На головну

глава 6

У дотриманні етикету, прийнятого серед чистокровної еліти чарівного світу, не виявилося нічого надзвичайно складного, лише доводилося відчувати постійну напругу і, як наслідок, ймовірність помилитися під важким поглядом сталевих очей, незмінно тепер поглядають на неї за сніданком, обідом і вечерею. До позитивної стороні відбувається коштувало приписати задоволення, правда, через дні вже не настільки затяте, в спостереженні за Драко. Будучи поряд з батьком, в області дозволеного він йшов недалеко від Герміони, дотримуючись усіх правил і не намагаючись зображати розбещеного, манірного молодика. Так що навіть свою нині улюблену позу розваленого в кріслі господаря становища він завжди змінював на ідеальну поставу і, як бачилося Герміоні, набував вигляд з застрягла в горлі кісткою людини всякий раз, коли перебував в полі видимості батька. Ця маленька радість пом'якшувала виснажливе почуття дискомфорту, яке огортає її в присутності Мелфоя-старшого.

Змусивши себе, нарешті, перестати переважну частину часу проводити заперевшісь в кімнаті, Герміона тепер практично кожен день, частіше вдень, відібравши одну з цікавих для її книг в бібліотеці, відправлялася з нею в парк, на лавку біля римського фонтану, кожен раз, перш ніж підійти до нього, переконуючись, що містера Мелфоя там немає. У ті поодинокі, як сьогодні, рази, що він сам сидів там, Герміоні вдавалося переховуватися непоміченою і доводилося повертатися в будинок. Парк був великий, але саме усвідомлення, що Мелфой теж знаходиться зараз в ньому, відвертало дівчину від думки знайти собі затишний куточок в іншій його частині.

До всього іншого, Герміона більше вже не могла відмахуватися від остаточно сьогодні стала очевидною проблеми. А саме, від роздратування і почуття незадоволення, що виникали щоразу, коли вона поверталася в будинок без звичної пари годин біля місця умиротворення і млості. І якщо спочатку перший старанно списувалося на реакцію на Мелфоя, а друге як наслідок на порушення звичного плану, то тепер завзята незмінний цих відчуттів викликала рішучий занепокоєння. Настільки рішучий, що довелося потривожити Драко в його кабінеті і придушити реакцію на: «Ну що тобі, Грейнджер?" - З під відірвалися від вивчення якогось звіту сірих очей.

- Ти що-небудь можеш розповісти мені про римському фонтані? - Вона вирішила почати відразу з головного.
 - Якому з? - Запитав він ліниво.
 - У вас їх багато?
 - Три, - Драко з демонстративним жалем відклав свої папери в сторону. - Але підозрюю, що твою допитливу натуру зацікавив той, що присвячений духу повітря.

Герміона знизала плечима, обдумуючи почуте.

- На ньому повинні бути чотири барельєфних особи, повітря, що видихається, з кожного боку, - підказав Драко.
 - Точно! Це він! - Вигукнула дівчина. - Що-небудь можеш розповісти про фонтан?
 - Не ходи до нього.

Герміона кілька оторопіла від такого відповіді і усвідомлення, що, судячи з тону, Драко Мелфоя точно не жартує.

- Спасибі за пораду. А пояснення я можу почути?

Драко жестом вказав на крісло навпроти свого столу.

- Насправді, дурниця звичайно. Але згідно з переказами це місце може, подібно справжньому духу повітря, дарувати звільнення, або порятунок, або відкриття себе - не знаю, як точно тобі пояснити. І далі ти як би стаєш заручником цього місця, як дементор в гонитві за радісними спогадами.
 - Воно забирає силу, або енергію, може? - Запитала приголомшена Герміона.
 - Та ні. Просто прихильність до цього місця, бажання повернутися, завжди переживати випробуване відчуття - як варіант, - він подивився на неї багатозначно: Розслабся, Грейнджер, чи не так це. Був я у цього фонтану. І нічого. Звичайне місце, як і інші. І ніякого бажання туди повернутися. Казка і все.
 - Але твій батько ...
 - Саме так, - перебив Драко, - за це і не виношу безглуздий фонтан. Батько туди волочиться в надії знайти, чого він там хоче - точно не знаю, але, природно, безуспішно. І не з задоволенням, і не звільнення, а суцільне розчарування. Нерозумно. Раніше він ніколи не піддавався на безглузді легенди. Вічний раціоналіст. Як би не намагався триматися зовні, а війна то його сло ...

Драко різко зупинився. Тільки одкровень з бруднокровкою йому зараз не вистачало.

- Викинь дурниці з голови і запроси свою руду подружку краще, щоб не нудно було. А то ти так скоро і до підвалів доберешся. А про них легенди куди похмуріший, - посміхнувся він.
 - Я вже запросила, - машинально відповіла Герміона, в той час як її свідомість була повністю поглинена іншим. - Може, візьме відпустку на пару днів.
 - Гаразд, я попереджу батька, - Мелфой підсунув до себе свої папери. - А тепер, не могла б ти вже ...
 - Дякую, Мелфой, - дівчина встала, - ти мене врятував від безсонної ночі в бібліотеці.

Отриману інформацію варто гарненько обміркувати і проаналізувати. Абсолютно точно, вона, Герміона, не відчуває такої дикої прихильності до цього місця в парку, як розповідав Драко, а значить він має рацію, стверджуючи, що це більше вигадка. І тим не менше, щось в цьому фонтані виразно було. Сидячи біля нього, Герміона і справді відчувала себе більш розслаблено і спокійно, за винятком першого разу і Мелфоя, ніж де-небудь ще за останні два роки. І якщо, за словами Драко, особливої ??шкоди, крім можливого розчарування від нездійснених надій, від цього фонтану не було, а дослідницька сторона її натури вимагала точної відповіді - просто необхідно було продовжити приходити в це місце в парку, але, щоб не зловживати, на про всяк випадок, рідше, ніж зазвичай, і, звичайно, перекопати всю бібліотеку на предмет вичерпної інформації про фонтан і, заодно, про дух повітря.

Другим важливим насущ питанням був старший Мелфой. По-перше, Герміоні, на відміну від Драко, не видавалося, що той зламаний війною і живе ілюзіями. Навпаки, йому вдалося здивувати її і, може, тому викликати скутість і трепет, тим, що після року ув'язнення, року катувань та принижень від господаря і роки боротьби після поразки - він виглядав і поводився так, як і раніше, як, наприклад, коли вона вперше побачила його в магазині «Флоріш і Блотс» перед другим курсом, немов для нього і не було всіх тих наступних років. По-друге, її цікавило, чому все-таки Мелфой стільки часу проводить біля цього фонтану? Тому що, як стверджував Драко, не знаходить собі спокою? Чи тому що, як і Герміона, відчуває умиротворення там? Чи тому, можливо, що будучи замкненим в своєму маєтку, він має стільки вільного часу, що витрачає його частина на свіже повітря чудесного парку, і фонтан - лише одне з відвідуваних місць - адже Герміона за ним не стежить, і тоді всі ці роздуми взагалі не мають сенсу? Проте, в будь-якому випадку відповідь на питання: «Що робить Мелфой-старший у римського фонтану»? - Істотно допоможе розібратися: скільки в усьому цьому домислу, а скільки ні. Проблема полягала лише в тому, що Герміона не могла наважитися, скільки б не переконувала себе, що батько Драко її не лякає, і це було разове замішання, підійти і чітко прояснити питання, що цікавлять її моменти. Але і здатися і втратити ці деталі їй не дозволяла її допитлива натура. І тоді Герміона прийняла рішення. Звичайно, вона не буде підходити до Мелфоя і питати його прямо, але спробує з цього дня, навпаки, приходити до фонтану, коли і він там є і, якщо він не прожене або не буде сильно насміхатися, може, говорити з ним про щось небудь, хоча б про її успіхи у вивченні етикету та інших чистокровних підвалин, і коли-небудь вийти на цікавій для її питання, чи і так зрозуміти все без слів. Це в будь-якому випадку буде корисно. Вона, нарешті, звикне і перестане так перед ним боятися - ніяк не може зрозуміти: звідки в неї тільки взялося це, адже раніше вона ніколи. І головне, якщо вдасться бути іноді поруч, буде, як їй здається, набагато простіше відшукати його слабкі місця, щоб помститися за своє приниження, та й взагалі за всю завданий біль, не тільки їй.

А якщо фонтан і справді чарівний, може, вдасться пізнати: що вона робить зараз зі своїм життям і навіщо? Хоча це, напевно, вже якраз з області нездійсненних надій, що живляться тільки легендою.
глава 7

Джіні Візлі, яка приїхала в маєток в кінці вересня, не могла не помітити зміни, що відбулися з її подругою за той місяць, що вона не бачилася з нею. Більш того, вона ніяк не могла підібрати правильну оцінку цим змінам. З одного боку, здавалося, Герміона позбулася, нарешті, від своєї післявоєнної депресії, усугубленной новим режимом в країні, і виглядала такою, що відпочила, посвіжілої і навіть більш радісним в порівнянні з нею колишньої за останні два роки. З іншого - інші зміни в ній Джіні вкрай насторожували. Вона не знала напевно, звичайно, що насправді задумувала подруга, влаштовуючи це порятунок Мелфоя таким чином, але зараз вона бачила, що Герміона, перетворивши, стала схожою на одну з закінчених чистокровок. Так одягалася, так укладала волосся, так їла, так ходила, так дихала, нарешті. З огляду на, що це все-таки була Герміона, всім цим манерам була властива ще й безглуздість. Але навіть не це так засмучувало Джіні. Все ж можна було ще припустити, що подруга тільки грає за правилами, заданими в цьому колі, і сама не в захваті від усього цього театру. Тривожило, що Джіні більше не бачила в її очах боротьби, опору. Вона не зрозуміла тоді, як рішення Герміони може допомогти їх справі проти нової влади, але, завжди вважаючи ту більш кмітливою, сподівалася, що це хоч щось дасть, крім допомоги безпосередньо Малфою. Але як би там не було, зараз вона бачила тільки спробу сховатися від реальності і прожити не своєю життям.

Джіні не боялася зізнатися самій собі, наскільки її дратує, що Герміона виглядає цілком задоволеною, живучи тут. Сама вона, провівши лише кілька днів, вже сильно нудьгувала цим місцем і залишалася тільки заради подруги. Її був неприємний і цей розкішний особняк, і його господарі. І найменше хотілося, щоб найближча людина назавжди став одним з них.

І якби Герміона хоча б весь час проводила з нею. Так ні. Та періодично залишала її одну, тікаючи за своїми якимось справах, і знайти подругу, з огляду на розміри маєтку, насилу представлялося можливим, а домашні ельфи допомагати відмовлялися, проявляючи гостинність лише за вказаною ним мінімуму. Це вимушена самотність уже двічі вилилося для Джіні в неприємне зіткнення з Драко, який, наткнувшись на неї в вітальні, не поспішав піти і залишався для дрібних перепалок, переростають в гучні склоки. Так він, мабуть, компенсував, що не може вдосталь погрубее Герміоні, і випускав пар на Джіні. Його улюбленою темою було її розставання з Гаррі, що було питанням мало того, що болючим, враховуючи негативну хвилю в її адресу в пресі, але і взагалі особистим і вже точно не стосуються Драко Мелфоя. І хоча, звичайно, Джіні знаходила, чим сильніше ткнути його в відповідь, сама ситуація нічого приємного не доставляла. Вона не стала розповідати Герміоні про те, що перетиналася з Драко за межами загальних трапез в їдальні - Мелфой-старший, на щастя, жодного разу не приєднався - сподіваючись, що це більше не постане два рази. Але присягнулася собі, дивлячись зараз з вікна малої вітальні на першому поверсі на неспішно йде до дому Герміону з якоюсь книжкою в руках, що якщо раптом, не дай Мерлін, Драко її випередить і знову сьогодні захоче повправлятися в образах - вона збере речі і поїде, і нехай подругу відвідує хтось інший, наприклад Місяць, яку, напевно, ніщо не здатне вивести з себе.

- Вибач, якщо залишила тебе нудьгувати, - Герміона тимчасово сунула книгу на одну з полиць у вітальні. - Мені здалося, ти прилягла поспати після обіду.
 - Тебе довго не було.
 - Заговорив зі старшим Малфоєм. Він пояснював деталі заручин.
 Відмінно, Герміона, просто відмінно!
 - Ви тепер великі друзі-приятелі я подивлюся !?
 - Не говори дурниць, Джин, - Герміона оторопіла. - Він мене все так само не виносить. Суцільні глузування і знущання. Я як можу - парирує.

Джіні вкрай не сподобалося це «він», немов у відповідь до нього відношення було вже іншим.

- Він, до речі, намагався вбити мене шість років тому, може пам'ятаєш ще? - Не втрималася вона.
 - Кинь Джин, невже ти думаєш, що я стала краще ставитися до Мелфоя? Чи не неси нісенітниці. Мені він як і раніше неприємний і огидний. І, запевняю тебе, ще обов'язково понесе покарання за всі свої злочини. Просто хочу отримати важливу мені інформацію.
 - Про заручини? Ти що знущаєшся?
 - Ні, звичайно, не про заручини. Так, дещо. І мені цікаво ще, як взагалі влаштовані такі аморальні, безпринципні негідники, розумієш?
 - І заради цього потрібно було влаштовувати всю цю одруження? Щоб вивчити Малфоєв поблизу? - Джіні відчувала, що виходить на давно цікавить її питання.
 - Не за цим. Я хочу врятувати Драко. Він не винен в тому, за що його засуджують. Він був заручником ситуації, його мати могла постраждати, якщо б він не послухався. Звичайно, він не безвинно, але не настільки, щоб відправитися в Азкабан. Це вже занадто скидається на спеціальну розправу.
 - Та НУ? І кому це треба?
 - Подивися на долі тих, що вижили Пожирачів, що були присутні при відродженні Волдеморта. Таке відчуття, що ті, хто бачили тіло Седріка, зараз отримали більше, ніж інші послідовники, такі ж насильники і вбивці.
 - Це що ще за маячня? - Ось тепер за Герміону було відверто страшно. Одна справа бути проти ідеї зробити всіх чарівників полукровка, і зовсім інша - почати співпереживати смертежерам. - Тобі нагадати, що Драко там не було, наприклад?
 - Але його батько був. Міністр відіграється на їх дітях, знаючи з власного досвіду, ніж можна вдарити сильніше за все. Гойл - в Азкабані, Нотт - тепер дивом будинку, завдяки магглорожденной, і тільки тоді сів його батько, Ейвері - у в'язниці, але у нього немає дітей.
 - Занадто смілива теорія, Герміона. І дуже безглузда. Так мало з них залишилося в живих, що довести закономірність неможливо. А ось довести, що Мелфоя, я підозрюю старший, запудрили тобі мізки - я можу прямо зараз.
 - Джіні, я їх не виправдовую, зрозумій. Я просто намагаюся розібратися чому так сталося. Драко не повинен був бути під слідством. Це не випадковість.
 - Мій батько не допустив би свавілля!
 - Твій батько допустив примусові сім'ї! Про що ти!?

Джіні безвольно опустилася на підлокітник дивана і закрила обличчя руками. Вона не погоджувалася ні з одним реченням Герміони. Крім останнього. Саме тому вона порвала зі своєю сім'єю. Вона не могла їх зрозуміти.

Герміона підлетіла миттєво і міцно обняла подругу, втупившись у її густі руде волосся.

- Вибач, я не хотіла.
 - Неважливо, - Джіні вивільнилася і подивилася тієї в очі. - Мерлін з ними, з цими ідеями помсти Діггорі. Я не можу зрозуміти, навіщо саме тобі знадобилося допомагати Малфою, навіть якщо він і жертва обставин? Навіщо ламати своє життя, свою молодість? Ти не розумієш, що це назавжди? А якщо ти захочеш заміж по-справжньому, захочеш дітей і іншого? Не можна приймати доленосні рішення, керуючись лише миттєвим настроєм і бажанням допомогти іншому. Особливо, зважаючи на те, що інший - це шкільний ворог і неприємний у всіх відношеннях людина.

Герміона сіла в крісло навпроти подруги, мабуть, бажаючи все-таки пояснити свій вчинок.

- Варто, мабуть, почати з того, хоч я і ризикую здатися зарозумілою, що я давно точно вирішила, що ніколи не зв'яжу свою долю з маглів. З вуст магглорожденной це, напевно, звучить дико, але мене так вразив ваш світ, коли я вперше опинилася в ньому, що я точно знаю, мені було б некомфортно з людиною, позбавленим його. Це по-перше. По-друге, я знаю практично всіх магів в Англії, які могли підійти на роль мого чоловіка, оскільки всі чарівники вчилися і вчаться в Гоґвортс. Тобто, все, хто випустилися до мого вступу - сильно мене старше і вже цим не підходять, ті, хто після мене - навпаки сильно молодше. Так що залишаються ті, з ким я тим чи іншим чином знайома, і ніхто, крім твого брата, а й це вже давно в минулому, повір, ніхто не викликає у мене бажання вийти заміж. При цьому розкладі варіант Драко Мелфоя не так вже й поганий. Може, він мені і не особливо приємний, але я врятую його від несправедливості, і, якщо пощастить, вплив Малфоєв і інших, хто їм близький, допоможе якось змінити курс теперішнього уряду.

Джіні кілька хвилин сиділа мовчки, уражена. Навіть від Герміони вона не очікувала такого підходу до життя. Чого вже там.

- А маги інших країн чим погані? - Нарешті, запитала вона перше, що спало зараз в голову.
 - Імовірність, що я зустріну таку людину і сильно полюблю - занадто мала. Я вважатиму за краще врятувати Драко. Імовірність того, що без мене він пропаде - вельми більше.
 - Гаразд, це твоє життя і тобі відповідати перед собою. Але якщо раптом відчуєш, що робиш помилку - біжи. І не думай про благородство, тебе всі зрозуміють, навіть Драко, - про останній вона, звичайно, злукавила, але що ще залишалося, якщо подруга сама піднімається на ешафот.
 - Добре, - Герміона піднялася і простягнула вперед свою руку в примирливому жесті за все, що вони наговорили тут один одному.

До ночі почалася злива з грозою, і Джіні, сидячи на самоті в кабінеті в компанії зі склянкою огневіскі, слухала завивання вітру і удари гілок по вікнах, розмірковуючи, що погода на вулиці абсолютно відповідає тому, що відбувається у неї на душі. Вона більше не відчувала необхідності зрозуміти подругу і міркувати про деталі, які формують її вчинки. Джіні хотілося лише позбутися гнітючого її останнім часом напруги і розбиратися відтепер лише зі своїм життям, не звертаючись до чужі. Вона любила Герміону, але не хотіла йти в її вирішенні. Та зробила, або вірніше зробить, оскільки навряд чи вже передумає, що б їй не говорили, свій хід, а Джіні належить знайти свій, і прожити своє життя, незалежно від усього цього, підтримуючи там, де це подрузі знадобиться, але і не більше того.

Її роздуми перервав раптовий печіння від браслета на лівому зап'ясті. Виклик з Мунго. У будь-який час дня і ночі. Вона швидко схопилася з місця, хапаючи перший-ліпший листок паперу і перо. Тепер ще доведеться заходити за Антипохмільний зіллям, а значить прощання доведеться пропустити, до того ж подругу будити все одно не хотілося. Накидавши пояснюють її вчинок рядки, Джіні швидким кроком попрямувала до вхідних дверей. Вона майже її досягла, коли в темний хол з протилежного коридору вийшов Драко Мелфоя.

- Краще часу для прогулянки не знайшлося, а, Візлі? - Він зупинився, роздивляючись її з усмішкою на обличчі.
 - Мені терміново треба на роботу. А у Вас перекриті аппартація і каміни.
 - Мені не знати ...

Джіні відвернулася і потягнула на себе масивні двері.

- Скажи завтра Герміоні, що мене викликали в Мунго.
 - Гаразд.
 - Що ти робиш? - Вона побачила в його руці тільки що з'явилася великий ліхтар.
 - Збираюся проводити тебе до воріт, раптом загубишся в темряві. Раз вже батько виховав мене джентльменом.

Джіні не витримала і розсміялася.

- Я дивлюся, хтось відпочиває в компанії пляшки вечорами.
 - Якби я був п'яний, Візлі, ти б це відчула. Так що замовкни і йди.
 - Теж мені, джентльмен, - тихо пробурчала вона з посмішкою.

Мовчки вони подолали половину шляху до воріт і кордони аппартаціонного бар'єру. Заклинання робило їх водовідштовхувальними, і залишалося тільки уважно дивитися під ноги і не вступати в калюжі на парковій доріжці.

- Вона ламає заради тебе життя, Мелфой.
 - Я знаю.
 - Постарайся знайти в собі сили не псувати їй її ще сильніше.
 - А ти постарайся повернутися. Крім тебе у неї нікого немає. Поттеру і твоєму братові тут не місце.
 - Ти даси слово?
 Він нічого на це не відповів і, не дійшовши до межі пару кроків, різко зупинився і повернувся до неї обличчям.
 - Що сталося з вами?
 - З нами?
 - Ні вона одна ламає своє життя. Чому Поттер кинув тебе?
 - Це не він, - вона заплющила очі. - Це я його залишила.
 - Невже? Пам'ятаю, ти завжди за ним носилася, - він виглядав здивованим, здивованим особливо тим, що вона говорила про це з ним і говорила правду.
 - Гаррі завжди хотів дітей. Що б він не думав зараз, він ніколи не зможе любити мене настільки, щоб прийняти той факт, що я не можу їх мати.
 - Самопожертва від Візлі? - Драко приховав збентеження, ніж умів.
 - Я, напевно, завжди буду любити його в глибині душі, але без нього мені стало спокійніше. Мабуть, я теж не люблю його досить сильно, щоб впоратися з цією проблемою разом, - вона, нарешті, прийшла до тями і згадала, перед ким виливає душу.
 - Якщо ти тільки ...
 - Це зайве, Візлі, - він махнув чарівною паличкою, і стулка воріт повільно поїхала в сторону.- Повинні ж і у нас з тобою бути таємниці для різноманітності.
 - Може, Герміона в тобі не помилилася.
 - Сильно в цьому сумніваюся. А ти, до речі, дура.
 - Пішов ти ...

Вона миттєво розчинилася в повітрі. Драко, не рухаючись, стояв і дивився, як стулка воріт плавно повертається на місце.

глава 5 | глава 8

Глава 1 | глава 2 | глава 3 | глава 9 | глава 10 | глава 11 | глава 12 | глава 14 | глава 15 | глава 17 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати