загрузка...
загрузка...
На головну

подолання кризи | Формальні і неформальні відносини, формальні і неформальні агенти соціалізації | Визначення соціального інституту | Особливості первинної та вторинної соціалізації | ВСТУП | ФУНКЦІЇ СІМ'Ї | Правове становище глави роду | Біблійне сказання про Якова і Рахілі | Закони XII таблиць | Біблійні свідчення (Мойсей) |

Біблійні свідчення (Каїн, Авель)

1. А. БІБЛІЙНІ ТЕОРІЇ
  2. біблійні норми
  3. Біблійні свідчення (Мойсей)
  4. Біблійні свідчення (Сим, Хам, Яфет)
  5. Біблійні свідчення про внутрішньосімейних відносинах
  6. Біблійні свідчення про внутрішньосімейних відносинах

Каїн вбиває Авеля за те, що своїми дарами той починає загрожувати його праву первородства (а значить, і його переважно при майбутньому розділі батьківської спадщини): «І зглянувся Господь на Авеля й на жертву його, а на Каїна й на жертву його НЕ зглянувся. І сильно розгнівався Каїн, і обличчя його похилилось ». [206]

Батьківського улюбленця: ( «Ізраїль любив Йосипа над усіх синів своїх <...> І бачили його браття, що їх батько полюбив його над усіх братів його, і зненавиділи його і не могли говорити з ним спокійно») [207] брати продають в рабство.

Заради батьківської спадщини Яків йде на одне з найстрашніших злочинів проти древніх законів родового суспільства: «... з поля прибув Ісав втомлений. І сказав Ісав до Якова: Нагодуй мене отим <...>, бо я втомився. <...> А Яків сказав [Ісава]: Продай же нині мені своє первородство. Ісав сказав: ось, я вмираю, що мені в цьому первородство? Яків сказав [йому]: Присягни ж мені нині. І той присягнув йому, і продав [Ісав] первородство своє Якову ». [208]

Зрозуміло, це не може не залишити рани в душі обманутого: «І зненавидів Ісав Якова через благословення, що поблагословив його батько його; І сказав Ісав у серці своєму: наближаються дні жалоби по батьку моєму, і я вб'ю Якова, брата мого ». [209]

Втім, і первістка далеко не завжди мине доля ізгоя. Відсутність міцної емоційної прихильності між родоначальником і його домочадцями дозволяє вигнати навіть не підготовленого до самостійного життя дитини з дому разом з його нещасної матір'ю (така, наприклад, доля Ізмаїла, народженого агар, служницею Сари, від Авраама).

Біблійні свідчення (Сим, Хам, Яфет) | Вплив економіки на патріархальну родину
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати