загрузка...
загрузка...
На головну

Визначення соціального інституту | Особливості первинної та вторинної соціалізації | ВСТУП | ФУНКЦІЇ СІМ'Ї | Правове становище глави роду | Біблійне сказання про Якова і Рахілі | Закони XII таблиць | Біблійні свідчення (Сим, Хам, Яфет) | Біблійні свідчення (Каїн, Авель) | Тиртей про патріотизм |

Біблійні свідчення (Мойсей)

1. А. БІБЛІЙНІ ТЕОРІЇ
  2. біблійні норми
  3. Біблійні свідчення (Каїн, Авель)
  4. Біблійні свідчення (Сим, Хам, Яфет)
  5. Біблійні свідчення про внутрішньосімейних відносинах
  6. Біблійні свідчення про внутрішньосімейних відносинах

Хтось з племені Левія пішов і взяв собі за жінку племені. І завагітніла і народила сина і, бачачи, що він дуже гарний, та й ховала його три місяці; але не могші довше приховувати його, взяла кошик з очерету та обсмолила її асфальтом та смолою, і положила до неї дитину, поставила в очереті на березі річки, а сестра його стояла здалека, щоб довідатися, що йому станеться.

І зійшла фараонова дочка купатися на Річку, а служниці її ходили понад Річкою. Вона побачила скриньку серед очерету, і послала невільницю свою, щоб узяла її. Відкрила і побачила дитину, і ось хлопчик плаче [у кошику]; і зглянулася над ним [дочка фараонова] і сказала: Це з єврейських дітей.

І сказала сестра його до фараонової дочки: Чи не піти й не покликати тобі жінку-мамку з єврейок, і вона годуватиме тобі дитину? А дочка фараонова сказала їй: Іди. Дівиця пішла і закликала матір дитини.

А дочка фараонова сказала їй: На тобі цю дитину, та й годуй її для мене я дам тобі плату. Жінка взяла дитину, і годувала його. І підросло те дитя, і вона привела його до фараонової дочки, і він став їй за сина, а він назвав ім'я йому: Мойсей, тому що, говорила вона, я з води я витягла його. [218]

Ми знаємо, що ця легенда народжена розпорядженням фараона про побиття всіх єврейських немовлят чоловічої статі. Але поширеність сюжету в усіх культурах того часу говорить про те, що причини лежать насамперед в економіці.

Вплив економіки на патріархальну родину | Плутарх про державний контроль над народженням
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати