Головна

Специфічні особливості фотожурналістики

  1. F60 / Специфічні розлади особистості
  2. II. Особливості рухової сфери.
  3. II. Структурний АНАЛІЗ ТА ЙОГО ОСОБЛИВОСТІ
  4. III. Особливості проведення розслідування нещасних випадків, що сталися в організаціях і у роботодавця - фізичної особи
  5. III. ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ ТА ЙОГО ОСОБЛИВОСТІ
  6. IV. ІНФОРМАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ ТА ЙОГО ОСОБЛИВОСТІ
  7. IV. Особливості проведення АСДНР

Я вже зазначила вище, що цілком очікувана і виправдана перша асоціація у людей, побачивши слова фотожурналістика, зі словом фотографія. Це вірно, але все-таки тут має місце бути і неточність.

Фотографія, почасти, універсальна. Своє місце вона знаходить і в науковій, побутовій сферах, в мистецтві. Але в кожній з цих сфер існують певні правила, рамки, які незгладимий помилок накладають саме на фотографію. [4]

Звідси можна зробити невеликий висновок про те, що в кожній сфері, фотограф вирішує різними методами різні завдання.

Так, наприклад, для наукової фотографії характерно протокольно-натуралістичне відображення, для художньої - образне, в журналістській фотографії в залежності від конкретної творчої завдання виразний діапазон простирається від протокольного до образного відображення дійсності.

Я можу відзначити, що саме специфіка творчої діяльність здатна сформувати жанр. Я вважаю що саме в зв'язку з цим, фотожурналістика і художня фотографія мають різні відтінки. тут хочу процитувати В. в. Савчука «фотографія привертає рідкісною можливістю по-новому виразити себе [13, ст6]

«Фотожурналістика постає як духовно-практична діяльність. Мета творчості фоторепортерів -Візуальне засобами розкрити соціально-політичний зміст фактів і подій сучасного суспільного життя. »-пише Воронов В., в своїй книзі« Жанри фотожурналістики »[4] -Для створення твору фотожурналістики також необхідна наявність об'єкта і суб'єкта"

Відповідно раз фотожурналістика здатна розкрити соціальні факти і не тільки, які відбуваються навколо нас, то можна припустити що суспільство і навколишній світ-головні об'єкти, які можна і потрібно виділити в фотожурналістики.

Камера бачить світ таким, яким постає він перед автором. Це виявляється вже на етапі вибору об'єкта. [4, ст7] Іншими словами, зображення дійсності на фотознімку спочатку проходить через автора, через палітру його світогляду, а тільки потім проходить через матрицю об'єктива.

Об'єкт в фотожурналістики завжди конкретний. Своє завдання фотожурналіст бачить в тому, щоб знаходити в дійсності і запам'ятовувати конкретні прояви передового досвіду, а також конкретні недоліки в різних сферах суспільної практики. [4]

Ще одна значна риса журналістських знімків, яка, на мій погляд, гідна окремої обособленія- це документальність. Документальность- найважливіша відмітна особливість знімків, призначених для засобів масової інформації. Документальність є пряме відображення факту, т. Е в такому вигляді, в якому він існує, його точна тимчасова і просторова характеристика. «Присутність на фотознімках нереального, неіснуючого позбавляє фотографію документальності«. [4]. Однак, в даний час, у зв'язку з розвитком технічних гаджетів і програм, таких як фотошоп і освоєнням фотомонтажу, смію припустити, що документальність в майбутньому або вже сьогодні може не повною мірою реалізовуватися фотокореспондентами. Читачі сьогодні і так не завжди довірливо ставляться до журналістських матеріалів (які найчастіше ставляться до «жовтій пресі»), які публікуються в газетах, інтернеті. Подібну точку зору, щодо ролі нових технічних засобів в фотожурналістики, мені вдалося виявить в статті В. а. Голуб "Комп'ютерні технології відкривають нові горизонти фотографічної творчості, дозволяючи досягати вражаючих результатів шляхом корекції і перетворення зображень». [8, ст1]

«Твори фотожурналістики можна позначити поняттям привабливість. Фотопублікацій на газетній або журнальній сторінці стає свого роду зоровим центром. Це той матеріал, який «прочитується» усіма ». [6, ст6] Подібний висновок цілком має місце бути, так як зображення носить свій неповторний і унікальний мову, доступний багатьом і найчастіше не потребує перекладах. Мова фотографії не менше розташований до образам і метафор, ніж російська, англійська та інші мови. Метафоричність і образність фотографій зближує її з мистецтвом.

Воронов виділяє ще один важливий момент щодо фотографії, як засобу спілкування-«швидкість сприйняття зображення, що в інформаційному процесі відіграє важливу роль. Швидкість сприйняття не тільки «економить» час читача, а й дозволяє досягти особливого ефекту впливу на нього ». [4, ст6]

Вважаю, що необхідно згадати про тематику журналістських знімків.

Тема-фундамент, на який спирається фотографія, її сенс, майбутні об'єкти. вона висловлює коло питань, які належить розкрити в публікації.

Тема повинна бути актуальною, здатної виразити коло питань, які далі будуть розкриті вже безпосередньо в самому публікаційного матеріалі. Вибір теми, за моїм поданням, одна з найскладніших завдань для фотографа. Для цього йому необхідно зробити аналіз сучасного суспільства і виявити, які речі висуваються в даний момент на перший план.

термін фотожурналістика | Класифікація жанрів фотожурналістики


Вступ | Вступ | Жанр Фотозаметка | Жанр фоторепортаж | Жанр ФОТОзамальовки | Жанр Фотокорреспонденція | Жанр Фотопортрет | Жанр Фотосерія | Жанр Фотонарис | Фотонарис в знімках Ларрі Барроуза. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати