На головну

Основні типи морфоструктур Зарубіжної Азії

1. I. 1. Що називається коливаннями? Гармонійні коливання, їх основні характеристики.
  2. I. Основні положення
  3. I. ОСНОВНІ РОЗДІЛИ КУРСУ
  4. I. Основні керівні документи і їх вимоги
  5. I. Основні терміни та загальні підходи
  6. II. Базові принципи побудови та основні завдання загальнонаціональної системи виявлення та розвитку молодих талантів
  7. II. Основні і особливі обов'язки співробітників СП ВОП

У зарубіжній Азії виділяється ряд типів морфоструктур. До областей древніх платформ приурочені цокольні рівнини. Вони займають центральну і східну частини Індостану. Тут переважає рельєф то плоских, мягковолністих, то розчленованих поверхонь пенеплена.

пластові рівнини древніх платформ характерні для східної і південної частин Аравійського півострова, де потужний осадовий чохол перекриває кристалічний фундамент, а також для Китайської платформи (Сунляо, Велика Китайська рівнина, Кашгарская рівнина, Сичуаньськая улоговина).

На околицях Аравійської та Індійської платформ, а також на північному сході Синійським щита підносяться епіплатформенниє брилові гори и нагір'я. На півострові Індостан цього типу рельєфу відповідають Західні і Східні Гати, що представляють собою косопоставленние брили з крутими схилами, зверненими в бік океану.

омолоджені тваринний Глібова гори і височини: Куньлунь, Тянь-Шань, Наньшань, Алтинтаг, Монгольський Алтай. У формуванні цих утворень набагато більшу роль, ніж герцинського складчастість, зіграли руху земної кори в кайнозої.

Тваринний брилові середньогір'я яньшаньской віку займають східні і центральні частині Індокитаю і півострів Малакку. Лінійно-витягнуті антиклінальні хребти тут поєднуються з більш давніми серединними масивами, що мають докембрийское підставу.

Складчасті і глибово-складчасті високогір'я альпійського віку приурочені до Гіндукушу, Гімалаїв, Сіно-Тибетським горах. Завдяки величезній висоті і достатку опадів, що випадають на їх схилах, ці гори покривалися плейстоценовими льодовиками, які залишили сліди у вигляді грандіозних цирків, чіпаючи і кінцевих морен.

Тваринний брилові середньогір'я альпійського віку характерні для Переднеазіатських нагір'їв, мають дугоподібне будова і обрамляють великі палеозойские серединні масиви (Іранське нагір'я, Анатолійське плоскогір'я).

Альпійські передгірні крайові прогини зайняті великими акумулятивними низменностями (Месопотамія, Гангська). Велику роль в їх формуванні зіграло накопичення уламкового матеріалу, принесеного з навколишніх гір.

Незважаючи на настільки складну будову, в рельєфі зарубіжної Азії можна виділити кілька орографічних зон:

· Північні остаточно-брилові гірські системи, родинні горах Південного Сибіру: Монгольський Алтай, Хан-гай, Хентей, Хинган і ін .;

· Високі плато і піднесені рівнини Центральної Азії: Таримський, Джунгария, Гобі, Цайдамская улоговина, Алашань, Ордос і ін .;

· Потужні гірські підняття Центральної Азії: Куньлунь, Тибет, Каракорум і ін .;

· Рівнини Східної Азії, пересічені місцями напівзруйнованими кряжами: Сунляо, Велика Китайська;

· Нагір'я Західної Азії: Малоазіатське, Іранське, облямовані горами значної висоти;

· Аравійський півострів;

· Південні передгірні рівнини - Месопотамська, Індо-Гангская і міжгірські долини на схід від них;

· Плато Індостану та Індокитаю з оздоблюють їх горами;

· Східні і південно-східні острівні дуги - від Японських островів і Філіппін до островів Малайського архіпелагу.

Климатообразующие чинники Зарубіжної Азії. Циркуляція атмосфери за минулими сезонами року | Особливості розподілу річкової мережі Зарубіжної Азії. Найбільші річки, їх режим і господарське використання

Земельні ресурси Зарубіжної Азії. Їх розподіл і використання | Природні ресурси субтропічного пояса Зарубіжної Азії. Антропогенні модифікації, що виникають в процесі господарського освоєння території | Кліматичне районування Зарубіжної Азії | Західна Азія | Ф_г характеристика Вірменського нагір'я | Ф_г характеристика Східного Китаю. Антропогенне модифікація ландшафтів | Ф_г характеристика Леванту | Ф_г характеристика Месопотамії | Ф_г характеристика півострова Індокитай | Ф_г характеристика півострова Індостан і о-ва Цейлон |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати