Головна

МАМА-ЕНТУЗІАСТ

1. Мама-ентузіаст

- Дівчинка, як тебе звати?

- Вадим.

Вадим? Я подивилася по журнальному списку. Вірно, є такий Вадим Н. Хлопчик з косою нижче лопаток. І не сказав адже, «я не дівчинка», назвав ім'я, втупився на мене чорними, повними ненависті очима.

- Принесу бомбу, всіх вас висаджу.

Здавалося, хлопчик дивився на нас, як на екран, на якому вибухає бомба, кришаться стіни школи на дрібні шматочки ...

І тут почувся тихий плач. Заплакала дівчинка, якій Вадим потрапив в око пластилінових кулькою.

Я розсердилася і виставила Вадима за двері. Прикро - перше заняття, діти і без того напружені. Це було моєю помилкою. Мати Вадима висікла його в фойє на очах у всіх батьків і волоком притягла до дверей класу.

- Вибачається, безсовісний, особливо виправдовуватися! - Кричала вона і дивилася на мене благаючими очима: мовляв, що робити, хоч і важка дитина, але треба ж якось нам разом його перевиховати ...

Монолог мами Вадима:

- Чоловік спочатку був проти дитини, а коли відступати стало нікуди, зажадав дівчинку. Так що вас хвилює ця коса! Дитина-то сам який! Чи не справляюся я з ним. Кинула роботу. Тепер працюю на дому. Куди ж таку дитину? За ним око та око. І все наперекір, впертість таке, що ... Чоловік каже: «Здай його на п'ятиденку. Чи стане як шовковий ». ОНБ Вадимом не розмовляє. Іноді Вадим десять разів повторить питання, а він закриється газетою, як не чує. Ось ніби і живемо добре, машина є. Правда, чоловік возити нас в школу навідріз відмовився. А поки з «Динамо» доїдеш з ним, нерви ні до чорта ...

Все-таки тато виявився не залізний. За три роки, що Вадим ходив до студії, один раз так все-таки не втримався - приїхав на своїх «Жигулях». Рослий, представницький, з підібраними губами, він скептично оглядав наше фойє з банкетками для батьків, виставленими вздовж батарей, на самих батьків-дурнів, годинами просиджують на цих банкетках в очікуванні дітей.

Вадим, як завжди, скандалив. Цього разу приводом було те, що замість тієї дівчинки, яку Вадим вибрав, мама запросила в гості іншу.

- Кричи, кричи, після вечері отримаєш, - процідив батько. Вразило це «після вечері». Покарання з відстрочкою. Садизм якийсь.

Дати дитині зрозуміти, що ти не схвалюєш його вчинку, можна іншим способом. Але навіть якщо ми зірвалися і накричали, діти великодушно прощають нам такі зриви. Більше того, в душі вони нас жаліють. Загрози ожорсточують дітей. Вони породжують в дітях одночасно і страх перед дорослим силою, і ненависть до неї.

Мама Вадима - ентузіаст. Збирає гербарії, клеїть картинки в альбом, дістає колонкові кисті, збирає шишки і жолуді. Вадим її хрест на все життя.

А він собі росте. У нього вже випадають зуби, він смішно шепелявить. На противагу похмурої мамі він іноді посміхається.

А мама як не розуміла сенсу наших занять, так і не розуміє. Як колись, так і тепер, входячи в клас і дивлячись на роботу сина, запитує:

- Що це у тебе?

Вадим відповідає. Вона дивиться на мене багатозначно: мовляв, гаразд, нехай не виходить, зате не балується, що не вибігає з класу. А у нього якраз виходить. Просто все чотириногі, яких ми ліпимо, схожі у нього на вовка. За кого б не бралася, хоч за козу рогату, а виходить вовк. Вовк - це сигнал, який Вадим посилає в дорослий світ. Але дорослі глухі до цього сигналу. Їх турбує відсутність схожості між реальною козою і виліпленої.

ВІДКРИТТЯ | ЛЮБОВ СЛІПА

ГРА СЕРЙОЗНО | КОЖЕН - ОСОБИСТІСТЬ | ПІДВОДНИЙ КАМІНЬ | САМЕ-САМЕ | Безперебування КРОКОДИЛ У КРАЇНІ пожвавлення СЛІВ | ДОМАШНІ РОЗПОВІДІ | ЛЮДИНА НА ДОМУ | ЯК придумувати УРОКИ ... | ПЕРШЕ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ | замурували ЛЕВ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати