Головна

IV. Вирішити ситуаційні задачі з медичної гельмінтології

1. GPSS-ПРОГРАМА завдання № 6
  2. I СИТУАЦІЙНІ ЗАВДАННЯ ПО ПРОФІЛЬНИМ РОЗДІЛІВ
  3. I. Цілі і завдання виконання курсової роботи
  4. I. Мета та завдання ВИПУСКНИЙ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ
  5. I. Мета та завдання зліт
  6. I. Мета і завдання роботи.
  7. I.1 Мета і завдання дисципліни

1. У пацієнта, який приїхав з Африки, розвинулося захворювання сечовидільної системи, з'явилися сліди крові в сечі, при мікроскопічному дослідженні осаду сечі виявлено яйця гельмінтів - великі, подовжені, жовтого кольору. На одному з полюсів видно шип.

а) Визначити вид гельмінта. Дайте його систематичне положення.

б) Як могло статися зараження?

2. При дослідженні фекалій хворого з кишковими розладами виявлено яйця збудника кишкового шістозомоза. Хворий недавно повернувся з Африки. Його дружина турбується, чи можуть заразитися цим гельмінтозом діти?

а) Написати російське і латинська назва збудника.

б) Чи можуть діти заразитися кишковою шістозомозом від батька?

в) Як відбувається зараження людини цим гельмінтозом?

3. Чоловік 42 року, за професією бухгалтер, хворий на хронічний опісторхоз, переїхав з Сибіру на постійне місце проживання в Москву.

а) Чи становить ця людина небезпека для оточуючих як джерело інвазії?

б) Як можна заразитися описторхозом?

4. В клініку доставлений хворий чоловік 58 років, житель сільської місцевості, зі скаргами на болі в області печінки. Хворий працює пастухом. Перебуває на обліку у фтизіатра з приводу закритої форми туберкульозу легенів. При мікроскопірованіі фекалій хворого виявлені яйця гельмінтів: дрібні (38 ? 45 мкм), асиметричні, жовто-коричневого кольору, з товстою оболонкою і кришечкою.

а) Яйця якого гельмінта виявлені у хворого в фекаліях? Написати його російське і латинська назва.

б) Як називається хвороба, що викликається цим гельминтом?

в) Пояснити, як могло статися зараження?

5. При обстеженні хворих з ураженням печінки, у одного з них, в фекаліях виявлені великі (140 ? 80 мкм) яйця гельмінтів, овальні, жовтого кольору, з зернистим вмістом, на одному полюсі є кришечка.

а) Написати російське і латинська назва паразита.

б) Як називається хвороба, що викликається цим гельминтом?

в) Пояснити, як міг заразитися даними гельмінтозом цей хворий?

література

1. Лекції.

2. Бекіш, О.-Я. Л. Медична біологія: навч. посібник для студентів мед. вузів / О.-Я. Л. Бекіш. - Мінськ: Ураджай, 2000. - С. 380-397, 433-444.

3. Бекіш, О.-Я. Л. Основи медичної паразитології: навч. / О.-Я. Л. Бекіш, В. Я. Бекіш. - Мінськ: Університетське, 2001. - С. 53-68.

4. Біологія: навч. для мед. спец. вузів: в 2 кн. / В. Н. Яригін [и др.]; під ред. В. Н. Яригіна. - 3-е изд. - М .: Вища. шк., 2000. - Кн. 2. - С. 245-261.

5. Керівництво до практичних занять з медичної біології та загальної генетики / В. Е. Бутвіловскій [и др.]. - Мінськ: БДМУ, 2008. - 188 с.

I. Вивчити мікропрепарати з замальовкою | КЛАСУ ЛЄНТОЧНІ ХРОБАКИ (CESTOIDEA)

Лабораторна робота | Мотиваційна характеристика теми | Мотиваційна характеристика теми | I. Вивчити мікропрепарати з замальовкою | III. Заповнити таблицю 9 за влучним висловом патогенних джгутикових. | Мотиваційна характеристика теми | I. Вивчити мікропрепарати з замальовкою | IV. Вирішіть ситуаційні задачі з медичної протозоології | Мотиваційна характеристика теми | Лабораторна робота |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати