загрузка...
загрузка...
На головну

Бог дарує мені сина і безліч братів | Надія на майбутнє | Кладовище в тернина й будяччя | Бог виливає Свою жахливу силу | другий термін | Гірке побачення з рідними | Шлях до об'єднання | Третій термін - при смерті | чудове позбавлення | По той бік бамбукового завіси |

Чотири роки на заході

1. Боротьба православ'я з католицтвом на північному заході.
  2. У світовій практиці існує чотири способи роздержавлення.
  3. Вершини чотирикутної піраміди
  4. У французькому Науково-дослідному центрі здорової шкіри було виділено чотири типи чутливої ??шкіри.
  5. Вісімкова схема на Заході
  6. Другий етап починається з чотирьох-чотирьох з половиною років.
  7. Газ здійснює цикл Карно. Абсолютна температура нагрівача в чотири рази вище абсолютної температури холодильника. Визначте частку теплоти, що віддається холодильнику.

Мої перші враження про західні церквах виявилися досить цікавими. Недалеко від східнонімецького табору біженців, куди мене привезли, перебувала лютеранська церква. По неділях я був присутній там на ранковому богослужінні, щоб в день Господній бути з іншими християнами і, слухаючи проповідника, хоч трохи навчитися німецькому.

Тутешні зборів, після звичних для мене в Китаї, здалися мені просто дивними! Я сидів у величезному старовинному будинку на передній лаві перед кафедрою, встановленої на великій узвишші, на яке піднімалося проповідувати служитель, одягнений в священну одяг. Виступаючи, він чомусь завжди поглядав в мою сторону. Незважаючи на чималі розміри храму, збори складалося з жменьки сивого фрау.

Пастору і літнім фрау я, по всій видимості, сподобався. Мовний бар'єр не давав нам спілкуватися, але ми могли посміхатися один одному. У мене склалося таке враження, що пастор радий бачити бідного, постійно усміхненого китайця на своїх проповідях кожного недільного ранку.

************************************************** *

Через деякий час я знову сидів на передній лаві ще однієї церкви на Заході, але вже в іншому оточенні, зовсім несхожим з лютеранським храмом у Східній Німеччині! Мене запросили виступити в Нью- Йоркської "Церкви на Тайм - сквер".

Мої очі округлилися від подиву. Великий багатонаціональний хор, одягнений в довгі однакові одягу, під керівництвом регента співав гімн. А позаду мене весь зал натхненно оспівував Бога багатотисячним хором.

Повинен зізнатися, що з сотень церков, в яких я мав честь проповідувати на всьому Заході, найбільше мені сподобалася "Церква на Тайм-сквер".

Тепла і серцева атмосфера, що панує тут, підкорює присутніх, а дух істини пом'якшує серця людей і відкриває їх для Слова Божого.

Коли я перебуваю в цій великій церкви в центрі Нью - Йорка, я можу закрити очі і відчути себе наче я знову в Китаї.

Через шість місяців після мого прибуття до Франкфурта німецький уряд надав мені статус біженця і видало мені проїзні документи. Мене відвідували західні друзі. Ми молилися і міркували, для чого мене Бог вивів з Китаю і як нам працювати для слави Божої.

Ми також просили у Бога мудрості, щоб перевезти мою дружину і дітей до Німеччини і почати нове життя разом. У травні 1999 року ДЕЛІНА, Ісаак і Юйлінь, подолавши весь Китай, виявилися в М'янмі (колишній Бірмі), де їм треба було залишитися, як ми думали, на короткий час, до тих пір, поки не будуть готові необхідні документи для їх переїзду в Німеччину.

Бог відкривав переді мною на Заході двері багатьох церков. Я подорожував з одним вірним другом зі Скандинавії, моїм перекладачем, який перекладав мої виступи. З цим братом багато років тому я познайомився в Гуйлінь, коли Бог з'єднав нас узами серцевої дружби для спільного служіння Господу.

За останні роки ми об'їздили Європу, Азію і Північну Америку, закликаючи народ Божий молитися і співпрацювати з домашніми церквами Китаю, щоб не тільки весь Китай був охоплений Євангелію, але Царство Боже відкривалося людям у всіх країнах на шляху з Китаю до Єрусалиму.

Я часто відвідував свою сім'ю в М'янмі, але отримати дозвіл на її виїзд з цієї країни виявилося справою складним і більш трудомістким, ніж нам представлялося спочатку. Унаслідок затримок, моя сім'я влаштувалася в одному з класів біблійної школи і діти стали відвідувати безкоштовну державну школу в М'янмі.

До того, як мені потрапити на Захід, я й гадки не мав, скільки тутешніх церков перебуває в духовній сплячці. Західна церква здавалася мені бадьорою і діяльної, адже саме її посланці звіщали в нашій країні з неймовірною переконаністю і завзятістю. Багато з місіонерів не пошкодували заради Ісуса самого життя і були для нас яскравим прикладом.

Часом, коли я виступав в західних церквах, у мене на душі шкребли кішки. Напевно, я не розумів чогось і тому мені було сумно і неспокійно. Багато тутешні громади холодні і позбавлені того вогню і єдності, які відрізняють зборів в Китаї.

На Заході багато християн мають матеріальний достаток, але живуть у відступі. Срібло і золото є у них, але вони не встають, щоб піти заради імені Христового. У Китаї у нас немає маєтку, здатного утримати нас, і ніщо не заважає нам рушити з місця і піти за Господом. Китайська Церква подібна Петру в воротях храму, що Червоними. Пильно глянувши на кульгавого у цих дверей, Петро сказав: "Срібла й золота в мене нема, але що я маю, даю тобі: У Ім'я Ісуса Христа Назарея встань і ходи" (Діян. 3: 6).

Я молюся, щоб подібним чином Бог вжив китайську церква, щоб вона допомогла західним церквам встати і піти в силі Духа Святого. Китайської церкви в її нинішньому стані спати просто не дозволять. Завжди знаходиться та чи інша обставина, яка підбурює нас до бігу, а під час бігу, зрозуміло, заснути неможливо. Якщо гоніння припиняться, я боюся, ми так само будемо безтурботними і поснемо.

Багато європейські та американські пастори ділилися зі мною мрією про велике пробудження на Заході. Мене часто запитують, чому Китай переживає відродження, а більшість країн Заходу - немає. Відповідати на це питання дуже довго, однак, деякі причини цього явища просто очевидні.

Буваючи на Заході, я бачу величезні церковні будівлі, всіляке дороге обладнання, багатий інтер'єр і суперсучасні акустичні системи. Я абсолютно впевнений в тому, що Західна церква не потребує церковних будівлях. Церковні будівлі ніколи не принесуть відродження, про яке ви мрієте. Погоня за ще більшим матеріальним благополуччям ніколи не обернеться відродженням. Воістину, як сказав Ісус: "... життя людини не залежить від достатку маєтку" (Лука 12: 15).

Перше, що необхідно вашим церквам для відродження, - це Слово Боже. Так Так! Слово Боже у вас відсутній. Звичайно, у вас є безліч проповідників і тисячі біблійних навчальних аудіо - і відеокасет, але тільки деякі з них несуть істину Слова Божого. Але ж тільки істина Слова Божого може звільнити вас.

Мало того, що у вас відсутній знання Слова Божого, у вас немає покори цьому Слову. Адже ви майже нічого не робите.

Відродження в Китаї спонукало тисячі благовісників понести вогонь з жертовника Божого в усі кінці країни. Коли Бог починає діяти на Заході, вам, по всій видимості, хочеться зупинити Його і насолоджуватися Його присутністю так довго, що ви починаєте задовольнятися власними почуттями.

Насправді вам ніколи не пізнати Слова Божого, поки ви не захочете, щоб воно змінило вас.

Будь-яке справжнє відродження надихає віруючих діяти і купувати душі для Христа. Якщо Бог дійсно торкнеться вашого серця, то мовчати ви вже не зможете. У ваших кістках спалахне вогонь, як сказав про те Єремія: "Але було в серці моїм, як огонь той палючий, замкнений у костях моїх, і я змучився, утримуючи його, і не міг" (Єр. 20: 9).

Крім того, лише слідуючи за Господом в повній слухняності та засвідчуючи людям про Христа, ми знаходимо благословення Божі у всіх сферах нашого життя. Ось чому апостол Павло і пише своєму співпрацівниками Филимона: "Дякую Богові моєму, коли тебе згадую в молитвах моїх, чуючи про любов твою й віру, яку маєш до Господа Ісуса і до всіх святих, щоб спільність віри твоєї діяльна була в пізнанні всякого добра, що в Христі Ісусі "(Фил. 4-6).

Я спостерігав віруючих в західних церквах. Вони поклоняються Богу так, немов вони вже на небесах. Потім незмінно хтось той виступає з бадьорою проповіддю про Христа, що говорить: "Діти Мої, я полюбив вас. Нічого не бійтеся, бо Я з вами". Не маючи нічого проти таких слів, задам вам одне питання. Чому ніхто не чує інших слів, наприклад: "Дитя моє, я хочу послати тебе в азіатські нетрі і африканську темряву, щоб ти став моїм свідком народам, які гинуть у гріхах?"

Безліч церков на Заході задовольняються тим, що віддають Богові мінімум, а не максимум свого. Я бачив, як жертвують на Заході. Люди шукають і дістають з товстих гаманців найменшу з асигнацій. Але хіба можна відбутися цим! Ісус не пошкодував для нас власного життя, а ми заради Нього віднімаємо від свого життя, часу і коштів найменше з можливого. Яка ганьба! Покайтеся!

Здасться дивним, але я сумую тут по тому, як жертвують на справу Божу в Китаї. Наприклад, ведучий зібрання оголошує: "Завтра на ниву Божу відправляється ще один місіонер". І зараз все до одного починають спустошувати свої кишені. На ці кошти новий місіонер купить завтра квиток на поїзд чи автобус і відправиться в шлях.

Нерідко бувало, що пожертвування простих віруючих були не тільки їх денним їжею в той момент, але і всім станом.

Те, що у вас є розкішні церковні споруди, зовсім не означає, що Ісус перебуває в них. Сьогодні в багатьох церквах Він не дуже бажаний. У книзі Одкровення 3: 20 Ісус каже: "Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього, і буду вечеряти з ним, і Він зі Мною".

Часто цим віршем запрошують покаятися в гріхах і увійти в Царство Боже, хоча насправді контекст, в якому Ісус говорить ці слова, зовсім інший. Ісус стукає, стоячи за дверима Лаодикії, і бажає увійти!

Безумовно, сплять не всі західні церкви! Загальним для всіх духовно сильних церков, які мені вдалося відвідати на Заході, є, як я думаю, відданість і жертовні служіння в підтримку місій серед народів, ще не охоплених евагелізаціей.

Я говорю не тільки про благовістя на місцях і навіть не про спроби відкривати нові церкви в інших містах вашої країни. Я говорю про серцевий устремлінні утверджувати Царство Боже серед народів, які загрузли без Євангелія в духовній темряві, тих куточків землі, де ніхто не чув навіть імені Ісуса. Коли ви почнете приносити в жертву свого часу, молитви і матеріальні засоби, то незабаром відчуєте благословення Боже в своєму житті.

Велике доручення нітрохи не змінилося. Багато церков хочуть влаштувати небеса вже тут на землі, але до тих пір, поки західні церкви не приймуть від щирого серця Великого доручення і не відправляться з Євангелієм в усі кінці землі, вони будуть загравати з Богом, не беручи всерйоз Його істин. Багато зовні прекрасні церкви мертві внутрішньо. Якщо ви дійсно хочете бачити дію Боже, ви зобов'язані досліджувати Біблію і коритися всьому, що велить Бог.

У 1999 році мене попросили виступити на конференції в Фінляндії, на якій зібралося близько тисячі церковних лідерів. Головним промовцем був відомий американський проповідник. Темою його виступів незмінно була Божа любов і благодать. Під час молитви люди падали на підлогу і сміялися.

Після свого виступу я закликав людей стати на коліна перед хрестом Христовим, і люди плакали! Як правило, спочатку сльози розтрощення - потім благословення. Господь ніколи не проллє благословень Своїх на неосвячений і самозакоханій плоть. Хрест Христовий повинен бути в центрі всіх наших справ.

Так, роблячи так, ви переживете духовне пробудження. Чи хочете ви присвятити всього себе Богові і служити Йому всім вашим серцем? "А розумні будуть сяяти, як світила небозводу, а ті багатьох до праведности - як зірки, навіки, назавжди" (Дан. 12: №).

Багато християн задають мені таке питання: чому це чудеса, знамення і сили, настільки явно поширені в Китаї, на побутують на заході?

Люди на заході живуть в умовах "земного раю". Ви застраховані майже від усього. У певному сенсі Бог вам не потрібен. Коли мій батько помирав від раку шлунка, ми продали все, намагаючись вилікувати його. Коли вичерпалися всі кошти, у нас не залишилося нічого, крім надії на Бога. Ми звернулися до Нього в розпачі і побачили, як милостиво Він відповів на наші молитви і зцілив мого батька. Ми вирішили, що Бог, здатний на такі чудеса, здатний на все! І тоді наша віра стала зростати і ми стали свідками багатьох чудес.

Найбільші чудеса в Китаї - не зцілення, або ще що-небудь, а душі, перетворені Євангелієм. Ми вважаємо, що не повинні слідувати за чудесами і знаменнями, але чудеса і знамення повинні слідувати за нами, коли ми говоримо Добру Новину. Ми дивимося на Ісуса!

Пастор будь-якої домашньої церкви в Китаї покладе життя заради благовістя. Коли ми дотримуємося цим шляхом, ми бачимо Бога, що творить справи по Своїй благодаті.

В останні роки я найбільше переживав розлуку з дорогою матір'ю.

На сьомому десятку літ мою матір розбив параліч. Після обстеження лікарі визначили її стан безнадійним і сказали, що вона ніколи не видужає. Коли мені передали про її неминучою смерть, я знаходився в ув'язненні і відвідати її не міг.

У несвідомому стані її відправили з лікарні додому помирати. Біля неї зібралися віруючі і молилися про її здоров'я. І тоді в кімнаті, переповненій людьми, вона прийшла в себе і стала славити Бога! Поступово вона поправилась, зміцніла і змогла навіть відвідати мене в тюрмі. За її словами, наша зустріч була великою милістю Божою.

Кілька років по тому, у вересні 1996 року (за рік до мого виїзду з Китаю), коли я проповідував за межами Хенаня, мені передали по телефону, що матінка моя знову в лікарні і частково паралізована.

Я негайно залишив збори і поспішив на поїзд в Хенань. Добравшись до лікарні, я побачив перекошене, смертельно бліде обличчя матінки.

Вона відкрила очі і пошепки сказала, що їй хочеться надіти біле плаття, так як вона зібралася на зустріч з Ісусом. Під час тих відвідин, проте, Господь дав мені ясно зрозуміти, що вона не помре. Я гаряче помолився про неї, забороняючи хвороби в ім'я Ісуса. Вона відчула приплив сил у всьому тілі, піднялася з ліжка і пройшлася по палаті! Обличчя її стало звичайним. Лікарі, увійшовши в палату, втратили дар мови.

Влітку 1998 року, коли я вже був в Європі, матінка перенесла третій серйозний напад хвороби. На цей раз ніхто вже не сумнівався в тому, що вона помре. Навіть мої рідні залишили надію, і одягли її в білі похоронні одягу. Вони навіть купили труну і поставили його біля нашого будинку.

Все життя ми були близькі з матінкою. Ми пережили разом багато доброго і злого. Мені повідомили про її черговому нападі, коли я перебував на іншому боці планети - проповідував далеко в Швейцарії. Я подзвонив додому в Китай і попросив докласти телефонну слухавку до вуха матері. І ось що я сказав тоді їй: "Мама, ти чуєш мене? Ісус любить тебе, і Він зцілить тебе!"

Варто було їй почути ці слова, "Ісус любить тебе", як вона піднялася з ліжка і почала з радістю пританцьовувати! Знову Господь зберіг її, вирвавши з пазурів смерті.

Нарешті, під час мого перебування в Німеччині, п'ятого грудня 2000 роки мені подзвонили з Китаю. Моя мати перейшла у вічність. Я не міг бути присутнім на похоронах, адже для мене виявитися в Китаї - це значить бути заарештованим за все мої минулі "злочину". Зі сльозами я дякував Богові за матір, яку Він дарував мені, і за її мужність, з яким вона переносила всі життєві негаразди. Подібно вітрильнику в бурхливому морі, вона багато років боролася з хвилями випробувань і бід, але тепер благополучно увійшла в тиху гавань.

Мені прислали відео запис похорону матері, і це було для мене втіхою в печалі. На похорон зібралися сотні віруючих з різних домашніх церков, включаючи старійшин. Вшанувати мою матір прибутку брати і сестри, яких я не бачив багато років; серед цих братів і сестер були глави китайських церков, згадані в цій книзі. Присутність на похоронах моєї матері означало для них величезний ризик, оскільки багато хто з них були оголошені владою в розшук. Деякі з них вже довгий час перебували на нелегальному становищі - їх імена знаходилися в списку найбільш небезпечних злочинців Китаю. І все ж вони не могли залишитися осторонь. Вони всі зібралися, щоб вшанувати мою матінку, в повіті Наньян, в південному Хенань, на тому місці, де багато років тому Бог вперше торкнувся наших сердець.

На похоронах виступив брат Су: "Брат Юн, його дружина і двоє дітей не можуть сьогодні бути присутнім на похоронах своєї матері, але всі присутні тут - її діти в Господі".

Я подякував Богові за мою матір. Я згадав, як двадцять років тому Господь, торкнувшись її серця, благословив її, а потім і нас, хоча ми були бідні і зневажені, і жили в скромному, маловідомому куточку Китаю.

Я думав про те, з якою силою діяв Господь всі ці роки не тільки через наше сімейство, а й через тисячі інших сімей, щоб сьогодні в одному тільки Хенань налічувалося мільйони віруючих християн і кілька десятків мільйонів по всьому Китаю.

Я згадав, як моя мати - коли я був ще підлітком - присвятила мене в молитві на всесвітнє благовістя. У той час це було неможливо, адже кордону Китаю були на замку, але вона вірила, що Бог здатний творити неможливе, і її молитва не залишилася без відповіді.

Найбільше я жалкую про те, що я так і не міг попрощатися з нею. В останній раз я бачив її після своєї втечі з в'язниці. Я постійно підтримував з нею зв'язок, але вже багато років не мав можливості повернутися додому. Я пам'ятаю її останні слова: "Син, коли ти повернешся?" Я хотів заспокоїти її і сказав: "Скоро, мама. Скоро".

ДЕЛІНА: Коли ми прибули до М'янми, ми абсолютно не передбачали того, що нас чекає. Я знала одне: якщо Бог вважатиме за потрібне вивести нас звідси - Він виведе нас, а якщо вважатиме за потрібне залишити тут - ми залишимося. Треба зізнатися, що для мене настали добрі часи. Кожен день ми спілкувалися з братами і сестрами. Тут, після кількох абсолютно божевільних років, які ми провели на батьківщині, нам нарешті вдалося налагодити побут. З 1996 року ми просили Господа помістити нас у більш спокійну обстановку, щоб налагодити нормальне життя сім'ї. Коли стало ясно, що ми затримаємося в М'янмі надовго, Ісаак і Юйлінь включили в списки місцевої школи. У М'янмі наші діти стали отримувати гарну освіту, і я дуже задоволена ними. Ісаак - живий, енергійний хлопчик. Ми можемо з упевненістю сказати, що Бог створив в його житті щось особливе. Коли я носила сина під серцем, Юн тримав тривалий пост. Перші чотири роки життя Ісаака його батько перебував в ув'язненні. Я думаю, що в даному разі Отець Небесний став батьком Ісааку замість його земного батька, який страждав в кайданах за Христа, і, коли під час довгих періодів ув'язнення Юна в тюрмі Ісааку забороняли ходити в школу, освітою Ісаака займався Сам Бог.

Викладачі та учні ображали Ісаака, і йому довелося пройти через такі випробування, які в його віці випадають небагатьом. Спочатку він разом з нами переховувався від поліції, а потім перетнув кордон і опинився в чужій країні, мови якої не знав.

Коли ми прибули до М'янми, діти не говорили на мові бірманців. Ця мова зовсім не схожий на китайський. Бог допоміг їм освоїти його надзвичайно швидко і, менше ніж за півтора року після прибуття в країну, Ісаак став одним з кращих учнів школи! Його відзначили особливою похвальною грамотою і надрукували про нього в газеті, що сильно стурбувало нас: адже ніхто не повинен був знати, що ми знаходимося в цій країні. Ми намагалися не привертати уваги інших!

Після всіх випробувань, які переніс Ісаак, дивно те, що він взагалі залишився нормальною дитиною, і сьогодні він спрособен говорити на мандаринській і сяньском діалектах китайської мови, на мовах бірманців, лисицю, канчінов, а також по-німецьки! Він так розвинений лише тому, що його освітою займався Сам Бог у відповідь на наші відчайдушні прохання про допомогу. Ісаак любить всім серцем. Після закінчення біблійної школи він сказав: "Я буду служити Богу все своє життя".

Що стосується Юйлінь, то це особливий дар від Бога. У неї добре серце і величезна любов до Господа. Крім того, в Юйлінь формується полум'яна і сильна особистість. Вона хоче одного - служити Ісусові. Юйлінь жаліслива до людей. Вона бажає перебувати в істині, що не схиляючись до компромісів.

Діти, яких дарував нам Господь, - це найбільше благословення для нас з Юному.

Назад в Єрусалим | нові гоніння
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати