Головна

Слава Отцю і Сину і Святому Духу. | Духовенство: Христос воскрес із мертвих, / смертю смерть подолав | Вірш 1: Воскликніте / Господеві вся земля. | Вірш тотже: Боже, ущедри ни, і благослови нас, / просвіти лице Твоє на нас, і помилуй нас. | Вірш 1: Нехай воскресне Бог, / і розбіжаться вороги Його. | Ієрей: Мир всім. | Ієрей: Мир всім. | Ієрей: Мир всім. | Ієрей: Горе [3] піднесімо серця. | Ієрей: І хай будуть милості великого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами. |

Та не в суд і не в осуд буде мені причастя Святих Твоїх Таїн, Господи, але на зцілення душі і тіла.

1. Благословен єси, Господи, / навчи мене заповітів Твоїх.
  2. Благословен єси, Господи, навчи мене заповітів Твоїх.
  3. Та не в суд і не в осуд буде мені причастя Святих Твоїх Таїн, Господи, але на зцілення душі і тіла.
  4. Та не в суд і не в осуд буде мені причастя Святих Твоїх Таїн, Господи, але на зцілення душі і тіла.
  5. Та не в суд і не в осуд буде мені причастя Святих Твоїх Таїн, Господи, але на зцілення душі і тіла.
  6. Та не в суд і не в осуд буде мені причастя Святих Твоїх Таїн, Господи, але на зцілення душі і тіла.
  7. Та не в суд і не в осуд буде мені причастя Святих Твоїх Таїн, Господи, але на зцілення душі і тіла.

Під час Причастя людей:

Хор: Тїло Христове прийміть, джерела безсмертного скуштуєте.[4]

Після Причастя людей:

Хор: Аллілуія, Алілуя, Алілуя.

Ієрей: Спаси, Боже, люди Твоя, і благослови насліддя Твоє.

Хор: Хрістос воскрес із мертвих, / смертю смерть подолав // і тим, що в гробах, життя дарував. (Одного разу, протяжно)

Ієрей: Завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Аминь.

Хрістос воскрес із мертвих, / смертю смерть подолав // і тим, що в гробах, життя дарував. (Одного разу, протяжно)

Єктенія заключна:

Диякон: Прости прийнявши Божественних, святих, пречистих, безсмертних, небесних і життєдайних, страшних Христових Таїн, достойно дякуємо Господу.

Хор: ГОспода, помилуй.

Диякон: Заступі, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.

Диякон: День весь здійснений, святим, мирним і безгрішним випросивши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо.

Хор: ТТобі, Господи.

Ієрей: Бо Ти єси освячення наше, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Ієрей: З миром вийдімо.

Хор: Проімені Господні.

Диякон: Господу помолимося.

Заамвонна молитва:

Ієрей: Благословляяй благословляючи Тебе, Господи, і освящаяй на Тебе уповаючи, спаси людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, повноту Церкви Твоєї збережи, освяти любящя красу дому Твого: Ти їх прослав божественною Твоєю силою, і не залиш нас, що уповаємо на Тебе. Світ мiров Твоєму даруй, церквам Твоїм, священиком, воїнству і усім людям Твоїм. Бо всяке даяння, і всякий звершений дар з висоти є, сходячи від Тебе Отця світил, і Тобі славу, і подяку, і поклоніння возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Молитва на освячення артоса:

Диякон: Господу помолимося.

Ієрей: Боже всесильний і Господи Вседержителю, іже рабом Твоїм Мойсеєм під кінець синів зо Єгипту, і у звільненні людей Твоїх від гіркої роботи фараонові, агнця заклаті повелів єси, прообразуя на хресті закланнаго волею нас ділячи Агнця, який прийняв за все мiра гріхи, улюбленого Сина Твого , Господа нашого Ісуса Христа. Ти і нині, смиренно молимо Тебе, зглянься на хліб цей, і благослови, і освяти його. Бо і ми, раби Твої, в честь і славу, і на згадку про славного воскресіння тогожде Сина Твого Господа нашого Ісуса Христа, що через Нього від вічної роботи вражія і від пекельних нерішучості уз дозвіл, свободу і преведенного улучіхом, перед Твоїм величністю нині у всесвітлий цього, преславний і рятівний день Пасхи, цей приносимо: нас же цього приносять, і того цілувалися, і від нього те, щоб їсти, Твоєму небесному благословення причастники бити сотвори і всяку недугу і недуга від нас Твоєю силою віджени, здоров'я всім подаючи. Бо Ти джерело благословення і цельбам подавець, і Тобі славу возсилаємо, Хто від початку Отця, зі Єдинородним Твоїм Сином, і Пресвятим і Благим і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Ієрей кропить артос священною водою, кажучи:

Благословляється і освячується артос цього, окропленням води сіючи священні, в ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь. (Тричі.)

Хор: Хрістос воскрес із мертвих, / смертю смерть подолав // і тим, що в гробах, життя дарував. (12 разів)

Ієрей: Благословення Господнє на вас, Його благодаттю і людинолюбством, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Ієрей: Христос воскрес із мертвих, / смертю смерть подолав //

Хор: І тим, що в гробах, життя дарував.

Великодній відпуст.

Ієрей вийшовши на амвон з хрестом і трісвечніком:

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував: істинний Бог наш, молитвами Пречистої Своєї Матері і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.

І осіняє майбутніх Хрестом і трісвещніком на три сторони, голосно вимовляючи при кожному осінення:

Ієрей: Мир всім. | Ієрей: Христос воскрес!
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати