загрузка...
загрузка...
На головну

Вплив рангу на правоздатність володаря статусу | Конфлікт особистості і статусу | ВТРАТА СТАТУСУ | статусні НЕСУМІСНІСТЬ | ДИНАМІКА статусних ПОРТРЕТА ЛЮДИНИ | моральна кар'єра | домагання | Автономія особистості від соціального статусу | Інстинктивне і соціальну поведінку | Ієрархія організмів і пристосування до самостійного життя |

біблійні норми

1. V. ОПЛАТА ПРАЦІ ТА НОРМИ ПРАЦІ
  2. А. БІБЛІЙНІ ТЕОРІЇ
  3. Акти, що містять норми екологічного права можуть видавати
  4. Акцентологические (норми наголосу) як розділ орфоепічних норм.
  5. Аналіз ризиків проекту методом коригування норми дисконту
  6. Біблійні свідчення (Каїн, Авель)

Так наприклад. «Хто вдарить тебе по щоці, підстав йому й другу, а віднімає у тебе верхній одяг, не забороняй взяти і сорочку». [192] Здавалося б, проста істина, доступна і немовляті, але чи справді все в ній ясно?

Передбачається, що таке смирення присоромити кривдника, і він покається. Однак це можливо тільки там, де кривдник належить тій же культурі, що і ображений ім. А якщо все не так, і перед нами людина, яка все життя вбирав зовсім іншу систему цінностей, присоромити він? Чи не сприйме він наше смирення як знак покори, як готовність повністю змиритися перед ним і до кінця своїх днів віддавати йому останнім?

Зауважимо, християнська церква, проповідуючи цю норму, не вимагає розпустити армію. Навпаки, благословляє воїнство на відсіч загарбникові. Таким чином, норма аж ніяк не однозначна, і вимагає засвоєння незліченної безлічі можливих форм її реалізації. Тільки після цього встановлюється якийсь інваріант. Але і то - тільки по відношенню до людей, близьких за своєю культурою.

Засвоєння ж всього спектра можливих форм реалізації норми відбувається в процесі вироблення практичної відповіді на чуже дію, тільки в реальній взаємодії людей.

Механізм становлення соціального «Я» полягає в засвоєнні реакції зовнішнього соціального світу на мою поведінку. Думки значущих для мене осіб про мене служать своєрідним дзеркалом, в якому я бачу своє власне «відображення». Дивлячись у це «дзеркало», я постійно підправляти щось у мені, і, отже, формую це «Я».

Соціалізація являє собою триває все життя процес засвоєння культурних норм і освоєння соціальних ролей. Але знову підкреслимо: засвоєння і освоєння не у вигляді абстрактного знання, але у вигляді стійких, міцно закріпилися в підсвідомості форм своєї поведінки.

Соціальна роль включає безліч культурних норм, правил і стереотипів поведінки; незримими соціальними нитками - правами, обов'язками, відносинами - вона пов'язана з іншими ролями. І все це треба освоювати. Ось чому до соціалізації більш можна застосувати термін «освоєння», а не «навчання». Він ширше по змісту і містить у собі навчання як одну з його частин.

Оскільки протягом життя нам приходиться освоювати не одну, а безліч соціальних ролей, просуваючи по віковій і службовій драбині, процес соціалізації продовжується все життя. До глибокої старості людина змінює погляди на життя, звички, смаки, правила поведінки, ролі і т.п.

фази соціалізації | КРИЗОВІ ТОЧКИ соціалізації
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати