Головна

Мистецтво і наука шліфування клинка ножа | Устаткування для шліфування клинка ножа | Заходи безпеки при шліфуванні клинка ножа | Ставлення до клинку ножа | Операції при шліфуванні клинка ножа | Профілювання клинка ножа з заточкою у вигляді стамески | Шліфування скоса ножа моделі Kwaiken | Майстерність шліфування клинка ножа | Насторожує плоска шліфовка клинка ножа | Відчуття стали клинка ножа |

Профілювання заготовки клинка ножа Manta Ray

1. Вторинне охолодження заготовки
  2. Вибір заготовки, техніко-економічне обґрунтування
  3. Заготівлі сіна та оцінка його якості
  4. Заготовки, одержувані литтям.
  5. Мистецтво і наука шліфування клинка ножа
  6. Майстерність шліфування клинка ножа
  7. Машини для заготівлі лісу по сортиментної технології

Я провів розмітку обрисів ножа на точно відшліфованою заготівлі стали СРМ S30V шириною

1 1/4, а товщиною .20 дюйма. Порядок розмітки такий же, як у випадку з ножем Kwaiken. В цьому випадку я більшою мірою використовую заровненную і звисає з одного краю колеса стрічку, так як мені потрібно зробити заглиблення для пальців і доопрацювати контури нижньої частини рукоятки ножа.

За допомогою легкого дотику і постійного пересування заготовки, щоб уникнути видовбування, я можу зробити хороший гладкий радіус.

Під час грубої шліфовки пальці правої руки автора щільно утримують заготівлю на упорі. Автор перевіряє центрування межі на клинку і відповідність її товщини.

Я креслю на обох сторонах заготовки верхню лінію шліфування, відійшовши на .80 дюйма від межі заготовки. Я також наношу дві лінії, що позначають місце розташування і товщину межі зверху і знизу заготовки клинка. Оскільки товщина деталі .20 дюйма, я прокреслюють кожну лінію, відступивши на .09 дюйма від кожної сторони заготовки так, щоб вихідні лінії межі відстояли один від одного на .02 дюйма. Я закінчу грубу шліфування, не доходячи до цих ліній і залишивши грань товщиною приблизно .025 дюйма перед термообробкою.

Перша стадія шліфування скосів полягає в зануренні межі заготовки уздовж первинної і верхньої граней з обох її сторін. Для цього потрібно лише зношена стрічка зернистістю 60. Під кутом 45 градусів я видаляю приміряне .08 дюйма матеріалу, намагаючись зупинитися безпосередньо перед накреслені лініями межі!

Цей етап дозволить мені продовжити життя нової стрічки зернистістю 60, коли я буду проводити грубу шліфовку. Сталь S30V складніше обробляти на стрічках, ніж сталь А2, використану для виготовлення Kwaiken, і немає резону даремно витрачати абразив нової стрічки, яка ще стане в нагоді для більш серйозної роботи.

Тепер встановимо нову стрічку ЗМ 967 зернистістю 60 і приступимо до шліфування первинних скосів. При шліфуванні клинка з подвійною заглибленою заточкою мені подобається починати з обробки лівого боку клинка, тому що я правша. Мені простіше шліфувати цю сторону, так як моя права рука розумнішими лівої.

Мені простіше зробити красиву лінію шліфування з цього боку, а на той час, коли я перейду до шліфування правого скоса, у мене вже буде вигин шліфування, і справа піде легше.

Я виконую заглубленную шліфування на упорі, хоча практично ніколи їм не користуюся для підтримки спинки клинка. У випадку з Manta Ray невеликий виступ зверху рукоятки створюватиме проблеми, якщо упреться в упор для деталі. У міру того як я буду наближатися до вістря клинка, виступ піде за край упору і змінить форму контакту скоса з колесом. Це може негативно позначитися на лінії шліфування!

Я використовую сам упор і підтримує його планку, щоб впертися в них пальцями, як правило, 3-м, 4-м і мізинцем, тієї руки, яка утримує клинок. Таким чином, вказівний і великий пальці залишаються вільними, щоб утримувати деталь.

Друга рука, як правило, утримує рукоятку ножа і переміщує клинок в різні боки під час шліфувального проходу. Великі пальці рук притискають заготовку до стрічки.

Надання форми вістря клинка ножа | Руки працюють в унісон при шліфуванні клинка ножа
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати