Головна

Топікалізація зі зміною ФС пропозиції

  1. Ex. 4. Утворіть пропозиції змішаного типу, використовуючи нижче наведену інформацію.
  2. Ex. 7. Зіставте частини пропозицій, і назвіть тип умовного пропозиції.
  3. Futur simple в умовних реченнях
  4. I. Пунктуація при однорідних членах речення
  5. IV. Заповніть пропуски в пропозиціях.
  6. Актуалізаційні парадигма пропозиції
  7. Аналіз сукупної пропозиції

Трансформація необхідна, якщо топікалізуемая словоформа не може бути перенесена в початок пропозиції, зокрема, якщо це прохар - наріччя, або Опр - Прикметник. Так, в яку пропозицію щодо внесення дівчина не топікалізуется слово темпераментно, Хоча при ньому є визначальне дивно, пор .:

* Темпераментно танцюють кубинські дівчата дивно. Але можливий топік у вигляді П темперамент / темпераментність: темперамент кубинських дівчат в танцях дивний; темпераментність танців кубинських дівчат дивовижна.

Те ж: Перед нами стелився надзвичайно красивий пейзаж; пор .:  * Гарний перед нами стелився пейзаж незвичайно; але: Краса

розстеляють перед нами пейзажу була незвичайна.

Іноді топік, наприклад индикатив: отримують кисень гідролізом води

(§ 58), через сильний акцентування виявляється недоречним в певному

дискурсі, що обумовлює переклад дієслова в ім'я в позиції П: отримання

кисню здійснюється гідролізом води. У ФС це призводить до прямого порядку слів і зняття акцентного виділення. встановлення відносин

предикации і зміна ракурсу подачі ситуації реалізує сама ФС, і топікалізація як явище знімається. Вихідна пропозиція і його

трансформ знаходяться в УДД, де дистрибуційний фактор - це неможливість топікалізовать словоформу без зміни ФС пропозиції. Синтаксичні трансформації теж пов'язані з рішенням комунікативних завдань, але

використовують інший механізм.

2.2. Винесення словоформи в імепітельіий теми1

При тематизації ім'я виноситься в Nнм зі складу пропозиції в препозицію

до нього, але поза відносин предіцірованія (пор. приклади вище), що зберігає

в основному реченні його ач. Nнм позначає Т основного пропозиції, де його місце заміщено в т анафорой. Nнм може бути вжито

дейктіческіе, ставитися до деякого референту: Москва. Я не \ часто бував у цьому місті. троянди. Він любить їх \ малювати .; і автонімно, як власне ім'я: Москва. Як багато в цьому звуці для серця російського злилося (Пушкін); троянди. Його хвилює навіть \ це слово. Nнм вимовляється не з ІК-1 або ІК-2.

При збереженні структури присудка | Глава 20. Наведення фокуса актуалізації


При наявності двох породжують ситуацій, виражених однаковими синтаксичними конструкціями, відносини умови оформляються як | Актуалізаційні парадигма пропозиції | З нейтральним словопорядка | Тема-рематична міна | Назвемо деякі типи пропозицій з гнучкою структурою. | перенесення реми | Перестановка словоформ в Рема. Рематізація | Топікалізація. Вторинне предіцірованія. тематизация | Топікалізація словоформи без її зміни | Топік - називний / орудний-предикативний. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати