Головна

ІСТОК І ПРИЧИНИ

  1. I Вкажіть причини, що викликають гипоксическую гіпоксію при поразці ОР і АХОХСДЯВ (4).
  2. I Вкажіть причини, визивющіе гипоксическую гіпоксію при поразці ОР і АХОХСДЯВ (4)
  3. II.I. Сумніви в традиційних поглядах на причини реформи.
  4. III. Можливі причини забезпечують дане розподіл захворюваності
  5. IY. Можливі причини забезпечують дане розподіл захворюваності
  6. Акселерація та її причини

241



Я не можу глянути в очі матері навіть зараз. У них є щось неприємне і вбивче. І її божевілля. Неможливо поглянути в очі божевільному і не злякатися. Але все ж вона мене любить, звичайно. »

Після цих слів Хелен почало трясти. Її пальці і зап'ястя похолоділи і одерев'яніли. Вона продовжувала: «Я згадала, як благала її і кричала, і плакала. Я здогадуюся, що хотіла її понад усе на світі. Ми разом грали, і вона зробила безліч речей для мене. Вона могла бути чарівницею. Але вона була такою сумною. Я не могла витримати її печалі. Я не могла допомогти їй. Вона була дуже налякана. Її очі були відсутні. Вона дуже боялася мене.

Я не знаю, чому відчуваю себе так дивно. Людина помирає від розбитого серця? Шизофренія - це смерть. Ви вбиваєте ту частину, яка пошкоджена, і мо.

жете вижити. »

Хелен охопив і закрутив вихор емоції. Прихильність до матері була перемішана з сумом дитини, яку він не міг винести. Це були взаємини, які коливалися від любові до ненависті, від жалості до загрози, від надії до розпачу. Збентеження, амбівалентність і дивина, яку дівчинка відчувала в своїй матері, порушили її інтегрованість. Дитина не міг інтегрувати в розумі такі протилежні почуття, як переляк і симпатію.

Трохи раніше Хелен сказала мені, що її мати зробила кілька абортів перед тим, як вона народилася. «Моя мати боялася свого живота, коли була вагітна мною. Вона розповіла мені, що молилася Богу, щоб я не була покаранням за її гріхи. Вона боялася, що я з'явлюся на світ потворною або деформованою. Вона сумувала за мене. Вона відчувала велику ніжність, яка не могла пройти крізь її дотик ».

Така інтенсивна вина вказує на тяжкість сексуального відхилення, від якого страждала її мати. Вона не могла прийняти власну сексуальність і проектували її на дочку, ідентифікуючи з нею. Хелен заявила,


що коли їй було шість або сім років, мати одягала їй шовкові панталончики і завивала локони, незважаючи на протести дочки. «Вона своїми руками робила для мене речі» - повідомила Хелен, - «щоб дати мені найкраще». Але на наступній сесії вона сказала: «Сидячи за обіднім столом разом з сім'єю, я зрозуміла, що вони егоїстичні до відрази. Іноді вони дають тобі все, що завгодно, а іноді - нічого. Наче я знала це все, але заперечувала. Вона давала мені речі, але я була для неї знаряддям. Я була чарівно одягнена, щоб подобатися чоловікам. Вона використовувала мене, щоб справити враження, тоді вона могла жити за їх рахунок ».

Ідентифікація матері з сексуальністю дочки ясно виражена в словах Хелен. Батьки «переживають» своїх дітей багатьма способами, але коли батько ототожнюється з дитиною на сексуальному рівні, виникає шизоїдний відхилення. Дитина змушений ототожнюватися з матір'ю, і на нього проектується витіснений сексуальний почуття. Це ототожнення змушує дитину жити, служачи сексуальних потреб матері. Травма отождествленности породжує відкидання індивідуальності дитини - увійти в батьківський образ - значить повалити власну сексуальність; підходити потребам батьків - значить віддати під їх владу свою психіку, підпорядкувати її батькові.

Відносини Хелен з матір'ю містили латентний гомосексуальний елемент, який виявлявся тільки в сновидіннях і асоціаціях моєї пацієнтки. Вона згадала сон, в якому цей елемент було видно: «Все життя я була перелякана. Я часто бачила уві сні, що у матері є пеніс. Пізніше, я знову бачила цей сон. У ньому у неї був пеніс з якого тек гній. Це викликало у мене блювоту ».

Асоціація Хелен у зв'язку з цим сном полягала в тому, що мати завжди хотіла спокусити її, особливо коли годувала грудьми. Гною пеніс - це трансляція соска, з якого сочиться молоко. Якщо мати силою заштовхує сосок дитині в рот, він стає схожий на пе-



Олександр Лоуен ЗРАДА ТІЛА


ІСТОК І ПРИЧИНИ


243



ніс, проштовхує в отвір. Мати, яка по відношенню до дитини відіграє агресивну роль, «відіграє» з ним свою витиснену маскулінну ідентифікацію. Ця позиція поміщає дитини в пасивні гомосексуальні відносини з матір'ю. Хелен згадала, як мати заповзала до неї в ліжко, а нормальний патерн полягає в тому, що дитина вповзає в ліжко матері. Якщо ж такий патерн реверсований, він стає актом спокушання, як я вже пояснював в п'ятому розділі.

Сексуальна залученість Хелен паралельна її взаєминам з матір'ю. Кожна її зв'язок була відзначена амбівалентністю любові і ненависті, підпорядкованості та виклику, страху і симпатії, які характеризували її почуття до матері. Вона благала про любов, але її благання ніколи не виконувалася. Вона ототожнювалася з чоловіком так, як була ототожнена з матір'ю, вона не була незалежною людиною. Така позиція інтродуці-вала в стосунки гомосексуальний елемент. Тож не дивно, що вона ніяковіла! І зовсім не дивно, що зв'язок терпіла крах! Хелен ставилася до чоловіків так, ніби вони були її матір'ю, хоча в фантазіях вона шукала батька, який оберіг б її від руйнування.

Аналізуючи шизоидную особистість, я виявив, що кожен пацієнт на ранній стадії життя відвертається від матері до батька в пошуках тепла й підтримки. Дитина відходить від матері через її несвідомої тривоги і ненависті. В результаті, батько замінює дитині материнську фігуру. Але коли це відбувається в дуже ранньому віці, то породжує реальні проблеми. Кожен мій пацієнт був орально фіксований на пенісі, чому я не міг знайти іншого пояснення, ніж те, що пеніс став замінником соска. Біологічні причини прирівнювання пеніса до соска розглядаються в моїй книзі «Любов і оргазм». Якщо таке ототожнення присутній в розумі дитини, йому легко уявити матір з

пенісом.

Коли фалос представляється і пенісом, і соском, у людини виникає нерозв'язний конфлікт. функція


фалоса як генітального органу заважає символічним значенням соска. Роль грудей перешкоджає його звичайному функціонуванню. Єдність особистості розколюється порушенням двох антитетичності рівнів функціонування - орального і генітального. Доросла організація его, яка залежить від генітальної збудливості, послаблюється. Жінка, яка страждає від подібного розлому, бачить в чоловікові і мати, і чоловіка. Він покликаний забезпечити їй підтримку і розуміння так само, як і гениталь-ве збудження і завершеність.

На жаль, батьки часто бувають настільки ж емоційно неврівноважені, як і матері. Лідз і Флек відзначають, що «Батьки, так само як і матері, обтяжені своїми власними невирішеними проблемами, і тому рідко можуть адекватно виконувати роль батька».59 Насправді, багато батьків в неблагополучних сім'ях демонструють помітні фемінні тенденції, які фасилітує перенесення на них оральних потягів дитини. Хелен сказала про батька: «Він не міг бути чоловіком для моєї матері. Мій батько був як жінка, він нагадував жінку навіть своєї отвисшей грудьми ».

Відносини, що склалися між Хелен і її батьком, були також кровозмісними. Ось її опис: «Мій батько дозволяв мені робити майже все, що я захочу. Ми довго гуляли по ночах. Я була з ним майже постійно і, звичайно, спала з ним. Я пам'ятаю, як я прив'язувала свою нічну сорочку до його піжамі, щоб він не зміг відсунутися від мене посеред ночі. Це тривало до моєї першої катастрофи, потім я вже не могла витримати цього. »

Хелен сказала, що її мати не схвалювала такого стану справ. Однак, в дійсності, дівчинка продовжувала спати з батьком, а її брат - з матір'ю. Я запитав пацієнтку, чи були у неї якісь сексуальні почуття до батька.

- Я думаю, що не було, - сказала вона.


244

ІСТОК І ПРИЧИНИ | Олександр Лоуен ЗРАДА ТІЛА


Олександр Лоуен ЗРАДА ТІЛА | ПСИХОЛОГІЯ ПАНІКИ | Олександр Лоуен ЗРАДА ТІЛА | Паранойяльном ПОВЕДЕНИЕ І ПЕРЕЇДАННЯ | ХАРЧУВАННЯ ТА СОН | ХАРЧУВАННЯ ТА СОН | ХАРЧУВАННЯ ТА СОН | ІСТОК І ПРИЧИНИ | конституційним факторам | ІСТОК І ПРИЧИНИ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати