Головна

астеніка

Ну, звичайно, ви ж забули про мій день народження!

Іа-Іа

У мене на вікні зростає деякий миле, але худосочні і до крайності виснажене рослина, від зіткнення з яким ми обидва здригаємось всім тілом - і я, і рослина. І воно на це, як на мене, сильно ображається.

- Як справжній астенік.

Якщо ви коли-то були сильно душевно втомленим - так, що все било вам по нервах, коли будь-який чиєсь їдке слово ре- застави вас як по живому і єдиним вашим бажанням було, щоб від вас відстали всі, - то ви тоді були астеніком.

- Всі ми буваємо астеніка, просто астеники бувають ними частіше.

Лікарі з дитинства пояснювали його мамі (тато займався їм істотно менше), що у дитини слабка нервова система і велика вразливість. Неспокійний сон, поганий апетит, капризи, лякливість, заїкання. Боявся без мами залишатися в дитячому садку, боялася засинати ввечері один, часто плакав, хникав, хворів. По поліклініках його водили, але від спілкування з лікарями його страхи не проходили, а тільки посилювалися.

Чи була його мама таким же слабким і безпорадним створенням або, навпаки, задавила його своїми вимогами, окриками і невдоволенням - не важливо, результатом ж було те, що в школу його віддавали з великими тривогами. І вірно - ні до шкільних навантажень, ні до шкільної дикості він виявився не готовий.

У школі його часто доводили однолітки, рівно тому що тримався він несміливо, сором'язливо, дати відсіч нахабства не вмів, жартів не розумів, і довести його було легко. Якщо до нього тихо підійти ззаду і вибити з руки портфель він здригнеться просто від несподіванки і розгубиться. Потім, піднявши зім'ятий портфель, сполотніє від злості, стисне кулаки - але залишиться на місці, червоніючи від сорому за власну боягузтво і безпорадність. Так, він боїться, він боїться різких стукотів (грюкнули двері), боїться несподіваних дотиків (хлоп по плечу), панічно боїться публічного провалу (а треба виступати перед класом), лякається тварин (а все собаки на нього гавкають), а більш за все боїться того, що його звинуватять у тому, що він боїться. Помножте все це на його хворе самолюбство і відчуєте, що його душа - як одна натягнута струна, дёргающаяся між оголеними нервами.

- Відчуйте - і вибачте йому його нестриманість і дратівливість. І те, що зривається він частіше на слабких.

Через те, що емоції його так нестійкі, астеніка можна було б назвати людиною настрою, але насправді вони дуже різні - у них різний зміст емоцій. У людини настрою через зміни настрою змінюється картина світу в цілому, у астеніка ж все переживання крутяться навколо його особистих успіхів або невдач. Людина настрою відчуває себе частинкою величезного світу, астенік - його центром.

- Точніше клином, на якому зійшовся білий світ. Коли жити так боляче починаєш себе цінувати

Його життя нерідко супроводжує іпохондрія постійні роздуми про здоров'я і хвороби, на фоні яких він весь час прислухається до своїх тілесних відчуттів, а найчастіше до серця. Астеник охоче лікується, укладається в ліжко, піддається оглядам.

- Як ви себе почуваєте?

- Відчуваю, але погано ...

епілептоід | Збуджений ОПТИМИСТ


Социометрический критерій (СК). | ВЛАДА, ВПЛИВ І ПАРТНЕРСТВО | СТИЛЬ КЕРІВНИЦТВА І ЛІДЕРСТВО | УПРАВЛІННЯ КОНФЛІКТАМИ | РІВНІ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ | КЛАСИФІКАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ КУЛЬТУР по Ч. Хенді і Р. Харрису | ОСОБЛИВОСТІ ПОВЕДІНКИ | истероид | параноїк | ЛЮДИНА НАСТРОЮ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати