загрузка...
загрузка...
На головну

анотація | Ніколь Джордан У його влади | Глава 1 | глава 2 | глава 3 | глава 7 | глава 8 | глава 9 | глава 10 | глава 11 |

глава 5

Коли на наступний ранок Сабріна виклала Джорді свій план, той не відразу погодився супроводжувати її до вождя Б'юкенену.

- У своєму ви розумі? Б'юкенен наш заклятий ворог!

- Знаю. Але різанині між кланами має бути покладено край. Ти сам казав, що в минулому році ви збиралися укласти мир, але переговори провалилися, коли вбили Макларена.

- Це вірно, - неохоче погодився Джорді. - Але Ангус голову мені зверне, якщо я дозволю вам туди поїхати.

- Йому не обов'язково про це знати.

- Я не можу порушувати накази вождя!

- Джорді, я не можу сказати про це Ангус, він навіть слухати мене не стане. Але замиритись з Б'юкенену необхідно. Чи ви не розумієш?

Джорді почервонів від натуги:

- Це дуже небезпечно.

- Якщо погодишся супроводжувати мене - немає. До того ж ризик того варто. Б'юкенен не стане заподіювати шкоду жінці. Будь ласка, Джорді! - Благала Сабріна. - Допоможи мені! А відмовишся, доведеться їхати одній.

Джорді нарешті здався. Сабріна розуміла, чому він коливається. Їх клани з покоління в покоління перебували в стані війни, але ніхто не спробував покласти край кровопролиттю. Може, їй вдасться укласти з Бьюкененом угоду.

Супроводжувана Джорді і Ребом, вона поїхала на південь, через пустельну місцевість, поцятковані вузькими долинами, що пролягають між скелястими горами. Через не стільки днів шляху небо затягнули хмари, льодовий туман стелився по землі, приглушаючи стукіт кінських копит. Джорді напружено сидів на коні, готовий відбити небезпека, рука стискала руків'я меча, вираз обличчя був настільки похмурим, що Сабріна злякано здригалася побачивши кожної тіні.

Б'юкенен користувався поганою репутацією, але якщо по початку Сабріни здавалося, що люди її клану сильно перебільшують його підступність і злісна вдача, то тепер вона не сумнівалася, що недооцінила небезпеку, що загрожує їм небезпека. Не встигли вони з Джорді в'їхати в сосновий бір, як почули грубий окрик: «Стояти!» Сабріна застигла на місці. Через дерев з'явилася кавалькада вершників у вузьких гірських штанях, з тартаном квітів клану Б'юкенену, перекинутими через плече. Миттєво Джорді, Сабріна і Реб виявилися в оточенні воїнів з мечами напереваги. Джорді вихопив меч з піхов, Реб ощирився, загарчав, і шерсть його встала дибки.

- Ми прийшли з миром! - Сів від страху голосом крикнула Сабріна.

Великий чорнобородий горець під'їхав ближче.

- Хто тут говорить про світ? Хто ти така, жінка?

- Я Сабріна Дункан, внучка Ангуса, вождя клану Дунканом.

Горець примружився:

- Так, щось від Дунканом в тобі є. Чув, що ти приїхала скрасити Ангус останні дні.

Сабріна теж пильно дивилася на горця. На вигляд він годився їй у батьки. Судячи з опису Джорді, це був вождь.

- Я теж про вас чула, сер. Чи маю я честь звертатися до Оуену Бьюкенену?

- Схоже на те.

Сабріна змусила себе посміхнутися:

- Ви завжди зустрічаєте незнайомців з таким грізним видом?

- Якщо ці незнайомці з клану Дунканом - завжди.

- По правді кажучи, я чула про гостинність горян. Але видно, бреше переказ. Не можу повірити, що так приймають у вас гостей, тим більше що я приїхала з вами поговорити. - Сабріна кинула погляд на загрозливо виставлене вістря меча, яке направив до неї один з поплічників Б'юкенена. - Запевняю вас, сер, - додала вона невимушено, - якщо ви приберете зброю, я не завдам вам шкоди.

Вождь оторопів було, та й зареготав. Помахом руки він наказав воїнам опустити мечі. Наглядаючи за Джорді, Оуен, залишаючись в сідлі, галантно вклонився Сабріни:

- Вибачте моїх людей, пані. Вони просто віддані мені, ось і все.

- Впевнена, що ви цілком заслуговуєте їх відданості. Я багато чула про ваші подвиги.

Джорді презирливо пирхнув у неї за спиною, але вона зробила вигляд, ніби не помітила.

- Приділіть мені пару хвилин, і я скажу, навіщо приїхала. Можливо, моя пропозиція вас зацікавить.

Вождь примружився і кивнув. Коли Сабріна зібралася спішитися, Оуен зістрибнув з коня і допоміг їй. Що ж, поду мала дівчина, він справляє враження цілком цивілізованої людини.

- Прогуляємося? - Запитав він з переможною усмішкою. Сабріна пішла стежкою геть від натовпу, і Оуен нічого не залишалося, як піти за нею. Пес боявся поруч.

- І яке ж у вас до мене справа? - Нетерпляче запитав Оуен.

- Я хотіла поговорити про відносини між нашими кланами, - спокійно відповіла Сабріна. - Вони залишають бажати кращого.

- Що розуміє жінка в справах клану?

- По-моєму, поки покінчити з кровопролиттям.

- Це Ангус послав тебе до мене?

- Ні. Він навіть не знає, що я тут.

- Наскільки я зрозумів, ви з Маклареном збираєтеся одружитися?

- Збиралися. Але я передумала. Найл Макларен далекий від ідеалу чоловіка, якого я хотіла б бачити своїм чоловіком.

- Занадто розпусний, вірно? - Оуен хохотнул. - Якій жінці, якщо у неї є гордість, сподобається, що її благовірний топче всіх покоївок поспіль!

Сабріна почервоніла.

- Я б вважала за краще не ділити своє шлюбне ложе з половиною жіночого населення Шотландії. У будь-якому випадку єдиною метою цього шлюбу було об'єднати наші клани проти Б'юкенену. Але якби атаки з вашого боку не загрожували нашим людям, я б позбулася необхідності виходити заміж за Макларена. Оуен погладив бороду.

- З якого дива я повинен жити в світі з Дунканом? Скільки себе пам'ятаю, ми завжди були ворогами.

- Вам вигідніше жити з нами в мирі, ніж воювати. - Вона дивилася Оуену прямо в очі. - Можливо, ви чули про те, що я спадкоємиця? Я готова щедро заплатити за те, щоб забезпечити безпеку свого клану. Але в обмін хочу заручитися вашим словом, що війна між нами буде закінчена.

- Ви пропонуєте заплатити за мир?

- Саме так. Оплата буде проводитися поквартально або щороку, якщо матимете бажання. - У феодальні часи такого роду угоди були звичайною справою. Клан слабший платив сильнішого за те, щоб сильний захищав слабкого. Сабріна дізналася про це зі старих облікових книг.

- Треба подумати. І скільки ви готові заплатити, пані Дункан?

Сабріна насупилася, немов розмірковуючи. Вона була гідною ученицею свого вітчима - гарного бізнесмена - і запропонувала суму значно меншу, ніж була готова віддати.

- Я думаю, п'ятдесят голів худоби кожні три місяці? Вона не на жарт злякалася, коли Б'юкенен схопив її за лікоть. І вже зовсім оторопіла, коли він з загрозливим виглядом наблизив своє обличчя до її обличчя.

- Якщо ви й справді такі багаті, то ваш клан може заплатити за вас викуп. Непогана думка захопити вас в заручниці, вірно?

Сабріна потягнулася за кинджалом, захованим під поясом.

- А може, я й сам міг би з тобою одружитися, - з похмурою усмішкою вимовив Оуен. - Моя дружина давно померла. Або віддав би тебе заміж за свого сина.

Сабріна відчувала, як серце її здригнулося від страху. Вона знала, що нерідко вождь бере собі за дружину дівчину з чужого клану силою, щоб зв'язати два клани кровними узами.

- Якби я хотіла заміж, - зі спокійною безтурботністю, з якою аж ніяк не відчувала, заявила Сабріна, - я б сама це запропонувала. Але мені більше до душі залишатися самотньою.

- Правда? А що може перешкодити мені захопити тебе в заручниці?

- Ви, звичайно, можете спробувати зробити це, якщо хочете, щоб війна між нашими кланами стала ще більш жорстокою. Я адже по своїй волі з вами не піду. До того ж у мене є охорона. Мій пес прийде мені на допомогу.

Вона подивилася на Реба, який тут же ощирився і загарчав.

- Він вцепляется прямо в горло, сер, - так навчений. Тому ви помрете ще до того, як ваші люди прийдуть вам на допомогу.

Оуен примружився і окинув пса поглядом.

- Ви можете також, - люб'язним голосом запропонувала вона, - взяти до уваги той факт, що за поясом у мене кинджал. - Вона трохи натиснула на рукоять ножа, який непомітно встигла направити йому в пахву. - Навіть якщо я не зможу вас убити, вам нелегко буде пояснити, як слабка жінка змогла поранити такого відважного горця.

Оуен довго дивився на неї, потім раптом розреготався. Його одноплемінники неодмінно переглянулись, гадаючи, що могло так розсмішити їх вождя.

- Ангус міг би тобою пишатися, жінка! - Вигукнув Оуен, грюкнувши її по плечу. Від його дружньої жесту вона мало не впала з ніг.

Реб тут же кинувся до неї, і Сабріни ледь вдалося його зупинити, щоб той не загриз вождя. Заспокоївши собаку, їй довелося заспокоїти і Джорді, який з прокляттям на устах теж кинувся їй на виручку. Оуен знову розсміявся:

- Тепер-то я бачу, що ти плоть від плоті Дункан. Прибери свій ніж, жінка. Якщо нам судилося стати союзниками, то так тому і бути. Ти молодець, що приїхала сюди, але хочу тебе попередити: того, що ти запропонувала, мало. Сотня голів худоби кожні три місяці - на менше я не згоден.

Сабріна полегшено зітхнула. Вона готова була віддати вдвічі більше заради безпеки своїх людей.

- Ви уклали досить вигідну для себе угоду, пане, - скромно сказала вона.

- Ти ... Ти що накоїла? - Вигукнув Ангус, коли вона в той же день після полудня доповіла дезу про результати своїх переговорів.

- Я уклала угоду з Б'юкенену, - терпляче повторила вона.

- Як ти посміла, чорт забирай ?! Без моєї згоди! Не зваживши на тим, що твій дід на смертному одрі! - Ангус відкинув ковдру і спробував підвестися з ліжка.

- Дідусь, тобі не можна вставати!

- Ще не вистачало, щоб ти мене вчила, що я повинен робити, дівчисько! Ти зруйнувала всі мої плани!

- Можливо, але ворожнечі пора покласти край.

- Ха! Що ти в цьому розумієш, дурна дівчина? Нічого пхати носа не в свої справи!

Вона скривилася, коли дід назвав її дурною, але вирішила не надавати цьому значення. Ангус почервонів, і Сабріна викликала слугу. Той схопив Ангуса за плечі, утримуючи в ліжку. Їм удвох насилу вдалося впоратися з вмираючим.

- Я повинна була щось зробити, дідусь, хіба ти не розумієш? Розірвавши заручини з Маклареном, я відчувала себе зобов'язаною захистити мій клан іншим способом.

- Ну що ж, віддати їм ні за що ні про що наш худобу - це, по-твоєму, краще?

- Чому ні? - Вона зустріла його палаючий гнівом погляд з трохи глузливим спокоєм. - Ти з радістю готовий був пожертвувати мною в ім'я благополуччя клану, але худобу для тебе означає більше?

Ангус у відповідь вилаявся крізь зуби і стиснув кулаки.

- Я не збирався приносити тебе в жертву, тільки просив вийти заміж за Макларена.

- Даремно ти хвилюєшся. Наш клан аніскільки не постраждає. Я все оплачу зі свого приданого. - Ангус мовчав, і вона додала більш примирливо: - Я думала, ти будеш радий покласти край різанині.

Здавалося, бойовий дух його вичерпався. Він стомлено заплющив очі.

- Ця різанина ніколи не скінчиться, жінка. Проклятим Б'юкенену не можна довіряти, згадай моє слово. - Ангус втомлено відкинувся на подушки.

- Дідусь, з тобою все в порядку? - Запитала вона стривожено.

- Я вмираю. Це ти встромила кинджал в моє серце. Моя рідна внучка.

Сабріна прикусила губу. Вона була засмучена тим, що дід так сприйняв її вчинок. Їй вдалося закласти розумну основу відносин між сусідами, завдяки її зусиллям народилася надія на закінчення кровопролитної війни, що тривала не одне десятиліття, а він вважав її зрадницею.

- Іди, жінка, - втомлено сказав Ангус. - Іди і дай мені спокійно померти.

Сабріна ганяла по тарілці вівсяну кашу, оскільки є їй дуже хотілося, коли на наступний ранок у них в будинку з'явився Найл Макларен.

На ньому були традиційні гірські штани, домашнє вбрання, тільки на поясі грізно висів меч, і вигляд у Найла був похмурий.

- Що ви наробили? Що це за безглузда ідея укласти мир з Б'юкенену? - Поцікавився він.

Сабріна піднялася з-за столу. При зустрічі з ним вона знову зазнала біль.

- І вам доброго ранку, пане, - глузливо мовила вона.

- Відповідайте, чорт забирай! Що за трюки ви влаштовуєте?

Сабріна скривилася. Тон у Найла був таким же, як і у її діда. Вона не чекала, що її похвалять, а й винною себе не відчувала.

- Чи я назвала б так спробу укласти перемир'я між воюючими сторонами, - різко відповіла вона.

У Найла заграли жовна. Він ледве стримував кипіла в ньому лють.

- Ти уклала угоду з дияволом! Ти не уявляєш, з ким вступила в переговори!

- Я знаю досить для того, щоб спробувати використовувати випала можливість заради благої справи. До мене нікому не приходило в голову покласти край війні. Я зробила Б'юкенену ділову пропозицію, ось і все.

- Гори занадто далекі від Единбурга і від торгового дому твого вітчима. Якщо ти думаєш по-іншому, тобі, мабуть, пора тікати звідси якомога швидше. Ти просто божевільна, якщо думаєш, що Б'юкенен стримає слово.

- Це у вас не все гаразд їдальнею, якщо ви розраховуєте на те, що я втечу звідси, боягузливо підібгавши хвіст.

Найл зробив глибокий вдих.

- Я всього лише хотів сказати, пані Дункан, що з вашого боку наївно вважати, ніби ви можете змінити сформовані тут життєві підвалини.

- Я тільки хотіла допомогти.

Їй здалося, що вираз його обличчя пом'якшало.

- Шляхетний, самовіддану жест, однак не за адресою. Сила і міць - тільки це можна протиставити Б'юкенену.

- Мені здається, ви чогось не зовсім розуміють. Оуен Б'юкенен, як мені здалося, знає ціну грошам. Принаймні він не відкинув мою пропозицію.

- Оуен переріже горло будь-кому Дункана і оком не моргне!

Реб піднявся і, підійшовши до Найлу, уткнувся носом йому в долоню. Він вимагав ласки.

Зрадник, розлючено подумала Сабріна, дивлячись, як Найл неуважно погладив пса по голові. І вона, стиснувши губи, докірливо подивилася на Реба.

- Просто дивуюся, з чого він так до вас прив'язався. Зазвичай Реб не поспішає вступати з кимось в дружбу.

Найл посміхнувся:

- Не варто міняти тему. Ми обговорювали ваше нерозумне втручання в наші справи.

Сабріна різко підняла голову. Останній раз вона поступилася йому в сутичці. Тепер перемога буде за нею.

- Це ви обговорювали моє втручання, сер. Я ж намагалася пояснити свій вчинок. Оуен Б'юкенен не збирався перерізати мені горло. Навіть заговорив зі мною про те, що я могла б придбати для себе і свого клану, ставши його дружиною.

- Проклятий ублюдок в батьки вам годиться!

- Але йому потрібна дружина, - спокійно заперечила Сабріна. - Наскільки я зрозуміла, він овдовів кілька років тому. І ще у нього є син, який як раз увійшов в шлюбний вік. Так що я подумую, чи не вийти мені заміж за представника їх клану.

- Чорта з два ви це зробите!

- А чому б і ні? І потім, вас це абсолютно не стосується. Я сама виберу собі чоловіка!

Справді, його це абсолютно не стосується. Але думка про те, що Сабріна вийде за одного з Б'юкенену, була йому нестерпна. Не тільки тому, що він ненавидів це плем'я, яке принесло йому стільки горя. Після того як йому вдалося уникнути нав'язаного йому шлюбу, Найл почуття вал себе в боргу перед нею.

- Ви ясно дали мені зрозуміти, що не бажаєте зі мною одружитися, - крізь зуби процідила Сабріна. - І тепер я маю право сама вибрати собі чоловіка. Особливо якщо мій шлюб принесе користь моєму клану.

- Я ж сказав, що знайду вам іншого нареченого.

- Мені не потрібен наречений за вашим вибором!

- Вам доведеться вийти заміж за кого-небудь іншого, тільки не з клану цих м'ясників Б'юкенену. Скажімо, за кого-то з Сассенахов.

Тепер Сабріна більше не сумнівалася в тому, що цей горець поділяв презирливе ставлення шотландців до англійців. Сабріна витягнулася і немов стала вище ростом.

- Я не дозволю вам диктувати мені, що я повинна робити!

- А я не дозволю вам зробити таку ідіотську помилку.

- Ви не можете мене зупинити!

Найл ступив до неї і до болю стиснув її тендітні плечі.

- Можу, пані Дункан. І зупиню.

Сабрину злякала ця лють, ця готовність завдати болю. Серце її забилося частіше. Його спотворене гнівом обличчя було так близько, що вона відчувала його подих. І раптом фарба залила її обличчя. Вона згадала, як Найл цілував її в губи, як міцно обіймав, гладив її шию, її груди.

Погляди їх зустрілись, і знову їх потягнуло один до одного, як не старалися вони протистояти охопило їх бажанням.

- Будьте такі люб'язні відпустити мене, пане, - сказала вона. Голос її затремтів від гніву і іншого, більш глибинного почуття. Вона не хотіла признатися собі в тому, що хоче цього чоловіка, жадає його поцілунків.

Але замість того щоб відпустити її, Найл все сильніше стискав її плечі.

- Відпущу, коли вважатиму за потрібне.

- Ніяк не очікувала такого поводження від джентльмена, відомого своїми відмінними манерами, - глузливо зауважила Сабріна.

Найл вилаявся, гостро відчуваючи пронизала його бажання. Жодна жінка ще не порушувала його так, як ця «сіра мишка» з гострим і злим мовою. Він ще сильніше стиснув її плечі ...

У цей момент до кімнати зайшов Ангус, важко спираючись на тростину.

Сабріна, спалахнувши від сорому, вирвалася і відскочила від Найла.

- Дідусь, тобі не можна вставати!

Старий лише досадливо відмахнувся і звернувся до Найлу:

- Радий тебе бачити, Макларен. Тут у нас біда трапилася, а я не в тому стані, щоб з нею впоратися.

- Я отримав твоє послання, Ангус, - сказав Найл. - Я саме йшов до тебе, коли вирішив заглянути до твоєї онучки, щоб поговорити з нею. Наскільки я зрозумів, Б'юкенен знову створили проблеми?

- Так, вкрали у нас двісті голів худоби вчора вночі.

- Не може бути, - видихнула Сабріна. - Ми ж домовились!

- Ще й як може, - похмуро відгукнувся Ангус. - Прокляті Б'юкенен постійно крадуть худобу.

Сабріна похитала головою. Ще доби не пройшло з тих пір, як Оуен дав їй чесне слово. Але тоді ... Тоді вона дійсно мало що розуміла в справах клану. І звичаї, що правили тут споконвіку, не так легко вмирають. За кого прийняв її Оуен? За довірливу дурочку? Може, біс кінцева війна подобається йому більше, ніж надійний і ви придатний для всіх світ?

Сабріна піднесла руку до скроні.

- Що, якщо його одноплемінники ще не дізналися про угоду? Ангус спідлоба подивився на неї.

- Набіги керував сам вождь.

- Звідки вам це відомо?

- Його бачили. Ось звідки.

- Але ... Чому він так вчинив? - Дивувалася Сабріна.

- Ягняті і то ясно чому. Тепер, коли я занедужав, клан Дунканом став для нього легкою здобиччю. І Оуен не упустить можливості цим скористатися. - Ангус дивився на неї з докором. - Ось що вийшло з-за твого відмови вийти заміж, жінка. Будь ти нареченою Макларена, Оуен не посмів би напасти. А ти все зіпсувала, побажавши зустрітися з ним.

- Я ... я не розумію ...

- Ти продемонструвала повну безпорадність перед ним, запропонувавши йому угоду.

Напевно, вони мають рацію, подумала Сабріна. Можливо, вона зробила фатальну помилку, недооцінивши підступності Оуена Б'юкенена. Можливо, накликала на свій клан ще більшого лиха.

- Я ... я винна, дід, - зізналася вона. Злісний погляд Ангуса пронизував її наскрізь. Вона прагнула укласти з вождем ворожого клану чесну угоду, але він обдурив її, виставив дурепою, в її бажанні відкупитися він побачив фатальну слабкість.

- Нічого, не переживай, дівчинка, - з несподіваною м'якістю сказав Ангус. - Нам не вперше стикатися зі зрадою Б'юкенену. Найл допоможе виправити становище, вірно, хлопець?

- Так, допоможу, - похмуро погодився Найл. Ангус притиснув руку до серця:

- Занадто багато хвилювань сьогодні. Треба лягти. Сабріна запропонувала провести діда до спальні.

- Ні вже, внучка, - сказав Ангус. - Ти мені вже і так допомогла. - І Ангус поплентався геть. Сабріна, винувато похнюпившись, дивилася йому вслід.

Потім повернулася до Макларену. Зараз він не був схожий на підкорювача жіночих сердець. У його зовнішності була похмура рішучість. Суворий дух воїна-горця. Воїна, готового громити й трощити ворога, не знаючи пощади.

- Що ви робитимете? - Тихо запитала вона. Найл окинув її довгим поглядом.

- Вирішувати проблему, як я обіцяв, - сказав він і повернувся, щоб піти.

Сабріна пішла за ним слідом.

- Який у вас план? - Запитала вона. Він вже майже встиг дійти до виходу із залу.

- Повернути вкрадений у Ангуса худобу.

- Я хочу поїхати з вами.

- Угон худоби не для зелених дівчат.

- Але це мій клан обікрали, а не ваш.

- Ти помиляєшся, жінка. Це мій бій. Б'юкенен отримають те, що заслужили.

Його тон налякав її.

- Ви маєте намір повернути худобу або здійснити акт відплати?

- І те і інше.

Сабріна похитала головою. Вона не хотіла, щоб на її совісті виявилася чиясь кров. Вона і так відчувала себе винуватою через те, що дала привід до відновлення війни.

Вона поклала руку на рукав Найла.

- Прошу вас, - попросила вона, - я хочу спокутувати свою провину. Візьміть мене з собою.

- Ти чула, що сказав твій дід? Ти і так багато бід натворила.

Якби Найл дозволив їй супроводжувати його, вона могла б спокутувати хоча б частину своєї провини, допомогти повернути вкрадений худобу і, що більш важливо, охолодити в ньому запал помсти.

- Я не хотіла нікому заподіювати шкоду.

- Ти не вмієш красти худобу, - процідив він крізь зуби.

- Але ви могли б мене навчити ...

- Міг би, якби був дурнем, а я не дурень.

- Але я хочу допомогти!

Найл мимоволі захоплювався нею. Вона з такою серйозною рішучістю пропонувала йому свою допомогу, що у нього було до неї ніжність.

Він з посмішкою заправив їй за вухо вибився із зачіски каштановий локон.

- Це дуже небезпечно, жінка. Тебе можуть поранити. Нехай худобу повертають ті, у кого є в цьому досвід.

глава 4 | глава 6
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати