Головна

Євген!

Оскільки мама мовчала, підозріло обмацуючи його сухорляву фігуру уважним гострим поглядом, Галочка нарочито весело повідомила:

А це моя мама, Світлана Миколаївна.

Дуже приємно, - підтримав це одностороннє знайомство Женя і посунув мамі табуретку. - Сідайте.

А що це ти в моєму будинку розпоряджаєшся? - Відкопилила губу Світлана Миколаївна. - Ще скажи - пригощайтеся!

Мам, сідай з нами кави попей, - побіліла Галя. Судячи з бойового настрою матері, вечір не вдався.

З ким це - з нами?

Зі мною і з Женею, - терпляче пояснила Галя, захопивши кавалера стриманістю і терпінням.

Так, саме такою має бути його дружина. І, мабуть, саме такі фурії, як одягнена в шовковий халат матуся, і бувають тещами.

А Женя - це хто? - Закрутила головою мама. - Твоя подруга?

Женя - це я. - Він глузливо подивився на майбутню родичку.

Ну, треба ж, а ім'я жіноче. А ви хто, власне? Що вас з моєю дочкою пов'язує?

Ми дружимо. - Він вирішив не вдаватися в подробиці і прийняти удар на себе. Щоб дати зрозуміти Галі, що вона не повинна втручатися, Женя обережно торкнув під столом її коліно. Нічого особливого, просто стиснув ногу, по-товариськи натякнувши, що бере вогонь на себе, попутно зазначивши податливу м'якість пом'ятою кінцівки. Після цього Галочка навіть якби і захотіла втрутитися в розмову, то вже не змогла б. Онімів від надлишку вражень, викликаних його дотиком, вона застигла з блаженно-щасливим виразом обличчя, переставши реагувати на зовнішні подразники.

Тепер це так називається? - Мама випнула губи і потрясла головою. - Ви де дружити збираєтеся, тут? Або є лежак в іншому місці? І не застарий чи ти, хлопець, для дружби? Тобі років-то скільки?

Я потім помию, - сором'язливо опустила очі Галочка. - А то ти в гості прийшов, а я до тебе весь час спиною. | Тридцять два.


Галя, все нормально? - Дружині не терпілося продовжити діалог і з'ясувати всі раз і назавжди. | Ні, - глухо прошепотіла вона і відкашлялась. - Не треба подарунок. Нічого не треба. | Мовчання вже перестало бути трагічним і тепер було просто недоречно дурним, як хихикання в задніх рядах на пишних похоронах. | Попрічітать над Галиним бездиханним тілом, лицар не придумав нічого кращого, як дати їй по фізіономії. Причому двічі, хоча Галочка відчинила очі вже після першого удару. | А хочете кави? - Запитала Галя швидше від відчаю, бездумно, так як все одно в голову нічого більше не приходило. | Чим ближче вони під'їжджали до Галини дому, тим більше вона нервувала. | Давай подзвонимо їй, - майже благально попросила Галя, хоча молоді люди перебували вже в районі третього поверху. | Усе. Я нерозумно виглядаю, так? - Галя раптом відкрила очі і ображено глянула на Женю. | Дійсно, що ми тут застрягли? - Зрадів Євген і, немов поїзд, який повернули на рейки, радісно рвонув по второваною стежкою. | Мам, я не одна. - Галя благально склала руки. - Він зайшов попити кави. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати