Головна

ТЕКСТ 17

1. A.S. Напівжирним, курсивом і підкресленням виділені ті аспекти тексту, які безпосередньо відповідають на відповідні підпункти питання.
  2. CloseGraph закриває графічний режим (звільняє пам'ять, розподілену під драйвери графіки и відновлює текстовий режим роботи екрана).
  3. HTML-документ - це гіпертекст
  4. I. Письмово переведіть текст на російську мову. Випишіть 20 слів на економічну тему з транскрипцією і перекладом. Вивчіть ці слова напам'ять.
  5. I. Письмово переведіть текст на російську мову. Випишіть 20 слів на економічну тему з транскрипцією і перекладом. Вивчіть ці слова напам'ять.
  6. I. Прочитайте текст і письмово переведіть перший абзац.
  7. I. РОБОТА НАД ТЕКСТОМ

абхйасен манаса шуддха тріврд-брахмакшарам парам

мано йаччхедж Джита-швасо Брахма-біджа авісмаран

абхйасет - слід практикувати; манаса - розумом; шуддха - священний; три-врт - складається з трьох; Брахма-акшарам - трансцендентних букв; парам - вищий; манах - розум; йаччхет - взявши під контроль; Джита-швасах - керуючи дихальним процесом; Брахма - абсолютна; біджа - насіння; авісмаран - не забуваючи.

Сидячи так, слід зосередити розум на трьох трансцендентних звуках [а-у-м] і, керуючи диханням, тримати розум під контролем, щоб весь час пам'ятати це трансцендентне насіння.

КОМЕНТАР: Омкара або Пранава, насіння трансцендентного усвідомлення, складається з трьох трансцендентних звуків а-у-м. Досвід великих містиків підтверджує, що, користуючись цим трансцендентним, хоча і механічним способом входження в транс, тобто повторюючи про себе дані звуки і регулюючи дихальний процес, можна навчитися контролювати розум, поглинений матеріальним. Даний метод дозволяє людині змінити образ думок. Розум не можна знищити, так само як неможливо позбутися бажань і перестати думати. Але щоб розвинути в собі бажання діяти заради духовного самоусвідомлення, потрібно якісно змінити характер діяльності розуму. Розум - центр діяльності почуттів, тому якщо якісно змінити образ думок, емоційний лад і бажання, то сам собою зміниться і характер діяльності службових почуттів. Омкара - насіння всіх трансцендентних звуків, і тільки трансцендентний звук здатний змінити в потрібному напрямку розум і почуття. За допомогою трансцендентного звуку можна вилікувати навіть психічно хворої людини. У «Бхагавад-гіти» Пранава (Омкара) визнана безпосереднім звуковим втіленням Верховної Абсолютної Істини. Той, хто не здатний повторювати безпосередньо святе ім'я Господа, як рекомендовано вище, може повторювати Пранавою (Омкара). Омкара - форма звернення до Господа: «О мій Господь», - а ом пики му означає «про мій Господь, про Верховна Особа Бога». Як вже пояснювалося, святе ім'я Господа невідмінно від Нього Самого. Те ж саме відноситься і до Омкара. Однак ті, хто в силу недосконалості своїх почуттів нездатний усвідомити трансцендентну особистісну форму або ім'я Господа (інакше кажучи, неофіти), долучаються до практики самоусвідомлення за допомогою механічного процесу управління диханням, яке супроводжується повторенням про себе Пранава (Омкара). Ми неодноразово підкреслювали, що за допомогою наших нинішніх матеріальних почуттів неможливо осягнути трансцендентне ім'я, форму, атрибути і гри Особистості Бога, тому процес трансцендентного усвідомлення необхідно почати з залучення в нього розуму, навколо якого зосереджена діяльність почуттів. Віддані зосереджують розум безпосередньо на Особистості Абсолютної Істини. Ті ж, хто не здатний визнати існування особистісного аспекту Абсолюту, займаються медитацією на Його безособовий аспект, готуючи таким чином свій розум до подальшого вдосконалення.

ТЕКСТ 16 | ТЕКСТ 18

ТЕКСТ 6 | ТЕКСТ 7 | ТЕКСТ 8 | ТЕКСТ 9 | ТЕКСТ 10 | ТЕКСТ 11 | ТЕКСТ 12 | ТЕКСТ 13 | ТЕКСТ 14 | ТЕКСТ 15 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати