загрузка...
загрузка...
На головну

Благородні із'емлются від тілесного покарання | Право перваго набувача | Підтвердження прав купувати села | Записки Олександра Михайловича Тургенєва | ПОВЕДІНКА В статусне положення | Рамон Льюля. Книга про рицарський орден (XIII в.) | Урочисту обіцянку піонера | Природа ранжирування соціальних статусів | Кваліфікаційні особливості володаря координуючого статусу | Вплив рангу на правоздатність володаря статусу |

ВТРАТА СТАТУСУ

1. Автономія особистості від соціального статусу
  2. Веду я рахунок втраченого мною, І жахаюся знову втрати кожної, І знову плачу я дорогою ціною За те, за що платив вже одного разу! Шекспір, сонет 30.
  3. Вплив рангу на правоздатність володаря статусу
  4. Глава XIV Уклони, ссутуліваніе, їх залежність від соціального статусу
  5. Якщо вам вже зовсім несила скинути зайві кілограми, можу поділитися двома рецептами, завдяки яким на моїх очах двоє знайомих капітально втратили у вазі.
  6. Інакше ви просто втратите час.
  7. виконання договору завдало б така шкода зацікавленій стороні, що вона втратила б значну частину того, на що вона розраховувала

Зубожілі аристократи або небагаті чиновники намагаються всіма силами утриматися на рівні життя колишнього класу. Подібна поведінка притаманне і робочим. Висококваліфікований робітник навіть в моменти безгрошів'я рідко береться за некваліфіковану роботу. Взятися за непрестижну роботу означає втратити соціальну гідність. Саме так чинили англійські робочі в XIX столітті: «В найгірші для промисловості роки, коли тисячі механіків або котельщиков, мулярів або водопровідників блукають вулицями в пошуках роботи, навіть самий жадібний підприємець знає, що він не може запропонувати їм роботу по їх спеціальності за десять або п'ятнадцять шилінгів на тиждень. Чим погодитися на таке образливе зниження свого нормального, на їх погляд, суспільного становища, ці люди швидше готові працювати в якості некваліфікованих працівників або виконувати будь-які випадкові роботи за ту ж або навіть за більш низьку плату в порівнянні з тією, за яку вони, як робочу силу-фахівців, відмовилися працювати ».

Ознаки престижного поведінки, дотримання статусних пристойності спостерігаються і в XX столітті. При надлишку вільних робочих місць в Москві в 90-і роки XX століття безробітні - колишні інженери, вчителі, лікарі - не погоджувалися на непрестижну роботу. Вони або чекали слушної нагоди, коли в їх спеціальності виникне потреба, або перекваліфікувалися на такі заняття, які вважали гідними. Заробляти хліб насущний за всяку ціну, поступившись соціально значущими символами і статусними пристойністю, більшість сучасних безробітних не бажає.

Умови втрати статусу

Фрагмент Указу Катерини про вольності дворянства (1785)[189]

Конфлікт особистості і статусу | статусні НЕСУМІСНІСТЬ
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати