Головна

II. Виклад нового матеріалу. | III. закріплення пройденого | Завдання 3. Виріши завдання | III. Виклад нового матеріалу. | Постійна пам'ять | IV. Підсумки уроку. | Гнучкі магнітні диски (дискета, флоппі-диск) | Жорсткі магнітні диски (вінчестер) | CD-RW - накопичувачі на перезаписуваних CD-дисках | Blu-ray диски |

III. Виклад нового матеріалу

1. II. Виклад нового матеріалу.
  2. II. Виклад нового матеріалу.
  3. II. Вивчення нового матеріалу.
  4. III. Вивчення нового матеріалу
  5. III. Закріплення вивченого матеріалу. (Слайд 18).

Всі програми і дані зберігаються в довгостроковій пам'яті комп'ютера у вигляді файлів.

§ файл - Це певна кількість інформації (програма або дані), що мають ім'я і зберігаються в довгостроковій пам'яті.

Власне ім'я файлу дає користувач, а тип файлу зазвичай задається програмою автоматично при його створенні.

Файли організовані в каталоги, також звані директоріями (directory) або папками (folder).

Каталог або папка - Сукупність файлів по одній тематиці ..

Будь-каталог або папка може містити довільне число підкаталогів або папок рівня , В кожному з яких можуть зберігатися файли та інші каталоги або папки.

На кожному диску існує головний або кореневий каталог, В якому розташовуються всі інші каталоги, звані підкаталогами і деякі файли. Таким чином, створюється ієрархічна структура. Каталог, з яким зараз працює користувач, називається поточним.

Файли і каталоги є найважливішими об'єктами файлової системи.

Кожен файл на диску має позначення (повне ім'я), Яке складається з 2 частин: імені и розширення, Між якими ставиться крапка.

Розширення імені файлу -послідовність символів, що додаються до імені файлу і призначених для ідентифікації типу (формату) файлу. Це один з найпоширеніших способів, за допомогою якого користувач або програмне забезпечення комп'ютера може визначити тип даних, що зберігаються в файлі.

У ранніх операційних системах довжина розширення була обмежена трьома символами, в сучасних операційних системах це обмеження відсутнє.

Мал. Розширення файлу в графічному інтерфейсі ОС відображається піктограмою.

Операційна система може встановлювати відповідності між розширеннями файлів і додатками.

Коли користувач відкриває файл із зареєстрованим розширенням, автоматично запускається відповідна цьому розширенню програма. Деякі розширення показують, що файл сам є програмою. Найчастіше розширення файлу відображається для користувача піктограмою

Багато комп'ютерів налаштовані таким чином, що розширення у файлів не показується! На мій погляд, це зручніше і не потрібно нічого змінювати. Але, про всяк випадок, як налаштувати, щоб комп'ютер показував розширення файлів:

1. Відкрийте будь-яку папку

2. Сервіс (вгорі) - Властивості папки - Вид

3. Приберіть галочку з пункту "Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів" і натисніть "Ок"

Коли комп'ютер "розуміє" розширення, він "знає" в якій програмі відкривати цей файл і показує значок тієї програми, яку його збирається відкрити.

Таблиця найбільш часто зустрічаються розширень:

Розширення Тип файлу Приклад

exe програми ACDSee9.exe

com Command.com

doc документи (Microsoft Word) Пісьмо.doc

xls таблиці (Microsoft Excel) Каталог.xls

txt текстові документи текст.txt

ppt презентації (Microsoft PowerPoint) Презентація.ppt

htm сторінки з Інтернету Кніга.htm

html Кніга.html

hlp довідка Windows.hlp

bmp малюнок, фотографія Рісунок.bmp

jpg фото.jpg

tif Прірода.tif

gif Рісунок.gif

mp3 Музика песня.mp3

mpeg відео Фільм.mpeg

avi Кліп.avi

zip архів ZIP Реферат.zip

rar архів WinRAR Реферат.rar

Важливо! Якщо комп'ютер налаштований таким чином, що показані розширення файлів, то, коли змінюєте назву файлу, залишайте розширення як є. Тобто міняйте назву файлу до точки. Якщо Ви зміните розширення, файл може і не відкритися. Пам'ятайте це!

Операції над файлами:

§ копіювання (Копія файлу поміщається в інший каталог),

§ переміщення (Сам файл переміщується в інший каталог),

§ видалення (Файл видаляється з каталогу),

§ перейменування (Змінюється ім'я файлу).

файлова система - Особливий спосіб організації інформації на жорсткому диску комп'ютера. Вона визначає формат фізичного зберігання файлів. Конкретна файлова система визначає розмір імені файлу, максимально можливий розмір файлу, набір атрибутів файлу.

Види файлових структур:

1. Лінійна структура. Елемент даних визначається порядковим номером елемента в списку. Приклад: список учнів в журналі.

2. Табличная структура. Елемент структури визначається перетином рядка і стовпця таблиці. Приклад: оцінка учнів в журналі.

3. Ієрархічна структура. Елементи структури визначаються шляхом пошуку, який ведеться від вершини структури до елементу Приклад: учень клас, школа, селище.

Для зберігання файлів в більшості операційних систем, в тому числі і в WINDOWS, прийнята ієрархічна файлова структура.

В основі такої структури лежить Диск: Гнучкий, жорсткий, лазерний (А, С, D).

На диску створюють папки (Каталоги). Сама верхня папка називається кореневою.

У кожної папки є ім'я. Ім'я кореневої папки збігається з ім'ям диска (А: \, С: \, D: \)

У папках міститися Файли.

Файлову структуру операційної системи WINDOWS можна побачити на власні очі. Для цього існує програма Провідник. Її можна запустити командою Пуск \ Програми \ Провідник.

Порівняння типів зовнішньої пам'яті | закріплення
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати