На головну

Як Ви розумієте значення слова КРАСА?

1. Страви чехословацької кухні
  2. В офіційно-ділових текстах зазвичай вживаються слова
  3. Впішіть у блок-схему Вивчення тими "Чотірікутнік" необхідні слова-Позначення
  4. Глава III. Першість серед знаків належить словами
  5. Дванадцятий спосіб - незв'язані слова
  6. Для запобігання даного заперечення треба пам'ятати всього три слова ...
  7. Є табличка зі словами ...

Сформулюйте і прокоментуйте дане Вами визначення. Напишіть твір-роздум на тему:

«Що таке краса», Взявши в якості тези дане Вами визначення. Аргументуючи свою тезу, приведіть 2 (два) приклад-аргументу, що підтверджують Ваші міркування: один приклад-аргумент приведіть з прочитаного тексту, а другий - з Вашого життєвого досвіду.

Обсяг твору має становити не менше 70 слів.

Твір пишіть акуратно, розбірливим почерком.

(1) У неділю батько розбудив мене, коли було ще зовсім темно.

- (2) Вставай-ка жваво! (3) Всю красу проспиш, соня. (4) На тетерука ток встигнемо!

(5) Я насилу прокинувся від дрімоти, нашвидку вмився, випив кухоль молока, і, коли я був готовий, ми рушили в дорогу.

(6) За пухкому снігу ступали навмання, раз у раз провалюючись в вибоїни. (7) Прямого шляху не було, довелося зробити гак - обійти низину. (8) І тут я згадав, що рушниця-то ми забули ...

- (9) Не біда, - заспокоїв мене батько. (10) - Не за тим йдемо ...

(11) Я опустив голову: що ж робити в лісі без рушниці ?! (І) Минули залізничне полотно і через поле по вузькій стежці поспішили до ще сонному, голубеющему далеко лісі.

(12) Квітневий повітря тривожно і свіжо пах талої землею. (13) У дороги застигли верби в срібному пуху. (14) Раптово батько зупинився, затамував подих ... (15) Вдалині, в березняку, хтось несміливо, невпевнено бурмотів.

- (16) Хтось прокинувся? - Запитав я.

- (17) Тетерів-Косач, - відповів батько.

(18) Я довго придивлявся і помітив на деревах великих чорних птахів. (19) Ми спустилися в яр і підійшли до них ближче.

(20) Тетерева не поспішаючи поклёвивалі на березах нирки, важливо походжали по гілках. (21) А один птах сиділа на вершині берези, здувається шию, підкидала Жовтохвостий голову, розпускала віялом хвіст і все голосніше і сильніше бурмотіла: «Чуф-фих-х, бу-бу-бу». (22) Їй по черзі, з розстановкою вторили інші птахи.

- (23) 3наешь, - сказав батько, - це найкраща пісня. (24) Послухаєш її, і весь місяць на душі свято!

- (25) Який?

- (26) Весняний ... (27) Кінець зимового царства ...

(28) Батько вдихнув на повні груди повітря, зняв шапку.

- (29) Скоро у Косачів танці та ігрища на болотах підуть. (ЗО) Музика - лісова крапель. (31) А слова які!

(32) Тут він взявся в боки, зойкнув ... та й заспівав напівголосно:

- (ЗЗ) Куплю балахон, продам шубу ...

(34) З того часу минуло понад тридцять років, але до цього дня пам'ятаю холодну квітневу ніч, неблизький шлях до лісу, серебрёний березняк, темні силуети птахів і пісню ...

(За А. Баркову) *

* Барков Олександр Сергійович (1873-1953) - відомий фізико-географ, доктор географічних наук. Є творцем підручників, посібників з викладання географії в школі.

Пояснення. | Пояснення.

Як Ви розумієте значення слова співчуття? | Пояснення. | Пояснення. | Як Ви розумієте значення слова ПРИРОДА? | Пояснення. | Як Ви розумієте значення слова ДОБРО? | Пояснення. | Пояснення. | Пояснення. | Пояснення. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати