Головна

зосередження уваги

  1. В кожній розмові є три теми: ситуація, почуття і самооцінка. Всі три варті уваги.
  2. види уваги
  3. види уваги
  4. види уваги
  5. Види уваги та їх порівняльна характеристика
  6. Увага і його властивості, розвиток уваги.
В

иступая перед глядачами, я майже завжди прошу найбільшого з них, якого я зміг розгледіти, вийти на сцену і руками, поклавши їх мені на плечі, спробувати зігнути мене. Ви не можете уявити собі розміри того хлопця, який піднявся до мене, коли я виступав в одному з виправних установ міста Лондона, що в штаті Огайо. Він був схожий на гібрид О'Ніла 1 і неймовірного Халка-здоровані. Коли ми зійшлися, я діставав головою до третього ґудзика на сорочці його синьої тюремної роби, яку з запасом можна було б надіти на двох таких, як я. Але я закрив очі і почав візуалізувати себе як окремо стоїть скелю - непохитним. Я кивнув йому, сигналізуючи таким чином про готовність. Халк-Бурмило поклав руки мені на плечі, розставив ноги для упору і додав свою величезну тілесну масу до потужного жиму. Якби ви тільки бачили рельєф його м'язів, який виступив від зусилля. До свого жаху і під захоплене іржання своїх товаришів-в'язнів, цей гігант виявився не в змозі нахилити мене - хлопця неатлетіческого складання і невисокого зросту. Саме той випадок, коли інтелект перемагає фізичну силу. Тепер ви вже готові до того, щоб звільнитися від тієї ментальної опалубки, яку звели навколо свого мозку, підсилюючи свої розумові можливості і розвиваючи кмітливість. Включення в роботу і використання вашої пам'яті поліпшить здатність візуалізувати, творити й думати. Крім того, чим краще у вас буде проходити процес концентрування і спогади, тим з більшою легкістю ви зможете вловлювати невербальні знаки, про які розповідалося в першій частині книги, складати їх разом і досягати переваги, завдяки представленої ним інформації.

Нарешті, використання інтелекту при вирішенні проблем може підняти рівень не тільки ваших розумових здібностей, але також, що цілком можливо, запобігти початок недоумства. Дійсно, напружена ментальна діяльність здатна створити такі нервові сплетення, які будуть перешкоджати розвитку хвороби Альцгеймера. Клітини головного мозку і нейрони можуть всихати в міру нашого старіння. Однак нервові клітини не тільки вимирають тисячами, незабаром після нашого народження, як колись вважали фахівці, Тепер ми знаємо, що мозку властива пластичність, яка дозволяє нервовим сплетенням постійно розвиватися навіть в кінці нашого життя. Нові види діяльності інтелекту можуть дійсно «навчити його кільком суміжним спеціальностями» або зміцнити нервові мережі, покращуючи кмітливість і підвищуючи опірність

СТИМУЛЯЦІЯ ИНТЕЛЛЕКТА

Для більшості з нас фраза «поєднання інтелекту і тіла» звучить майже як притча во язицех до тих пір, поки ми на собі не спробуємо, що це таке. Ви маєте більш сильний вплив на себе, ніж думаєте. Спробуйте виконати наступну вправу і ви дізнаєтеся, як ваші думки можуть впливати на тіло.

Витягніть руки прямо перед собою. Долоню лівої руки розгорніть вгору, до стелі, праву - вниз, до підлоги. Закрийте очі. Ви не закрили очі, чи не так? Ви продовжуєте читати. Добре. Читайте далі, хоча передбачається, що ви знаєте, чим ви зараз будете займатися. Здогадалися? ТОДІ закривайте очі.

Починайте концентрувати свою увагу на лівій руці. Уявіть собі, що вона тримає відро з цеглою і воно стає все важче і важче. А через кожні кілька секунд хтось кладе ще одну цеглину вам у відро.

У цей же самий час уявіть, що до зап'ястя вашої правої руки прив'язана мотузка. Інший кінець цієї мотузки піднімається вгору: він прив'язаний до великого повітряної кулі, заповненому гелієм. Ваша права рука стано-

організму. Результати дослідження, опубліковані в 2002 році в «Журналі Американської медичної асоціації», говорять про те, що люди, які регулярно читають, вирішують кросворди і ребуси, грають в карти або стимулюють свій мозок якимось іншим чином, можуть запобігти слабоумство всіх видів.

Починаючи з давніх часів людині властиво цікавість щодо того, яким чином співіснують мислення і тіло. У той час багато хто віддавав перевагу ідеї про те, що їх функції незалежні одна від дру- вітся все легше і легше: куля піднімається все вище і вище в повітря.

Продовжуйте, чергуючи ці дві думки: ліва рука відчуває зростаючу вагу, права - стає все легше і легше. Нехай ці думки не залишають вас протягом 1 -2 хвилин. У той же самий час ви повинні тримати руки витягнутими. Відкрийте очі. Різниця в положенні рук повинна бути досить очевидною.

Якщо ви проводите цю вправу для групи, учасників, попросіть всіх витягнути вперед руки і закрити очі. Потім голосно запропонуйте їм, щоб вони представили легкість і тяжкість. Протягом хвилини або двох продовжуйте подавати їм команди для зміни думок, потім попросіть відкрити очі.

Хочете ще один доказ? Тримайте руки витягнутими перед собою. Тепер уявіть, що з однієї вашої руки струмком тече кров наростаючим потоком. Візуалізіруете це настільки ясно, наскільки зможете. Не зупиняйтеся протягом 1 -2 хвилин. Тепер попросіть свогокдруга сказати вам, яка рука почервоніла? Це буде та рука, яку ви візуалізували.

гой. Однак більш пізні дослідження цього питання породили впевненість, що вони працюють в унісон. Це викликало розвиток комплексного підходу до медицини, навколишньому середовищу і задоволень, коли людина розглядається як єдине ціле.

У нашому повсякденному житті можна знайти багато прикладів тісної взаємодії між тілом і інтелектом. Ефект, який фізичний процес може виробляти на розум, очевидний, наприклад тоді, коли людина вживає каву з високим вмістом кофеїну.

Кофеїн - це стимулятор центральної нервової системи, таким чином, він підвищує рівень зосередження уваги. Надмірне споживання кофеїну може викликати такі фізичні симптоми, як прискорення промови, почастішання пульсу і напади неспокою.

Точно таким же чином, психічні та емоційні прояви викликають певні реакції тіла. Наприклад, якщо ви починаєте відчувати страх або хвилювання, з вами можуть статися такі речі. Ваша симпатична нервова система1 починає діяти в межах організму, що призводить до викиду адреналіну з надниркових залоз в кров, почастішання дихання і серцебиття. Кров починає відходити з таких областей, як кишечник і шкірні покриви і починає надходити в тканини, такі як м'язові, серцеві та легеневі. В кінцевому підсумку цей ефект повинен підготувати вас до здійснення «дії» і станом «тривоги». З іншого боку, якщо ви думаєте про щось приємне і відчуваєте спокій, ваше тіло буде більш розслабленим, при цьому дихання залишається повільним, і навіть серце буде працювати в нормальному темпі.

Ми з вами з'ясували, як дивитися, слухати і навіть як розшифровувати приховані невербальні знаки, які ми все життя ігнорували. Однак, як ви незабаром це побачите, вивільнення сили вашого інтелекту полягає не тільки в зосередженні уваги, хоча це дуже важливий крок. Для того щоб отримати максимальну вигоду зі своїх розумових здібностей, ви повинні одночасно вміти концентрувати увагу на чому-небудь.

Частина вегетативної нервової системи, бере участь в регуляції ряду функцій організму.

концентруємо увагу

Навіть найпростіші відчуття зажадають дій щодо впорядкування цілих категорій розрізнених елементів. Ви робите відразу дві справи: концентруєте ці відчуття, організуєте їх відповідно до законів біології, витягаєте з них квінтесенцію (точно так само, як це робить кухар, коли збирає аромати в одному соусі допомогою випарювання з нього рідини) і концентріруетесь самі на цих відчуттях , для того щоб виключити введення будь-яких інших даних.

Давайте почнемо з самого початку (завжди гарна ідея) і подивимося, як наш мозок організовує відчуття, свідомо чи він це робить чи підсвідомо.

Ми в своїй свідомості формуємо приховану структуру, на якій базуємо наші відчуття. Це дуже зручно. Завдяки створеній нами структурі, ми почуваємося спокійно і хочемо, щоб цей світ їй відповідав. Жителі Заходу, наприклад, мають схильність організовувати свій час в дві категорії: «робота» і «гра». Ці поняття є частиною такої структури. Погано те, що структури трактуються довільно. Одне із завдань, яку я намагаюся вирішити в цій книзі, показати, що собою являє свідома структура, побудована вами, і, можливо, - тільки можливо - дати вам можливість ще раз подумати про деякі елементи цієї структури і дозволити їй формуватися самостійно і дещо іншим чином.

При підсвідомої організації відчуттів ви, для того щоб зібрати всі ці уявлення разом, прямуєте певним правилам. Зображення келиха з особами близнюків - відомий приклад. Ви бачите колишні і чорні обриси, однак концентруєте свою увагу на якихось певних з них, тобто організовуєте їх в картину, для чого переставляєте одні форми на задній план, а інші - на передній. Те, що служить фоном, постійно міняється місцями з тим, що є картиною. Аналогічна ситуація зберігається при сприйнятті навколишньої дійсності. На чому ви зосереджує свою увагу і що перетворюється в фон, залежить від умов, які базуються на широкому діапазоні факторів. Чи варто цю посудину на столі або лежить на ньому?

Що зображено на передньому плані, а що - на задньому, залежить від вашого вибору.

Зазвичай ви концентруєте увагу або організовуєте відчуття за допомогою пріоритетного виділення того, що вражає ваша уява чи є для вас видатним. Однак, завдяки зосередженню уваги на домінуючих або другорядних зображеннях, перед вами починає вимальовуватися зовсім інша картина.

Втім, не треба себе за це карати. Ми робимо так постійно. Не можна осягнути неосяжне. Замість цього ми з'єднаємо точки, якщо можна так висловитися, щоб зрозуміти значення щойно отриманого досвіду. Діючи самостійно, для того щоб усвідомити глибші поняття, ніж наш колінний рефлекс, і ті тенденції, завдяки яким з'єднуємо точки на аркуші паперу, ми можемо не тільки розширити горизонти своїх розумових процесів, але також і усвідомити те, яким чином ми сприймаємо навколишній світ . З'єднайте всі точки за допомогою чотирьох прямих ліній і не відривайте при цьому олівець від паперу. Примусьте свої думки вийти за межі цієї коробки. Рішення ви зможете знайти на с. 315.

   

Як бачите, це рішення з'являється тільки в тому випадку, якщо ви БУКВАЛЬНО зосередите свої думки за межами цієї коробки.

Отже, навіщо ж я вам набридаю з усім цим? Подумайте про абсолютно нових джинсах фірми Levi's. Ви не забули, як уже поношений Levi's починає сідати до тих пір, поки не приймає форму вашого тіла? Я говорю саме про такі джинсах. Спочатку вони були жорсткими і темного кольору. Однак, після того як ви їх ганьбили, потім випрали, а потім знову наділи, вони робляться унікально вашими, підходять тільки вам (і нікому більше), як ніякі інші джинси. Ви відчуваєте приблизно наступне: «Штани - як влиті на моїй фігурі». Відкриваючи себе, ви бачите і відчуваєте більше, що в свою чергу покращує самі ці відчуття і змушує їх відповідати вам.

Без сумніву, зосереджена увага - найважливіший фактор розвитку розумових здібностей, що дозволяють контролювати свою діяльність. Істинне зосередження, в найповнішому розумінні цього слова, полягає в фокусуванні уваги на будь-якої думки чи повне його фіксування на якомусь фізичному тілі. Роблячи це, ви можете не помічати нічого, що відволікає вашу увагу ззовні.

Поведінковий сценарій для зосередження уваги

Пропоную вам зробити вправу, яке допоможе реорганізувати роботу мозку і збільшити його здатність концентруватися. Я називаю його «спостереження за часом».

Для більш успішного результату використовуйте годинник з великою секундною стрілкою, яка переміщується по циферблату, хоча годинник з маленькою секундною стрілкою підійдуть теж.

- Покладіть годинник так, щоб ви могли дивитися на них з близької відстані. Встановіть стрілки (годинну і хвилинну) точно на цифру «12», так щоб вони не заважали вам стежити за рухом секундної стрілки.

- Дочекайтеся, коли секундна стрілка наблизиться до цифри «12», потім, в якості попередньої тесту, стежте за її обертаннями до тих пір, поки не втомитеся або поки вам це не набридне. Засічіть, скільки секунд пройде до цього моменту.

- Трохи відпочиньте, потім повторіть експеримент і постарайтеся продовжити його за часом. Ви, ймовірно, знайдете це майже неможливим - утримати свої думки від хаотичного руху хоча б протягом короткого, не більше однієї хвилини, проміжку часу.

- Виконуйте цю вправу регулярно і ви помітите стабільне поліпшення. Не забувайте робити перерви, достатні для відпочинку. Ви - розсудлива людина і не збираєтеся встановлювати світовий рекорд ho тривалості стеження за секундною стрілкою. Ваше завдання - розвивати вміння концентрувати увагу.

- Продовжуйте заняття до тих пір, поки не помітите, що можете не відволікаючись стежити за секундною стрілкою протягом однієї хвилини. Зосереджуючись на самих секундах, - подумки рахуючи їх - ви можете переконатися, що вище увагу працює.

- Продовжуйте цю вправу, збільште час до 2 хвилин або, якщо бажаєте, ще довше.

Періодичне виконання даної вправи допоможе вам, коли в цьому виникне необхідність, проявити свої здібності і зосередити увагу до такої ось ступеня.

О! Так, я добре це пам'ятаю

Пам'ять є потужним важелем, що забезпечує роботу мозку і ефективним способом сприйняття навколишнього світу. Це - частина переліку відчуттів, які ми організуємо, отримуючи їх з щоденної реальності. Без неї весь процес концентрації уваги зводиться нанівець.

Хороша пам'ять і активний інтелект сприяють одна одній. Дивно, але, хоча більшість з нас бояться втрати своїх спогадів більше смерті, ми рідко робимо те, що сприяє їх збереженню і зміцненню. Як ви незабаром дізнаєтеся, це не таке вже й просте заняття.

Ми не повинні погоджуватися з тим, що пам'ять неминуче зникає до старості. Німецький поет Гете продовжував писати в свої 80 років. Джордж Еббот[12] - Його ім'я добре відоме на Бродвеї - брав участь у театральних постановках в віці 90 років. Джордж Берні[13] дожив до 100 років, Пікассо в свої 90 продовжував працювати, а найвідоміші твори Бернарда Шоу були створені ним після того, як автор зазначив 70-річний ювілей. Навіть рок-група «Роллінг стоунс» зараз здається в значній мірі краще, якщо згадати речі, які вони виконували в середині 60-х. Активна робота мозку свідчить про хорошу пам'яті, незалежно від віку.

Наш розум влаштований у багато разів складніше, ніж самий складний комп'ютер. На додаток до психічних процесів його основними функціями вважаються процеси мислення, пам'яті та уяви. Мозок складається приблизно з десяти мільярдів взаємопов'язаних нервових клітин з неісчісляемим кількістю відходять від них відростків. Кожна клітина є щонайменшої осередком пам'яті, що набагато перевищує за можливостями будь-революційно-новий, з вбудованою мікросхемою чіп, який відповідає за роботу сучасних комп'ютерів.

Незважаючи на чудеса науки, нові технології і досягнення в області медицини і фізіології, пам'ять все ще залишається загадкою для вчених. Неврологи, психологи і біологи будують теорії відносного того, яким чином ми запам'ятовуємо. Біологи і психологи припускають, що пам'ять - це результат впливу електрохімічних імпульсів, які отримує наш мозок, коли знаходиться під впливом подразників, що включають в себе наші органи чуття. Те, що ми бачимо, чуємо, нюхати, чіпаємо руками, відчуваємо на смак, стимулює нейрони, які без кінця подають сигнали в мозок.

Можуть пройти довгі роки, перш ніж люди в білих халатах нарешті зрозуміють, як за допомогою фармацевтичних препаратів, які перебувають сьогодні на стадії експериментальних розробок, можна поліпшити пам'ять. Проте, ці лабораторні «таблетки пам'яті» будуть з часом створені.

Психологи, проте, підтверджують те, що відомо кожному фахівцю «по пам'яті»: найкращий спосіб щось запам'ятати - вводити нову інформацію за допомогою мнемоніки [14] (Спосіб, названий по імені давньогрецької богині пам'яті Мнемозіни). Іншими словами, наука або мистецтво поліпшення пам'яті має на увазі використання певних формул або інших засобів.

Ці фокуси дають результат тому, що дають можливість вставляти важку для запам'ятовування інформацію у відповідний контекст, вже існуючий в мозку. Ми покращуємо пам'ять, пов'язуючи нову інформацію зі звуками або образами, які запам'ятали раніше. Це якраз та частина енциклопедії, яку ми складаємо з відчуттів. У підсвідомості ми відокремлюємо цю систему реєстрації, щоб полегшити доступ до наявних даних.

Я хочу запропонувати одну легеню вправу, для того щоб ви почали тренувати свою пам'ять. Нижче наведено список з назв десяти предметів. Постарайтеся добре запам'ятати весь перелік, потім перевірте, чи зможете ви по пам'яті написати всі ці десять найменувань.

1. Парасолька

2. Телефон

3. Журнал

4. Віник

5. Жувальна гумка

6. Миша

7. Булочки для гамбургера

8. Бейсбольна кепка

9. Колода карт

10. Книга

-НОПУд ЯН RidrsqOW'I гож Ж. І ГгV -І / і '! V; -

Тепер напишіть цей список по пам'яті:

1.

2 .___

3.

4.

5.

6.

7. ___

8. ___

9 .___

10. ___

У вас вийшло? Мені здається, що навіть якщо ви успішно впоралися із завданням, то вам довелося напружитися, однак найімовірніше, що список виявився неповним. Я пропоную спосіб, як можна не тільки запам'ятати ці предмети, але також в якій послідовності вони йдуть.

Уявіть: у вас в руках парасольку, і ви розмовляєте по телефону, журнал пролітає біля ваших ніг, за ним - важлива, яка орудує мітлою і жує гумку миша. Миша діловито мете і жує і раптом потрапляє в обійми булочки для гамбургера. Мишьбургери! Верхня частина булочки розфарбована, як бейсбольна кепочка (колір команди визначте самі, проте будьте впевнені, що доведеться потрудитися, поки зробите остаточний вибір). Незважаючи на те що мишка не може вибратися з булочки, вона пропонує вам зіграти разок в карти. Звірятко здає карти з колоди, яку дістає з булочки. Ви ж не удостоювався її своєю увагою. Замість цього дістаєте книгу і починаєте читати.

Тепер прочитайте цей сценарій, по крайней мере, два рази і потратьте деякий час, щоб дійсно зрозуміти, як розгортається цей сюжет (щось на зразок короткого фільму, уявного в голові). Потім складіть перелік цих десяти предметів.

Напишіть список по пунктам, відновлюючи їх з пам'яті:

1 .___

2. ___

3.

4.

5.

6.

7.

8. ___

9. ___

10 .___

Можу посперечатися, що в цілому вдруге у вас вийшло краще.

Незалежно від того, свідомо чи ні, але ми починаючи з раннього дитинства постійно використовуємо ці мнемонічні прийоми (якщо хочете, секрети пам'яті). Ми заучували назви нот, вдаючись до допомоги коротких фраз, що-небудь на зразок: «До, ре, ласкаво просимо!» У школі, щоб запам'ятати, скільки днів в кожному місяці року, ми повторювали віршик: «30 днів у вересні, в листопаді , квітні ... »

Найбільш загальні мнемонічні прийоми - це абревіатури: ми знаємо, що США - це Сполучені Штати Америки, МЗС - Міністерство закордонних справ, що ФБР - це Федеральне бюро розслідувань, а ФІФА1... Звичайно, звичайно, ви знаєте. Для речей, які необхідно запам'ятати, ви можете скласти власні абревіатури. Тільки майте на увазі, що придумане вами не всім буде зрозуміло. У деяких сім'ях використовують подібні скорочення, щоб у присутності гостей зробити зауваження дитині і, таким чином, не збентежити його. Моє єврейське ім'я Моше (Moshe) - вдале поєднання букв для цієї методики, щоб запам'ятати назви п'яти американських Великих Озер: Мічиган, Онтаріо, Верхнє (Superior), Гурон (Huron) і Ері (Erie).

Для вашої уяви меж не існує, і, коли ви пов'язуєте таке необмежену якість з процесом підсвідомого запам'ятовування будь-яких речей, у вас виходить потужна система управління пам'яттю.

Що несе в собі ім'я

Чи давно в останній раз ви говорили: «Знайоме обличчя, але не можу згадати, як звуть цю людину»? Я б зробив ставку на «недавно». Коли ми знайомимося з будь-ким, то зазвичай забуваємо ім'я при першому ж рукостисканні! А адже це найбільш дієвий слово, яке ми використовуємо при спілкуванні з людьми. У світі бізнесу здатність звернутися на діловій зустрічі до партнерів по іменах, в той час коли інші просто байдуже дивляться, представляє колосальну фору. Збереження в пам'яті чийогось імені є способом розвитку дружніх відносин. Це справляє магічний ефект.

Міжнародна федерація футбольних асоціацій.

На жаль, найважливіший тест на запам'ятовування імен багато з нас не проходять. Один університетський професор, який не міг запам'ятати імена своїх студентів, звернувся до мене за допомогою.

«Послухайте, - запитав я його, - але хіба ви не знаєте імена найбільш недбайливих і самих старанних студентів, наявних в кожній групі?»

Він дав ствердну відповідь, у чому я не сумнівався. Оскільки я зрозумів, що професор під час занять регулярно робить зауваження порушникам дисципліни, всім без винятку, і в той же час постійно звертається до уважним студентам, очевидно, такі повторення закріплюють в пам'яті імена. Кожен знає, як звуть відомих всьому факультету траблмейкерів. Це неминуче. «Боб, припиніть!» «Боб, займіться справою!» «Боб, досить займатися дурницями!»

Для запам'ятовування менш помітних одногрупників, я запропонував скласти список і навпаки кожного прізвища зробити позначки, які якимось чином нагадували б про них. Я порадив викладачеві, щоб він при знайомстві з групою, вперше називаючи студентів по іменах і прізвищах, намагався сам для себе якось охарактеризувати їх, а потім зв'язати ці уявлення з їх іменами, зовнішнім виглядом або відмінними рисами. Іншими словами, створити асоціацію.

Припустимо, перед ним молода людина, якого звуть Ді-Джей Парусінгх. Студент піднімається, і відразу ж видно, що він з Індії і що він досить високий. Це допомагає. Тому наш професор думає: «Ді-Джей» - і візуалізує цього високого хлопця обертовим пластинки на дискотеці в Індії, оточеним сарі, розвішеними на стінах. Отже, з ім'ям поки ясно. Однак потрібні асоціації щодо його прізвища Парусінгх. Можливо, що він побачить Ді-Джея під вітрилом, у човні. Таким чином, професор запам'ятовує: Ді-Джей, Іду- щий-Под-Вітрилом, - що допомагає йому вникнути в суть слів, що утворюють це ім'я і прізвище. Можливо, що він також спробує побачити диск-жокея (Ді-Джея), що сидить на обертовому стільці і крутного руками, як при лові риби на спінінг. Кількість можливих варіантів обмежується тільки вашою уявою.

Побудова асоціативних зв'язків допомогло професору швидше запам'ятовувати імена, а також сприяло розвитку його креативності. В кінцевому підсумку він як викладач став краще. Одне якість стимулює інше, а за ним - наступне. Воно не є якимось відокремленим елементом. Я ніяк не збільшив можливості його пам'яті. Я продемонстрував йому силу візуалізації і міць, що виникає при роботі з опорою на інтуїцію. Формуючи асоціації, що стосуються юнаків і дівчат, яких навчав професор, він навчився реали- зовивать на практиці своє інтуїтивне сприйняття. Пізніше він, ймовірно, з'ясував, виявилася його асоціація вірною. Припустимо той студент не любить ходити під вітрилом. Значить тепер професору зрозуміло, що цей Ді-Джей ненавидить воду і викладач може запам'ятати його ім'я ще швидше, якщо буде представляти його як Іду- щгш-Под-Вітрилом. Можливо, що саме водобоязнь наштовхнула його на таку ось підказку.

Якщо у вас проблеми із запам'ятовуванням імен, можливо, вас утішить факт, що ви тут далеко не самотні. Люди в своїй більшості запрограмовані на візуальну орієнтацію: ми набагато довше дивимося на людину, з яким знайомимося, ніж слухаємо його ім'я. Можна цілий вечір перебувати в компанії будь-якого людини, і його обличчя незабутнє зажурився в нашій пам'яті. Однак його ім'я ми чуємо все частки секунди, і в цей короткий проміжок часу більшість з нас думає про чим-небудь відверненому (Який гарний у нього краватку, цікаво, де я бачив її раніше, ой, здається, я побачила Джима, а що ж мені сказати, коли нас представлять?). В результаті ім'я не справляє на вас враження. Щоб запам'ятати чиєсь ім'я, його необхідно почути, сконцентрувати на ньому свою увагу і повторити ще раз. Вимовляєте ім'я людини при зустрічі і при розставанні, вставляйте його при розмові щоразу, коли думаєте, що це додасть переконливості ваших слів, або просто з будь-якого відповідного приводу. Вас познайомили з паном Фішером. Скажіть: «Був радий познайомитися, пане Фішер. Як правильно пишеться ваше ім'я по-англійськи: через sh або через 5с / г? »Пан Фішер відчує інтерес, який ви до нього проявляєте. Коли будете йти, повторіть знову: «Мені було дуже приємно, пан Фішер, познайомитися з вами». Ви двічі називали його на ім'я, кілька разів подумки повторили його, а значить, відобразили в своїй пам'яті, сконцентрувавши свою увагу.

На наступному етапі побудуйте асоціацію, пов'язану з цим ім'ям. Прізвище Фішер нагадує про людину, який ловить рибу, або пристосування для лову риби: гачок, приманку або наживку. Створюйте уявне зображення цього імені. Кожне ім'я може бути представлено подумки у вигляді якогось образу або слова-замінника. Існують імена, які щось означають, наводять на думку, що можна якось уявити, а також відомі імена і іноземні, що викликають негайну зорову асоціацію. Ось лише деякі з них:

 Прізвища, в основі яких лежить ім'я діяча  Прізвища, що мають на увазі якийсь сенс  Прізвища, суть которихлегко подумки уявити  відомі прізвища  іноземні прізвища
 Carpenter тесля  WelchуроженциУельса  Bear Ведмідь  Kennedy Кеннеді  Schneider Шнайдер
 Mason муляр  Kellog (місто в США)  Fox Лиса  Burton Бартон  Kashuva Кашуба
 Fisher рибалка  Campbell (річка в Канаді)  Robbins (robin) Малинівка  Marx Маркс  Applebaum Епплбаум
 Smith коваль  Heinz (назв. Компанії)  Hawkястреб, сокіл  Grant Грант  Linowitz Лайновіч
 Miller мельник  Gillette (назв. Компанії)  Poloводноеполо  Churchill Черчилль  Jimmenz Джімменц
 Taylor кравець  McDonald (мережа ресторанів)  Ford Брод  Monroe Монро  Pappagallo Паппагалло
 Baker пекар  Krystal (сорт горілки)  Hart Олень  Glenn Гленн  Lovenhein Ловенхейн
 Sh lister швець1  Denny (мережа ресторанів в США)  Lemmon (lemon) Лимон  Lennon Леннон  Pandolfini Пандол- фініш
 Farmer фермер (городник, скотар)  Remington (фірма-виробник зброї (США)  Wolf Вовк  Rothschild Ротшильд  Weiskopf Вайськопф
 Мовою ідиш.

Після невеликого тренування ви зможете без праці проводити візуальне впізнання особистості. Г-на Вейс- мана[15] можна представити у вигляді сови, пані Кіблер[16] - Як печиво, г-на Бергера - гамбургером.

Слова, які мають певний сенс і які ви підібрали, необов'язково повинні мати точне подібність з прізвищем, співзвучні слова вам також допоможуть згадати їх. Постарайтеся, якщо це можливо, знайти схожість хоча б з першим складом або частиною прізвища, з якої у вас не виникає ніяких асоціацій:

- Лайновіч (Linowitz) - черга з відьом (line of witches)

- Саттон (Sutton) - сидяча демонстрація (sit-in)

- Папагалло (Pappagallo) - папа надів 10-галон капелюх (Papa wearing 10-gallon hat)

- Елвбекк (Elvebakk) - захисник гномів Санта Клауса (the back of Santas elves)

Нарешті, побудуйте коротку асоціацію, виходячи з особливостей форми обличчя і тіла співрозмовника, і зв'яжіть її з уже придуманими вами словами, що відображають суть цього прізвища: постарайтеся побачити чергу з відьом на довгому носі пана Лайновіча або жменьку радикально налаштованих протестувальників, заплуталися в волоссі пані Саттон. Чим екстравагантніше будуть такі асоціації, тим швидше ви запам'ятаєте ту чи іншу прізвище, і ніхто крім вас про них не дізнається.

Допоможіть собі самі

Якщо говорити про різноманітність способів запам'ятовування, то їх існує таке ж безліч, як і навчальних методик. Використовуючи ту чи іншу навчальну методику або спосіб запам'ятовування, ми слухаємо, дивимося і щось робимо. Емоційні відчуття і стресові ситуації мають характерну особливість: вони залишають в нашій пам'яті незгладимий асоціативний слід. Якщо вас запитати, де ви відбулися 9 серпня 1995 року, можливо, ви не зможете відповісти. Однак згадка дати 11 вересня 2001 року дасть змогу вам безпомилково пригадати, де ви були в той момент, коли дізналися про відомого терористичний напад. Якщо ви людина у віці, то, звичайно, згадайте, де ви були і що робили 22 листопада 1963 року, коли надійшло повідомлення про вбивство Кеннеді. Ви ніколи не забудете асоціації, викликані подібними подіями. до-

Набагато важче запам'ятати випадки, факти або якісь деталі того, що відбувається, які виробляють емоційного впливу. Ви зможете зміцнити пам'ять, якщо зупиніться на якомусь конкретному методі, оскільки поряд з різноманітністю образів мислення існують всілякі Способи запам'ятовування інформації.

Людей, які краще вловлюють і запам'ятовують що-небудь на слух, називають «слухачами». Людина, яка нічого не пропускає повз вуха, витягне більше користі з лекції.

Тих, хто краще запам'ятовують зорово, вважають наглядовими. Такий окатий людина точно знає, де на сторінці він бачив ту чи іншу рекламне оголошення або якусь статтю, і при їх пошуку, гортаючи журнал або газету, буде дивитися саме туди.

Для того щоб визначити, запам'ятовуєте ви інформацію в більшому ступені на слух або робите це візуально, прочитайте один абзац з якої-небудь книги, потім закрийте її і постарайтеся пригадати якомога більше з того, що прочитали. Потім попросіть одного прочитати вам рівний за розміром абзац і повторіть почуте. Отримані результати допоможуть зорієнтуватися щодо ваших схильностей до того чи іншого способу запам'ятовування матеріалу.

Деякі люди найкраще запам'ятовують якісь моменти, які пов'язані з певною дією. Цей вид пам'яті називається моторної. Людина, у якого переважає така пам'ять, покладається на інші почуття: дотик, нюх і смак.

Незважаючи на те що більшість людей мають тенденцію до використання якогось одного з цих трьох видів пам'яті, проте всі ми, коли що-небудь вчимо або запам'ятовуємо, в тій чи іншій мірі вдаємося до кожного з трьох видів. Ніхто з нас не залежить на сто відсотків від образної, словесної чи моторної пам'яті. Однак дуже важливо визначитися з ментальним вектором процесу запам'ятовування. Як нам найлегше щось вчити і дізнаватися? Запам'ятовуємо ми в більшій мірі «очима» або «вухами»? Чи спрацьовує наша пам'ять краще, коли в поле зору відбувається рух?

Численні спроби кантовать круглі предмети і котити квадратні віднімають у людей радість. Успішний (завдяки вашому життєвому досвіду і самоаналізу) пошук того, що підходить вам як не можна краще, швидко зробить вас щасливішими. Коли голова працює краще: вранці або ввечері? Ви майстер на всі руки або любите читати? Перерахуйте на папері всі ці якості і зробіть висновок: в чому зосереджені ваші головні сили. Потім використовуйте цей перелік, щоб зупинити вибір на таких видах діяльності і на таких обставин, які відповідають стилю функціонування вашого менталітету. Якщо ви не «рання пташка», то не слід змушувати себе виконувати роботу, що вимагає свіжості розуму, присутньої в ранкові години.

На щастя, ви незалежно від переважного виду пам'яті можете покластися на зовнішні допоміжні засоби. У якийсь момент ми всі відчуваємо ментальні затемнення. Ви читаєте книгу і раптово вам нестерпно хочеться картопляних чіпсів або з'їсти яблуко. Ви відкладаєте книгу, відправляєтеся на кухню, і, коли ви вже там, виявляється, що ви забуваєте, навіщо туди прийшли. Ви повертаєтеся, сідаєте в крісло, берете книгу і миттєво згадуєте причину ' «про- гулки». Пам'ять відновлюється, коли ви займаєте початкове положення. Психологи називають це станом залежною активізації пам'яті. Наприклад, якщо ви їсте цукерки, коли готуєтеся до іспиту, то під час самого іспиту саме така цукерка допоможе швидше згадати те, що ви вчили. (Пізніше ще подякуйте мене за це!)

Пам'ять прив'язана до нашого емоційного стану. Вона пронизує всі наші почуття, подібно стежках, порядок яких ми не розуміємо. Нам з власного досвіду відомо, що, слухаючи добре знайому музику, ми відчуваємо, що здатні в деталях зобразити точне місце, де ми її вперше почули. Але асоціації такого роду виникають досить рідко. Якщо ви будете тренуватися і спонукати їх з'являтися частіше, то зробите великий крок вперед.

Однак наша свідомість є лише частиною процесу «підкачки» як пам'яті так і інтелекту в цілому. Підсвідомість становить іншу, головну частину цього процесу. Як уже зазначалося, обмежені можливості наших почуттів зовсім не означають, що і світ навколо настільки ж обмежений. Відомо, що існують кольору, яких ми не бачимо, звуковий діапазон, який нам не доступний, і маса відчуттів, до яких ми можемо тільки злегка доторкнутися. Для того щоб скористатися величезним потенціалом нашого розуму на повну потужність, необхідно стимулювати роботу мозку, здригнутися, скинути рутину, змусити його заробити, а не діяти в режимі автопілота.

Ми - створення, породжені звичками. Протягом довгого часу людина винаходить набір прийомів для вирішення завдань. Дайте відповідь на питання короткою побутової анкети і переконайтеся в моїй правоті: яким чином ви прокидаєтеся вранці, коли вмиваєтеся, що їсте на сніданок, коли вирушаєте на роботу, який маршрут вибираєте (якщо їдете на своїй машині). Опинившись на місці, де залишаєте машину, як паркуєте автомобіль.

Звички, які ми виробили, створюють бар'єр безпеки навколо нашої зони комфорту. Він знаходиться «на кордоні граничного діапазону», створеного нами для власного затишку. Ця фраза з лексикону льотчиків випробувачів, пілотує нові моделі літаків, означає граничну швидкість і висоту польоту в перший день випробувань, іншими словами, існуючі на даний момент оптимальні польотні характеристики. На наступний день пілот піднімає машину вище і розганяє її сильніше, розширюючи, таким чином, межу граничного діапазону. Так триває до тих пір, поки літак здатний без серйозних проблем збільшувати значення цих параметрів. Для нього це крайня межа граничного діапазону.

Далеко не всі докладають зусиль, щоб вийти зі своєї зони комфорту або щоб розсунути горизонти своїх можливостей. Соромно! У той час як існує стелю висоти і бар'єр швидкості, який не може подолати жоден літак, я впевнений, що зусилля, спрямовані на розширення ментальних кордонів, можуть підняти на небувалу висоту, розумовий потенціал людини фактично не лімітований.

Вас мучить питання про те, як влаштований цей світ, але, щоб на нього відповісти, ви не витрачаєте ніяких зусиль - НЕ експериментуєте, не використовуєте ніякого обладнання. Всі великі вчені нашого часу знають, що творчість - це ключовий момент вирішення наукової проблеми. Деякі з найбільш відомих теорій з'явилися завдяки уявного експерименту - воістину фантастичного способу, коли людина задається питанням: яким би був цей світ, якби щось діяло інакше. Уявіть планету без гравітації. Мені важко судити, що прийшло вам в голову, але ви тільки що переключили думка на тему, яка знаходиться зовсім в іншій площині. Для цього від вас треба було всього лише крихітне зусилля.

Вчіться мислити за межами своєї зони комфорту. Чи достатньо ви помічаєте, чуєте або відчуваєте на смак? Не минає чи що-небудь повз вас? Дізнатися - це означає взяти під контроль свого сприйняття. Прикладаючи мінімальні зусилля, ви зможете позбутися від закостенілих, тупикових методів споглядання дійсності, якщо досліджуєте всі ці фільтри, які ми використовуємо для того, щоб зрозуміти: а що там, за горизонтом? Помінявши фільтри і підшукавши власний метод, ми справді змінимо своє життя. Це інформація першорядної важливості, якщо ви дійсно прагнете зрозуміти, як можна по-новому використовувати свій інтелект.

Отже, відкрийте свій розум для придбання нового досвіду і використання свіжих ресурсів. Вивчайте цей світ знову і знову. Оголюючи інтелект для подолання нових рубежів або для виконання принципово іншим методом повсякденних завдань, ви попереджуєте свою підсвідомість: О. К., готуйся до нових способів мислення. Ваш розум таким чином налаштовується на сприйняття нового досвіду, а на більш глибокому рівні перемикається в режим готовності прийняти те, що не є для нього нормою. Цей процес побічно відкриває ваші інтуїтивні здібності і стимулює їх прояв.

Ви тренуєте себе основному для усвідомлення того, що існує безліч шляхів досягнення мети. Коли Томас Едісон працював над електричною лампочкою, йому, для того щоб знайти підходящу нитка розжарення, яка горіла б моментально, довелося змінити стандартний хід мислення. Йому твердили в один голос, що підібрати матеріал неможливо, що жодна нитка не зможе горіти досить довго. Багато б на місці вченого не витримали і здалися. Однак Едісон вірив, що «будь-який винахід - це десять відсотків таланту і дев'яносто відсотків праці». Тому він продовжував роботу по дослідженню можливих варіантів і в кінцевому підсумку знайшов рішення.

Через деякий час ви будете підходити до вирішення будь-якої проблеми, розглядаючи її під незвичайним кутом зору, автоматично. Така звичка стане підштовхувати вас зробити крок до сприйняття ідей, неочевидних для інших. В силу того, що ваш розум не зациклений на сприйнятті стану речей тільки «в зоні комфорту», ??він буде спостерігати більш широку картину.

Коли ви приступите до повторного вивчення якихось закономірностей, не звертайте уваги на очевидне. Знайдіть час, щоб подумати над тим, як позбутися від власної обмеженості, прискорити свій розвиток і масштаби цілей, які ви перед собою ставите, подумайте над програмою безперервної самоосвіти. Прагніть дізнатися що-небудь нове, читайте книги, газети і журнали, візьміть за правило вчитися у інших. Однак не дозволяйте позбавляти вас впевненості в своїх силах незалежно від того, наскільки добрі чужі наміри і до якої міри дивними на перший погляд здаються ваші ідеї. Брати Райт ніколи б не винайшли аероплан, якби не наважилися кинути виклик загальній думці: мовляв, якби Бог хотів, щоб людина літав, то дав би йому крила. Світ повний людей, які твердять, що всі зусилля марні, і, таким чином, не намагаються що-небудь змінити. Говорячи, що не зумієте зрозуміти думки інших людей без слів, ви тим самим визнаєте свою поразку, чи не зробивши ніяких спроб перемогти.

Ви так само, як і я, зможете піти далі і отримаєте нові враження і досвід. Почніть з того, що піднімайтеся вранці з ліжка з іншого боку ліжка: праворуч, або ліворуч, або навіть через узголів'я! Якщо зазвичай ви спочатку надягаєте сорочку, а потім штани, спробуйте навпаки. Якщо ви починаєте взуватися з правої ноги, почніть з лівого (і з лівої туфлі, звичайно!).

СТИМУЛЯЦІЯ ИНТЕЛЛЕКТА

Існувала телевізійна гра-шоу, яка називалася «Концентрейшн». Використовуючи хитрощі пам'яті, з якими ви стикаєтеся в ході звичайних розумових вправ, ви змогли б перемогти у всіх раундах і виграти приз. Чи згодні? Спробуйте приміряти на себе роль гравця, не ваш це розмір?

Візьміть колоду карт і розбийте її на 15 пар. Перетасуйте цю нову колоду, а потім, не відкриваючи карт, розкладіть їх перед собою на столі півколом так, щоб вийшло 5 стопок по шість карт в кожній. Увімкніть секундомір або засічіть час по годинах. Почали!

Переверніть одну карту. Переверніть іншу. Якщо вони були спарувати, відкладіть їх в сторону. Якщо вони не з пари, поверніть їх на місце, так щоб вони не виділялися зі стосу.

Відкрийте ще одну карту і спробуйте знайти її пару.

Продовжуйте, поки знову не спаруете всі карти й не відкладіть їх в сторону.

Спробуйте що-небудь новеньке на сніданок. Якщо ви вранці завжди їсте будинку, почніть час від часу снідати де-небудь в іншому місці. Оскільки більшість людей не в повній мірі розуміють, що вранці стоїть на першому плані, то і все нове краще тестувати вранці, коли ваша чутливість вже прокинулася і ваш день тільки починається. Спробуйте якісь нові каші, свіжі фрукти, йогурти, ікру з сої (це дійсно делікатес) або поснідайте в кафе. Робіть так принаймні один раз в різні дні тижня. Поступово випробуйте цю методику і в обід. Якщо ви

Скільки для цього вам треба було часу? За мч "проведення тренувань концентрація вашій пам'яті Пудш посилюватися і ви зможете запам'ятовувати карти, які он-рі.і вали, і відкладати їх по парах дуже швидко.

   час
 1-я партія  
 2-я партія  
 3-тя партія  
 4-я партія  
 5-я партія  

У цю гру можна грати удвох. Якщо ви збираєте пару, то залишаєте карти у себе і робите наступний хід. Якщо у вас не вийшло, то ви кладете карти на місце і в гру вступає суперник. У кого в кінці партії виявиться більше пар, той і виграв.

їсте не вдома і не наважуєтеся дегустувати які т нові страви, тоді замовляєте різноманітні закуски Крім цього, звертайте увагу на запах і на текстуру їжі. Ви, таким чином, зможете одночасно оттачі вать свої сенсорні здібності і дізнаватися щось нове Освоєння різноманітних маршрутів при проходженні на роботу сприятиме вивченню навколишньому "ландшафту. Ви відкриєте для себе нові траси, про суще твование яких раніше не знали. Ви будете проїжджу 11 повз офісів фірм, чиїми послугами користуєтеся. К »и того, ви зможете виявити якусь нову м-м

панію, яка вам підходить для бізнесу. Якщо ви постійно за кермом, їдьте на автобусі. А якщо автобус ваш звичайний транспорт, скористайтеся метро або трамваєм. Перспективи, яких ви зможете досягти, вразять вас різноманітністю.

Відкрийте журнал на сторінці, зміст якої зазвичай не викликає у вас інтересу. Якщо ви завзятий гравець в гольф, наприклад, то знайдіть рубрику, присвячену в'язання спицями, а інтелігентна жінка середніх років, зверніть увагу на матеріал про бодібілдинг. Ідея вам зрозуміла. Починайте читання, асоціюючи прочитане з собою. Час від часу якась ідея чи навіть слово можуть зачепити вашу свідомість, що, в свою чергу, наведе вас на думку: на іншу ідею або слово, які могли б вирішити вашу проблему, абсолютно не пов'язану з темою читання. Тому, коли наступного разу підете подорожувати на літаку, купите в аеропорту такий журнал, на який іншим разом навіть не подивилися б. Дайте йому можливість «поговорити» з вами. Почитайте його догори дригом ... да, напружуйте ці синапси 1 електричними розрядами до тих пір, поки вони не закиплять, а потім поміняйте полярність: «плюс» на «мінус».

Оскільки тема розмови перейшла в це русло, розширте знання в області розуміння значення слів. Коли вам зустрічається якесь нове слово або слово, в значенні якого ви не зовсім впевнені, пошукайте його в словнику. Як тільки ви вивчите його сенс, вважайте його обов'язковим для використання. Перевірте його значення по

Синапс - область дотику нервових клітин один з одним.

тезаурусу1, Знайдіть слова з близьким значенням. Таким чином, нове слово поповнить ваш активний словник ще двома-трьома словами. Це в свою чергу допоможе мислити більш ясно і коротко і більш доброзичливо ставитися до всіх викладачам мови, які муштрували нас всі ці роки.

З ретельністю візьміться за ту справу, яку ви завжди відкладали вранці, як другорядне. Просто приступайте, замість того щоб знову відсувати його в сторону незалежно від того, чи передбачає воно написання листів або щоденні тренування. Таким стрімким початком ви позбавите себе від найважчого справи, а всі інші - прості, як плавлений сирок, особливо якщо ви напередодні ввечері запрограмували себе на успіх.

Перед тим як лягати ввечері в ліжко, приділіть тридцять секунд програмування на наступний день. Ваш інструктаж може бути приблизно таким: Жогда вранці задзвонить будильник, я відразу ж піднімуся і сяду на ліжку прямо, при цьому буду говорити: який, мовляв, сьогодні чудовий день. Я виберуся з ліжка через спинку. Потім я стану одягатися, починаючи з шкарпеток, і сьогодні ж закінчу заповнювати свою податкову декларацію ». Одну примітку: ви повинні візуалізувати всі ці дії від початку і до кінця. А тепер скажете, як, мабуть, важко побачити себе підписує цю податкову декларацію або закінчують цей лист. Ви зрозуміли? Ви тільки на середині шляху!

Техніка вирішення проблем

Хілларі Клінтон воскрешає у своїй пам'яті Елеонору Рузвельт[17] і починає з нею розмовляти, намагаючись вирішити проблеми, що існують на політичній арені. Незважаючи на те що участь Елеонори в цій бесіді є ілюзорним, Хілларі так багато знає про свою героїню, що може обчислити її точку зору, а на практиці отримує ще одна думка. генерал Паттон: таким же чином розмовляв з Ганнібалом. Якщо по-новому подивитися на наше життя (і наші проблеми), ми не тільки розширимо горизонти свого внутрішнього світу, але зможемо розбирати його питання і знаходити рішення. Коли ви наступного разу зіткнетеся з дилемою, спробуйте цей варіант.

Розмови з мертвими

Це не те, про що ви подумали. Швидше, це напрацювання творчого потенціалу. Вирішіть, кого з геніїв минулого ви б хотіли мати в якості радника і яку проблему або питання хотіли б вирішити. Розташуєтеся зручніше, розслабтеся і зробіть кілька глибоких вдихів. Закрийте очі і постарайтеся, занурившись в умиротворений стан, відчути себе в чудовому саду або на тлі якогось мальовничого пейзажу. Опишіть побачене вголос. Обстежте кожен куточок пейзажу.

Зараз до вас приїжджають гість (ваш геній порадник). Опишіть його до найдрібніших деталей, включаючи зовнішність, позу, одяг і т. Д. Уявіть, ніби ця людина виходить на сцену в лицарських обладунках.

Тепер ви дивитеся на все його очима. Вголос опишіть, що ви бачите. Це може бути той же пейзаж або інша обстановка. Дайте волю потоку уяви. Тепер зверніть думки до свого запитання. Дозвольте вашому (взятому на прокат) генію ретельно вникнути в його суть. Знову голосно опишіть те, що він бачить.

У житті вашого радника був момент, коли його слава перебувала в зеніті. Дайте собі можливість відчути це. Опишіть це вголос. Тепер ви майже готові «повернутися» в себе. Уявіть, що перед вами дзеркало на повний зріст і ви бачите в ньому його відображення. Дозвольте дзеркала зникнути.

Зараз він стоїть перед вами. У нього - власна голова. Ви з ним знову два різних істоти. Задайте йому своє запитання. Що він вам хоче сказати у відповідь? Ви здивуєтеся його порадою!

Цей експеримент здається божевіллям в повному розумінні слова, однак є відмінним способом розширити ваш світогляд або знайти відповідь на який-небудь питання. Ваш геній не повинен бути історичною постаттю. Я, наприклад, розмовляю зі своїм батьком, який помер 25 років тому. Я зовсім не спілкуюся з мертвим, а, ставлячи йому запитання, швидше за занурююся в його знання і мудрість. Я ввожу свій розум в стан, що дозволяє йому бачити речі під різними кутами зору. На світ можна дивитися з двох точок зору - мого батька і моєї власної, і ці точки зору будуть відрізнятися один від одного.

СТИМУЛЯЦІЯ ИНТЕЛЛЕКТА

Напружте свій розум, наприклад читаючи тільки парні сторінки роману про кохання. Ваш зростаючий розумовий потенціал зможе заповнити прогалини, а ви позбудетеся від зайвої роботи.

Наприклад, я задаю питання: «Чи не занадто багато уваги я приділяю фінансовий бік цієї справи?» Я досить добре знаю батька, щоб вгадати його відповідь: «Коли ми починали жити, я заробляв так мало, що було не до сміху. Треба було піднімати дітей ». Тут я продовжую: «Звичайно, тато, але це звело тебе в могилу таким молодим». Приблизно таким чином ви починаєте діалог про природу життя і смерті і втрати. Коли діалог закінчується, ви відчуваєте себе кілька виснаженим, однак ви тільки що спіткали діалектику, яку ви б навряд чи дізналися, якби думали самостійно і сперечалися б самі з собою.

Все в кінцевому підсумку залежить від вас. Хочете, щоб ваша думка їздила на «Порше», а не на старому драндулете? Чи не задовольняйтеся першим прийшов в голову рішенням проблеми, не радьтеся з другорозрядним розумом. Знову і знову займайтеся вправами для розвитку пам'яті, запланованими на цей тиждень. Потім видаляйте ментальну опалубку, яку ви звели навколо свого мозку. Спробуйте спочатку десерт!

глава 8

Інтелектуальні ігри

(Ключ №6)

Рішення проблем пошуком відповідей у ??власній голові | властивість маятника


Марк Салем - Як читати людини | Мая 2005 року | Бережіть нервові клітини! | Давайте дізнаємося, що ми втрачаємо, і побачимо те, чого раніше ніколи не помічали! | Слідкуйте за невербальними компонентами комунікації і спілкуйтеся без слів | Таємниця і брехня | І переконання | Веселиться і ... розвиває нові розумові здібності | Діаграми коливань маятника |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати