На головну

Привіт Молодим | Звернення на установчих зборах Комітету Товариства Друзів Культури | ПРИВІТ ФРАНЦІЇ | КУЛЬТУРА - шанування світла | Німецькому Суспільству імені Реріха в Берліні | ДУХОВНІ СКАРБИ | СУСПІЛЬСТВУ СЛОВ'ЯНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ | Звернення до Південно-Африканського Суспільству імені Реріха | ЗДОРОВ'Я | Віджая, ТАГОР! |

Вашингтонського Суспільству імені Реріха

1. quot; Йдуть без імені святого всі дванадцять вдалину ".
  2. А. ПУШКІН. ЩО В ІМЕНІ ТОБІ МОЄМУ?
  3. Автоматичне розширення імені файлу
  4. В папці з вашим прізвищем створіть папку, в якості імені вкажіть Мій проект.
  5. В) показником присвійного відмінка іменника (див. Зразок виконання 1).
  6. В) показником присвійного відмінка іменника (див. Зразок виконання 1).

Многоцветущая мила, всіма улюблена ти, Всецариця,
 Слухай, блаженна Гигия, матір для всіх, що приносить щастя,
 Завдяки лише тобі припиняються захворювання смертних,
 Завдяки лише тобі кожен будинок процвітає в радості чому
 І розквітають науки; цариця, Космосом всім володієш,
 Тільки тебе лише одну ненавидить Аїд - вічний душегубітель;
 Благожеланія, вічно юна, - відпочинок смертним.
 Віддалене від тебе все, що метушливо і марно для смертних,
 Бо єдино ти над усім керуєш і всім володієш.
 Але, о, богиня, зійди до присвяченим, ти їх покровитель безсмертний,
 Ти затримай виникають злодіяння тяжких хвороб ...

Так говорить при розпалювання манни Орфічний гімн богині здоров'я Гігіі. Воістину, божественно розуміли древні здоров'я. Світла богиня Гигия є не начальником медичного управління, але вона дає здоров'я у всьому його розумінні, тобто здоров'я і тіла і духу. Як дорогоцінне, що ми в обопільній розумінні можемо говорити про здоров'я духу, без якого здоров'я тіла буде лише потворністю.
 Знову дух наш спрямовується і до світла Аполлона, і до сонцеподібним Митрі, і до вогню-Життєдавець Зороастру. Чи не стаємо ми язичниками, вимовляючи ці поняття? Той, хто мислить про Світло, неминуче приходить до єдиного Світла. У якій би обстановці ми не побачили Світло, наше серце все-таки буде знати, що в Світі ми знайдемо Життєдавець.
 Нині день звершення докази, прояви слова і пришестя затвердження.
 Бог велить вам те, що для вас благотворно, і заповідає вам те, що вас наблизить до Нього, Владиці всіх Учений.
 Чи не сказані ці слова Євангелієм, що не вимовлені вони в Біблії, або, може бути, це слова з книги достовірності Кітаб Ель-Іган? Слова ці направляють до того ж єдиним Світла, для наближення до якого ми збираємо наші найкращі випробування і накопичення. І як ми назвемо цю всесокровіщніцу найкращого, самого духу нашого дорогоцінного? Ми домовимося цілком чесно і відверто на понятті Культури. Чи не було в давнину такий богині: Культура? Чи не було такого Ангела Культури, служіння якого було у відкритті Воріт прекрасних?
 Чи не святотатственно зближувати все, що відноситься до Культури з найвищими поняттями. Іноді падіння духу людського доходило до таких прірв, що будь-яка маніфестація Вищого Духовного, надихає вже вважалася чимось несучасним, соромітним, непоєднуване з поняттям сучасного серйозного людини. Скільки безглуздих руйнувань сталося з цього збочення основ! Ми знаємо про Благодаті, знаємо про психічної енергії, знаємо про вітаміни. Здавалося б, з цього апельсина і лимона, повного вітаміну, з цього зерна, який розпочав бродити, основною субстанцією навіть для самого обмеженого мислення вже відкривається шлях догори. Саме догори, бо немає такого зерна, яке стало б рости вниз. Навіть кожна билинка, кожен листок знає, де світло і тепло, і тягнеться до нього. І війни, і землетруси, і хвороби, і жахи сум'яття духу людського досить штовхають людство, щоб підняти голову і шукати вищих шляхів. Нехай будуть ці шляхи не в печерах пустельників. Вони можуть бути цілком знайдені і в житті.
 Вежі духу можуть бути созідаеми там же, де і височіють вежі рукотворні. Якщо хто-небудь ще раз буде шепотіти вам, що нагадування про Культуру зайве, що для Культури вже зроблено достатньо, - сміливо можете назвати цього шептателя невігласом. До того ж, ймовірно, він взагалі не буде в змозі розрізнити між культурою і цивілізацією. А цивілізація буде для нього лише стандартом вульгарності. І ви легко помітите, яким винахідливим ставатиме цей шептатель, коли він виявиться в милому йому смороді наклепу, пересудів і інших виразок вульгарності.
 Немає такого заходу, яка була б достатньою для заповнення потреб істинної Культури. Культура так само висока, як Безмежність. І коли дух людський усвідомлює цю Безмежність, вона зобов'язує його до невпинного вдосконалення. Так, Безмежність стає для нас дійсністю. Не може ніхто заховати голову, подібно до страуса, від дійсності. Значить, не можна уникнути її і слід стати гідним її співробітником.
 Осягає значення Культури насамперед викреслює зі свого серця всяке поняття страху, боязнь смерті, боязнь ворогів. Якщо в серці своєму він твердо знає, що він непохитно йде до Світла, то єдиний ворог його буде тьма. Але тьма розсіюється від внесення Світу. Значить, натхненне серце, несе Світло, вже є переможцем темряви.
 Культура покоїться на Красі і Знаннях. Росте вона усвідомленням благословення Ієрархії Світла. Значить, до пізнання механічному потрібно додати вогонь серця. У цьому буде вже перша відмінність Культури від цивілізації.
 Для відновлення мови серця ми і збираємося. Ми сходимося, щоб поза забобонів і марновірств, звертаючись до першоджерел, обмінюватися і взаємно зміцнюватися знаками серця. Не може людська істота, що відбиває в собі все сяйво Космосу, обмежити себе мерзотою, духовною вбогістю, брехнею заради тлінність сьогоднішнього дня. Раніше чи пізніше психічна енергія повстає заколотом, якщо їй не дано широке русло прекрасного сходження. Історія людства дала чимало прикладів заколоту психічної енергії. Цей досвід достатній для того, щоб нагадати людству, наскільки воно повинно свідомо звернутися до творчої думки, до світлого будівництва, розуміючи його не як далеку абстрактність, але як невідкладну нагальну потребу.
 Нехай будуть ці якості нагальність і невідкладності нашим найближчим стимулом. Адже ми відповідальні за майбутнє покоління! Як садівник відповідальний за доручену йому сад, так само відповідально людство за дану йому планету. Людство не має права плямувати і темнити і викривляти сяюче вища творчість. Хто ж з мислячих наважиться применшувати і туманити вищу творчу думку?
 У наших зборах ми не будемо сваритися, надавши це темним невігласам. Сказано: першою ознакою відсутності Культури є розбрат. Не будемо применшувати один одного, бо з думки про малий і народиться мале. Будемо відчувати себе серцевими співробітниками прикраси життя і поглиблення знання. Перед нами неосяжне поле робіт і кожному дано необмежені можливості, бо наближення до Світла не обмежена. Піде з помислів всяке суперництво, бо в безмежності досить місця. Крім того, вміщення і терпимість є одним з перших прикрас Культури. Будемо зупиняти всякі зачатки підлих думок, бо ними кожному працівникові і ніколи займатися. Зборів будуть джерелом життєдайного обміну, натхнення і зміцнення, а не мукою фальшивих дрібничок. Звертаючись до першоджерел, якими чудовими зразками творчості ми можемо надихати один одного! Від соборів романського середньовіччя до великих заповітів давнього Сходу, пам'ятників Єгипту, Китаю, Індії, Майя, Персії, Японії. Як це все безмежно і як воно доброзичливо і реально! Не забудемо і сучасне творчість, пам'ятаючи, що воно буде умовою зовнішності майбутніх стилів життя.
 Нехай на наших зборах дружньо зустрінуться вчений і художник, і все будівельники життя, бо в основі своїй вони ті ж носії еволюції, ті ж присвячені мислетворчість. Нехай осяє наші збори і сяйво Мадонни, і скоропомогающая Сторучіца Богоматір, і багатоокі Дуккар, і багаторука Куанін, і Лакшмі в своєму творчому Ликові.
 Мусульмани шанують Маріам - Матір Христа. Біблія дала нам високотрогательние види жіночого подвигу. У найдавніших місцях Азії знайдені культи Матері Світу. Під цим милостивим знаком згадаємо те, з чого ми почали сьогодні. Згадаймо, як натхненні елліни дякували Гігію, Bсe-Матір. Кожен по-своєму об'єднував здоров'я тіла з фортецею духу. В ім'я цієї незламної фортеці, в ім'я невичерпних снігів Гімалаїв, що зберігають цінну пил метеорів - вісників далеких світів, я вірю, що ви знайдете в собі всю невичерпність бадьорості, терпіння і доброї волі, щоб всіляко послужити великої Культурі.

тисяча дев'ятсот тридцять один

Раді Музею Реріха в Нью-Йорку | БУДОВА
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати