Головна

Загальна схема роботи з сім'єю

  1. BENETTON B 1987 році: ЗАГАЛЬНА КАРТИНА
  2. I. Завдання для самостійної роботи
  3. I. Завдання для самостійної роботи
  4. I. Загальна характеристика фірми.
  5. I. Основні рекомендації і вимоги до виконання контрольної роботи
  6. I. Цілі і завдання курсової роботи.
  7. I. Мета роботи

Ця схема виглядає приблизно так. Ініціатор звернення телефонує, і сімейний психотерапевт задає йому мінімально необхідну кількість питань, щоб сформулювати первинну гіпотезу. Найкраще, коли з сім'єю працює психотерапевтична команда. У цьому випадку психотерапевт - це представник команди. Команда обговорює перша телефонна розмова і формулює первинну гіпотезу. Сім'я приходить на прийом. Психотерапевт розмовляє з сім'єю, а команда (ще один-три людини) спостерігає за процесом прийому з іншого приміщення за допомогою дзеркала Гезелла. Дзеркало Гезелла - односпрямоване: з боку приймальної кімнати воно виглядає як дзеркало, з боку спостерігає команди - це прозоре скло. Між цими суміжними приміщеннями існує телефонний зв'язок. Існує кілька моделей участі команди в роботі з сім'єю. Члени команди можуть втручатися безпосередньо в процес прийому по телефону з проханням поставити те чи інше питання, змінити позу або пересісти. Останнє буває в тих випадках, коли команді здається, що психотерапевт занадто довго або надто часто спілкується з якимось одним членом сім'ї, тобто порушує технічну нейтральність. В інших моделях команда не втручається в процес прийому, але планує зустріч і обговорює її після закінчення прийому.

Зазвичай процес прийому займає до півтора годин. Протягом години здійснюється циркулярний інтерв'ю, потім психотерапевт залишає родину, а сам віддаляється до команди. Вони обговорюють випадок, формулюють спеціальні психотерапевтичні впливи, які через півгодини психотерапевт викладає усно і письмово. Призначається наступна зустріч. Сім'я видаляється.

Ця класична модель - дуже дорога, оскільки кілька людей працюють з сім'єю, але вона має ряд переваг.

По-перше, таким чином забезпечується нейтральність; по-друге, психотерапевтична команда є хорошим діагностичним інструментом для оцінювання сімейної системи, тому що те, що відбувається в сім'ї, як правило, відбивається у взаємодії терапевтів між собою під час обговорення. Системи при, взаємодії відбиваються один в одному. І дуже часто правильний сімейний діагноз можна поставити, якщо проаналізувати ще взаємодії терапевтичної команди під час обговорення цього випадку.

Останнім часом пропонується кілька нових моделей командної взаємодії. Том Андерсон, норвезький сімейний психотерапевт, запропонував модель рефлектирующей команди. Терапевтична команда обговорює свої враження і спостереження про прийом в присутності родини. Це обговорення будується за певними правилами - безоціночність, бездіскуссіонность і позитивне мислення.

Так чи інакше, вислухавши чи ні обговорення команди, сім'я отримує припис - пряме або парадоксальне - і йде на тиждень, на два, на два місяці, а потім або приходить на наступний прийом, чи ні. Якщо вважається, що достатньо одноразового прийому, а таке теж буває, то сім'я має зателефонувати в якийсь момент. Ніколи робота з сім'єю не робиться частіше, ніж раз на тиждень, тому що сімейна динаміка відбувається набагато повільніше, ніж індивідуальна, особливо якщо ви даєте якийсь складний ритуал, який сім'я повинна виконати і якось пережити його. У такому випадку немає ніякого сенсу бачити їх щотижня, вони вам матеріал не принесуть, вони ще не відчують якогось нового досвіду, не сформують свого ставлення до нього.

пряме припис | Лекція №1. Огляд сімейства систем Windows Server 2003. Консолі управління


емоційний розрив | межпоколенческого передача | соціумной регресія | Боуеновскіе техніки сімейної інтервенції | циркулярний | гіпотетичність | нейтральність | психотерапевтичні впливи | Етапи впливу на сімейну систему | парадоксальне припис |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати