Головна

завдання 13

1. II. ЗАВДАННЯ № 1
  2. III. практичне завдання
  3. IV. Завдання для підготовки до практичної роботи №1
  4. IV. Завдання для підготовки до практичної роботи №2
  5. IV. практичне завдання
  6. Г.2 Завдання основне
  7. діагностичне завдання

Які риси характеру демонструє вчитель з оповідання А. П. Чехова, вимовляючи після іспиту мова на квартирі директора фабрики, яка допомогла школі матеріально? Який тип мовлення він створює і дотримується необхідні вимоги?

Зарухалися стільці, почали усміхатися особи, і почалося звичайне чоканье. Третій тост завжди належав Сисоєву. І на цей раз він піднявся і став говорити, зробивши серйозне обличчя і відкашлявшись, він перш за все заявив, що у нього немає дару красномовства і що говорити він не готувався. Далі він сказав, що за чотирнадцять років його служби було багато інтриг, підкопів і навіть доносів на нього і що він знає своїх ворогів і донощиків, але не бажає назвати їх "з боязні зіпсувати декому апетит"; незважаючи на інтриги, кулікінская школа зайняла перше місце у всій губернії "не тільки в моральному, але навіть і в матеріальному відношенні".
- Скрізь, - сказав він, - вчителі отримують двісті да триста, а я отримую п'ятсот рублів, і до того ж моя квартира оброблена заново і навіть мебльована за рахунок фабрики. А в цьому році всі стіни обклеєні новими шпалерами ...
Далі вчитель поширився про те, як щедро порівняно з земськими і казенними школами учні забезпечуються письмовим приладдям. І всім цим, на його думку, школа зобов'язана не господарям фабрики, які живуть за кордоном і чи навіть знають про існування школи, а людині, яка, незважаючи на своє німецьке походження і лютеранську віру, має російську душу. Сисоєв говорив довго, з перепочинками і з претензією на химерність, і мова його була тягучою і неприємною. Він кілька разів згадав про якихось ворогів своїх, намагався говорити натяками, повторювався, кашляв, некрасиво ворушив пальцями. Під кінець він втомився, спітнів і став говорити тихо, переривчасто, ніби сам до себе і скінчив свою промову не зовсім доладно:
- Отже, пропоную випити за Бруні, за Адольфа Андрійовича, який тут, між нами ... взагалі ... і зрозуміло.
Коли він скінчив, усі легко зітхнули, як ніби хтось бризнув в повітря холодної води і розсіяв духоту. Неприємного почуття не зазнав, мабуть, один тільки Бруні. Сяючи і закочуючи свої сентиментальні очі, німець з почуттям потис руку Сисоєву і знову заласкать, як собака.
- О, дякую вам! - Сказав він, наголошуючи на О і притискаючи ліву руку до серця. - Я дуже щасливий, що ви мене розумієте всією душею, я бажаю всього найкращого! Але тільки повинен я вам помітити, ви перебільшуєте моє значення. Своїм процвітанням школа зобов'язана тільки вам, шановний мій друг, Федір Лукич! (А. Чехов. Учитель)

завдання 3 | завдання 15

Логічні аргументи | психологічні доводи | Вселяє надію МОВА | Відповідне слово | ЕФЕКТИВНІСТЬ МОВНОГО ВПЛИВУ | ТИПИ І ВИДИ МОВНИХ ДІЙ | Невербальні засоби впливу | Мовні засоби впливу | Мовні засоби впливу | Маніпулювання І МОВНА АГРЕССИЯ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати