Головна

Приклади педагогічних ситуацій.

1. I. 5. Сформулюйте принцип суперпозиції для вектора. Наведіть приклади.
  2. II. Приклади бібліографічного опису книг
  3. III 2. Класифікація педагогічних технологій
  4. III. 3. Критерії оцінки педагогічних інновацій
  5. III. Приклади бібліографічного опису
  6. XIII. Дії, які можуть викликати співчуття і страх. Приклади з грецької трагедії
  7. XVI. Види впізнавання. Приклади впізнавання з грецької трагедії

1. Учитель запрошує до дошки учня, просить повернутися обличчям до класу, а сам, стоячи зліва від учня, ставить йому запитання. Міфологічно передбачається, що клас всіляко зацікавлений в тому, щоб слухати відповідь учня. Далі учень біля дошки починає кидатися з точки зору етикету відповідати тому, хто задає питання, і дивитися в очі всьому класу.

2. «Ви знаєте, - каже вчителька, - у мене просто не вистачає сил дотягнути до кінця п'ятий і шостий уроки. Я так вимотують, що доводиться ставити учням самостійну роботу або нікчемне переписування, і хоча мені соромно від цього, але що робити, я просто не знаю ».

3. Я п'ятий рік працюю в школі. У школі працює і моя дружина. У 10 «А» класі ось уже півроку учениця Ліза К. відмовляється відповідати на уроці і виконувати будь-які завдання, які я спеціально для неї готую. З інших предметів у неї все в порядку. Коли приходжу до неї додому, поговорити з нею і її батьками, вона демонстративно встає і йде, незважаючи на протести батьків. Дружина вважає, що дівчинка закохана в мене, але мені від цього не легше, тим більше, що на мене багато старшокласниці стали дивитися «як-то дивно».

4. Будь-яка спроба вчительки, що викладає історію в 5-7 класах, домогтися, щоб учні слухали пояснення, виконували завдання, реагували на виставляються нею оцінки, ні до чого не призводить. Вчителька перечитала гору літератури, радилася з усіма, з ким тільки можна, в тому числі зі шкільним психологом, але змінити нічого не дається. Вчителька відвідала безліч уроків у корифеїв, але зрозуміти, чому і як їм вдається захопити дітей, знайти з ними контакт, її так і не вдалося.

5. Учень 9-го класу Слава К. розповів вчительці страшну таємницю, взявши з неї чесне слово, що вона ніколи нікому і нікому не розповість про те, що вона від нього почула. Йшлося про дуже серйозний кримінальний злочин, а також про те, що кримінальна група змушує підлітка йти цим шляхом далі. Учень запевнив, що якщо вона зробить якісь необережні рухи, її просто вб'ють. Вчителька в жаху.

6. Вчителька вивезла восьмикласників за місто, в ліс. Спочатку хлопці бігали, кричали, кидалися шишками і гілками, потім сіли, поклавши голови на рюкзаки і сумки і замовкли. Робити що-небудь, рухатися, говорити їм вже не хотілося. Повернувшись, вони скаржилися на нудьгу і марно втрачений час. Що потрібно було робити, щоб розворушити їх, чим зацікавити?

7. Вчителі довго готували спільно з учнівським активом предметний вечір з літератури, але на цей вечір ніхто з учнів не з'явився, незважаючи на оголошення, видані кожному запрошення, привабливу тему вечора.

8. У школі з'явився вчитель, який раз на тиждень веде якийсь спецкурс без оцінок. Уроки у нього проходять весело, розкуто, діти отримують задоволення, домашні завдання робити не треба. У школі тільки й розмов, що про це вчителя. Діти від нього без розуму, всі інші вчителі зблякли і втратили свій авторитет. Учні ставлять методи цього викладача в приклад і зневажливо ставляться до виконання домашніх завдань з інших предметів.

9. Восьмикласники домовилися ігнорувати класні години та замість цього збираються майже всім класом у кого-небудь будинку і за спеціальною домовленістю, підготувавшись заздалегідь, ведуть розмови про всяких цікавих справах, події, відкриття, а потім п'ють чай, кава, фанту, колу і танцюють . Свого класного керівника вони на ці бенкети не запрошують, але батьки покається про це вчителю, і він задумався ...

10. У дитини середні здібності, але сім'я поставила за мету зробити з нього вундеркінда. Весь день його розписаний по хвилинах, мати, батько, бабуся і дідусь визначили його в різні гуртки та секції. Уроки змушують його робити по 5-6 годин на день, лають за всяку промах. Влітку на дачі дитина повинна читати позапрограмний класику, слухати годинами серйозну музику, вчити вірші великих поетів, коли приходять гості, хлопчик повинен показувати їм свої таланти.

11. Учитель десь розкопав анкету з такими питаннями:

- Ким би ти хотів бути? Більшість учнів 9-го класу відповіли: «Не знаю».

-Що Головне в житті? - «Гроші»

Навіщо потрібно вчитися? - «Щоб не приставали батьки».

Відповіді учнів вразили вчителя, і він вирішив, що треба щось робити Але що?

12. Дівчинка закохалася в однокласника, він начебто спочатку відповів їй взаємністю, але потім став самостверджуватися за її рахунок, знущаючись і потішаючись над нею.

13. Учитель випробував всі способи загасити іскру цікавості у одного допитливого хлопчика: і батьків викликав, і до директора водив, а він знай собі на кожному уроці сидить з піднятою рукою і норовить такі питання задати, відповідей на які немає в шкільному підручнику.

14. Учитель з'ясував, що в учнів 10-го класу щотижня проводиться в середньому 3 заліку, 2 контрольні роботи, 3 усних опитування на людину. Учні також повинні законспектувати або вивчити 150 сторінок найрізноманітніших завдань в тиждень. Учитель вирішив виправити ситуацію. Чим закінчилася ця Ісор, спробуйте припустити.

15. У жовтні в 9 «Б» класі класний журнал був підмінений іншим, в який хтось вписав всі тексти, змінивши лише оцінки учнів дивним чином: всі оцінки занижені на 1-2 бали.

(З Рибакова М. М. Конфлікти і взаємодія в педагогічному процесі. М., 1994)

Приклад розбору педагогічної ситуації. | Психолого-педагогічна характеристика класу.

Пояснювальна записка. | Етапи організації педагогічної практики | Методична допомога до даного завдання! | | Основні напрямки і справи класного співтовариства. | Структурування змісту виховання | РЕФЛЕКСИЯ ЗА ПІДСУМКАМИ ПРАКТИКИ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати