Головна

Мистецтво і наука шліфування клинка ножа | Устаткування для шліфування клинка ножа | Заходи безпеки при шліфуванні клинка ножа | Ставлення до клинку ножа | Операції при шліфуванні клинка ножа | Профілювання клинка ножа з заточкою у вигляді стамески | Шліфування скоса ножа моделі Kwaiken | Надання форми вістря клинка ножа | Профілювання заготовки клинка ножа Manta Ray | Руки працюють в унісон при шліфуванні клинка ножа |

Насторожує плоска шліфовка клинка ножа

1. ЗАВДАННЯ 1. Плоска СИСТЕМА СИЛ
  2. Мистецтво і наука шліфування клинка ножа
  3. Майстерність шліфування клинка ножа
  4. Заходи безпеки при шліфуванні клинка ножа
  5. Устаткування для шліфування клинка ножа
  6. Операції при шліфуванні клинка ножа

Для майстра плоска заточка важча, ніж заглубленная. Стрічку підтримує сталевий упор, яка не пружинить, подібно оправлений гумою шківа. Тому при виконанні плоскою шліфування вам важче покладатися на свої почуття. Крім цього, ділянка зіткнення між клинком і стрічкою більше, що призводить до набагато меншого натиску на стрічку при тому ж натиску на деталь (тиск = сила / площа).

Зверніть увагу на те, як автор утримує кінець клинка середнім пальцем лівої руки, не дозволяючи йому вирватися з-під пальців на рухомій стрічці. Після трьох-чотирьох легких проходів на стрічці зернистістю 240 подряпини від стрічки 120 видалені, і клинок набуває симпатичний вигляд.

Збільшення контактної площі означає, що для отримання того ж тиску потрібно докласти велику силу. Тому на цій стадії шліфування стежте за тим, щоб зберегти потрібну товщину межі і домогтися гладкої і плавною поверхневої заточки, що наближається до накресленої вами лінії.

На відповідній фотографії видно, як обробляється ділянку спуску на згладженому краї стрічки. Шліфування ділянки спуску важка навіть для досвідчених майстрів. Якщо ваші перші результати будуть гірші своїх, не турбуйтеся. Просто продовжуйте практикуватися. Після трьох-чотирьох проходів я створив потрібну для подальшої термообробки геометрію. Товщина межі становить приблизно .02 дюйма, і лінія шліфування виглядає добре. Форма вістря буде доопрацьована після термообробки.

Автор робить вторинну шліфування вздовж спини клинка. Для цього він використовує 10-дюймовий колесо і утримує спинку клинка під кутом 45 градусів до нього, намагаючись проводити шліфовку на тій частині стрічки, яка знаходиться нижче центру колеса

Після термообробки настав час для повторної шліфування клинка Kwaiken. З цього моменту я повинен пам'ятати, що заготовка пройшла термообробку і відпустку і її легко зіпсувати, якщо перегріти. Хоча я проводжу шліфування голими руками, я намагаюся тримати їх подалі від межі ножа, де починає накопичуватися тепло. Я змушую себе занурювати клинок в воду після кожного шліфувального проходу.

Повторну шліфування клинка я проводжу на новій стрічці ЗМ 967 зернистістю 120. Це хороша стрічка для шліфування на плоскому упорі, так як ЗМ знімає припуск в ділянці стику, роблячи шліфування більш гладкою. Намагаючись шліфувати рівно, я роблю грань виключно тонкої. Зараз лінія шліфування доходить до фінальної висоти. Єдиний спосіб освоїти нульову шліфування - це практика!

Єдина порада: майте терпіння і свіжу стрічку. При плоскій шліфовці стрічки швидко зношуються. Оскільки поверхня плоска, гостра абразивний зернистість менш щільно стикається з оброблюваної деталлю, плюс до того, тепер ви обробляєте загартовану сталь, що в комбінації з ударним ефектом, що виникає при проходженні стику стрічки по твердому упорі, означає, що стрічка працює в напруженому режимі.

Стоячи поруч зі шліфувальним верстатом і нахиливши обличчя близько до стрічки, автор прикладає вістря ножа до стрічки, піднімаючи рукоятку досить високо, щоб основна шліфування відбувалася на межі

Тому плануйте спалити на цьому етапі кілька стрічок, особливо якщо ваша грань все ще залишилася товстої. Для цього фінального процесу я використовую абсолютно нову стрічку, яка покращує якість плоскою шліфування.

Поглянувши на фото закінченого Kwaiken, ви помітите, що грань ножа пряма кілька перших дюймів перед ділянкою спуску, а потім плавно піднімається вгору. Оскільки грань Kwaiken кілька вигнута, рукоятку ножа слід трохи піднімати, коли шліфування йде до вістря, щоб скіс постійно контактував з стрічкою.

Виготовлений автором ніж Kwaiken демонструє гарну грань вістря, яка граціозно зустрічається з первинної ріжучої гранню

Шліфуючи ділянку вістря, ви помітите, що матеріал став віддалятися швидше. Контактний ділянку скорочується приблизно до ширини 1 дюйм в порівнянні з ділянкою 2 дюйма, розташованим безпосередньо перед лінією спуску.

Зазвичай мені потрібно ще кілька проходів, щоб довести грань до нульової товщини в ділянці спуску. Це дуже складний етап шліфування. Якщо ви не дійдете до кінця, у вас вийде потворний, що не заточений ділянку клинка. Якщо ж шліфувати занадто далеко і під неправильним кутом, у вас вийде розбіжність безпосередньо перед ділянкою спуску, псує естетичний вигляд ножа.

Майстерність шліфування клинка ножа | Відчуття стали клинка ножа
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати