Головна

Слава Отцю і Сину і Святому Духу і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

  1. Амінь.
  2. Духовенство: Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі.
  3. І нині і повсякчас, і на віки віків.
  4. І нині і повсякчас, і на віки віків.
  5. І нині і повсякчас, і на віки віків.
  6. І нині і повсякчас, і на віки віків.
  7. І нині і повсякчас, і на віки віків.

Слава, і нині: Благословенную нарік Твою Матір, / прийшов єси на пристрасть вільним бажанням, / засяяло на Хресті, взискаті хоча Адама, / глаголя ангелом: СрАТ Мені, / яко обретеся загибла драхма .// Вся мудре устроівий, Боже наш, слава Тобі!

Хор: ГОспода, помилуй. (Тричі)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Читець: І нині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Кафізма третя:

Псалом 17:

Возлюблю Тебе, Господи, кріпосте моя. Господь твердиня моя, і моє пристановище, і Спаситель Moй, Бог мій, Помічник мій, і я надіюся на Нього, защітітель мій, і ріг Він спасіння мого, Самовидець мій. Хвалячи покличу Господа і від ворогів моїх спасуся. Одержаша ма хвороби смертної, і потоци беззаконня смятоша ма, хвороби пекельні оточили мене, предваріша ма мережі смертної. І внегда сумувати ми, призвав Господа, і до Бога свого я взиваю, почувши від храму Святого Свого голос мій, і благання моє перед Ним ввійде у вуха Його. І рухливий, і трепетна бисть земля, і підстави гір смятошася і подвігошася, яко прогнівити на ня Бог. Взиде дим гнівом Його, і вогонь від імені Його запалиться, угліе займеться від Нього. І нахили небеса, і зійшов, і морок під ноги йому. І взиде на Херувими, і літо, літо на крил вітряну. І поклади темряву тайну Свій, круг Нього селище Його, темна вода во облацех повітряних. Від облістанія перед Ним облацех проідоша, град і угліе вогняне. І загримить з Неба Господь і Вишній дав Свій голос. Пошли стріли і разгна я, і блискавки помножити і зім'яти я. І явишася істочніци водних, і откришася підстави вселенної, від заборони Твого, Господи, від дохновенія духу гніву Твого. Пошли з висоти, і прийняв мене, восприят мене від великої води. Позбавить мене від ворогів моїх сильних і від ненависників мене, бо я утвердиша паче мене. Предваріша ма в день озлоблення мого, і бисть Господь утверженіе моє. І вивів ма на широту, позбавить мене, бо я забажав мене. І віддасть ми за моєю і за чистотою рук моїх віддасть ми. Яко зберегти дороги Господні, і нечествовах від Бога мого. Яко вся долі Його переді мною і виправдання Його не було отступиша від мене. І буду непорочним з Ним, і зберегти від беззаконня мого. І віддасть ми за моєю і за чистотою рук моїх перед очима Його. З преподобним преподобний будеш, і з чоловіком невинним винен будеш, і з обраним обраний будеши, і з норовливим развратішіся. Бо Ти люди смиренних врятуєш і очі гордих сміріші. Бо Ти просветіші світильника, Господь, Боже мій, просветіші темряву мою. Бо через Тебе визволився від спокуси і Боѓом моїм перейду стіну. Бог мій, непорочна дорога Його, словеса Господнього разжжена, защітітель є всіх, хто надіється на Нього. Яко хто бог, хіба Господа? або хто бог, хіба Бога нашого? Бог препоясуяй мене силою, і поклади непорочна дорога мій. Совершаяй ноги мої, яко Єлени, і на високих поставляяй ма. Научаяй руки мої до бою, і поклав єси цибулю медян м'яз моя. І дав Ти мені перед тими порятунку, а правиця Твоя восприят ма, і Ти їх виправить ма в кінець, і Ти їх то ма навчить. Розширені єси стопи моя піді мною, і не знемагаючи хлюпніть мої. Одружилися ворогів моїх, і збагну я, і не повернуся, доки помруть. Ображу їх, та не зможуть стати, впадуть під стіп моїх. І препоясал мя єси силою на лайку, спял єси вся востающия на мя під ма. І ворогів моїх дав Ти мені хребет, і ненавідящия ма спожив єси. Воззваша, і не бе спасаєш: до Господа, і не почувши їх. І істню я яко полова на вітрі, яко бо тягар шляхів поглажду я. Ізбавіші мене від сперечання людей, поставиш ма на чільне мов. Людіє, ихже НЕ ведех, работаша ми. В слух вуха послушаша ма. Сини чужі солгаша ми. Сини чужі обетшаша і охромоша від стежок своїх. Живий Господь, і благословенний Бог, і нехай піднесеться Бог спасіння мого. Бог даяй помста мені і покорівий люди під ма. Спаситель мій від ворогів моїх гнівливих, від Воставшая на мя піднесешся ма, від чоловіка неправедним ізбавіші ма. Заради цього прославляти Тебе во язицех, Господи, і імені Твоєму співаю: велічаяй порятунку царського, і чинить милість христа Своєму Давидові, і насіння eго до століття.

Читець: Злава Отцю і Сину і Святому Духу.

Хор: Інині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Аллілуіа, алилуя, алилуя, слава Тобі Боже. (Тричі)

ГОспода, помилуй. (Тричі)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Читець: Інині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Псалом 18:

НЄбес повідають славу Божу, творіння ж рук Його сповіщає твердь. День дні відригується дієслово, і ніч нощи сповіщає розум. Не має мови, нижче словеса, ихже не чують кажи їх. По всій землі Вийди мовлення їх і в кінці вселенної дієслова їх. В сонце поклади селище Своє, і Той, яко Наречений походять із храму Свого, і зрадіє він, яко Ісполін тещі шлях. Від краю неба результат Його, і стрітення Його до краю неба, і несть іже укриется теплоти Його. Закон Господній непорочний, обращаяй души, свідоцтво Господнє вірно, примудряються немовлята. Виправдання Господнього права, звеселяє серце, заповідь Господня світла, просвіщає очі. Страх Господа чистий, пребиваяй на віки віків: долі Господні правдиві, виправдані укупі, любі паче злата і каменя чесна многа, і слаждша паче меду і сота. Бо раб Твій зберігає я, внегда зберегтися я, відплата багато. Гріхопадіння хто розуміє? Від таємних моїх очисти мене, і від чужих пощади раба Твого, аще не володіють мною, тоді непорочним буду і очищуся від гріха велика. І будуть у благовоління словеса вуст моїх, і повчання серця мого перед лицем Твоїм вийму, Господи, помічнику мій і Спасителю мій.

Псалом 19:

Учує тебе Господь в день смутку, захистить тебе ім'я Бога Якова. Послет ти допомогу від Святого і від Сіону заступить тя. Пом'яне всяку жертву твою, і цілопалення Тучно буди. Дасть ти Господь по серцю твоєму і вся рада твій виконає. Будем радіти спасінням Твоїм і в ім'я Господа Бога нашого, що став великий. Виконає Господь вся прохання твоя. Нині пізнав, яко спасе Господь христа Свого, почує eго з Неба Святого Свого, в силах порятунок правиці Його. Ці на колісницях, а ті їх запитали на конех, ми ж в ім'я Господа Бога нашого закличемо. Тії сплять биша і впали, ми ж востахом і ісправіхомся. Господи, спаси царя і вислухай нас, воньже аще день закличемо Тебе.

Псалом 20:

ГОспода, силою Твоєю звеселиться цар і спасінню Твоєму зрадіє зело. Бажання серця eго дав єси eму, і бажання усно eго неси позбавив eго. Яко попередив єси eго благословенням благостиня, поклав єси на чолі eго вінець від каменя чесна. Живота просив їсти у Тобі, і Ти дав eму довготу дний на віки віків. Велия слава eго спасінням Своїм, славу і велелепіе возложіша на нього. Яко даси eму благословення на віки віків, возвеселіші eго радістю перед лицем Твоїм. Яко Цар має надію на Господа, і милістю Всевишнього я не захитався. Так знайдете рука Твоя всім ворогам Твоїм, правиця Твоя нехай знайде вся ненавідящия Тобі. Яко положили їх яко піч вогненну під час твого лиця, Господь гнівом Своїм смятет я, і знести їх вогонь. Плід їх від землі погуби, а їхнє насіння від синів людських. Яко уклоніша на Тебе зла, помисліша поради, ихже не зможуть составіті. Яко положили я хребет, у ізбитцех Твоїх уготовіші особі їх. Вознесися, Господи, силою Твоєю, заспіваймо і співаємо сили Твоя.

Читець: Злава Отцю і Сину і Святому Духу.

Хор: І нині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Аллілуіа, алилуя, алилуя, слава Тобі Боже. (Тричі)

ГОспода, помилуй. (Тричі)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.

Читець: Інині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Псалом 21:

Боже, Боже мій, прийди ми, Вскую залишив мя єси? Далеко від мого спасіння словеса гріхопадінь моїх. Боже мій, закличу під дні, і не почуєш, і вночі, і не в безумство мені. Ти ж у святому живеш, хвалити Ізраїлевого. На Тебе уповаша батьки наші, уповаша і позбавив єси я. До Тебе воззваша, і спасошася, на Тя уповаша, і не постидешася. Аз же єсмь черв'як, а не людина, приниження чоловіків і приниження людей. Вси бачачи ма поругаша ми ся, глаголаше устами, поківаша главою: упова на Господа, нехай визволить eго, нехай спасе eго, яко хощет eго. Бо Ти єси викидаючи ма з утроби, охорона моя від перс матері моєї. До Тебе прихильний єсмь від лона, від лона матері моєї Бог мій єси Ти. Та не отступиша від мене, бо скорбота поблизу, бо нема помогаяй ми. Оточили ма вгодовані мнози, молодики огрядними одержаша ма. Отверзоша на мя уста своя, яко лев восхіщаяй і ревучий. Яко вода ізліяхся, і разсипашася всі кості мої, бисть серце моє яко віск, таяй посеред черева мого. З США яко скудела фортеця моя, і язик мій лине гортані моєму, і в порох смерті звів мене єси. Яко оточили ма пси мнози, сонм лукавих одержаша ма, іскопаша руки мої і ноги мої. Ісчетоша всі кості мої, тії ж дивишся і презреша ма. Разделіша ризи моя собі, і про одягу моєї меташа жереб. Ти ж, Господи, чи не видали допомогу Твою від мене, на заступництво моє вислухай. Боронь від зброї душу мою, і з руки песіі самотню мою. Спаси мене від вуст Львова та від ріг едінорожь смирення моє. Повем ім'я Твоє братії моєї, посеред церкві заспіваю Тебе. Бояться Господа, прославляйте Його, все насіння Якова, яка прославила його, нехай боїться ж від Нього все насіння Ізраїля. Яко не погордив, нижче Негодова молитви ніщаго, нижче відверни лице Своє від мене, і егда взиваю до Нього, вислухав мене. Від Тебе похвала моя, в церкви великій прославляти Тебе, молитви моя воздам тих, хто боїться Його. Ядят УБОЗ і наситяться, і хвалитимуть Господа взискающіі Його, жива будуть серця їх на віки віків. Згадана і повернуться до Господа вси кінці землі, і поклоняться перед Ним вся Вітчизни мову. Яко Господнє Царство, і Він володіє мови. Їли і поклонилися вси сильні землі, перед Ним припадуть вси нізходящіі в землю, і душа моя Тому живе. І насіння моє попрацює Йому, сповістить Господеві рід прийдешній. І сповістять правду Його людем породила, яже сотвори Господь.

Псалом 22:

ГОспода пасе мене, і нічого ма позбавить. На місці злачне, тамо всели ма, на воді покійного вихованням ма. Душу мою зверни, настав мене на стежки правди імени заради Свого. Бо коли і піду посеред сіни смертної, що не боятимуся зла, бо Ти зі мною єси, жезл Твій і палиця Твоя, та ма утешіста. Приготував єси переді мною трапезу сопротив стужающим мені, Ти намастив елеом главу мою, і чаша Твоя упоявающі мене, бо я державна. І милість Твоя поженет ма по всі дні життя мого, і еже вселитися ми ся до Господнього в довготу дній.

Псалом 23:

Господня земля, і виконання її, вселенна і всі, що живуть на ній. Тієї на морях заснував ю є, і на річках приготував ю є. Хто зійде на гору Господню? і хто буде стояти на місці святому Його? Невинні рукама і чистий серцем, іже не прийнятті всує душу свою, і не клятих лестощів ближньому своєму. Цей прийме благословення від Господа, і милостиню від Бога, Спаса свого. Цей рід, що шукають Господа, шукають особі Бога Якова. Візьміть врата князи ваша, і візміть врата вічна, і ввійде Цар слави. Хто є цей Цар слави? Господь міцний і сильний, Господь сильний в бою. Візьміть врата князи ваша, і візміть врата вічна, і ввійде Цар слави. Хто є цей Цар слави? Господь сил, Тієї є Цар слави.

Читець: Злава Отцю і Сину і Святому Духу і нині і повсякчас, і на віки віків. Аминь.

Аллілуіа, алилуя, алилуя, слава Тобі Боже. (Тричі)

Єктенія мала:

Диякон: Паки і ще в мирі Господу помолимось.

Хор: ГОспода, помилуй.

Диякон: Заступі, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.

Хор: ГОспода, помилуй.

Диякон: Пресвятую, Пречисту, Преблагословенну, славну Владичицю нашу Богородицю і Приснодіву Марію, з усіма святими пом'янувши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо.

Хор: ТТобі, Господи.

Ієрей: Бо благий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Аминь.

Сідальні недільні, глас 6:

Жі ось у гробі возлежаше, і друк на камені надлежаше: / яко царя сплячого воїни стрежаху Христа, // і ворогів Своїх невидимо поразівий, воскрес Господь.

І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. | І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.


| На 10. Вірш: Виведи з темниці душу мою, // прославляти ім'я Твоє. | Слава Отцю і Сину і Святому Духу і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. | Слава Отцю і Сину і Святому Духу і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. | Приспів: Слава, Господи, святому Воскресінню Твоєму. | Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас. | Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас. | Приспів: Святий мученику Платона, моли Бога за нас. | Приспів: Слава, Господи, святому Воскресінню Твоєму. | Приспів: Святий мученику Романе, моли Бога за нас. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати