Головна

Молочні залози, утворення молока і його регуляція.

1. III. Що таке оптимальне ціноутворення?
  2. IV. Ситуація з інклюзивною освітою за кордоном.
  3. V. Ситуація з інклюзивною освітою в Росії.
  4. V. Ціноутворення на основі граничних витрат
  5. V5: Підсилювачі і нелінійне перетворення сигналів
  6. VI. Ціноутворення по середнім витратам в порівнянні з рішенням Хотеллінга - Лернера
  7. VI.2.1) Освіта відносин опіки та піклування.

Вим'я корови є молочну залозу. Воно складається з чотирьох частин - чвертей: двох передніх і двох задніх. Частки вимені не повідомляються між собою, і тому молоко з однієї частки не може потрапити в інші. Кожна частка вимені має свій сосок.

Права та ліва половини вимені розділені еластичною перегородкою, яка не тільки розділяє молочну залозу, а й підтримує її. У старих корів вона слабшає, і тому з віком вим'я стає більш відвислим.

Вим'я складається з залозистої, жирової та сполучної тканин, кожна з яких виконує свої функції. Освіта молока відбувається в залізистої тканини, яка складається з великої кількості дрібних бульбашок - альвеол. Внутрішня поверхня альвеол вистелена клітинами, в яких і утворюється молоко. Накопичене в альвеолах молоко надходить в найдрібніші молочні протоки, що з'єднуються в молочні канали, які укрупнюються в міру їх злиття і формують молочні ходи. До моменту доїння в цистернах міститься до 25% накопиченого в вимені молока, а решта знаходиться в протоках і альвеолах. Сполучна тканина в вимені розташована навколо залізистої, виконуючи опорну функцію і оберігаючи вим'я від несприятливих впливів зовнішнього середовища.

Вим'я має безліч чутливих нервових закінчень, які передають в центральну нервову систему сигнали про подразнення.

Зовні вим'я покрито еластичною шкірою з рідкісним коротким волоссям.

Освіта молока - складний фізіологічний процес, в якому бере участь не тільки молочна залоза, а й інші органи і системи. Для освіти молока використовуються поживні речовини, що поставляються до вимені з кров'ю. У свою чергу, в кров поживні речовини надходять з травної системи. Тому для високопродуктивної корови дуже важливе значення має гарний розвиток органів травлення.

Для утворення 1 л молока через вим'я має пройти 400-500 л крові.

Секреція молока здійснюється в молочній залозі.

Щоб не відбувалося переповнення вимені молоком в проміжках між доїння, воно повинно бути досить ємним. Збільшити ємність вимені можна шляхом відповідної підготовки нетелей до отелу.

Функціональна система, що забезпечує пологи. | Ємнісна система молочної залози. Розподіл, накопичення, утримання утворюється молока і їх пристосування.

Обмін білка, жиру, вуглеводів і їх регуляція. | Фізіологічна роль макроелементів. | Фізіологічна роль води в організмі. | Фізіологічна роль жиророзчинних вітамінів. | Фізіологічна роль водорозчинних вітамінів. | Теплообмін і його регуляція. | Нирки, характеристика ниркових структур. Ниркові процеси. | Статеві органи самця. Сперматогенез і його регуляція. Сперма, спермий. | Статеві органи самки. Статевий цикл. | Функціональна система, що забезпечує підтримку вагітності. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати