Головна

Методи діагностики для молодшого дошкільного віку

1. D1. Принцип діагностики помилок і відмов
  2. I. Методи суворо регламентованого вправи.
  3. II Общепедагогические методи.
  4. II. Методи виховання фізичних якостей.
  5. II. МЕТОДИ ЧАСТКОВО регламентовані вправи
  6. II. МЕТОДИ, ПІДХОДИ І ПРОЦЕДУРИ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ
  7. III. Діяльність молодшого школяра.

Мета спостереження:вивчення особистісно-соціального розвитку дітей молодшого дошкільного віку.

В ході природного спостереження за ситуаціями взаємодії дітей з вихователем і однолітками необхідно відзначати в бланку ступінь вираженості проявів відповідно з наступними показниками соціальної самоідентифікації дитини:

- Відчуває інтерес до однолітка і дорослому;

- Прагнути до спілкування з дорослими і однолітками;

- Відкритий для контактів з дорослими і однолітками;

- Відчуває потребу в емоційному контакті з дорослими, яскраво виражає свої почуття;

- Вміє вступити у взаємодію з дорослими і однолітками, володіє елементарними способами спілкування;

- Ініціативний у взаємодії з дорослими (часто спілкується, задає питання, прохання);

- Активний у взаємодіями з однолітками;

- Прагнути бути самостійним у взаємодії.

Для молодших дошкільнят(модифікована методика Г. Б. Степанової, Е. Г. Юдіної).

В ході природного спостереження за ситуаціями взаємодії дітей молодшого віку з вихователем і з однолітками необхідно відзначати в бланку точками ступінь вираженості тих чи інших проявів відповідно з наступними показниками Яскраво виражені - 2 бали (-2 б.); Помірно виражене - 1 бал (-1 б.), Не виражено - 0 балів. Зазначені точки з'єднати і можна наочно уявити, в сторону яких полюсів (+) або (-) зміщений профіль. Показники відображають три профілю: 1.1.-1.4. - «Я і я», 2.1.- 2.5. - «Я і дорослі»; 3.1.-3.5. - «Я і однолітки».

Бесіда з дітьми 3-х років. | Індивідуальний профіль соціального розвитку дитини молодшого віку.

Обов'язки керівників практики | основний період | заключний етап | спостереження | Спостереження. | Оцінка соціальної компетентності дітей середнього дошкільного віку | Діагностика соціально-комунікативної компетентності дітей 5-7 років | Інформаційної компетентності дітей старшого дошкільного віку | Методичний матеріал по діагностиці | оцінка результатів |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати