Головна

Тема 3.2. Педагогічна думка епохи Відродження і Реформації

  1. I. ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНІКА
  2. I. Росія напередодні епохи Петра I.
  3. I. Навчально-педагогічна практика студентів 3 курсу (2 тижні)
  4. IПедагогіческая думка в Росії в кінці XIX - початку XX ст.
  5. Антропоцентризм і гуманізм філ-ії епохи відродження.
  6. Антропоцентризм філософської епохи Відродження. Гуманізм і натуральна філософія.
  7. Архітектура Відродження в Італії

питання:

1. Основні ідеї епохи Відродження і Реформації і їх вплив на педагогічну практику.

2. Видатні представники гуманістичної педагогічної думки епохи Відродження і Реформації (Еразм Роттердамський, Франсуа Рабле, Томас Мор, Томазо Кампанелла, Мартін Лютер та ін.).

3. Педагогічні погляди і діяльність Я. А. Коменського.

завдання:

1. Представники якого соціального прошарку суспільства в епоху Середньовіччя панували в сфері освіти, і як це відбилося на його характер і спрямованість?

2. Які соціокультурні процеси зумовили виникнення педагогіки гуманізму? Які елементи античної та середньовічної традиції вона в собі синтезувала?

3. У чому виразилися зміни в спрямованості і характер освіти в епоху Відродження? У працях яких педагогів отримали теоретичне обгрунтування нові типи шкіл, методи навчання і виховання цієї епохи?

4. Які антропологічні і соціально-педагогічні завдання намагалися вирішувати діячі Реформації, висуваючи свою програму оновлення середньовічного освіти і полемізуючи з педагогічними ідеалами гуманістів?

5. Порівняйте цілі, зміст, методи і форми організації освіти в школі Римської імперії, схоластичної школі Середніх віків і школі, створеної діячами Реформації? Що було спільного у цих історичних типів шкіл? Чим вони принципово відрізнялися один від одного?

6. Проаналізуйте на основі роботи «Велика дидактика» педагогічну концепцію Я. А. Коменського. Особливо зупиніться на ідеях природосообразного, пансофического освіти і виховання.

7. Які проблеми, значимі для сучасної теорії і практики освіти, ставила і вирішувала педагогіка Середніх віків, Відродження та Реформації?

Рекомендована література:

- Антологія педагогічної думки християнського Середньовіччя: У 2-х т. / Под ред. В. Г. Безрогова, О. І. Варьяш. - М., 1994..

- Безрогим В. Г., Гуревич А. Я. та ін. Виховання і навчання на початкових етапах історії західноєвропейської цивілізації // Від глиняної таблички - до університету: Освітні системи Сходу і Заходу в епоху Старожитності і Середньовіччя. - М., 1998..

- Гуманістична думка, школа і педагогіка епохи пізнього Середньовіччя і початку Нового часу / Под ред. К. І. Салімова, В. Г. Безрогова. - М., 1990.

- Джуринський А. І. Історія педагогіки: Учеб. посібник для студ. педвузов.-М .: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 1999..

- Європейська педагогіка від античності до Нового часу. Ч.1-3 / Под ред. В. Г. Безрогова. - М., 1994..

- Західноєвропейська середньовічна школа і педагогічна думка. Вип.1. / Под ред. К. І. Салімова, В. Г. Безрогова. - М., 1989 - 1990.

- Історія педагогіки та освіти. Від зародження в первісному суспільстві до кінця ХХ ст .: Навчальний посібник для педагогічних навчальних закладів / За ред. академіка РАО А. І. Піскунова. - М .: ТЦ «Сфера», 2001.

- Коменський Я. А. Избр. пед. соч .: В 2-х т. - М., 1982.

- Коменський Я. А., Локк Д., Руссо Ж.-Ж., Песталоцці І.Г. Педагогічна спадщина / Упоряд. М. В. Кларін, А. Н. Джуринський. - М., 1987.

- Корнетов Б. Г. Історія педагогіки: Навчально-методичний комплекс // Праці кафедри педагогіки, історії освіти і педагогічної антропології Університету РАО. - М., 2001..

- Лордкіпанідзе Д. О. Я. А. Коменський. - М .: Просвещение, 1982.

- Мартін Лютер - реформатор, проповідник, педагог / Упоряд. О. В. Курило. - М., 1996.

- Меньшиков В. М. Педагогіка Еразма Роттердамського: відкриття світу дитинства. Педагогічна система Вівеса. - Курськ, 1995.

- Образ людини в дзеркалі гуманізму: мислителі і педагоги епохи Відродження про формування особистості (XIV - XVII ст.) / Упоряд.

Н. В. Ревякіна, О. Ф. Кудрявцев. - М., 1999..

- Нариси історії школи і педагогіки за кордоном. - М., 1988.

- Рабле Ф. Гаргантюа і Пантагрюель. - М .: Художня література, 1961.

- Степашків Л. А. Людина в концепції Я. А. Коменського // Педагогіка. - 1992. - № 5, 6.

- Торосян В. Г. Історія освіти і педагогічної думки: Учеб. для студ. вищ. навч. закладів. - М .: Изд-во ВЛАДОС-ПРЕС, 2003.

- Традиції освіти і виховання в Європі XI - XVII століть / За ред.

Н. В. Ревякіна. - Іваново, 1995..

- Уколова В. І. Історія освіти в Італії в середні віки і епоху Відродження // Відродження: культура, освіта, громадська думка. - Іваново, 1985.

- Хофман Ф. Мудрість виховання. Нарис другий / Пер. з нім. - М., 1979.

- Хрестоматія з історії зарубіжної педагогіки. - М., 1981.

- Школа і педагогічна думка Середніх віків, Відродження та початку Нового часу / Под ред. К. І. Салімова, В. Г. Безрогова. - М., 1991.

Тема 3.1. Виховання і школа і педагогічна думка в античному світі. | Тема 3.3. Педагогічна думка в Західній Європі, Північній Америці в епоху просвітництва.


Тема 2.3. Технологія здійснення педагогічного процесу | І встановлення педагогічно доцільних взаємин | Стадії педагогічного спілкування і технологія їх реалізації. | Тема 2.5. Виховні та освітні технології | завдання | завдання | завдання | завдання | Тема 2.4. Соціалізація і освітній процес. | Тема 2.5. Особистість і її розвиток. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати