводимо лінію нульових робіт (лінію перетину проектної горизонтальній площині з природною поверхнею землі). Положення точок нульових робіт в квадратах з відмітками протилежних знаків визначають за формулою l = а * h1/ h1+ h2, де h1 і h2 - Абсолютні значення робочих відміток двох сусідніх вершин квадрата, а - довжина сторони квадрата (10м) Відомість обсягів земляних робіт.
? = 600 ? = 121,5 ? = 125,28 V = hcp * S Sзаг= 6а2= 600 м2 Перевіряємо дотримання балансу земляних робіт ?V = [Vн] - [Vв] / [Vн] + [Vв] = 3,78 / 246,78 = 1,5% ? 5% Картограма земляних робіт
1 2 3 4 сполучних точок | методи нівелювання |