Головна |
Компонування трубного пучка-коридорна8.3.1 Поперечний крок трубок в КПП 2: S1= dн+ (90 ... 120) = 38 + (90 ... 120) = 128 ... 158 мм приймаємо S1= 130 мм. 8.3.2 Глибина конвективного газоходу: аКПП2 = aт= 8,64 м. 8.3.3 Кількість труб в поперечному ряду: 65,46 штук. приймаємо z1= 66 штук 8.3.4 Гранично допустима швидкість димових газів: 3,42 Так як = 3,42 , То для вугілля =12 м / с. [3, таб.7.2]. 8.4 Температура і ентальпія пара: на виході з КПП2: = =540 оС; =3476,87 кДж / кг. на вході в КПП2: = 22,28 кДж / кг; = - = 3235,1-22,28 = 3212,82 кДж / кг; =442,06 оС. 8.5 Діаметр паровідвідних труб: dпунктів. н= 110 ... 160 мм. приймаю: dпунктів. н= 130 мм. 8.6 Число паровідвідних труб: nпт= (2 ... 3) · nб; nб= aт/ абл; абл= 2 ... 3 м. приймаю абл= 2,88 м; nб= 8,64 / 2,88 = 3; nпт= 2 · 3 = 6. 8.7 Відносний крок паровідвідних труб: = S1пт/ dпт.н; S1пт= aт/ nпт; S1пт= 8640/6 = 1440 мм; = 1440/130 = 11,076 8.8 Тепло сприйняте за рахунок випромінювання: = ; = 421,18 кДж / кг (з розрахунку ширм); = 64,924 кВт / м2 (З розрахунку ширм); = FГО= 100,1 м2 = 0,242 (з розрахунку ширм); Хпт= 0,1 (номограмма 1а) = = =22,85 кДж / кг = =275,11 кДж / кг 8.9 Тепло сприйняте додатковими поверхнями в районі КПП2: = = =3,7 кДж / кг 8.10 Тепловоспріятіе щаблем за рахунок конвекції: =1510,15 кДж / кг 8.11 Температура та ентальпія димових газів: на вході в КПП2: = -10 = 950-10 = 940 оС; =9604,5 кДж / кг (Таб. 2). на виході з КПП2: = + = 0,015 = 192,59 кДж / кг ? = 0,993 = =8083 кДж / кг = 803,8 оЗ (таб. 2) 8.12 Середня температура димових газів: = = 871,9 оС 8.13 Мінімальний перетин для проходу димових газів: ?перед= 12 = 6,5014 м3/ кг = 24,64 8.14 Мінімальна висота горизонтального газоходу: =3,936 8.15 Висота горизонтального газоходу: =1,1 =1,1 · 3,936 = 4,33 м 8.16 Глибина пакета: приймаю: =2,5 м. 8.17 Висота газоходу на вході і виході з пакету: За ескізом: =5,3 м; =4,7 м 8.18 Живе перетин для проходу газів: на вході в пакет: =33 м2 на виході з пакету: = 29,32 м2 8.19 Середня живий переріз для проходу димових газів: =31,05 м2 8.20 Дійсна швидкість димових газів: =7,93 7,93 <12 отже умова < виконується. 8.21 Масова швидкість пара: = 500 ... 1000 кг / м2с приймаємо =800 кг / м2с. 8.22 Кількість паралельно включених трубок для проходу пара: =108,1 8.23 Кількість паралельно включених ниток в кожному змійовику: =1,638 приймаємо nn= 4 8.24 Поздовжній крок труб в КПП2: =0,053 м приймаємо = 53 мм 8.25 Число ходів в КПП2 по пару: ; = 2 = 4 · 2 = 8 8.26 Температурний напір: для противотока = 940-540 = 400 оС; = 803,8- 442,06 = 361,74 оС; = =380,55 оС. 8.27 Коефіцієнт тепловіддачі конвекцією: , де Сs= ; =3,42 =1,39 Сs= =0,81. =47,17 Так як > 10, то Cz= 1 при = 0,0679 и = 871,9 оС Cф= 0,95 = 66 Вт / (м2· К) по рис.6.4 [2, стор.122] = 66 · 0,81 · 1 · 0,95 = 49,72 Вт / (м2 ·К). 8.28 Ефективна товщина випромінюючого шару: =0,173 8.29 Коефіцієнт поглинання: , = 0,2188 (таб. 1) = = 871,9 + 273 = 1144,9 К; Кг= 5,63 1 / (м · МПа). 8.30 Коефіцієнт поглинання променів частинками золи: Aзл = 0,9 (з розрахунку топки) = 0,0211 (з розрахунку топки) =1,73 8.31 Сумарна оптична товщина газового потоку: = = (5,63 + 1,73) · 0,1 · 0,173 = 0,127 8.32 Ступінь чорноти: = 0,119 8.33 Середня температура і тиск пара в пакеті: = 491,03 оС; =10,225 МПа. 8.34 Питома обсяг пара: визначається по и . = 0,0315 м3/ Кг. 8.35 Живе перетин по пару: ; = 0,076 м2 8.36 Швидкість пара в пакеті: =25,32 м / с 8.37 Коефіцієнт тепловіддачі від стінки до пару: при dвн= 0,03 м =1 [2, стор.132] визначається по [2, стор.132] = 3100 Вт / (м2· К); = 3100 · 1 = 3100 Вт / (м2· К). 8.38 Температура забрудненої стінки: приймаємо: = 72 Вт / (м2· К) = (15 ... 33) · 103. приймаю: =21 · 103. За табл. 6.4 [2, стор.145] визначаємо =0,60 =696,76 оС. 8.39 Коефіцієнт тепловіддачі випромінюванням: За рис. 6.14 [2, стор.141] визначаємо по = 871,9 оС =240 Вт / (м2· К) 0,91 = 240 · 0,119 · 0,91 = 26 Вт / (м2· К) 8.40 Збільшення коефіцієнта тепловіддачі випромінюванням: = = 0,8 м = 2,5 м = = =1149,9 ?С Для кам'яного вугілля =0,4 [2, стор.142] =26 =35,93 Вт / (м2· К) 8.41 Коефіцієнт тепловіддачі від газів до стінки: = Для коридорних пучків =0,84 = 0,84 · (49,72 + 35,93) = 71,94 Вт / (м2· К) 8.42 Відносна нев'язка значення : 8.43 Коефіцієнт теплопередачі: =42,185 Вт / (м2· К) 8.44 Розрахункова поверхню пакету: =850,1м2. 8.45 Перевірка величини: =19 8.46 Відносна нев'язка балансу: =9,52% 8.47 Довжина змійовика: =26,9 м 8.48 Довжина петлі: =5,2 м 8.49 Кількість петель: =5,17 приймаємо zпет= 7 8.50 Розрахункова глибина пакета: ;
=0,38 =7 · 0,38 = 2,66 8.51 Відносна нев'язка балансу: =6,4% ? 10% РОЗРАХУНОК РАДІАЦІЙНОГО пароперегрівача (РПП) | конвективної шахти Конструктивні характеристики топки | Коефіцієнт теплової ефективності екранів | Коефіцієнт, що враховує тепловий опір забруднення або закриття ізоляцією | параметр М | Адіабатична температура горіння | Тепло, що вноситься в топку з повітрям | Середня сумарна теплоємність продуктів згоряння 1 кг палива | Коефіцієнт поглинання топкової середовища | Розрахунок температури газів на виході | Оцінка роботи топки в непроектних умовах. | |