На головну

ЛЮДМИЛА | СВІТЛАНА | Пустельник | Адельстана | АЛІНА І Альс | ГРАФ ГАПСБУРГСКІЙ | СУД БОЖИЙ НАД ЄПИСКОПОМ | КОРОЛЕВА Уракамі І П'ЯТЬ МУЧЕНИКІВ | РОЛАНД зброєносець | ПЛАВАННЯ КАРЛА ВЕЛИКОГО |

еолові арфа

Владико Морво, Жив в дідівський замку могутній орда; Над озером стіни Зубчасті замок з пагорба підіймав; Прибережних діброви Схилялися до водам, І стелився кучерявий Чагарник по злачних навколишніх горбах. Спокій сіней дібровний там часто гавкіт псів порушував; Рогатих Оленою та вепрів і ланей могутній орда З відважними псами Ганяв по горбах; І доли з пагорбами, Шумлячи, відповідали кличуть рогам. В оселі орда Веселість з ближніх і дальніх країв Гостей збирала; І прибрані були палати бенкетів Єленій рогами; І в пам'ять батькам висіли рядами Їх шоломи, кольчуги, щити по стінах. І в дружних бесідах Любив за келихом розповіді орда Про древніх перемоги І погляди на броні батьків спрямовував: карбувати їх лати У глибоких рубцях; Мечі їх зубчасті; Щити їх і шоломи побиті в боях. Млада Минвана Красою осявав батьківський будинок; Як зибі туману, зорею златіми над свіжим пагорбом, Так кучері густі З голови молодої На перси Млада, Віяся, бігли струмені і золотий. Приємніше зоряниці Замислений полум'я в поглядах сяяв: Крізь темні вії Він солодке в душу сум'яття вливав; Потоку дзюрчання - Приємність промов; Як троянда дихання; Душа ж прекрасніше і принад в ній. Гриміла красою Минвана і в ближніх і в далеких краях; У Морвенна натовп стікається витязі, славні в боях; І дщерью пишався Перед ними батько ... Але потай ділився Душею з Мінваной Арминий-співак. Младой і прекрасний, Як свіжа троянда - втіха долин, Співак сладкогласний ... Але родом НЕ знатний, чи не княжий син: Минвана забула Про сані своєму І серцем любила, Безневинна, серце невинне в ньому. На темні склепіння Багряним щитом покотилася луна; І озера води Струістим сияньем покрила вона; Від замку, від сіней дібров по берегах Величезні тіней Лягли велетні по гладким водам. На пагорбі, де чистим Потоком джерело втік з кущів, Під дубом зеленим - Свідком таємних побачення годин - Минвана младая Сиділа одна, Співака чекаючи, І в страху таїла дихання вона. І з арфою стрункою До древу до Мінване приходить співак. Все було спокійно, Як тиха радість їх юних сердець: Прохолода і нега, мерехтіння місяця, І гомін у Брега Дробімия з легким плескання хвилі. І довго, безмовні, Співак і Минвана з похмурою душею Дивились на хвилі, Златімие тихо блискучою місяцем. "Як швидкі води Потік свій ліют - Так швидкі роки Веселощі молоде з любов'ю несуть". "Що ж серце понуро? Нехай води ліются, нехай роки біжать, Про вірний! Про милий! З любов'ю роки і життя віднесуть". - "Минвана, Минвана, Я бідний співак; Ти ж царського сану, І предками славен твій гордий батько". "Що в славі і сані? Любов - мій високий, мій царський вінець. Про милий, Мінване Всіх витязів краше смиренний співак. Навіщо ж понуро На радість дивитися? Все близько, що мило; Залишимо років за роками летіти". "Хвилинна солодкість Веселого разом, Забарися, постій; Хто скаже, що радість Навіки НЕ помчить з прийдешньою зорею! Прогляне денниця - Блаженству кінець; Знову ти цариця, знову я нікчемний і бідний співак "." Нехай повернеться Веселе ранок, сяйво дня; Зорею озарится Той світ, де мій милий живе для мене. Лише царським убором Я буду з натовпом; А думкою, поглядом, І серцем, і життям, про милий, з тобою "." Прости, вже блідне Світанком далекий, Минвана, схід; Вже ранковий віє З вершини кучерявого пагорбів вітерець ".-" О ні! то зірниця Блищить в хмарах; Чи не скоро денниця; І тихий вітерець на кучерявого пагорбах "." Вже в замку прокинулися; Мені чувся шерех і звук голосів ".-" О ні! стрепенулися дрімали пташки на гілках кущів ".-" Зоря вже багряна ", -" Про милий, постій ". -" Минвана, Минвана, Пощо ж завмирає так серце тугою? "І арфу сумовитий Співак прив'язав під нахилом гілок:" Будь, арфа , для милої Запорукою прекрасних минулого днів; І солодкі звуки Любові не забудь; Услід розлуки І вісник душі незмінним будь. Коли ж мій юний, Убитий сумом, колір западе, Про вірні струни, В вас з колишньою любов'ю душа перейде. Як колись, заграє Веселість в вас, І один мій дізнається Звичний, що кличе до побачення глас. І думай, їх співу Слухаючи вечірньої, Минвана, часом, Що легкою тінню, Все вірний, літає твій друг над тобою; Що колишні муки: Мінливості страх, Томління розлуки, Все з трепетною життям він кинув у прах. Що, життя переживши, Любов лише одна не розлучилася з душею; Що боязко любив Без боязкості любить і більш твій. А ти, дуб гіллясте, Її осяй; І, вітер запашний, На груди молоду дихати прилітай ". Замовк - і з чарівною задумливо довго очей не зводив ... Як би невідомий У ньому голос: навіки прости! говорив. Гарячої рукою Їй руку потиснув І, тихою стопою Від неї видалили, як привид зник ... Місяць засяяла ... Минвана у древа ... але де ж співак? На жаль! передбачив Душа, сумуючи, що щастя кінець; Чутка про побачення Досягла батька ... І мчить вже в ізгианье Тура через море младого співака. І пізно і рано Під древом побачення Минвана сумує. Понуро з Мінваной Один лише Нагорний потік говорить; Все порожньо; день ясний Зійде і зайде - Співак сладкогласний Мінвани під древом побачення не чекає. Прохолоду дихає Там вітер вечірній, і в листі шумить, І гілки колише, І арфу цілує ... але арфа мовчить. Творіння радість, Настала весна - І в свіжу молодії, Красу і веселощі земля прибрана. І яскравим сяйвом Пагорби обсипав вечереющего день: На землю з мовчанням Сходила нічна, росиста тінь; Вже сині склепіння Блищали в зірках; Зрівняти води; І вітер улігся на сплячих аркушах. Сиділа понуро Минвана у древа ... душею далеко ... І тихо все було ... Раптом ... до полум'яної щось торкнулося щоки; І щось шатнуло Без вітру листи; І щось припала до струнах, невидимо злетівши з висоти ... І раптом ... з молчанья Піднявся протяжно замислений дзвін; І тихіше дихання грає в листі прохолоди був він. У ній серце завмерло їм: То друга привіт! Здійснилося, сталося! .. Земля спорожніла, і милого немає. Від тяжких мук Минвана впала без почуття на прах, і жалібно звуки Над нею застогнуть збентеженою струнах. Коли ж повернула Дихання вона, Вже сходила Зоря, і над нею була тиша. З тих пір, сумуючи, Минвана, лише вечір, ходила на пагорб І, звукам слухаючи, Мріяла про милого, про світло іншому, Де життя без розлуки, Де все не на годину - І думалось їй звуки, Неначе летить від батьківщини глас. "Про милі струни, Грайте, грайте ... моя година недалекий; Вже хилиться юний Главою недоцветшей до праху квітка. І мандрівник сумовитий Заранку прийде І запитає: де милий Квітка мій? .. І більш квітки не знайде". І немає вже Мінвани ... Коли від потоків, пагорбів і полів Сходять тумани І світить, як в димі, місяць без променів, Дві бачаться тіні: сліянним, летять До знайомої їм сіни ... І дуб ворушиться, і струни звучать.

помсти

Ельвіна І ЕДВІН | ГРОМОБІЙ
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати