Головна

Перспективні види зброї масового ураження.

  1. Аналіз рівняння масової витрати ідеального газу і критичний тиск
  2. Бойова ефективність зброї
  3. Бюгельний протез складається з каркаса і пластмасового базису з штучними зубами.
  4. Взаємозв'язок економіки і масової свідомості. Психологічна концепція економічного циклу С. в. Малахова
  5. ВПЛИВ ЯКОСТІ ЗБРОЇ НА влучності стрільби
  6. Глава 1 Основи стрільби зі стрілецької зброї
  7. Глава 1. Основи стрільби зі стрілецької зброї

Вважається, що з числа можливих в найближчому майбутньому нових видів зброї масового знищення реальну найбільшу небезпеку становлять:

- променеве;

- радіочастотне;

- инфразвуковое;

- радіологічне;

- геофізичне.

променеву зброю це сукупність пристроїв (генераторів), що вражає дія яких заснована на використанні гостронаправлених променів електромагнітної енергії або концентрованого пучка елементарних частинок, розігнаних до великих швидкостей. Один з видів променевої зброї заснований на використанні лазерів, іншими його видами є пучкове (прискорювальне) зброю.

Вражаюча дія лазерного променя досягається в результаті нагрівання до високих температур матеріалів об'єкта, що викликає його розплавлення і навіть випаровування, пошкодження понад чутливих елементів, осліплення і нанесення людині термічних опіків шкіри.

Дія лазерного променя відрізняється скритністю (відсутністю зовнішніх ознак у вигляді вогню, диму, звуку), високою точністю, прямолінійністю поширення, практично миттєвого дією.

Вражаючим фактором пучкового (прискорювального) зброї служить високоточний гостронаправлених пучок насичених енергією заряджених або нейтронних частинок (електронів, протонів, нейтральних атомів водню) розігнаних до великих швидкостей.

Об'єктами ураження насамперед можуть бути штучні супутники Землі, міжконтинентальні ракети, а також різні види наземного озброєння і техніки. Дуже вразливим елементом перерахованих об'єктів є електронне обладнання. Не виключається можливість інтенсивного опромінення пучковим зброєю живої сили противника (можливість опромінення з космосу, великих площ земної поверхні до сотень квадратних кілометрів), яке призведе до масового ураження людей і інших біологічних об'єктів.

Бездротовий зброю це кошти, що вражає дія яких заснована на підставі електромагнітних випромінювань надвисокої (НВЧ) або надзвичайно низької частоти (ЧНЧ).

Об'єктом його поразки є жива сила, при цьому пошкоджуються життєво важливі органи і системи людини (мозок, серце, центральна нервова система, ендокринна система і система кровообігу).

інфразвукові зброю це засіб, масового ураження, засноване на використанні направленого випромінювання потужних інфразвукових коливань, яке впливає на центральну нервову систему і травні органи людини, викликає головний біль, больові відчуття у внутрішніх органах, порушує ритм дихання, викликає втрату контролю над собою, чувствостраха і паніки.

радіологічна зброя це вид зброї масового ураження, дія якого заснована на використанні бойових радіоактивних речовин (БРВ). Під бойовими радіоактивними речовинами розуміють спеціально одержувані і підготовлені у вигляді порошків або розчинів речовини, що містять у своєму складі радіоактивні ізотопи хімічних елементів, що володіють іонізуючим випромінюванням.

В результаті інтенсивного і тривалого випромінювання бойові радіоактивні речовини можуть викликати згубні наслідки для тваринного світу.

геофізичну зброю це прийнятий в ряді країн умовний термін, що позначає сукупність різних засобів, що дозволяють використовувати у військових цілях руйнівні сили неживої природи шляхом штучно викликаються змін фізичних властивостей і процесів, що протікають в атмосфері, гідросфері і літосфері Землі. (Штучні магнітні бурі, полярні сяйва, зменшення кількості опадів або навпаки, руйнування озонового шару і т. Д.).

22. Розкрити поняття «Мобілізаційна підготовка».

Під мобілізаційною підготовкою розуміється комплекс заходів, що проводяться в мирний час, за завчасну підготовку економіки Російської Федерації, економіки суб'єктів Російської Федерації і економіки муніципальних утворень, підготовці органів державної влади, органів місцевого самоврядування та організацій, підготовці Збройних Сил Російської Федерації, інших військ, військових формувань , органів і створюваних на воєнний час спеціальних формувань до забезпечення захисту держави від збройного нападу і задоволенню потреб держави і потреб населення у воєнний час.

23. Розкрити поняття «Мобілізація».

Під мобілізацією розуміється комплекс заходів щодо переведення економіки Російської Федерації, економіки суб'єктів Російської Федерації і економіки муніципальних утворень, переведення органів державної влади, органів місцевого самоврядування та організацій на роботу в умовах воєнного часу, переведення Збройних Сил Російської Федерації, інших військ, військових формувань, органів і спеціальних формувань на організацію і склад військового часу.

24. Спеціальні формування охорони здоров'я: поняття, класифікація.

Відповідно до федеральними законами «Про оборону» і «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію в Російській Федерації» в країні під час оголошення мобілізації створюються спеціальні формування, призначені для виконання спеціальних завдань із забезпечення бойової діяльності Збройних Сил Російської Федерації.

Спеціальні формування охорони здоров'я до складу Збройних Сил Російської Федерації не передаються. Вони є структурними підрозділами галузевих органів управління (Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації, органів управління охороною здоров'я суб'єктів Російської Федерації) і підвідомчими їм (або знаходяться в сфері їх діяльності) закладами охорони здоров'я.

Спеціальні формування охорони здоров'я призначені, в першу чергу, для спеціалізованого лікування найбільш важких контингентів поранених і хворих, їх реабілітації, відновлення бою і працездатності, а також для участі в проведенні протиепідемічних заходів серед військ, які здійснюють передислокацію.

До спеціальним формуванням охорони здоров'я відносяться:

1) Органи управління спеціальними формуваннями;

2) Тилові госпіталі охорони здоров'я;

3) Обсерваційні пункти.

Органи управління спеціальними формуваннями - це Головне управління по керівництву спеціальними формуваннями охорони здоров'я, яке створюється в Міністерстві охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації, а також відділи та сектори по керівництву спеціальними формуваннями охорони здоров'я, які створюються в органах управління охороною здоров'я суб'єктів Російської Федерації.

У структурі спеціальних формувань охорони здоров'я органи управління складають близько 6% від загальної їх чисельності.

У кожному суб'єкті РФ (на територіях) створюються тилові госпіталі (Т. р) загальною ємністю 5-25 тис. Ліжок.

Тилові госпіталі охорони здоров'я є спеціальними формуваннями охорони здоров'я, призначеними для прийому поранених і хворих військовослужбовців, що надходять з госпітальних баз фронтів (флотів), військ військових округів (в тому числі, з вогнищ масових санітарних втрат), надання їм спеціалізованої медичної допомоги, лікування до визначилися результатів і реабілітації. Тилові госпіталі охорони здоров'я Російської Федерації є невід'ємною складовою частиною сучасної системи етапного лікування поранених і хворих з евакуацією їх за призначенням. З тилових госпіталів поранені і хворі, по завершенню лікування, можуть бути повернуті в дію, евакуйовані для подальшого лікування в госпіталі для ветеранів війн або звільнені зі Збройних Сил Російської Федерації і спрямовані за місцем проживання.

Обсерваційні пункти є протиепідемічними установами охорони здоров'я військового часу. Вони призначені для тимчасової ізоляції і обсервації наступних за залізничним, водним та повітряним шляхами сполучення військових контингентів при їх епідемічне неблагополуччя і виконують функції протиепідемічних бар'єрів щодо попередження заносу і поширення інфекційних захворювань у військах і серед населення.

25. Органи управління спеціальними формуваннями охорони здоров'я: призначення і права.

Органи управління спеціальними формуваннями охорони здоров'я (Головне управління по керівництву спеціальними формуваннями охорони здоров'я, відділи та сектори по керівництву тиловими госпіталями) є структурними підрозділами Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації і органів управління охороною здоров'я суб'єктів Російської Федерації. Вони формуються під час оголошення мобілізації для керівництва тиловими госпіталями охорони здоров'я та обсерваційного пунктами.

Органи управління спеціальними формуваннями охорони здоров'я користуються всіма правами інших аналогічних підрозділів галузевих органів управління охороною здоров'я. Їх вказівки і розпорядження з питань спеціальних формувань є обов'язковими для виконання всіма нижчестоящими органами управління охороною здоров'я та підвідомчими установами.

26. Органи управління спеціальними формуваннями охорони здоров'я: завдання.

На органи управління спеціальними формуваннями охорони здоров'я покладаються такі завдання:

- Керівництво роботою спеціальних формувань в період мобілізації та у воєнний час;

-надання методичної допомоги керівникам органів управління охороною здоров'я суб'єктів Російської Федерації і муніципальних утворень з питань розгортання спеціальних формувань, їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення, організації медичного забезпечення та підготовки до роботи в період мобілізації та у воєнний час.

-організація взаємодії з Головним військово-медичним управлінням Міністерства оборони Російської Федерації (медичною службою військового округу військового часу, управлінням місцевого евакуаційного пункту) з питань, забезпечення наступності надання медичної допомоги та лікування поранених і хворих.

організація і здійснення контролю за якістю лікування поранених і хворих, їх реабілітацією та своєчасної випискою, проведенням військово-лікарської та медико-соціальної експертизи.

-Керівництво проведенням санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів.

-Керівництво організацією довідкової роботи про надійшли в тилові госпіталі поранених і хворих та наслідки їх лікування.

-Керівництво організацією забезпечення спеціальних формувань нормативними, методичними, інструктивними документами, матеріалами Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації, Міністерства оборони Російської Федерації;

-організація науково-дослідницької роботи з питань діяльності спеціальних формувань;

організація і планування заходів по спеціальній підготовці, і удосконалення медичного складу спеціальних формувань;

-організація медичного постачання спеціальних формувань в період мобілізації та у воєнний час;

-Керівництво медичним і бухгалтерським обліком та звітністю підвідомчих спеціальних формувань, уявлення встановлених звітів, доповідей та повідомлень;

організація і проведення статистичного аналізу лікувальної роботи в тилових госпіталях, підготовка довідкових матеріалів про рух поранених і хворих та наслідки їх лікування.

Оперативне керівництво і контроль за розформуванням тилових госпіталів і обсервацій пунктів.

Приміщення для органів управління спеціальними формуваннями виділяються за рахунок площ, що є в розпорядженні Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації і органів управління охороною здоров'я суб'єктів Російської Федерації.

27. Тилові госпіталі охорони здоров'я: призначення.

На тилові госпіталі охорони здоров'я покладаються такі завдання:

-прийом, медичне сортування та санітарна (спеціальна) обработ
 ка надходять в госпіталь поранених і хворих, дезинфекція, дезінсекція
 і дезактивація їх речей, обмундирування і доставив їх транспорту;

-Своєчасне медичне обстеження надійшли поранених і
 хворих, надання їм спеціалізованої медичної допомоги, лікування
 до визначилися результатів і медична реабілітація;

-проведення військово-лікарської експертизи всіх, хто знаходиться на лікуванні поранених і хворих, а також організація і проведення (спільно з органами МСЕК) медико-соціальної експертизи всіх звільнених зі Збройних Сил Російської Федерації;

-Своєчасне виписка з госпіталів поранених і хворих після одужання або переведення їх за медичними показаннями в інші тилові госпіталі або реабілітаційні центри;

підготовка до евакуації поранених і хворих, що підлягають переведенню в
 інші лікувальні установи;

-організація охорони госпіталю, а також його захисту від зброї масово
 го ураження і несприятливих екологічних чинників;

-надання консультативної допомоги за своїм профілем іншим тиловим госпіталях;

-матеріально-побутове забезпечення поранених і хворих і виплата їм грошового забезпечення;

-проведення виховної та культурно-дозвіллєвої роботи з пораненими і хворими;

-ведення медичного, матеріального і фінансового обліку та звітності;

-проведення спеціальної підготовки особового складу госпіталю;

-проведення науково-дослідницької роботи в госпіталі;

На тилові госпіталі - базові, крім того, покладаються такі завдання:

- Розгортання силами сортувально-евакуаційних відділень на
 залізничних станціях, в портах і аеропортах в районах дислокації базових ТГЗ евакуаційних приймачів і організація розвантаження прибувають санітарних транспортів;

-прийом, медичне сортування, тимчасове розміщення і підготовка кдальнейшей евакуації поранених і хворих, що підлягають лікуванню в інших тилових госпіталях, і організація їх доставки в ці госпіталі;

-надання невідкладних заходів кваліфікованої медичної допомоги надійшли непрофільним пораненим і хворим, які знаходяться в нетранспортабельному стані, їх тимчасова госпіталізація і лікування до відновлення транспортабельности.

28. Державний матеріальний резерв: поняття, призначення.

Державний резерв - це створювані і планомірно поповнюються державою запаси сировини і матеріалів, палива, зерна та інших продовольчих товарів, деяких видів машин і устаткування, необхідні для безперебійного функціонування економіки, для потреб оборони, ліквідації наслідків стихійних лих і задоволення інших потреб держави і суспільства.

Законом визначено, що формування, зберігання і обслуговування запасів державного резерву забезпечуються федеральним органом виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом, його територіальними органами та організаціями, які утворюють єдину федеральну систему державного резерву Російської Федерації (система державного резерву).

В даний час управління системою державного резерву здійснює Федеральне агентство з державних резервів.

Найважливішим засобом збереження накопичених запасів матеріальних засобів є їх розосередження, збереження, своєчасне освіження (заміна) і підтримання в готовності до використання за призначенням. Особливого підходу до розосередження і захист вимагають нафтопродукти, легкозаймисті, вибухові, радіоактивні речовини, медичні імунобіологічні препарати, отруйні та отруйні речовини, які при їх знищенні або руйнуванні сховищ можуть викликати вторинні ураження і значно ускладнити обстановку як в районах бойових дій, так і в далекому тилу.

Державний резерв є особливим федеральним (загальноросійським) запасом матеріальних цінностей, призначених для використання в цілях і порядку, передбачених Федеральним законом про державний матеріальний резерв.

До складу державного резерву входять запаси матеріальних цінностей для мобілізаційних потреб Російської Федерації (далі мобілізаційний резерв), запаси стратегічних матеріалів і товарів, запаси матеріальних цінностей для забезпечення невідкладних робіт при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Загальні принципи формування, розміщення, зберігання, використання, поповнення та освіження запасів матеріальних цінностей регламентується Федеральним законом від 29.12.1994 року № 79-ФЗ «Про державний матеріальний резерв».

Державний резерв призначений для:

-забезпечення мобілізаційних потреб Російської Федерації;

-забезпечення невідкладних робіт при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

-надання державної підтримки різних галузей народного господарства, організаціям, суб'єктам Російської Федерації з метою стабілізації економіки при тимчасових порушеннях постачання ключових сировини і паливно-енергетичних ресурсів, продовольства, в разі виникнення диспропорцій між попитом і пропозицією на внутрішньому ринку;

-надання гуманітарної допомоги;

-надання регулюючого впливу на ринок.

29. Мобілізаційний резерв: поняття, порядок його формування, вимоги до термінів придатності матеріальних засобів.

Мобілізаційний резерв є федеральним запасом матеріальних цінностей, що знаходяться у винятковому віданні Уряду Російської Федерації, не підлягає приватизації, продажу в складі майна підприємств-боржників, не підлягає використанню в якості застави і використовується у випадках, передбачених Федеральним законом «Про державний матеріальний резерв». Запаси мобілізаційного резерву незалежно від місця їх розміщення є федеральною власністю. Вони накопичуються в мирний час установами, незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості - Виконавцями мобілізаційного плану економіки Російської Федерації відповідно до встановлених їм мобілізаційними завданнями.

Мобілізаційний резерв формується з метою розгортання спеціальних формувань і установ, що створюються в установленому порядку для виконання завдань військового часу, медичної допомоги населенню та особовому складу військ, а також захисту населення в умовах застосування сучасних засобів ураження, ліквідації спалахів інфекційних захворювань.

Формування, зберігання та обслуговування мобілізаційного резерву здійснюється відповідно до Положення про мобілізаційному резерві.

Управління системою мобілізаційного резерву відноситься виключно до компетенції Мінекономрозвитку Росії і Росрезерву за погодженням з Розробниками плану.

Виконавці плану за основу беруть встановлене мобілізаційне завдання на розрахунковий рік по розгортанню спеціальних формувань і установ охорони здоров'я військового часу, норми табельної оснащення медичним та санітарно-господарським майном спеціальних формувань охорони здоров'я Російської федерації (тилові госпіталі охорони здоров'я та обсерваційні пункти), норми забезпечення охорони здоров'я Російської Федерації медичним майном для надання населенню окремих видів медичної допомоги у воєнний час з розрахунку на 10 спеціалізованих ліжок на 1 місяць роботи, норми забезпечення охорони здоров'я Російської Федерації медичним майном для надання медичної допомоги населенню при застосуванні противником зброї масового ураження у воєнний час з розрахунку на 1000 уражених, номенклатуру і розрахунки норм накопичення медичного майна в мобілізаційному резерві для станцій переливання крові.

Обсяги накопичення матеріальних цінностей в мобілізаційному резерві для забезпечення розгортання спеціальних формувань і установ встановлюються виходячи з потреби в них на 1-2 місяці роботи за мобілізаційним планом економіки Російської Федерації. Якщо вести розмову конкретно по медсанхозімуществу, то в мобілізаційний резерв закладається майно, яке випускається Російськими підприємствами і є можливість його освіження (за винятком засобів профілактики і лікування променевої хвороби, антидотів та засобів лікування уражених отруйними речовинами, перелік яких затверджується Мінздоравсоцразвітія Росії, Міноборони Росії і Розрезервом , т. е. перелік майна, що підлягає списанню після закінчення встановлених строків придатності, яке не може бути використане в практичній охороні здоров'я мирного часу). Витратне майно закладається виходячи з квартальної потреби в ньому. Всі ці питання опрацьовуються при розробці норм табельної оснащення спеціальних формувань і установ охорони здоров'я. Потреба в іншому недостатньому майні враховується при розробці заявки в план розрахункового року і планується до постачання споживачам в перші 1 -2 місяці з моменту введення в дію плану розрахункового року.

У мобілізаційний резерв не закладаються матеріальні цінності, що мають термін придатності менше 12 місяців.

Нелетальної зброю. Коротка характеристика. | Порядок інвентаризації матеріальних цінностей мобілізаційного резерву.


Фактори невизначеності в галузі будівництва та застосування ЗС РФ. | Основні цілі військової політики РФ на сучасному етапі. | Види військових конфліктів і їх коротка характеристика. | Склад військової організації РФ. | Види і пологи ВС РФ. | Що відноситься до звичайного зброї. | Найбільш ефективним видом звичайної зброї є високоточна зброя (СОТ). | Запальні засоби (суміші) | Біологічна зброя. Поняття і коротка характеристика. | За стійкістю в зовнішньому середовищі |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати