Головна

Психолого-педагогічна характеристика на Васильєва Олексія, 5 років

1. I. Загальна характеристика уроку.
  2. I. Загальна характеристика
  3. I. Загальна характеристика залоз внутрішньої секреції
  4. II. ГІРНИЧО-ГЕОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОДОВИЩА
  5. II. Якісна характеристика викладача ОБЖ (БЖ)
  6. II. Характеристика принципів в системі ФВ.
  7. III 1. Загальна характеристика процесу навчання

Статура худорлява, пропорційне. Шкірні покриви бліді. Особа виразне.

Олексій легко йде на контакт. Знає прізвище, ім'я, стать і свій вік. Поводиться адекватно ситуації, доброзичливо. Швидко відволікається, але легко повертається до теми заняття.

Активний, товариський хлопчик. Може зайняти себе, із задоволенням грає з дітьми. Дуже любить, коли з ним займаються педагоги і вихователі, проситься на заняття. Але займатися з ним краще індивідуально.

Олексій фізично розвинений. Зростання відповідає віку. Загальна і тонка моторика - в нормі. При обстеженні основних видів рухів виявляються такі особливості: впевнені, стрімкі рухи, хороша координація рухів. При обстеженні тонкої моторики добре виконує руху по наслідуванню і мовної інструкції. Провідна рука - права. Артикуляційна моторика розвинена відповідно до вікової нормою.

Мимовільне увагу, обсяг зорового і слухового уваги, обсяг довільної уваги сформовані нижче норми, проте піддаються корекції. Недостатньо розвинена стійкість довільної уваги. Відповідно до вікової нормою розвинене сприйняття дитини.

Відтворює і творчу уяву в нормі.

Обсяг механічної пам'яті хороший. З першого пред'явлення (слів, картинок, предметів) впевнено відтворює їх по пам'яті. Здатність до запам'ятовування - середня.

Наочно-дієве мислення сформовано.Наочно-образне мислення - Відзначений середній рівень сформованості даного виду мислення.

Каже не завжди розбірливо, незнайомій людині може бути важко його зрозуміти. Темп мовлення - в нормі, может варіювати темп і інтонаційну виразність мови: вимовляти слова голосно і тихо, говорити швидко-повільно.

На прохання може назвати слова зменшувально-пестливо. При цьому Олексій розуміє призначення прийменників і правильно показує картинки, озвучені дорослим (в, на і ін.) Те ж - з приводами: сам у промові не використовує, але на прохання може назвати, або показати потрібну картинку.

З лексичної точки зору хлопчикові є елементарне узагальнення, об'єднує предмети в родо-видові категорії. Олексій передає своїми словами враження з особистого досвіду, може розповідати про те, що з ним сталося за день. Каже пропозиціями, з інтонацією, іноді експресивно. Текст не переказує, описати картинку не може. До свого мовному дефекту ставиться спокійно, практично не помічаючи його. До прохань повторити, що сказав, ставиться спокійно, повторює стільки раз, скільки попросиш.

Олексій - товариський, йому подобається розмовляти з дорослими. Він любить допомагати вихователю, йому дуже подобається, коли дорослі дають йому якесь доручення - із задоволенням їх виконує. Контактує з усіма дітьми своєї групи. Стосовно до всіх дітей у групі Олексій проявляє почуття симпатії. У той же час якщо хтось із дітей в групі починає балуватися, голосно кричати або бігати, то Олексій може зробити йому зауваження.

Олексій вміє самостійно одягатися і роздягатися, але в контролі вихователя все ж потребує, т. К. Може застебнути не всі гудзики, не завжди акуратно складає свої речі.

В ігровій діяльності хлопчик воліє гри-маніпулювання, застосовує предмети-заступники. Для рольового перевтілення використовує відповідні атрибути. Таким чином, рівень розвитку ігрової діяльності можна охарактеризувати як процесуальну гру з елементами сюжетно-рольової поведінки. Олексій не дуже любить образотворчу діяльність, вважає за краще конструювання.

Дитина розуміє різний характер ставлення до нього оточуючих дорослих і однолітків, вибирає лінію поведінки, відповідну ситуації. Вміє попросити про допомогу і надати її, з огляду на бажання інших людей. Може стримувати себе, доводити прохання, пропозиції, незгоду в соціально-прийнятній формі. комунікативна компетенція проявляється в тому, що Олексій висловлює свої бажання, намірів за допомогою мовних і немовних (що набагато частіше) коштів.

Інтелектуальна компетентність Олексій характеризується здатністю логічним операціям. Дитина проявляє обізнаність в деяких сферах діяльності людей, знає про деякі природні явища та їх закономірності, знайомиться з універсальними знаковими системами - алфавітом, цифрами.

Компетентність в плані фізичного розвитку виражається в тому, що дитина володіє своїм тілом, різними видами рухів. Має адекватні уявлення про своє фізичному вигляді і здоров'я. Відчуваючи слабкість, може повідомити про нього. Володіє культурно-гігієнічними навичками і розуміє їх необхідність.

Креативність дитини проявляється в способности до створення нового малюнка, конструкції, руху і т. п., які відрізняються оригінальністю, варіативністю, гнучкістю і рухливістю. Його характеризує цікавість.

Олексій може знайти заняття, відповідне власним бажанням, включитися в гру, запропонувати цікаву справу. Ініціативність пов'язана з допитливістю, допитливістю розуму.

Дитина володіє навичками самообслуговування, зауважує порушення порядку в побуті і природному оточенні. Здатний виявляти вольові зусилля в ситуаціях вибору між «можна» і «не можна», «хочу» і «повинен».

Хлопчик здатний до вольової регуляції поведінки, до подолання безпосередніх бажань, на основі встановлених правил.

Олексій усвідомлює своє становище в системі відносин з дорослими і однолітками. Прагне виконувати діяльність, значущу для нього самого і оточуючих. Здатний досить адекватно оцінити результати своєї діяльності.

Вихователь-логопед ___

Конспект групового логопедичного заняття в підготовчій групі на тему «Морська подорож»

мета:Ознайомити із звуками [М], [М '] і буквою «М».

завдання:

освітні:

- Навчити чітко вимовляти звуки [М] і [М '], диференціювати їх на слух і у вимові.

- Продовжувати знайомство з поняттям: «приголосний звук», «твердий приголосний звук», «м'який приголосний звук».

- Вчити дітей давати повну характеристику звуків.

- Тренувати в вимові слів різної складової структури;

- Удосконалювати навички звукового аналізу та синтезу, складання слова КАМБАЛА.

- Вчити дітей задавати питання до одушевленим і неживих предметів.

- Продовжувати формувати навик Погодження присвійних займенників «мій, моя» з іменниками.

Тренувати у визначенні місця звуків [М-М '] в словах (на початку, в середині, в кінці).

Повторити поняття «пропозиція».

Вчити складати пропозиції із заданих слів з опорою на зоровий образ.

Закріпити зв'язок звуку і букви.

Ознайомити з буквою М.

Закріпити зоровий образ літери.

Вчити дітей читати прямі і зворотні склади.

Корекційно-розвиваючі:

Розвивати фонематичний і фонетичний слух, пам'ять, увагу, тактильне сприйняття, зв'язне мовлення, дрібну моторику рук, загальну моторику і координацію рухів.

виховні: виховувати чуйність, доброзичливе ставлення до оточуючих, вміння працювати в колективі. Виховувати увагу, вміння працювати самостійно, бачити свої помилки. Виховувати культуру мовного спілкування.

інтеграція:музична діяльність, рухова, здоров'я, образотворча.

методи:

-емоційний настрій;

- Ігрова мотивація;

- Словесний;

- Наочний;

- Практичний;

- Диференційований, індивідуальний підхід.

Попередня робота:

-знайомство з голосними і приголосними звуками,

- Розподіл слів на склади,

- Звуковий аналіз слів,

- Робота з пропозицією,

- Розучування фізкультхвилинок;

- Розгляд ілюстрацій і бесіда на тему «Мешканці моря».

устаткування:

-демонстраційне: слайди: корабель, медуза, камбала, восьминіг, морж, гра «Знайди картинку»; масажні м'ячі; звукові дівчинки; фішки-кола зеленого і синього кольору, схема - характеристика звуків; кросворд з картинками; буква М і її жартівливе зображення; панно складовий; ноутбук; мольберт.

- Раздаточное: картки з картинками на звук [М]; схема пропозиції, смужки - слова, трикутники для позначення прийменників; латаття, квасоля, шкаралупа від горіхів, гудзики;

оформлення:корабель, музичний супровід.

хід заняття

Логопед: Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в морську подорож, познайомимося з новими звуками і з новою буквою, а ще з деякими мешканцями моря. Будьте уважні і кмітливі, не перебивайте один одного, відповідайте повними відповідями. Я вам бажаю гарного настрою.

Хлопці, на чому можна подорожувати?

(Відповіді дітей)

А на чому ми сьогодні вирушимо подорожувати ви дізнаєтеся, отгадав загадку:

Ходить місто - велетень

На роботу в океан.

Правильно на кораблі.

Але корабель не попливе, поки ми правильно не розподілені місця. Давайте пограємо з вами в гру, яка називається «Квитки».

«Квитки»

(Логопед роздає квитки - картинки. Дитина вибирає картинку промовляє, то, що зображено, і визначає кількість складів).

Хлопці, повторюйте разом зі мною:

«Ми з картинками граємо, по складах їх називаємо!

Ми руками ляскаємо і ногами тупає!

1. Вважають ударами;

2. Вважають кроками;

3. Вважають, тупаючи ногами;

4. Вважають, доторкнувшись долонею до підборіддя;

Логопед: Молодці! А тепер попрошу всіх мандрівників зайняти свої місця.

Нас море чекає

Нам в дорогу пора

Прошу в корабель дітвора

І не забудь бінокль взяти

Нам багато належить дізнатися!

Логопед: А зараз я проспіваю пісеньки, і тому, кому я передам дзвіночок, продзвонить і повторить пісеньку.

«На море я дивлюся,

Ма-мо-му!

По морю плисти хочу,

Ма-мо-му!

І ось я в човнику,

Ма-ме-ме!

Пливу я по хвилі,

Ма-ме-ме!

Логопед: Який звук ви чули найчастіше, коли ми співали пісеньки?

А ви помітили, що звук [М] в нашій пісеньці звучав по-різному. Зараз я заспіваю ще раз, а ви уважно послухайте. А допоможуть мені наші звукові дівчинки.

Спочатку я заспіваю з цією дівчинкою в синій сукні.

Ма-мо-му

Ма-мо-му

Як звучав звук [М], твердо чи м'яко? (Твердо)

А тепер заспіваю з дівчинкою в зеленій сукні

Ма-ме-ме

Ма-ме-ме

Як звучав звук? (М'яко)

Молодці, а зараз давайте всі разом вимовимо звук [М] твердо, а тепер м'яко.

Настав час дати імена нашим звуковим дівчаткам. Як ми їх назвемо?

«М» і «МЬ».

Логопед: Що роблять наші губи? (Губи стиснуті разом, вони не випускають повітря). Звідки виходить повітря? (Повітря знайшов вихід через ніс. Ніс сердиться, гуде і губи гудуть. Це можна відчути, якщо доторкнутися до них пальцями). А як називається звук, при вимові якого повітря на своєму шляху зустрічає перешкоду?

Діти: Згідний.

Логопед: А тепер, докладемо руку до шийки і дізнаємося чи працює там дзвіночок. Якщо працює то це дзвінкий звук, а якщо не працює, то глухий.

Діти: Дзвіночок працює.

Логопед: Значить це якийсь звук глухий або дзвінкий.

Діти: Дзвінкий.

Логопед: Правильно, звук [М] - приголосний, дзвінкий він буває твердий і м'який. Ось чому наші звукові дівчинки одягли сьогодні синє і зелене плаття, а на голові у них дзвіночки і позначати ми будемо ці звуки синім і зеленим кружками.

Отже, я думаю, ми добре з вами підготувалися до морського подорожі і нам пора відпливати!

Хлопці, закрийте очі (діти закривають очі, включається запис морського прибою, діти розслабляються). Уявіть, що вас пестить тепле море, навколо вас плавають риби, дельфіни, медузи, морські зірки.

Релаксація, мімічна гімнастика, самомасаж:

Руки розтираємо і розігріваємо,

І обличчя теплому своїм обогреваем,

Грабельки згрібають всі погані думки,

Вушка розтираємо вгору і вниз ми швидко

Щічки розминаємо, щоб напиналися,

Губки пожуём ми, щоб посміхалися.

Логопед: А тепер відкриваємо очі. Морське повітря чисте і свіже. Вдихніть його, як я.

Дихальна гімнастика:

Вдихаємо глибоко носом, а видихаємо ротом, можна допомогти руками - на вдих руки піднімаємо і злегка розводимо в сторони, на видих долоньки стосуються грудей (хлопці повторюють рухи).

Хлопці, ми з вами відпочили, набралися сил і енергії і тепер готові до випробувань. Будьте дуже уважні, ми з вами у відкритому морі. Здається на горизонті з'являється перший мешканець морських глибин. Приготували біноклі! Дивимося!

З нею ви, хлопці не плавайте поруч,

Медуза небезпечна, вжалить вас разом!

Логопед: Хто це, хлопці? (Медуза)

Медуза приготувала для вас завдання.

Гра "Спіймай звук".

Встаньте, будь ласка, близько стільчика. Зараз пограємо в гру "Спіймай звук". Я буду вимовляти ряд слів, а ви: хлопніть один раз, якщо почуєте звук [М]; тупни один раз, якщо почуєте звук [М '].

Приготувалися! Манка, машина, мед, мило, мило, молоко, сумка, Молодці! Відмінно впоралися. Сідайте.

Молодці, пливемо далі! Цікаво, хто ж нас ще на шляху чекає?Приготували біноклі! Дивимося!

Це риба камбала,

Дуже плоска вона!

Що це за риба, хлопці? (Камбала). Будьте уважні, яке завдання вона нам приготувала?

Гра «Живі звуки». (Відкриваю фланелеграф з кросвордом. Кросворд складається з 7 віконець. У кожному віконці картинка: Краб, Акула, Морж, Намиста, Акваріум, Човен, Аквалангіста). Діти послідовно вимовляють слова, виділяють перший звук кожного слова, виходять до дошки і встають послідовно, як звуці в слові, ще раз промовляють звуки і називають слово, яке вийшло).

Логопед: Прибігли дружно звуки

І один одному дали руки.

Назвіть свій звук.

Діти по черзі: - [К], [А], [М], [Б], [А], [Л], [А].

Логопед: Вийшло слово ... КАМБАЛА. Молодці!

Логопед: Молодці, пливемо далі! Приготували біноклі! Ой, погляньте-но хлопці в біноклі, чиї це ноги і чому їх так багато?

Він морської безодні житель, ви друзі з ним не жартуєте!

Відразу вісім чіпких ніг, пустить в справу восьминіг!

Хто це, хлопці? (Восьминіг) Восьминіг пропонує нам зробити невелику розминку з масажними м'ячиками. Давайте розглянемо м'ячики, перевіримо їх на дотик і помассіруем наші руки.

Я м'ячем кола ката,

Взад вперед його ганяю.

Їм поглажу я долоньку,

Ніби я змітаю крихти.

І стисну його трошки,

Як стискає лапу кішка.

Кожним пальцем м'яч притисну

І іншою рукою почну.

А тепер останній трюк -

М'яч літає між рук.

Скажіть, в слові восьминіг звук [М] твердий або м'який? (М'який) і пограти в гру «Скажи навпаки». Я буду вимовляти твердо, а ви м'яко (з м'ячем).

МА - МЯ

МО - Ме

МУ - МЮ

МЕ - МО

МИ - МІ

Молодці, пливемо далі! Ой, щось прохолодно стало, але ж ми з вами до Арктиці підпливаємо! Приготували біноклі. А хто це там на крижині?

Пишається морж вусами і гострими іклами.

Він в Арктиці живе, де сніг кругом і лід!

Хто це, хлопці? (Морж)

Ух, як холодно в Арктиці, правда? Напевно нам пора зігрітися, щоб зовсім не замерзнути!

Приготувалися до Физминутку!

Всі встали, опустили руки вздовж тулуба і повторюємо за мною.

Гей, хлопці, не ловити гав!

Будемо звуки повторювати,

Будемо звуки повторювати,

Будемо весело грати!

Руки так: а-а-а. (Підняти обидві руки вгору, з'єднуючи їх долоньками над головою)

- І ось так: 0-0-0! (Опустити вниз)

- Вище, вище: і-і-і! (Піднімають обидві руки перед собою вгору, долонями вниз)

-Нижче, нижче: у-у-у! (Опускають руки вниз)

-Руки Так: е-е-е! (З'єднують обидві руки перед собою, злегка округляючи їх в ліктях, зчепивши пальці замочком, піднімають обидві руки вгору, намагаючись трохи прогнути тому спину)

Разом, разом: і-і-і-і! (Повільно опускають зчеплені руки і злегка нахиляються вперед)

Відпочили: у-у-у! (Розчіплювати руки і сідають)

Логопед: Ну, ось і зігрілися! Морж приготував для вас цікаве завдання.

Гра «Знайди картинку»

(На екрані з'являється слайд з картинками. Діти визначають жива, неживе; місце звуку в слові, ділять на склади, складають пропозицію) Хлопці, зверніть увагу на ці дві картинки. З ними потрібно скласти пропозицію і записати його у вигляді схеми. Ви це робити вже вмієте, але давайте згадаємо як треба правильно складати схему пропозиції.

Логопед: Як пишеться перше слово в реченні?

Діти: Перше слово в реченні пишеться з великої літери.

Логопед: Як пишуться слова в реченні?

Діти: Слова в реченні пишуться окремо.

Логопед: Чим позначаємо приводи в реченні?

Діти: Привід - це маленьке слово, його позначимо трикутником.

Логопед: Що ставимо в кінці речення?

Діти: В кінці речення ставиться крапка.

Логопед: Все правильно. Ось вам папір і олівці. (Діти складають пропозиції, а потім проводиться загальна перевірка.

- Давайте перевіримо чи у всіх вийшло?

Молодці! Ну ось наша подорож закінчується, пора повертатися. А поки пливемо назад, згадаємо, з ким ми зустрілися?

Приготували свої пальчики:

Пальчикова гімнастика:

Вітер з моря задуває

І кораблик наш качає

Восьминіг в воді сидить

щупальцями ворушить

У медузи з камбалою

Дружба міцна давно

А на крижині морж сидить

У нього весела вид!

- Ой, хлопці, але ж ми зовсім забули про наших звукових дівчаток, вони, напевно, нудьгують, а давайте познайомимо їх з рідною сестричкою буквою «М».

Логопед вивішує букву «М».

Буква «М» складається з паличок, всього паличок - чотири: 2 довгі 2 короткі.

Як ви думаєте, на що схожа буква «М»? (Фантазії дітей).

Логопед вивішує картинку образу літери «М».

Я пропоную написати букву «М" не олівцями і фарбами, а вказівним пальцем правої руки намалюємо букву «М» на столі, на спині сусіда масажними м'ячами. Хлопці, виходьте на килим парами і побудуйте букву «М». Ось гойдалки буква «М», тут гойдатися можна всім »!

Логопед: Ой, подивіться, за нами склади по хвилях бігли, вони хотіли, щоб ми їх прочитали! Читаємо всі разом!

АМ - УМ - ІМ МА - МУ - МІ

Хлопці, у нас сьогодні стільки гостей на занятті, а давайте ми зробимо для них сюрприз, викладемо букву «М» на латаття (насіння гарбуза, кедрові горішки, шкаралупа фісташок, гудзики, квасольки). У вас на столах лежать конверти з матеріалом. Ваше завдання викласти букви і подарувати нашим гостям.

Підсумок заняття:

Логопед: Хлопці, перш ніж порадувати наших гостей, скажіть, з якими звуками ми сьогодні познайомилися? А з якою буквою? Дайте характеристику звуків М, МЬ.

Що вам найбільше сподобалося? Яке завдання було для вас найскладнішим? Ви всі молодці! Можете подарувати свої літери нашим гостям!

- Мені б хотілося, щоб вам запам'яталося це подорож і тому я хочу вам подарувати на пам'ять енциклопедію про морських мешканців. Вам величезне спасибі, мені приємно було з вами спілкуватися, з вас виростуть справжні мандрівники.

Стан фразової мови | Аналіз групового логопедичного заняття

Мета і завдання логопедичної практики | Зошит з фотографічною записом уроків, які спостерігав студент | Раннє мовленнєвий розвиток | моторна сфера | Обстеження процесу сприйняття | Аналіз фронтального логопедичного заняття | Аналіз індивідуального логопедичного заняття | Звіт про проходження практики | Аналіз логопедичного дозвілля по темі |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати