На головну

ТЕМА 3. БАГАТСТВО МОВИ. | ТЕМА 4. логічність мови. | логічність мови | ТЕМА 5. СТИЛІСТИЧНІ помилки і недоліки КУЛЬТУРИ МОВИ. | ТЕМА 6. КУЛЬТУРА МОВНОГО ПОВЕДІНКИ В ПРОФЕСІЙНОЇ СФЕРІ. | | техніка мовлення | ТЕМА 7. МОВНОЇ ЕТИКЕТ. ДІЛОВИЙ ЕТИКЕТ. | Етичні норми мовної культури | Національні особливості ділового спілкування |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати

Класифікація ділових культур

1. E КЛАСИФІКАЦІЯ ПСО
  2. I. Природознавство в системі науки і культури
  3. I. Що таке наука «семіотика», що вивчає «семіотика культури».
  4. I.1. Римське право у сучасній правовій культурі
  5. I.2.2) Класифікація юридичних норм.
  6. II.3.2) Класифікація законів.
  7. IV Порядок визначення та класифікація доходів організації

Умовно ділові культури світу дослідниками розбиті на три типи: моноактівного, поліактівние і реактивні.

У моноактівного культурах прийнято планувати своє життя, складати розклад, організовувати діяльність у певній послідовності, займаючись тільки однією справою в даний момент.

До типових представників такої культури ставляться американці, англійці, німці, швейцарці, шведи, данці та ін. Вони вважають, що при лінійній організації праці можна діяти більш ефективно і добитися значно більших результатів.

До поліактівним культурам належить рухливі товариські народи (італійці, латиноамериканці, араби, і ін.), Які звикли робити безліч справ одночасно, нерідко не доводячи їх до кінця. Вони планують черговість справ не за розкладом, а за ступенем відносної привабливості, значущості того чи іншого заходу в даний момент. Поліактівних людей не дуже турбує пунктуальність. Вони вважають, що реальність важливіше, ніж розпорядок, що встановлюється людиною, тому легко перебудовуються і часто змінюють послідовність виконання робіт.

У поліактівной культурі, як і в моноактівного, основним способом комунікації є діалог.

Реактивні (ті, хто слухає) культури надають найбільше значення ввічливості та поваги. Представники цих культур - жителі Японії, Китаю, Тайваню, Сінгапуру, Кореї, Туреччини, Фінляндії - вважають за краще мовчки і спокійно слухати співрозмовника.

7. Ознайомтеся з формулами мовного етикету. Запам'ятайте і застосовуйте в мові. Використовуючи формули мовного етикету, підготуйте приклади знайомства і уявлення.

Етикет наказує наступні формули:

- Дозволь (ті) з вами (з тобою) познайомитися.

- Я хотів би з вами (з тобою) познайомитися.

- Дозволь (те) познайомитися.

- Давайте познайомимось.

- Будемо знайомі.

- Добре було б познайомитися.

При відвідуванні установи, офісу, контори, коли чекає відверта розмова з чиновником і необхідно йому представитися, використовуються форми:

- Дозвольте (дозвольте) представитися.

- Моє прізвище Найманов.

- Я Мелісо.

- Моє ім'я Бек Султанович.

- Айдар Алішера.

- АСЕМ Кайратовна.

Якщо ж відвідувач не називає себе, тоді чиновник сам запитує:

- Як ваша (твоя) прізвище?

- Як ваше (твоє) ім'я?

- Як ваше (твоє) по батькові?

- Як вас (тебе) звуть?

8.Запам'ятайте формули ділового етикету. Висловіть подяку, зробіть зауваження, попередження, зверніться з проханням, використовуючи наведені приклади мовних кліше ділового етикету.

Вираз подяки:

- Дозвольте (дозвольте) висловити (велику, величезну) подяку Лаурі Русланівна за відмінно організовану виставку.

- Фірма (дирекція, ректорат) висловлює подяку всім співробітникам (викладацькому складу) за ...

- Повинен висловити начальнику відділу постачання (свою) подяку за ...

- Дозвольте (дозвольте) висловити велику (величезну) подяку ...

За надання будь-якої послуги, за допомогу, важливе повідомлення, подарунок прийняти дякувати зі словами:

- Я вдячний вам за те, що ...

- (Велике, велике) спасибі вам (тобі) за ...

- (Я) дуже (так) вдячний вам!

Емоційність, експресивність висловлення подяки посилюється, якщо сказати:

- Немає слів, щоб висловити вам (мою) подяку!

- Я до такої міри вдячний вам, що мені важко знайти слова!

- Ви не можете собі уявити, як я вдячний вам!

- Моя подяку не має (не знає) меж!

Зауваження, попередження:

- Фірма (дирекція, правління, редакція) змушена зробити (серйозне) попередження (зауваження) ...

- К (великому) жаль (жаль), повинен (змушений) зробити зауваження (винести осуд) ...

Звернення з проханням має бути делікатним, гранично ввічливим, але без зайвого підлещування:

- Зробіть ласку, виконайте (мою) прохання ...

- Якщо вам не важко (вас це не утруднить) ...

- Не вважайте за працю, будь ласка, віднесіть ...

- (Не) чи можу я попросить вас ...

- (Ласка), (дуже вас прошу) дозвольте мені ...

-

9. Розгляньте ситуацію. Запропонуйте свої варіанти продовження бесіди. Розіграйте його. Дайте відповідь на питання.

Ви знаєте тему майбутньої розмови, але свого співрозмовника зустрічаєте вперше. «Як пройде бесіда, які вона дасть результати? - Мимоволі замислюєтеся ви. «Що я знаю: прізвище, посада, установа і тему бесіди. От і все".

Отже ... Відвідувач входить в кімнату і називає себе. Ви встали з-за столу і запросили свого співрозмовника навпаки вас, наприклад, біля столу засідань.

?З чого складається перше враження про незнайомій людині? В силу яких причин одна людина викликає у вас довіру, а інший - настороженість, хоча ви про них нічого не знаєте?

10. Розгляньте малюнки і опишіть їх. Як ви вважаєте, чи потрібно знання мови жестів при спілкуванні? Якщо так, то чому?

Підготовка до бесіди | невербальна мова