Головна

глава 5 | глава 6 | глава 7 | глава 8 | глава 9 | глава 10 | глава 11 | глава 12 | глава 13 | глава 14 |

глава 16

Після того, як всі почорніло, я раптом стояла в старому кафе, оформленому у вікторіанському стилі. Блідо-зелені стіни були прикрашені антикварними гравюрами в рамках. Густий запах кави і кориці витав в повітрі.

Габріель сидів за столом у центрі порожньої кімнати. Він обхопив велику чашку витонченими руками. Голова була нахилена. Його очі були закриті, коли він легко подув на темну поверхню рідини кольору карамелі.

Я обережно підійшла до темного дерев'яному столу і села на порожній стілець поруч з ним.

Його широкі плечі ледь піднялися, коли він вдихнув запах і повільно ковтнув через стиснуті губи.

З нізвідки переді мною з'явилася велика чашка, покрита білими пінистими збитими вершками. Я обхопила її руками і здригнулася від тепла. Навіть якщо я більше не в снігу, я до сих пір пам'ятаю лід, що сковує тіло.

Я піднесла важку кухоль до губ і спробувала солодку вершкову масу. Навпроти мене Габріель відкрив очі. Ми дивилися один на одного через пар, що піднімається від наших чашок, не кажучи ні слова.

З темної тиші низько гули занадто добре знайомі апарати життєзабезпечення. Слабкі звуки оточили нас і створили хворобливу атмосферу в контрасті з прекрасною, м'якою обстановкою в вікторіанському стилі.

Я подивилася вниз і виявила, що мої кулаки були щільно стиснуті на чашці з кавою. Цього разу все відрізнялося. Все відрізнялося від попередніх моїх смертей.

- Ти збираєшся сказати мені, що відбувається, або до цих пір граєш в жорстокі ігри з моєю душею?

Особа Габріеля, як і завжди, нічого не виражало. Його риси були самими ангельськими, які я коли-небудь бачила, шкіра кольору чистої слонової кістки, а очі - відображенням самих небес. Його образ поширював невидиме напруга, що змушує мене тужити за дотиків до нього. Я стиснула чашку міцніше і зосередилася на темному дереві столу. Темні візерунки деревини звивалися і корчилися в екзотичному візерунку.

Його повіки опустилися, і він кивнув головою в бік.

Я простежила поглядом, куди він вказував. Там, крізь тепер прозору підлогу, було зображення застиглої лікарняної палати. Грейс лежала на ліжку, під'єднана до машин і трубками. Прямо як раніше.

Я відчула, як мої плечі опустилися, коли я побачила Шейна і Леа, що сидять в палаті Грейс. Вони жарко про щось сперечалися. Як завжди, Шейн проводив руками по волоссю. Навіть перебуваючи поза тілом Грейс, я відчувала, як тепло з поколювання приливає до мої щоках, коли я побачила його. Він був прекрасним, ідеальним. Я намагалася ковтнути, але почуття встали грудкою в горлі, і сльози потекли з моїх очей.

- Я ненавиджу тебе, Габріель. Я ненавиджу всіх вас, - прошепотіла я крізь сльози. Я не могла більше стримуватися. - Люди набагато добрішим, ніж ангели. У вас лише порожнеча всередині. - Я відкинула стілець і підійшла до прозорого підлозі, сідаючи і звішуючи ноги з краю. Я більше не могла слідувати чужим правилам.

Я могла чути його прекрасний хрипкий голос. Він лунав луною крізь туманне отвір і розчиняв в тому, що залишилося від мене.

- Я відштовхнув її, я відштовхнув її занадто далеко. Я практично штовхнув її прямо до Блейку, - пробурмотів він.

- Ні. Шейн, повір. Вона не спала з ним. Ти не розумієш. - Сльози заважали Леа говорити.

Шейн притулив кулак до свого лобі.

- Я сказав їй, що люблю її.

Леа шоковане глянула на нього.

Він провів руками по своїх темним волоссям і подивився в стелю прямо туди, де сиділа я. Я не могла віддихатися, коли його очі ковзнули по моїм, бажаючи, щоб він побачив мене.

- Що? - Ахнула Леа.

- Я все зіпсував. Я думав, вона відчуває те ж саме, але насправді вона була закохана в свого колишнього. Я все зіпсував, і ми посварилися. Я відштовхнув її, і тепер вона тут. Мене не було поруч, щоб захистити її.

- Колишнього?

Шейн протер очі.

- Так, так вона сказала в джипі, коли ми застрягли в снігу. Вона не хоче нікого, крім нього. - Він грубо засміявся. - Моя чортова удача. У перший раз, коли я дозволив собі відчути щось до когось, у мене не було жодних шансів, і тепер вона тут і прикріплена до цих чортовим машинам.

- Думаєш, вона зробила б це, Шейн? Гадаєшь...

Він різко піднявся.

- Ні. Життя не зроблена з чудес, трояндочок і гребаной цукрової вати, Леа. Вона в комі. Цей хворий ублюдок точно знав, де вдарити ножем, щоб вона стікала кров'ю до смерті, послабити її тіло перш, ніж ми б довезли її до лікарні. Подумай про те, що вона відчувала! Подумай про те, як страждала весь цей час. Скільки разів вони повинні воскрешати її? Навіть доктор сказав молитися про чудо в одному реченні з тим, як довго нам потрібно чекати, перш ніж зупинити підтримання життя! Немає ніяких чудес. Життя не така, в ній немає краси, в ній немає надії.

Він підійшов до ліжка, на якій лежала Грейс, і сів поруч з нею. Він нахилився ближче і прибрав темну пасмо волосся з її обличчя.

Леа підійшла з іншого боку, взяла руку Грейс і підняла зап'ясті.

- Надія. Ось що написано на її зап'ясті.

- Любов - на іншому, - зітхнув Шейн.

- Віра - на задній частині шиї, - прошепотіла Леа. - Ти віриш в небеса, Шейн?

Його риси змінилися з злості в агонію. Це вивернуло мою душу навиворіт.

- Вона відправиться прямо на небеса, Леа, і б'юся об заклад, це найпрекрасніше місце. Вона співатиме, і ангели будуть обертатися, щоб послухати.

Сльози Леа закапали швидше, тіло затряслася від ридань.

- Ні, не відправиться. Вона ніколи не добереться до небес!

Моя сутність завібрувала, мерехтливе тепло прокотилося по мені. О, Господи, вона збиралася розповісти Шейну!

Шейн провів пальцем по щоці Грейс, і я могла покластися, що відчула тепло на своїй.

- Вона була хорошою людиною, Леа. Вона відправиться на небеса.

- Ні, Шейн. Ти не зрозумів! - Крізь сльози вона пустилася в майже нескладні пояснення. - Вона жила ще до Ноя, ковчега і потопу. Її душа була тут, коли ангели полюбили людей. Вони називали їх Правоохоронцями, Григори. Вони уклали угоду, щоб одружитися на людських жінок, навчити їх ясно бачити, їх було близько двох сотень. Вони стали занепалих ангелів, і, коли одружувалися на жінках, народжувалися Нефіліми, і всі вони були покарані. Вона була єдиною, у кого не було дитини. Це її так званий колишній, Шейн. Вона шукала ангела, щоб ...

- Стривай, - прошепотів Шейн. Він не дивився на Леа, але її рот щільно стиснувся, здивований словами. Вона притиснула руки до рота і заридала ще сильніше.

Шейн ковзнув до лиця Грейс і обхопив її підборіддя.

- Це чертовски неможливо! Грейс! Прокинься! - Він потряс її тіло.

Леа відштовхнула його.

- Що, чорт візьми, ти робиш? Відвали від неї. Ти вбиваєш її швидше!

Він схопився, підозріло дивлячись в стелю, руками прикрив рот. Він впав на коліна.

- Габріель, - прошепотів він.

Мій розум похитнувся. Він кликав Габріеля? Він знав Габріеля? Я спробувала стрибнути в отвір до нього, але стеля лікарняної палати був хоч і прозорим, але твердим. Я ступила на невидимий підлогу, зависнувши десь між пеклом і раєм.

Я бачила, як Шейн біжить по коридорах лікарні, кричачи Габріелю.

Крізь сльози я сфокусувалася на Габріеле. Він залишився в тому ж положенні, пив все ще паруючий кави. Я підбігла до столу і перекинула його з такою силою, на яку тільки була здатна, він перекинувся в повітрі. Кава і вершки злетіли в повітря, але на Габріеля це не справило враження.

Я стояла перед ним, наші очі знаходили на одному рівні.

- Шейн? Габріель, це був Шейн?

Краї його ідіотських губ ледь-ледь здригнулися, ніби він внутрішньо глузував з мене.

- Чи не найнесподіваніший поворот сюжету, Грейс, ти могла б це передбачити.

Я штовхнула його. Звичайно, він не зрушив з місця, але я все одно знову штовхнула його.

- Іди до нього, Габріель! - Я схопила його сорочку і стиснула тканину в кулаках. - Ти підеш до нього. І потім ти повернешся і розкажеш, що я повинна зробити, щоб знову бути разом з ним. Відправ мене назад в той тіло!

Його очі зупинилися на моїх.

- Не говори, що це був мій єдиний шанс. Скажи мені праву. Вперше за весь час свого існування, зроби щось правильне, скажи мені що відбувається! - Я впала на коліна перед ним.

Габріель видихнув мені в обличчя і притягнув до себе, притиснувся стиснутими губами до моїх. Він поцілував мене і утримував. Спокій хвилями прокотилося по моєму тілу, повіки закрилися.

- Села, подивися правді в очі, - шепотів його голос. - Прости мене, я завжди любив тебе.

Мої очі різко відчинилися, його губи все ще були на моїх. Переді мною розпростерся мій сад. Мій батько сидів під квітучим мигдалем, махаючи мені в сонячному світлі. Звідкись із-за дерев, де я не могла бачити, моя мати покликала його.

- Енох, - проспівала вона його ім'я.

Мої нутрощі перекинулися. Як я сумувала за своєю невинності. Перш, ніж я дізналася, що таке зло. Я відчула, як серце розірвалося навпіл, коли я побачила Шамсі, кличе мене, що йде по бруду у кромки води, що стосується руками очеретів. Габріель йшов поруч з ним. Кращі друзі, завжди разом.

Моє серце підстрибнуло, коли я побачила себе, що біжить в його обійми. Я схопилася на нього і засміялася, він зловив і закрутив мене. Мої ноги лоскотали високі очерети. Габріель стояв осторонь і тихо спостерігав, посміхаючись щільно стиснутими губами. Він обняв мене таким і відкинув волосся з особи.

- Блаженний той, хто знайшов тебе першим, - прошепотів він. Він пестив мої губи великим пальцем, а потім залишив нас і пішов до мого дому, привітати мого батька. Його дотики змусили волоски на моєму потилиці встати дибки.

Ми з Шамсіілом пішли, тримаючись за руки, поки не знайшли містечко поруч з водою, щоб сісти і заспівати. Годинами ми б співали, іноді граючи на лірах і сміючись, інші жителі села прийшли б слухати, ми ніколи не заперечували; ми ніколи не помічали.

Я спостерігала, затамувавши подих, як сонце почало сідати, і він стиснув мене в обіймах, щоб попрощатися. Він подивився в мої очі з такою безневинною любов'ю, що гарячі сльози почали палити мені очі. Наші губи зустрілися, і я згадала те почуття - ніби падаєш з краю землі прямо в небеса. Я бачила Габріеля, який причаївся в стороні і спостерігає за нами, його очі наповнилися сльозами.

Габріель відштовхнув мене, жорстоко вириваючи мене з несамовитого бачення. Я впала назад, врізаючись спиною в перевернутий стіл. Тепло розтікався по моїх щоках, вниз по шиї і до кінчиків пальців. Воно стало спекотніше і закипіло, перетворюючись в лють.

- Навіщо ти показав мені це! За що я була покарана всі ці роки! Невинний поцілунок, ми не зробили нічого більшого!

Він підійшов ближче до місця, де я лежала на підлозі, і завис наді мною.

- Ти коли-небудь замислювалася про те, чому бачила небеса в момент того поцілунку? Замислювалася про те, чому знищили всіх, крім тебе?

Я сіла і схрестила руки в очікуванні.

- Будь ласка, просвіти мене. Минуло всього дві тисячі років, або близько того.

Шкіра навколо його світло-блакитних очей натяглася, ніби йому було боляче.

- Нам потрібно було зупинити страждання на землі, занепалі зіпсували ВСЕ! Все було погано, поки вони були тут! - Він глибоко вдихнув. Ніби йому дійсно потрібно було дихати! - Він дав їм клятву. Він був одним з занепалих і повинен був бути покараний з іншими! А мені потрібно було, щоб він забрався подалі від тебе!

- Його злочином був поцілунок!

- Його злочином був поцілунок з тобою! Дочкою Еноха! Діда Мойсея! У тебе була чиста кров і клеймо невинності на душі! Ти була не просто людським дитям! І тепер Азазель і інші знають, що ти існуєш, і хочуть заволодіти тобою!

- Чому? - Закричала я.

- Тому що ти сильніший за всіх ангелів разом узятих. Коли ти молилася, будучи дитиною, Господь відповідав. У тебе є власна воля, в той час як ми можемо робити лише наказане Богом.

- Що це означає? - Знову закричала я.

- Падший, начебто Азазеля, може вознестися до небес, якщо ти будеш на його стороні. Будь-який з занепалих, навіть Шамсі, - видихнув він. - Ви з батьком були улюбленцями Господа.

- І ти думаєш, що Шамс шукав мене всі ці роки, щоб піднестися на небеса?

Габріель впав на коліна і опустив голову.

- Він не знав, що ти існуєш. Він думав, що тебе відправили прямо на небеса. Я навіть не знаю, чи повірить він мені, він став жорсткішим, поки не зустрів Грейс.

- Він як я? Стрибає в мертве тіло на межі життя і смерті? Або що? - Відрізала я.

- Більшу частину свого існування він був заточений в пеклі. Він не гідний тебе, Села. Подивися, що він зробив зі своєю людською формою! Він намагається стерти думки про тебе, - прошепотів він.

Моє тіло похололо. Він був правий. Шейн був зовсім не схожий на ангела, якого я поцілувала тоді. Я думала, що моє серце вже було розбите, але прямо в той момент я пізнала справжнє, щире відчай. Як я взагалі зможу пройти через це?

Я впала на підлогу прямо там, де стояла. Габріель сів поруч зі мною і обійняв своїми теплими руками. Він притягнув мене ближче, обережно похитуючи.

- Залишайся зі мною, і я завжди буду піклуватися про тебе. Я ніколи не зроблю тобі боляче.

Я хотіла повного небуття. Я хотіла, щоб все закінчилося. З мене було досить.

- Досить, Габріель. Я більше не можу це робити.

- Ти не можеш пробачити його за те, що він зробив. Він - ангел, він повинен був бути тим, хто ніколи не здригнеться, а людина повинна була зазнати невдачі. Я ніколи не кину тебе, якщо ти вибереш мене.

- Ти нічого не знаєш про любов. Ти не можеш вибирати, в кого закохатися. Шамс ніколи б не зробив того, що зробив, якби вірив, що я чекаю його. Ти не герой, Габріель. Ти - один з них. І я ненавиджу всіх вас.

Габріель уклав моє обличчя в свої руки, і я не пручалася. Навіщо?

- Тоді дозволь мені показати тобі правду, і ти будеш знати, наскільки і як довго я любив тебе, - прошепотів він і знову поцілував мене.

Бачення губ Шейна на безіменній жінці, мертве тіло Шейна, що лежить в душовій кабінці поруч з хихикає жінкою, і завжди знаходиться в тіні Габріеля - спостерігаючи за мною, потребуючи в мені, люблячи мене. Його любов перетворилася на нав'язливу ідею. Всі інші уникали його. Він звільнив всіх полеглих, щоб завоювати мене, але не звільнив Шамсі, і не знав, як він вибрався. Він хотів правити на небесах більше за інших. Це було різко і болісно. Я відірвала губи від нього і відштовхнула так сильно, як тільки могла.

- Ти - траханий придурок! Як ти можеш говорити, що любиш мене, і показувати таку біль? Габріель, я втомилася. Це кінець. Кинь мене куди хочеш. Якщо ти хоч краплю любиш мене, припини мої страждання.

- Скажи, що більше ніколи не полюбиш його. Пообіцяй, що ...

- Заткнись! Просто йди до біса! Я ніколи нічого тобі не пообіцяю. Я завжди буду любити Шамс. Я ніколи не пробачу Шейна за те, що він зробив, але це не твоя справа. Ти поранив мене куди більше, ніж він коли-небудь ранить. Ти розлучив нас і брехав мені весь цей час. Ти придумав наше покарання.

Він люто втупився на мене. Все його тіло світилося від влади.

Я посміхнулася його нахабства.

- Габріель, думаєш, після всього, через що я пройшла, я буду боятися тебе? Я втратила все. Я прожила десятки життів. Я втратила так багато дітей, сестер, батьків ... ти не зробиш мені нічого, через що б я не проходила раніше. Я жила в пеклі всі ці роки. Ідіот з крилами не злякає мене!

Він стояв наді мною. Гігантські крила сталевого кольору тихо здалися через його спини і досягли стелі і стін кафе. Краї кожного пера виглядали гострими, як леза. Вони блищали і відбивали вогні кафе, ніби були зроблені з металу. Може, так воно і було.

Я склала руки на грудях і продовжувала стояти на своєму.

- Ага, гм. І що, це повинно налякати мене?

Риси його обличчя стали жорсткими, а шкіра звернулася в мармур з сірими венами, павутинкою тягнуться по ній. Кожна пасмо його волосся стала твердіше, товщі і перетворилася в гострий, як бритва, шип. Руки перетворилися в кігті, оголені зубчасті кігті, які ламають товсту деревину столу, коли він провів по ній.

Він повільно підійшов до мене, поки не завис так близько, що я могла відчувати холод металу і каменю, в який він перетворився. Я все ще не боялася.

Коли його древні сині райдужки перетворилися в палаючий червоним і жовтим вогонь, я підняла голову і м'яко торкнулася його щоки. Полум'я перетворилося на вуглинки, а потім повернулося в блакитні океани. Коли я помістила іншу руку на його тулуб, де має бути людське серце, його шкіра розм'якшилася і знову стала подібною людської. У мене була влада над ним.

- Ти не можеш собі уявити, як довго я чекав, що ти доторкнешся до мене, - прошепотів він.

- Заради чого, Габріель? Я була покарана протягом століть за один лише поцілунок ангела. Яким було б моє покарання, якби я віддалася тобі? Шамс був кинутий в пекло, який буде твоя розплата?

Я присунулася ще ближче до нього, торкаючись тілом до тіла. Господи, я хотіла зробити йому боляче і змусити страждати за все те, що він зробив.

- Скажи мені, Габріель, як архангел, що б сталося з тобою, якби ми ... - Я притулилася губами до його шиї. Якщо я могла забрати його в пекло, я збиралася зробити це.

Він проковтнув, його горло зрушила і стислося під моїми губами.

- Він не говорив зі мною. Я був з тобою на землі. Я б страждав в пекельному вогні за тебе, але разом ми могли б правити небесами.

Я ковзнула губами по його щелепи прямо до губ і поцілувала його. Я до сих пір могла чути крики Шейна в пошуках Габріеля під нами. Я повільно відсторонилася і подивилася прямо в його очі. Його риси були м'якими, він хотів мене, дихання було важким і ускладненим.

- Іди до Шейну, Габріель, розкажи йому все. Потім повертайся до мене. Зроби для мене одну річ, Габріель, і я твоя.

Він стояв, дивлячись на мене.

Я закрила очі і опустила голову на руки. Здавалося, що все обертається в моїй голові: спогади, життя. Єдине, що ніколи не зміниться в моєму житті, - той єдиний поцілунок.

Коли я знову відкрила очі, стіл і стільці були на своїх місцях, і я була одна. Мій кави очікував мене на столі.

Я пила теплий, ароматний карамельний кави, спостерігаючи, як Шейн заповз на ліжко Грейс і ніжно тримав її в своїх обіймах.

Заради мене ж, краще, щоб це було довгим перервою на каву, бо треба було вибиратися звідси перш, ніж за мною повернеться божевільний ангел-ізгой. Я вибігла з кафе на запилену пустельну дорогу, прихопивши кави з собою.

[1] Так Ромео описав Джульєтту своєму слузі. "Ромео і Джульєтта" У. Шекспір.

[2] Каденція - віртуозна виконавська соло.

[3] Ростан Едмон «Сірано де Бержерак». Переклад з французької Т. Л. Щепкіна-Куперник

[4] Ріфф - сукупність нот, розділених на фігури, які складають музичну композицію.

[5]Камікадзе - коктейль, що складається з горілки, лікеру і лимонного (або лаймового) соку, змішаних в рівних пропорціях.

глава 15 | Глава 1
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати