На головну

Як працює холодне читання

1. ПОЗАКЛАСНИЙ ЧИТАННЯ
  2. Глава 3. Хто і чому працює в бухгалтерії.
  3. Гаряче читання
  4. Дитяче читання для серця і розуму "(1785-1789).
  5. Зачитування платежів, які виправляються митними органами
  6. Як працює Інтернет-магазин
  7. Як працює кран допоміжного гальма № 254 при гальмуванні?

Чому люди не втрачають сприйнятливості до холодного читання?

У колі Менталіст ми називаємо це «ефектом Форер», по імені психолога Бертрама Форер, або «твердженнями Барнума», природно, по імені Ф. Т. Барнума.

Твердження Барнума здаються дуже індивідуальними, але насправді підходять величезній кількості людей. Я вже використовував одне з них: «Одного разу в дитинстві ви сильно вдарилися правої коліном».

А як щодо цих:

? «У вас виникають суперечки з родичами».

? «Удома ви зберігаєте кілька коробок зі старими фотографіями».

? «Іноді ви відчуваєте почуття незахищеності».

Невже жодна з тверджень вам не підійшло? Думаю, це не так.

Використовуючи подібні твердження, я намагаюся намацати в людині відгук, який відкриє мені двері до інших його почуттів і переживань. Печаль або радість можуть прослизнути в його очах. Або він сам видасть себе, не стримавши коментаря на кшталт: «Ви абсолютно праві, ми з батьком абсолютно не ладнаємо!»

Чому ж це працює? Якраз в цьому суть ефекту Форер.

Вже досить давно відомо, що люди схильні проводити паралелі між чиїмись словами і власним життям. Розумієте, про що я? Ми постійно стикаємося з цим. Взяти хоча б того приятеля, який в будь-якій розмові час від часу вставляє фразу: «О боже, зі мною було те ж саме!»

Так і під час процесу читання людина, слідуючи своїй природній схильності, намагається знайти в моїх припущеннях збіги з подіями свого життя. І якщо відразу йому це не вдається, він розглядає моє твердження з усіх боків до тих пір, поки не знайде підходящу інтерпретацію. А після забуває про той факт, що йому було потрібно так багато часу на пошук взаємозв'язків.

Форер довів справедливість цієї теорії найбільш цікавим чином.

ніякої магії | У чому ваша індивідуальність?

Занурення в гіпноз | інші техніки | готовність пацієнта | Він загіпнотизований, що далі? | постгіпнотіческое навіювання | Станьте джедаем | замішання | тригер | самогіпноз | Також відноситься до області ЕВ. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати