На головну

Аналіз фронтального логопедичного заняття

1. Dasein-аналіз Л. Бінсвангера. Структура існування: буття-в-світі, буття-за-межами-світу.
  2. I. Аналіз демографічної ситуації в Концепція РФ
  3. I. Аналіз діяльності школярів
  4. I. Організація заняття і вступне слово викладача - 5 хвилин
  5. II. Аналіз господарської діяльності (АХД) організації
  6. II. Аналіз господарської діяльності (АХД) організації (Редькіна, Філонов, Виноградів, Богак, Коваленко)
  7. II. Введення в тему заняття.

Тема і цілі відповідають змісту заняття. Структура заняття логічно витримана, мовної матеріал відповідає програмним вимогам і перспективному плану роботи. Матеріал заняття відповідає віковим та індивідуальним особливостям дітей, що займаються в даній логопедичній групі.

У структурі заняття повністю реалізовано напрям єдності корекційних, освітніх і виховних завдань.

Зовнішній вигляд дітей відповідає навчальному процесу. Логопед налаштовує всіх дітей на майбутню роботу, мобілізує і акцентує увагу, використовуючи різні методи і засоби акцентування уваги як пізнавального процесу.

Естетичність обстановки і устаткування заняття і якість дидактичного матеріалу витримані на дуже високому рівні.

Логопедическое заняття логічно і послідовно збудовано, тривалість всіх запланованих етапів витримана.

У структурі заняття простежується використання словесних, наочних і практичних методів навчання. Всі використані методи повністю обгрунтовані і логічно взаємопов'язані між собою. Логопед протягом усього заняття систематично привертає увагу дитини, створює цікаві ігрові ситуації. Використана наочність повністю відповідає структурі і змісту заняття.

Логопед добре контактує з усіма дітьми, легко веде діалог і підтримує кожну дитину в тому випадку, якщо він не може відповісти на питання. Педагог тактовний, зовнішній вигляд відповідає професійним етичним вимогам. Мова логопеда доступна, логічна, емоційна, дикція і сила голосу відповідають професійним вимогам.

На всіх етапах заняття педагог контролює вимова, словниковий запас і граматичний лад мови дитини. На занятті систематично виявляє помилки і труднощі у дитини, надає своєчасну ефективну логопедичну допомогу.

На занятті простежується адекватність пред'явлених вимог з урахуванням мовних можливостей і особливостей особистості дитини, наполегливість в досягненні цілей, вміння дозувати новий матеріал, зв'язати його з попереднім.

За підсумками заняття можна зробити висновок про те, що цілі заняття були досягнуті, план виконаний, діти отримали якісні знання, вміння і навички.

Вихователь-логопед ________________________________________

Конспект індивідуального логопедичного заняття на тему «Автоматизація звука [Л]»

Мета: Формування звуковимови [Л] - [Р].

завдання:

1. Автоматизувати звук [Л] в складах, словах, фразі, зв'язковому тексті.

2. Закріпити ізольоване вимова звуку [Р], ввести звук в склади.

3. Навчити диференціювати звуки [Л] - [Р].

4. Розвивати фонематичні увагу, пам'ять.

5. Тренувати в відмінковому і місцевому узгодженні.

6. Розвивати психологічну базу мови.

7. Розвивати дрібну моторику, підготовка руки до листа.

Обладнання: дзеркало, набір іграшок - тварин, в назві яких чуються звуки [Л] - [Р], «Чарівний мішечок», картки для гри «Третій зайвий», картинки для артикуляції і пальчикової гімнастики, набір складів, комп'ютерна гра «Колобок» .

Назва  Передбачувані слова і дії логопеда  Передбачувані слова і дії дітей
 Орг. момент.    
 бесіда  Як ти думаєш, яка сьогодні погода?  Сонячна. На вулиці мороз.
   Яка зараз пора року?  Зима.
   Який сьогодні день тижня?  Середовище.
 Оголошення мети логопедичного заняття  Сьогодні на занятті ми будемо вчитися вимовляти звуки [Л], [Р] і навчимося їх розрізняти  
 артикуляційна гімнастика  Для того щоб добре говорити виконаємо вправи для язичка: «Індик», «Маляр», «Чистимо зубки», «Конячка», «Грибочек», «Гармошка», «Заведи мотор».  Дитина виконує гімнастику артикуляції
 Розвиток фонематичного уваги і пам'яті  Слухай мене уважно, запам'ятовуй і повтори за мною Ра - ла - ла, лу - ла - ла, лу - ла - ло - ли, Чути - сла - слу - СЛЕ, скла - спла - скла, скло - склу - скле, Лапа - рама - місяць, рак - лак - мак, лама - лапа - місяць - лак, Ла-ла - ла - зима наступіла.Ло-ло-ло - стало все бело.Лі-ли-ли - ми гуляти пішли.  Дитина повторює за логопедом
 Диференціація звуків [Л] - [Р]  Виставляються іграшки - жівотние.Кто це? Цих тварин роздягли на дві групи. Справа будуть тварини, в назві яких чується звук [Р], а зліва - звук [Л].  Жівотние.Виполняет мовчки.
 Закріплення звука [Л] в словах  Назви всіх тварин в назві яких чується звук [Л].  Лев, білка, осів .....
 Розвиток дрібної моторики  У цьому «Чарівному мішечку» тварини. Дізнайся їх на дотик. Назви і визнач місце звуку в слове.Где чується звук [Л] в словах кінь, лось? Де чується звук [Л] в слові осів?  Дитина виконує завдання початку слова.В кінці ...
 Розвиток логічного мислення  Пограємо в гру «Третій зайвий». Подивися на картинки, знайди зайве слово. Поясни чому?  Дитина виконує завдання
 Поширення пропозиції по картинці  Склади пропозицію по картінке.Какая кішка сидить на стільці? Велика чорна кішка сидить на якому стільці?  Кішка сидить на стуле.Большая, чорна кішка сидить на стуле.Большая чорна кішка сидить на високому, коричневому, твердому стільці.
 Розвиток дрібної моторики  Ця картинка допоможе нам пограти з пальчиками. Виконаємо вправу «Кішка» .Кулачок - долонька, Я йду як кішка. «Стілець». Спинка і сидіння -стул на удівленье.Я на стільці посіжуІ в вікно я подивлюся.  виконує мовчки
 Вправа в відмінковому і місцевому узгодженні  Ти знаєш потешку про кота? Розкажи її  Кот молоко хлебтав, а Вітя хліб в молоко вмочував.
 Фізкультурна пауза. психогимнастика  Пограємо в гру «Докажи слівце». Тобі потрібно буде договорювати слово «Хліб».  
 Робота на комп'ютері  Я знаю прислів'я про ... Мама купила пшеничний ... Діти їдять суп з ... Ваня пішов в магазин за ... Я не люблю їсти суп без ... У мене немає ...  - Хлебе.- Хлеб.- Хлебом.- Хлебом.- Хлеба.- Хліба.
 Автоматизація звука [Л] в зв'язного мовлення. Гра «Колобок»  - Змалюй, як крадеться хитра лисиця. Як йде злий голодний волк.Чтеніе складів і слів: лак, лом, цибуля, підлогу, пила, полку ...- Проведи колобка по доріжці. Розкажи, що з ним сталося.  Виконує молча.Ребенок виконує завдання на комп'ютері.
 Підсумок логопедичного заняття  Наше заняття закінчилося. До побачення.  - До нової зустрічі.

Аналіз групового логопедичного заняття | Аналіз індивідуального логопедичного заняття

Мета і завдання логопедичної практики | Зошит з фотографічною записом уроків, які спостерігав студент | Раннє мовленнєвий розвиток | моторна сфера | Обстеження процесу сприйняття | Стан фразової мови | Психолого-педагогічна характеристика на Васильєва Олексія, 5 років | Звіт про проходження практики | Аналіз логопедичного дозвілля по темі |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати