Головна

Поняття охорони праці. Основні положення закону України «Про охорону праці».

  1. VI.3.2) Наследование по закону.
  2. Адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці.
  3. Актуарні розрахунки: завдання і основні функції
  4. Альтерглобалізм як соціально-політичний феномен сучасного етапу глобального розвитку: поняття, ідеї та цінності
  5. Аудит охорони та умов праці.
  6. Безробіття та його основні поняття як соціально-економічного явища.
  7. Верховенство закону

Поняття охорони праці. Охорона праці за своєю сутністю є турботою про людину у процесі використання її праці і розглядається як охорона працездатності людини. З іншого боку, відносини щодо охорони праці - невід'ємна складова організації процесу праці, що створює умови для стабільної та успішної трудової діяльності громадян.

Охорону праці і здоров'я громадян віднесено до пріоритетних напрямків соціальної політики України. Так, Конституція України одним з основних соціальних прав громадян визначає право кожного на належні, безпечні й здорові умови праці, встановлює, що використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров'я роботах забороняється2. Право на охорону здоров'я закріплено і в Основах законодавства України про охорону здоров'я3.

Основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.



Способи рятування потерпілого на водних об'єктах. | Види інструктажів з питань охорони праці, періодичність проведення.

Мета, завдання розвідки надзвичайної ситуації, озброєння і дії особового складу під час її проведення. | Поняття про вирішальний розвиток дій, періоди гасіння пожеж. | Оперативне розгортання спеціального обладнання від аварійно-рятувальних автомобілів. | Вибір позиції ствольного, основні правила роботи зі стволом. | Мета, правила проведення розтину та розбирання будівельних конструкцій при ліквідації наслідків пожеж та інших надзвичайних ситуацій. | Способи та правила робіт при видалені диму. | Способи проведення робіт по звільненню та рятуванню потерпілих із зруйнованих споруд. | Способи та засоби припинення надходження небезпечних хімічних речовин на аварійну ділянку. | Способи зменшення дози опромінення. Обов'язки особового складу, який знаходиться в зоні радіаційного забруднення. | Способи та порядок проведення аварійно-рятувальних робіт на місці дорожньо-транспортної пригоди. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати