Головна

вовченя

Е. Сєрова

Дуже нудно мені, вовченяті, одному.

Чому зі мною не дружать?

Не зрозумію!

Ні козенята, ні телята,

Ні зайчата, ні лисенята.

Чому?

Ведмедик

М. Масленнікова

Всі говорять,

Що схожий я на тата -

Такий темно-бурий,

Такий клишоногий.

Але тільки й тато

Схожий на мене -

Такий же мисливець до меду,

Як я!

Їжак

Г. Ладонщіков

Він, як ялинка, весь в голках,

Ловить сміливо найстрашніших змій.

І хоча він дуже колючий,

Ображати його не смій.

Він в лісі живе, але вхожий

І в сади забавний їжак.

вовки

Е. Сєрова

Вибігають п'ять вовченят - пристрасті.

Зуби гострі стирчать в пащі.

Нападуть з усіх боків мовчки.

Уже такий у них закон - вовчий.

Їм би тільки скоріше битися.

Не люблю таких звірів, братці!

розповіді

свиня

А. Барков

Свині-льоха біля свинарника розгулюють, хрюкають, поросят до заповітного корита звуть. А в кориті їх смачний сніданок чекає: тут і морквина, і капуста, і лушпиння від картоплі, а іноді навіть яблуко на десерт попадеться. Здоровенний хряк з вікна визирає, похрюкує собі на втіху. Він всю ніч в калюжі спав, весь в бруді перемазаний, тільки вуха, нехай рило з п'ятачком начебто чисті.

Вівці

А. Барков

Вівці пасуться на гірських луках. У барана роги круті, кручені, міцні. Недарма він стоїть на чолі стада. Шерсть у овець кучерява, м'яка, тонка. З такої вовни в'яжуть светри, шкарпетки, рукавиці, а з овчини шиють кожухи на зиму. Одяг тепла і красива підлозі чає. А охороняють стада овець від вовків великі, волохаті, гроз ні собаки - кавказькі вівчарки.

собака

Е. Чарушин

У Шарика шуба густа, тепла - він всю зиму по морозу бігає. І будинок у нього без грубки - проста собача будка, а там соломка постелено, і йому не холодно. Кулька гавкає, колгоспне добро стереже, злих людей та злодіїв у двір не пускає - а за це все його люблять та ситно годують.

конячка

К. Ушинський

Кінь хропе, вухами пряде, очима поводить, вудила гризе, шию, мов лебідь, гніт, копитом землю риє.

Грива на шиї хвилею, ззаду хвіст трубою, між вух - чубчик, на ногах - щітка, шерсть сріблом відливає. У роті вудила, на спині сідло, стремена золоті, підкови сталеві.

Сідай і пішов! За тридев'ять земель, в тридесяте царство! Кінь біжить, земля тремтить, з рота піна, з ніздрів пар валить.

Васька

К. Ушинський

Котічек-коток - сіренький лобок. Ласків Васька, та хитрий, лапки оксамитові, коготок гострий. У Васютке вушка чуйні, вуса довгі, шубка шовкова.

Лащиться кіт, вигинається, хвостиком виляє, оченята закриває, пісеньку співає, а попалася мишка - не розгнівався! Очки-то великі, лапки що сталеві, зубки-то криві, кігті випускні!

Корівка

К. Ушинський

Некрасива корівка, так молочко дає. Лоб у неї широкий, вуха в сторону; в роті зубів недолік, зате Рожища великі; хребет - вістрям, хвіст - помелом, боки відстовбурчились, копита подвійні. Вона травиці рве, жуйку жує, пійло п'є, мукає і реве, господиню кличе: «Виходь, господиня, винось подойнічек, чистий утіраль-нічек! Я діточкам молочка принесла, густих слівочек ».

Білка

А. Барков

У непосиди білки хутро влітку короткий і рудий, під колір соснової кори. А взимку вона вбирається в пухнасту блакитну шубу. Шуба і зігріває непосиду, і маскує її в засніженому лісі.

Восени білка запасає на зиму жолуді, горіхи, розвішує по сучкам і сушить гриби. А взимку, в сильні морози, забирається в тепле гніздо, споруджене з гілок, моху і сухої трави, вкривається пухнастим хвостом.

Як вовки вчать своїх дітей

Л. Толстой

Я йшов по дорозі і ззаду себе почув крик. Кричав хлопчик-пастух. Він біг полем і на кого-то показував.

Я подивився і побачив - по полю біжать два вовки: один досвідчений, інший молодий. Молодий ніс на спині зарізаного ягняти і зубами тримав його за ногу. Досвідчений вовк втік ззаду.

Коли я побачив вовків, я разом з пастухом побіг за ними, і ми стали кричати. На наш крик прибігли мужики з собаками.

Як тільки старий вовк побачив собак і народ, він підбіг до молодого, вихопив у нього ягняти, перекинув собі на спину, і обидва вовка побігли швидше і зникли з очей.

Тоді хлопчик став розповідати, як була справа: з яру вискочив великий вовк, схопив ягня, зарізав його і поніс.

Назустріч вибіг вовченя і кинувся до ягняти. Старий віддав нести ягняти молодому вовкові, а сам нічого побіг біля. Тільки коли прийшла біда, старий залишив вчення і сам взяв ягняти.

Тема: «ДОМАШНІ І ДИКІ ПТАХИ НАШОГО КРАЮ»

загадки

Всіх я вчасно буджу,

Хоч годин не заводжу. (Півень)

Я в селі на подвір'ї

Прокидаюся на зорі.

«Ку-ку-рі-ку!» - Я кричу,

Розбудити хлопців хочу. (Півень)

Може і розбитися,

Може і зваритися,

Якщо хочеш, в птицю

Може перетворитися. (Яйце)

Вона на білих камінцях сидить,

Не підходьте близько - закричить. (Квочка)

Ці усюди ходять разом,

Разом дрімають на сідалі,

Разом раніше всіх встають,

Дуже довго воду п'ють,

Після кожного ковтка

Довго дивляться в хмари.

Хто це? (Кури)

Наша добра подружка

Дасть нам пір'я на подушку.

Дасть яєчок для млинців,

Пасок і пирогів. (Курка)

Хата моя білий без дверей,

Я сиджу в ньому багато днів,

Дах будинку розбиваю

І з дому вилажу.

Звідкись вискакувати до своєї мами,

Як звуть, дізнайтеся самі.

Мій батько - півень, А мати -

Вам не важко вгадати.

Жовтий-жовтий я дитина,

А звуть мене ... (курча)

Уздовж по річці, по водиці

Пливе човнів низка,

Попереду корабель йде,

За собою всіх веде.

Веселий немає у малих човнів,

А кораблик боляче ходок -

Вправо-вліво, взад-вперед

Всю ватагу поведе. (Качка з каченятами)

плоский носок

Клює пісок,

У воду прийде -

Жабу знайде. (Качка)

Шипіт, регоче,

Ущипнути мене хоче.

Я йду, не боюся.

Хто ж це? (Гусь)

Спить або купається,

Все не роззувається:

День і ніч на ніжках

Червоні чобітки. (Гусь)

У воді купався, а сухий залишився. (Гусь)

Він буркотун, бормотун,

Товстий, важливий топотун.

Він всюди ходить-бродить,

Він порядок свій наводить.

А розтягне хвіст квітчастий -

Замовкне півень горлатий!

Підійде, ковтне води:

«Ай, бал-ди, бал-ди, бал-ди!» (Індик)

козел Мефодій | потішки

братик плаче | Наша бабуся | розповіді | зозуля | Російські народні пісеньки | Зима-чудила | відлига | Новий сніг і Новий рік | розповідь | потішки |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати