Головна

Людина з дому

1. HАPКОТІЧЕСКІЕ ВЕЩЕСТВА, ЇХ ДІЯ HА ЛЮДИНИ І КЛАСИФІКАЦІЯ.
  2. III. Заповнити таблицю 16 за влучним висловом патогенних нематод людини.
  3. III. Професія типу «людина-природа».
  4. IV ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ'Я
  5. IV. Професії типу «людина-людина».
  6. " Кожна тварина і людина, померлі природною смертю, вмирають від неповноцінного харчування, тобто від дефіциту поживних речовин ".
  7. " Покоління "прав людини

На питання, звідки людина, маленька Катя відповіла з ходу: «З дому». У Каті немає тата. Зате є «дідусь», мама і багато родичів, про яких вона постійно згадує вголос.
 - У мене ешть шештренка Шветочка. Ми ш нею граємо в Бабу-Ягу.
 Повідомить і замовкає. І слухає, причаївшись, що діти розповідають про Бабу-Ягу.
 Добре пам'ятаю, якою я її вперше побачила: крихта з маленькими чорними точками - очима, глибоко посаджені біля перенісся, носик маленьким гачком і яскраво-червоний маленький рот. На Каті було в'язане блакитну сукню з оборочками.
 На відміну від дітей, які на першому занятті тулилися до маминої спідниці, Катя без розмов залишилася одна, спокійно, вдумливо дивилася на «приманку» - клоуна витребеньки і не заливалася дзвіночком, як інші, побачивши Фінтіфлюшкіних дивацтв, а тільки лагідно посміхалася.
 Все йшло добре, за винятком головного - ліплення. Я відчувала незручність перед доброзичливими мамою і дідусем. І не могла зрозуміти, в чому справа: слухає уважно, намагається, а виходить погано. Не в тому сенсі, що неправильно, а просто нецікаво. Живий, розумний дитина повинна «видавати», а у неї колобки та грибочки. Зализані, круглі-прекруглие ...
 - Ми ж не сліпі люди, - втішав мене Катин дідусь Не всі відразу. Діти різні ... Головне, щоб їй подобалося, іншої користі не треба.
 Інші б вже скаргу написали директору, що гроші платять, три рази в тиждень водять, а зрушень немає. А дідусь ще і втішає.
 У Катиного дідуся дивовижна посмішка. Вона висловлює стільки різних, але несуперечливих почуттів, що шкода позначати її одним словом «добра».
 Ця дідусева посмішка і осяяла наші заняття. Входячи в клас після уроку, дідусь не кидався до Каті, розпихаючи інших батьків, які не шмякал її роботу в коробку з пластиліном.
 - Просуваємося? - Питав він щоразу, розглядаючи зліплений грибок або квітка. Він не підганяв Катю, хоча важко не піддатися тієї метушні і поспіху, яку створюють батьки, переводячи дітей з одного заняття на інше. Завжди подякує, трохи схиливши набік голову, і Катя - слідом за ним.
 Катіна мама - це вже інше покоління. За м'якості і делікатності вона до свого батька поступається:
 - А що, у Каті зовсім ніяких даних немає? Ну що ж, ми всі інженери, технарі, їй і не в кого талантами блищати.
 Несподівано Катю «прорвало». Перед тим як почати ліпити, ми розвивали з дітьми тему порожнечі. Чи можна зліпити порожнечу? А дірку? Як зробити діряву скульптуру, чи можна зліпити повітря, чи можна помістити повітря в який-небудь посудину і т. Д. Від міркуванні такого роду ми перейшли до наступних: що таке пусте місце, порожня історія, порожній людина? Як це передати в матеріалі?
 Катя буквально кинулася до відра з глиною і тут же за кілька хвилин виліпила людини в кріслі. Він сидить, розпластавшись уздовж спинки і сидіння, руки розкидані в сторони, а замість голови - увігнутий півколо.
 - Шовш пушту людина, - глибоко зітхнула Катя. Вона нарешті вирішила важке завдання.
 У сьомому класі я не розуміла геометрії. Всі сміялися над моєю непробивною тупістю. Більше всіх вчителів мені подобалася саме вчителька з геометрії. Я вивчав напам'ять цілі параграфи, щоб перед нею не осоромитися. Але завдання жодної вирішити не могла. Це приносило страждання і двійки. І ось в один прекрасний день я підійшла до вчительки і сказала, що можу вирішити будь-яке завдання із зірочкою. Вона подивилася на мене поблажливо-ласкаво. Але я наполягала на своєму: вирішу, і все. Вчителька тицьнула в задачник пальцем, навмання. Я блискавично вирішила задачу. І всі інші, із зірочками.
 Вчителька була вражена. А я - ще більше. Тому що до того моменту, як я підійшла до неї і повідомила, що можу вирішити всі, я сама про це й гадки не мала. Це чудо - прозріння, осяяння, перехід кількості в якість, називайте як хочете. Факт, що це було. І я знаю, що і з маленькими дітьми буває така штука. Думаю, що набагато частіше, ніж з дорослими, - адже діти освоюють світ саме за допомогою цього «переходу». Тому й не варто впадати у відчай, нервувати, якщо у дитини відразу не виходить. Не потрібно форсувати події. Значить, він ще не зрозумів, не відчув, що не вхопив. Дамо йому спокійно подумати. І це принесе плоди. Те, що дитина спіткає в даному випадку, буде не верхоглядством, а осягненням.
 -Я Б відкрив таку студію і для людей похилого віку, - посміхається Катин дідусь, - вчилися б старі й малі ...

Домашні розповіді | Як придумуються уроки

гра всерйоз | Кожен - особистість | Підводний камінь | відкриття | Мама-ентузіаст | Любов сліпа | Най-най | Безперебування крокодил в країні жвавих слів | замурований лев | Хлопчик з флейтою |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати