Головна

У вступній статті з малювання

  1. Аналіз собівартості продукції за статтями витрат
  2. Вступна глава.
  3. У вступній статті з малювання
  4. У вступній статті з малювання
  5. У вступній статті з малювання
  6. У вступній статті з малювання

У цій статті я хочу розповісти, як і з чого почав вчитися малювати. Через які етапи і проблеми пройшов, з чим зіткнувся. Спробую дати поради і поділитися своїми напрацюваннями в цій галузі. Вони не є якимось еталоном або догмою, це просто те, до чого я поки що прийшов. Відразу хочу сказати, що ця стаття (втім, як і всі інші в цьому розділі) адресована тим, хто ще тільки починає малювати і хоче навчитися цьому самостійно, але не знає з чого почати. Понад три роки тому я сам вступив на цей шлях, не маючи можливості вчитися в який-небудь художній школі. Тоді мені дуже потрібно було знати напрямок, в якому рухатися, і хвилювало питання - а чи можливо взагалі навчитися малювати, не маючи вродженого таланту (яким я, на мій погляд, не володію). На жаль, єдине джерело інформації - Інтернет (книжок в такій кількості, як зараз, я тоді у нас знайти не міг) не давав відповідей на питання, і мені довелося пробиратися через ці нетрі самостійно. Зараз, дещо знаючи і розуміючи, мені хочеться допомогти і підтримати тих, хто тільки-но починає вчитися малювати. Прошу професіоналів сильно не критикувати можливі недоліки, а по можливості підказати і виправити, що тут не так. Ну що ж, почнемо.

Найголовніше, що варто зрозуміти так це те, що якщо ви можете проводити лінії по папері, значить, ви можете малювати. Це факт. І відсутність таланту вам в цьому не завадить. Так, його наявність дуже сильно вам допоможе, але і без нього ви зможете дістатися до вершин, які зараз здаються недоступними. Головне - це наявність завзятості і терпіння. Може бути, це звучить трохи дивно, але основний противник, з яким вам доведеться боротися, це не відсутність таланту, а ваше власне свідомість і оточення.

Знаєте, що по справжньому заважає малювати? Те, що ви не вірите в свої здібності і можливості. Те, що не даєте своєму захопленню прорватися назовні і малювати, малювати, малювати, не звертаючи уваги на оточуючих і їх думка. Дуже часто, людина, підсвідомо, сам заважає собі малювати добре. Через що? А ось розглянемо такий приклад: діти в садочку малюють, кожен так, як бачить. І у кого-то виходить або трохи краще, або трохи ні так, як у інших і ось над ним починають сміятися і знущатися. І врешті-решт, дитина починає вважати що він малювати не вміє, що простіше малювати погано, ніж страждати через чужу заздрості і т.д. Теж саме може відбуватися через невірний підхід вихователів і батьків. Так що перше, що ви повинні навчитися робити, якщо хочете малювати - це перестати постійно оцінювати свої роботи і боятися намалювати що-небудь що не сподобається оточуючим. Звичайно, шукати помилки і огріхи в своїх творах треба, але робити це об'єктивно. Зрештою, до пори до часу свої роботи ви можете просто нікому не показувати:).

Друге, чого ви повинні навчитися - це позбутися від стереотипів і почати думати вільно, своїм малюнком намагатися висловити деяку думку, оживити малюнок, вдихнути в нього частинку якогось почуття. Тому що, як мене був технічно він намальований, якщо малюнок "порожній", то ніхто не зверне на нього уваги. Ви повинні намагатися сказати щось, висловити свою думку. Це стосується будь-якого стилю малювання - класичного, мультяшного, коміксних, анімешного і т.д. Малюнок повинен жити і говорити сам по собі.

Перестаньте постійно порівнювати себе з професійними художниками. Перестаньте вважати, що якщо у вас не виходить намалювати Алукарда так, як він намальований в манзі або аніме, то ви нічого не вмієте. Зрозумійте найголовніше - більшість цих людей: а). Швидше за все в дитинстві малювали все, що не попадя, не звертаючи уваги ні на що інше б). Закінчили мистецький навчальний заклад (а більшість і не одне). в). Заробляють на цьому гроші і малюють щодня не менше 5-6 годин.

Чесне слово, якби ви пройшли такий шлях, то малювали б нітрохи не гірше. І не треба тут все звалювати на відсутність таланту. Порівнювати себе з ними, приблизно те ж саме, що намагатися "розгойдатися" як Арнольд Шварценейгер, маючи під рукою лише набір гантель. Ідіть своїм шляхом, малюйте, як вам самим подобається і ви досягнете дуже великих висот (ніколи не втомлюся це повторювати).

Ну ось, більше я писати про ломку свідомості не буду, а приділю увагу вже практичної частини. На останок, хочу порадити: обов'язково знайти і прочитати книгу, присвячену питанню зміни свідомості: Бетті Едвардс "Художник всередині вас" (Betty Edwards "Drawing On The Artist Within").

Для того, щоб досягти успіхів у малюванні, вам треба постійно практикуватися. Ви повинні пам'ятати, що кожен раз, беручи в руки олівець чи ручку і малюючи хоч щось, ваші навички обов'язково збільшуються. І кількісні зміни рано чи пізно переходять в якісні. Найголовніше, робити це частіше.

Перше, чого варто приділяти увагу - це постановка руки. Практикуйтеся хоча б раз в день по 5-10 хвилин. Для себе я вибрав такі вправи:

  • Малювання кіл і еліпсів (як за годинниковою стрілкою, так і проти). При цьому треба намагатися зробити так, щоб не було "швів", тобто місце з'єднання початку лінії і кінця виглядало монолітним. Еліпси варто малювати під різними кутами і в різних напрямках.
  • Малювання горизонтальних і вертикальних ліній (від себе і до себе). Намагайтеся думати тільки про початок і кінець лінії, і стежити, щоб лінія сильно не прогиналася. Робіть і швидкі і повільні лінії, "легкі" і "важкі". Експериментуйте.
  • Малювання паралельних ліній (не важливо, прямих або кривих). Напевно, одна з найважчих, але і корисних вправ. Воно полягає в тому, що ви малюєте якусь лінію (пряма, крива, окружність, еліпс, квадрат і т.д.), а потім намагаєтеся поруч з нею (всередині або зовні) провести таку саму паралельну їй лінію.
  • Повільне і швидке малювання. Модифікація, коли попередні вправи виконуються в різних темпах.
  • Малювання отзеркаленних ліній. Подібно третій вправі, але друга лінія проводиться, як дзеркальне відображення першої.

Вправа по "вбивства" мозку. Дуже часто, важко почати малювати - в голові постійно дзижчить думка, що нічого не вийде, що нічого не вийде і т.д. В цьому випадку добре допомагає така вправа: малювання в сліпу. Береться листок паперу. Ви вибираєте об'єкт для зображення і починаєте малювати, не зводячи з нього погляду, а олівця від паперу. При цьому лінію треба вести якомога повільніше. При регулярному виконанні такої вправи, ваш мозок, в кінцевому рахунку, втомиться "критикувати" (типу, що це за дурницями ти тут займаєшся) і не буде постійно оцінювати і заважати малювати.

Щоб навчитися малювати, ви повинні робити це досить постійно. Але виникає питання: а що і як? Я вибрав для себе таку схему: з фотографії, з натури, по пам'яті, конструювання. Ці прийоми чергуються, щоб не "замилювати" погляд і сприйняття. Зазвичай на кожен прийом витрачається тиждень - дві, після чого я переходжу до практики наступного і т.д.

  • Малюнок по фотографії. Варто використовувати тільки в тому випадку, якщо немає зовсім ніякої можливості малювати з натури. Відразу хочу попередити про небезпеку малювати з фотографії - ви можете почати просто змальовувати і втратите здатність "оживляти" ваш малюнок. Тобто копіюватимете, без будь-якого творчості. По можливості, не захоплюйтеся простим малюванням з фотографії. Краще робити наступним чином: вибирається зображення (в журналі або переглядачі) і за дві хвилини робиться начерк з метою схопити найголовніше. Потім береться наступний малюнок, і все повторюється раз 10. Час на малюнок можна варіювати від 1 до 3 хвилин.
  • Малюнок з натури. Основна проблема тут в тому, що людину на цю роль знайти проблематично (або гроші платити, або домашніх від справ відривати), а побутові речі початківцям малювати зовсім не цікаво. Але тут я все-таки раджу напружитися і обов'язково виконувати цю вправу, тому що з усіх воно найбільш ефективне. Найкраще буде, якщо малюнок з натури повністю витіснить малювання з фотографії.
  • Малювання по пам'яті. Є варіацією перших двох вправ. Вибираєте об'єкт, який будете малювати. Потім розглядаєте протягом хвилини-двох намагаючись запам'ятати максимум деталей, потім малюєте незважаючи на нього. Можна підглядати, але якомога рідше. Так ви навчитеся запам'ятовувати і бачити важливі, що визначають деталі.
  • конструювання. Тут ви не змальовувати, ні малюєте по пам'яті. Тут ви придумуєте те, що малюєте самостійно. Найцікавіше і складна вправа. Думаю, коментарі тут зайві.

Вміння, які, на мій погляд, варто в собі виробляти.

  • Чіткі, професійні лінії і повний контроль над олівцем.
  • Уміння контролювати "легкість" і "важкість" штриха.
  • Уміння рівно і красиво робити штрихування.
  • Уміння розбивати об'єкт малювання на складові.
  • Уміння працювати з простором і робити перспективні спотворення.
  • Уміння бачити тіні, відблиски і малювати їх.
  • Уміння виділяти головні деталі.
  • Уміння вдихнути життя в малюнок.

Думаю, на перший раз досить. Стаття, мабуть, вийшла досить сумбурна, і з часом я її відредагую, додавши або забравши деякі моменти. Але поки, думаю, цього буде достатньо.

малювання | Аніме: Пропорції фігури людини


Побудова фігури людини | Аніме: Малювання голови і обличчя | Малювання в фас | Тепер розглянемо малювання голови збоку, тобто в профіль | Аніме: Малювання волосся | Аніме: Малювання очей | форма райдужки | Зображення пальців рук | побудова кисті | поцілунок |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати