На головну

Погорельский казка педагогічний моральність

1. У російських казках збереглися
  2. Віра і моральність
  3. Взаємодія між культурою, моральністю і економічним розвитком найбільш зримо відчувається в кризову пору.
  4. Чарівна казка як мистецтво
  5. Питання Побутова казка. Ознаки жанру.
  6. Питання Народна казка. Роль в дитячому читанні. Основні жанри.
  7. Питання Казка про тварин в дитячому читанні. Ознаки жанру.

Кудах, кудах, Кудухов!

Альоша, спаси Чернуху! .. »

Альоша - добрий, сміливий і вразливий хлопчик. У той же він любить побешкетувати. Автор зумів художньо передати особливості дитячого мислення й мови. Ось як передає він внутрішній монолог Альоші: «Щодо виправлення самого себе він хоча і не забув, але думав, що не може бути так важко, як говорила Чорнушка. «Ніби не від мене залежить виправитися! - Мислив він, - варто тільки захотіти, і все знову мене любити будуть »Погорельский, А. Чарівні повісті. Указ. изд. С.80. .

Дія розгортається динамічно і захоплююче. Оповідання часто розвивається у Погорєльського як реалістичне, повне побутових подробиць: «В той день вчитель і дружина його в великих були свої клопоти. Вони давали обід директору училища, і ще напередодні, з ранку до пізнього вечора, всюди в будинку мили підлоги, витирали пил і вощілі червоного дерева столи і комоди ». А часом це романтично-таємничий розповідь про чарівні перетвореннях: «Чорнушка підняла хохол, розпустила крила ... Раптом зчинилась велика-велика, вище лицарів, і почала з ними боротися». Або раптом чується живий, емоційний діалог: «Якщо ти мене не боїшся, - продовжувала курка, - так піди за мною. Одягайся швидше ». - "Яка ти. Чорнушка, смішна! - Сказав Альоша.- Як мені можна одягнутися в темряві? Я сукні свого тепер не сищу, я і тебе насилу бачу! »Погорельский, А. Чарівні повісті. Указ. изд. С.81.

Таким чином, сюжет «Чорної курки» розвивається, як ми вже помітили, в гармонійному поєднанні реального і фантастичного планів оповіді. Погорельский не дає готових педагогічних рецептів своєму читачеві. Він змушує задуматися про лінь, марнославстві, невмінні зберігати чужу таємницю, про мимовільному зраді, яке обертається непоправної бідою для багатьох людей.

Природним продовженням земних картин є картини в казковому підземному царстві, що нагадують ті ж земні. | питання Казкове, дидактичний і науково-пізнавальне в казках В. Ф. Одоєвського.

Про ЦІЛІ І ціннісних МОЖЛИВОСТІ ЧИТАННЯ | Питання Фольклор в дитячому читанні і в дитячій літературі. Малі жанри дитячого фольклору. | Питання Народна казка. Роль в дитячому читанні. Основні жанри. | Ознаки жанру чарівної казки | Питання Побутова казка. Ознаки жанру. | Питання Казка про тварин в дитячому читанні. Ознаки жанру. | Жанрова специфіка літературної казки |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати