Головна

Блаженні стільки зрадіють, скільки возлюбят; стільки возлюбят, скільки пізнають

1. CorelDRAW дозволяє відкривати кілька вікон документів одночасно (багатодокументний інтерфейс). Для навігації по вікнах документа призначені команди меню Window (Вікно).
  2. Чи були у вашій компанії страхові випадки за цим видом? Скільки їх було? Розкажіть, будь ласка, самі цікаві й повчальні приклади.
  3. Повернення до Ніцше. Декілька днів потому.
  4. Питання: Наскільки Вас турбують такі проблеми
  5. Ось кілька порад, як підготувати випускників до успішного виконання цього завдання.

Боже мій і Господи мій, надія моя і радість серця мого, скажи до моєї душі, чи є це радість, про яку Ти кажеш нам через Сина Твого: «Просіть і отримаєте, щоб повна була ваша радість» (Ін. 16, 24)? Бо знайшов я якусь радість досконалу, і більш ніж досконалу. Якщо все серце, і весь дух, і вся душа, і вся людина в усьому своєму складі виповниться радістю цієї, і тоді переллється через край радість. Отже, не радість ця цілком увійде в радіють, але тішиться повністю увійдуть в радість. Скажи, Господи, скажи рабові Твоєму в глибині серця його, та чи ця радість, до якої увійдуть раби твої, що увійдуть в радість Пана свого (Мф. 25, 21)? Але радість цю, якою зрадіють обрані Твої, воістину «не бачив очей, не чуло вухо, і не приходило те на серце людині» (Іс. 64, 4; 1 Кор. 2, 9). Ще не сказав я, Господи, і не могли подумати, скільки зрадіють ці блаженні Твої. Вірно, стільки зрадіють, скільки возлюбят; стільки возлюбят, скільки пізнають. О, як багато пізнають вони Тебе, Господи, в оне час і наскільки міцно возлюбят Тебе! Воістину, не бачив того око, не чуло вухо і не приходило те на серце людині - скільки пізнають вони і возлюбят Тебе в житті тієї!

Молю Тебе, Господи! даруй мені пізнати Тебе, даруй мені полюбити Тебе, щоб зрадіти про Тебе. І якщо не зможу в цьому житті пізнати і полюбити, і радіти в міру досконалості, нехай буду я хоча б процвітати в цьому діянні, поки радість не стане досконалою. Нехай моє пізнання Тебе тут процвітає, а там буде зовсім; нехай любов моя до Тебе тут зростає, а там буде досконала; нехай радість моя буде тут велика сподіванням, а там досконала виконанням. Господи! через Сина Твого Ти нам повеліваєш, вірніше ж, радиш просити і обіцяєш, що ми отримаємо те, що просимо, щоб радість наша була досконала. Ось я прошу, Господи, як радиш Ти нам через дивного Подавця рад; так да отримаю я те, що обіцяв Ти через Істину Твою, щоб радість моя була досконала. Праведний Боже, я прошу! так да отримаю я, щоб радість моя була досконала. Між тим нехай роздумує про неї розум мій; нехай говорить про неї мій язик нехай любить її серце моє; нехай проповідують її уста мої. Так зголоднів її душа моя, та буде прагнути плоть моя, та запалає все єство моє, доки не ввійду в радість Пана мого, який є Ти, Боже Трійчастий і Єдиний, благословенний навіки. Амінь.

ПРО ІСТИНИ181

Передмова

Три трактату, що відносяться до вивчення Св. Письма, колись створив я в різний час, подібні один одному в тому, що мають форму питання і відповіді; і особа запитувача позначається ім'ям учня, який відповідає же - ім'ям вчителя. Четвертий, який, правда, таким же способом видав я, небесполезен, як видається, для введення в діалектику і має назву «Про грамотному», - його не хочу до них зарахувати, тому що він відноситься до іншої науці, ніж ці три.

Один з цих трьох - «Про істину», т. Е. Про те, що є істина і про які речі вона зазвичай позначається, а також про те, що є справедливість (iustitia). Інший же - «Про свободу волі», що вона таке і чи завжди людина її має; і скільки є її різновидів (diversitates) у володінні або неволодіння правильністю волі (rectitudinem voluntatis), для збереження якої вона була дана розумній істоті; і в цьому трактаті я показав тільки природну фортеця волі, потрібну для збереження отриманої правильності, а не те, як для цього необхідно, щоб їй давав благодать (ut gratia subsequatur). І третій - про те питанні, яким питається, в чому згрішив диявол, що не встоявши в істині, коли Бог не дав йому твердості, якою він не міг мати інакше, як отримавши від Бога; бо якби Бог дав, він її мав би, як мали добрі ангели, бо їм Бог дав. Який трактат, хоча я і говорив там про стійкість (confirmatione) добрих ангелів, я назвав «Про падіння диявола», бо те, що я говорив про добрі ангелів, було допоміжне; то ж, що написав про злих, було (прямо) відповіддю на запропоноване запитання.

Хоча названі трактати не пов'язані ніякої безперервністю стилю (dictaminis)182, Все ж предмет їх і загальна для всіх форма викладу вимагають, щоб вони листувалися все разом і в тому порядку, в якому я їх зараз згадав. Незважаючи, значить, на те, що деякими нетерплячими вони були переписані в іншому порядку раніше, ніж були завершені, я все-таки хочу розташувати їх так, як тут перерахував.

<...>

Вічність і всяке справжнє благо | Глава II. Про істину позначення і про дві істини висловлювання

Johannes Scottus Eriugena | Anselmus Cantuariensis | | | Глава V. Про істину природного і неприродного дії | Який вважають знаходяться в почуттях, знаходиться в думці | Глава VII. Про істину сутності речей | Можливого і неможливого |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати