Головна

Операції при шліфуванні клинка ножа | Профілювання клинка ножа з заточкою у вигляді стамески | Шліфування скоса ножа моделі Kwaiken | Майстерність шліфування клинка ножа | Насторожує плоска шліфовка клинка ножа | Відчуття стали клинка ножа | Надання форми вістря клинка ножа | Профілювання заготовки клинка ножа Manta Ray | Руки працюють в унісон при шліфуванні клинка ножа | Прохід двома руками |

Плоске шліфування хвостовика клинка ножа

1. ЗАВДАННЯ 1. Плоска СИСТЕМА СИЛ
  2. Мистецтво і наука шліфування клинка ножа
  3. Майстерність шліфування клинка ножа
  4. Заходи безпеки при шліфуванні клинка ножа
  5. Насторожує плоска шліфовка клинка ножа
  6. Устаткування для шліфування клинка ножа
  7. Операції при шліфуванні клинка ножа

У мене є один набір до верстата ВМ2 з невеликим провідним колесом і плоским упором. Років 20 тому Ден Джонсон з Стифен Бейдер порекомендував мені покрити упор склом, щоб його поверхня була абсолютно плоскою. Для цього я затиснув рукоятку упору в лещатах, щоб його поверхня була горизонтальною, очистив упор і скло ацетоном і тампоном завдав клей середньої в'язкості в центр упору.

Коли скло лягло поверх упора, клей поширився на всі боки до граней скла. Потім я завдав аерозольний затверджувач уздовж всіх граней і спостерігав, як він висушує клей по всій поверхні під склом. Через дві хвилини я встановив ручку упору назад в верстат і відрегулював упор так, щоб він лише злегка піднімав стрічку. Потрібно, щоб упор знаходився трохи попереду колеса (попереду в даному випадку означає трохи ближче до вас, до оператора).

Закінчений клинок готовий до фіксації рукоятки.

Зараз для цієї мети багато хто використовує нові керамічні матеріали, але з того, що я знаю, мені краще залишитися зі своїм однодоларовими скляним упором. Колись скло, звичайно, розіб'ється, але мені не важко сколоти молотком його залишки і приклеїти інший шматок.

Я не роблю напруга стрічки занадто великим, так як хочу зберегти плоску поверхню стрічки якомога довше. Я виявив, що надмірне напруження розтягує стрічку і робить її злегка увігнутої. Перш за все, це відноситься до стрічок з дрібною зернистістю.

Встановивши нову стрічку ЗМ 697 зернистістю 60, я починаю вирівнювати поверхню хвостовика. Утримуючи вістря клинка великим і вказівним пальцями правої руки, великим і вказівним пальцями лівої руки я притискаю нижню частину хвостовика до стрічки. Якщо побажаєте, ви можете скористатися для цього штовхачем. На відповідній фотографії можна бачити пробіл між основною частиною хвостовика і стрічкою. У цей момент я обробляю тільки останній дюйм хвостовика.

Коли я відшліфував рівну поверхню в кінці хвостової частини, я «закочував» поверхню вперед, притискаючи правою рукою велику поверхню клинка до стрічки. В результаті площину просувається вперед до передньої частини хвостовика. На відповідній фотографії видно, як пробіл між хвостовиком і стрічкою зменшується. В кінцевому підсумку він зникне.

Стиль шліфування Р. Дж. Мартіна визначають вигнуті лінії шліфування, що йдуть паралельно формі межі. Він вважає за краще, щоб лінія шліфування піднімалася вгору від ділянки спуску.

На відповідній фотографії я вказую на передню грань площин, перевіряючи їх рівномірність по відношенню один до одного під час шліфування. За необхідності правою рукою я повертаю клинок в будь-яку сторону, яка вимагає більшого натиску для вирівнювання його компонентів.

Я зупиняюся недалеко від передньої накресленої лінії і повторюю процес шліфування з іншого боку хвостовика. При погляді на тильну частину хвостовика на відповідній фотографії видно, що все симетрично. Накреслені мною лінії знаходяться на відстані .02 дюйма один від одного, а товщина клинка становить .07 дюйма.

На цьому вся важка робота завершена, і тепер залишається знову пройтися по поверхнях нової свіжої стрічкою ЗМ 707Е зернистістю 120. На цьому етапі ви можете виявити, що минулий грубу обробку хвостовик не настільки плоский, як виглядає. Причина в наступному: ширина абразивної стрічки становить 2 дюйми, а ширина хвостовика - 1 1/4 дюйма. При шліфуванні по центральній лінії стрічки її центр використовується інтенсивно, а краю немає, і стрічка стає увігнутою!

Нова стрічка зернистістю 120 використовується для того, щоб доопрацювати поверхню і зробити її плоскою. Тепер конусний хвостовик готовий.

Для завершення роботи над клинком я повторно шліфую його скоси і площини на стрічці ЗМ 707Е зернистістю 220. Після гарту хвостовика мені простіше відчути лінії шліфування і внести невеликі корекції, де необхідно.

На відповідній фотографії показаний закінчений клинок, готовий до фіксації рукоятки. А тепер я можу викурити трубочку свого улюбленого тютюну і випити чарочку!

Зведення хвостовика клинка ножа на конус | Піднімаючись на наступний рівень при шліфуванні клинка ножа
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати